14 Aralık 2007 Cuma Günü Haberleri

14 Aralık 2007 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Malatyaspor, doğu derbisi hazırlıklarını tamamladı
Malatyaspor, doğu derbisi hazırlıklarını tamamladı
Malatyaspor Başkanı İlhan Kavuk, hafta sonu oynanacak Elazığspor karşılaşmasını kazanan taraf olmak istediklerini söyledi.
Gaziantepspor Taraftarlar Derneği, şehrin ileri gelenlerini takıma sahip olmaya çağırdı Gaziantepspor Taraftarlar Derneği, takımın içinde bulunduğu durumdan kurtulması için yetkilileri göreve..
Japonlardan Akıllı Tekerlekli İskemle Japonya'da Bir Laboratuvar, Engellilerin Kamusal Alanlarda Daha Kolay Yönlerini Bulmalarını ve Etraflarındaki Özel Hizmetlerden Yararlanmalarını Sağlamak..
Sağlık Bakanlığı: "Ambulans Şoförü ve Sağlık Memuru Hatalı" Sağlık Bakanlığı, 112 Ambulansındaki Yaralının Sedyeyle Düşmesi ile İlgili Yapılan Ön Soruşturma Sonucunda, Ambulans Şoförü ve Sağl..
Cumhurbaşkanlığı'ndan "Fazıl Say" Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden, Sanatçı Fazıl Say'ın Çankaya Köşkü'ndeki Resepsiyona Çağrılmadığı Yönündeki Haberlerin 'Gerçeği Yansıtmadığı'..
Kemer Belediye Başkanı Şeker CHPden İstifa Etti
Kemer Belediye Başkanı Şeker CHP'den İstifa Etti
Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker Partisi CHP'den İstifa Etti.
Kurban Pazarında Sahte Para Uyarısı Bursa'da Yaklaşan Kurban Bayramı Öncesi Kurban Pazarlarında Satıcıları Sahte Para Olaylarına Karşı Uyaran Polis, Yüzlerce Broşür Dağıttı.
Ağrı Valisi, Caferiler ile Cuma Namazı Kıldı Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Görevine Yeni Başlayan Taşlıçay İlçe Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı'yı Ziyaretinin Ardından Caferiler ile Bir..
Kesk'ten Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'na Tepki Samsun'da Kesk Üyeleri, Eylem Yaparak Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nı Protesto Etti.
RTÜK Başkanı Akman: Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Zahid Akman, "Türkiye'deki Özellikle İçerikle İlgili Sorunlar ve İlkelere Uymama Alışkanlığının Arkasında Duran En Önemli Ger..
Fransa'nın isteğini AB liderleri de onayladı (2) Fransa'nın, Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi ardından yayınlanacak sonuç bildirgesinde, Türkiye'ye ilişkin bölümlerden ''katılım'' ve ''üy..
Kırgızistan çok partili ilk parlamento seçimi sınavında Kırgızistan, dönemin Cumhurbaşkanı Askar Akayev zamanında temeli atılan demokratik süreçte kat edilen mesafeyle, 16 Aralık'ta, ülke tar..
Dinarda Kurban Bayramı öncesi eksiklikler gideriliyor
Dinar'da Kurban Bayramı öncesi eksiklikler gideriliyor
Dinar Belediye Başkanı Mustafa Tarlacı, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarlarını dolaşarak, eksiklikleri yerinde tespit etti. Tarlacı, hayvan satıcılarıyla görüşerek sorunlarını dinledi.
Doğuda kış: Bitliste yağmur sele neden oldu
Doğu'da kış: Bitlis'te yağmur sele neden oldu
Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı köy ve beldelerde yağan yağmurdan dolayı sel meydana geldi.
Akıllı babunlar Boğaziçi Hayvanat Bahçesine yerleştirildi
Akıllı babunlar Boğaziçi Hayvanat Bahçesi'ne yerleştirildi
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesinde faaliyet gösteren Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na Polonya'dan getirilen, maymun ailesinin en akıllı ve vahşi türlerinden olan 20 sarı babun yeni yuvalarına...
Polis adayları ihtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı yaptı
Polis adayları ihtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı yaptı
İzmir'de bulunan Bornova Polis Eğitim Merkezi öğrencileri, geçen yıl başlattıkları ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım kampanyasını bu yıl da yaptı. Polis adayları, ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerine mont hediye etti.
Karsın unutulan tarihi tabyalar gün yüzüne çıkartılacak
Kars'ın unutulan tarihi tabyalar gün yüzüne çıkartılacak
Kars'ta geçmişi yüzyıllar ötesine dayanan ve çoğunda Türk izleri taşıyan tabyalar, Vali Mehmet Ufuk Erden önderliğinde masaya yatırıldı. Tabyalarla ilgili çalışmalar yapan Yıldırım Öztürkkan'ın bilgilendirme...
Hayvan ürünlerini az pişmiş veya çiğ yemeyin Omurgalı hayvanlardan insanlara geçen zoonotik hastalıkların,genel olarak enfekte hayvanlarla temas veya bunlara ait ürünlerin çiğ ya da az pişmiş..
KKTCli bakandan Kocaoğluna nezaket ziyareti
KKTC'li bakandan Kocaoğlu'na nezaket ziyareti
KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu. Bakan Şanlıdağ, Kocaoğlu ve İzmirliler tarafından son derece sıcak karşılanmaktan duyduğu...
Mali polis kurbanlık pazarında sahte para ve sahte çeki anlattı
Mali polis kurbanlık pazarında sahte para ve sahte çeki anlattı
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, kurbanlık hayvan pazarlarında dağıttığı broşürlerle sahte para ve sahte çeke karşı satıcıları uyardı.
Sağlık Bakanlığı: "Ambulanstan düşürülen yaralı olayında şoför ve sağlık memuru hatalı" Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, Mehmet Ali Kocaman isimli şahsın ambulanstan düşürülmesi olayında; ambu..
Denizbank, YTL Mevduat Faizini Düşürdü İstanbul - Denizbank, YTL Bazında Mevduat Faiz Oranını İndirdi. denizbank'tan Yapılan Yazılı Açıklamada, 25 Bin YTL Altı Tutarlar için Günlük Yüzde 13,..
Sami Güçlü, Sabahattin Zaimi anlattı: 'İdeali Türk milletinin değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmekti'
Sami Güçlü, Sabahattin Zaim'i anlattı: "İdeali Türk milletinin değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmekti"
Tarım ve Köyişleri eski Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Sami Güçlü, önceki gün vefat eden ve 39 yıl birlikte çalıştığı Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in idealinin, Türk milletinin değerlerine bağlı bir nesil...
Tüsiad, Paris'te Seminer Düzenleyecek İstanbul - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad) ve Uluslararası Geleceğe Yönelik Araştırmalar ve Bilgi Merkezi (Cepii) 17 Aralık Pazartesi Gü..
Türkiyenin ilk öğrenci sendikası resmi faaliyet için gün sayıyor
Türkiye'nin ilk öğrenci sendikası resmi faaliyet için gün sayıyor
2006 yazında "Yolunda gitmeyen bir şeyler var" diyerek yola çıkan gençler, kurdukları Öğrenci Gençlik Sendikası'nın (Genç-Sen) resmen faaliyete geçeceği tarih olan 15-16 Aralık'ta Ankara'da yapacakları kurucu genel...
ABD Büyükelçisi Wilson, sanayiciyi dinledi, rektörle görüştü ABD Ankara Büyükelçisi Roos Wilson, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez ile Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü..
AÜ, böbrek naklinde dünyanın bir numarası oldu
AÜ, böbrek naklinde dünyanın bir numarası oldu
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Organ Nakli Merkezi'nin bu yıl içerisinde gerçekleştirilen 306 böbrek nakli ile dünya birincisi olduğu duyuruldu. Merkezde bu yıl 17'si karaciğer, 5'i pankreas, 2'si kalp olmak üzere 330 organ...
Taştepede müstakil tapu sevinci yaşandı
Taştepe'de müstakil tapu sevinci yaşandı
Malatya'da hisseli parsellerin çokluğundan dolayı tapuları bulunmayan Taştepe Mahallesi'nde 83 kişiye müstakil tapuları düzenlenen törenle verildi.
Kayseride Bıçakla Yaralama
Kayseri'de Bıçakla Yaralama
Kayseri'de Bir Kişinin, Kendi İş Yerinde Tartıştığı Şahıslar Tarafından Bıçakla Yaralandığı Belirtildi.
Bakan Şimşek, Batman ve Gaziantep'te Temaslarda Bulunacak Ankara - Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Yarın ve Pazar Günü Gaziantep ile Batman'da Çeşitli Temaslarda Bulunacak, Bazı Açılışlara Katıl..
Mehmetçik, Görevini Başarıyla Tamamladı
Mehmetçik, Görevini Başarıyla Tamamladı
Kuzey Irak Sınır Bölgesinde PKK Terör Örgütüne Yönelik Sürdüren Operasyonlarda Görevlerini Başarıyla Tamamlayan Askeri Birliklerin Geri Dönüşü Başladı.
Sarıgöl'de Kurbanlık Koyun Çalan Hırsız Tutuklandı Manisa'nın Sarıgöl İlçesinde Bir Vatandaşa Ait Kurbanlık 2 Koyunu Çalan Bir Kişi Yakalandı.
Hakkında Gıyabi Tutuklama Kararı Bulunan D.d. Gözaltında Ziraat Bankası'nı 6.5 Milyon YTL Dolandıran ve O Günden Bu Yana Firarda Olan D.d. Yakalandı. Kemal Sunal ve Eşref Bitlis'in Eşlerinin ..
Nyt, Türkiyedeki Milyarderleri Gatese Benzetti
Nyt, Türkiye'deki Milyarderleri Gates'e Benzetti
Türkiye Gibi Yükselen Piyasalarda Yeni Bir Milyarder Türünün Ortaya Çıktığı, Bu Yeni Elitin Rockefeller, Carnegie ve Bill Gates Gibi Hayırsever Olduğuna ve Büyük Miktarda Bağış Yaptığına Dikkat Çekildi.
Türkiye ile Yunanistan Arasında Dostluk Köprüsü Türk Ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz, Yunan Meslektaşı Sofia Kalogeropoulou ile Atina'da Ortak Resim Sergisi Açtı.
Düşük Bele Hapis! Giyenin İç Çamaşırını Gösteren Düşük Bel Pantolon Yasaklandı. Hem Para Cezası Var, Hem de Hapis...
Rektörler'den yök Başkanı'na Türban Tepkisi Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Yeni YÖK Başkanı Olarak İlk Kez Rektörlerle Buluştu.
Prostat Kanseri Mantarla Tedavi Edilecek İsrailli Bilim Adamları, Prostat Kanserinin Tedavisinde Doğal Mantarın Kullanılabileceğini Belirtti.
'Yerinde Olmadı Fazıl Say' Kültür Bakanı Günay, ?türkiye?yi Terk Etmeyi Düşünüyorum? Diyen Fazıl Say?a Tepki Gösterdi. İşte Günay'ın Yorumu...
YÖK Başkanı'ndan Çok Tartışılacak 'türban' Açıklaması 'Anayasa Mahkemesi Kararı Olabilir. Ama Siz Onu Önemli Görmeyebilirsiniz'
RTÜK Reyting Sistemini Değiştirecek
RTÜK Reyting Sistemini Değiştirecek
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Son Günlerde Kadın Programlarına Yönelik Eleştiriler ile Tekrar Gündeme Gelen "Reyting Sistemi"ne İsyan Etti.
Fransanın İstediği Oldu
Fransa'nın İstediği Oldu
Brüksel'de Toplanan AB Liderleri Taslak Metni İmzaladı. Taslak Sonuç Bildirgesinde Fransa'nın İstediği Gibi "Katılım" ve "Üyelik" İfadeleri Yer Almadı.
TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Geçmişte Bütçenin Yüzde 45'inin Faiz Harcamalarına Gittiğini, Kendi İktidarlarında Bunu Yüzde 25..
Sanatçılar Fazıl Say'ın Sözlerini Değerlendirdi Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın, 'Türkiye'de İslamcılar kazandı tüm bakan eşleri türban takıyor.
Und: "U.n. Ro-ro Genel Kurulu Usulsüz, Yasal Yola Başvuracağız" Und, Ortak Oldukları U.n. Ro-ro İşletmeleri A.ş'nin Hisselerini Devreden Eski Ortakların Katılımıyla Dün Yapılan Olağanüstü Gen..
Bakan Günay'dan Fazıl Say'a Cevap : "Kaygıları Yerinde Değil" Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say'ın, Türkiye'den Ayrılmayı Düşünüyorum. Onlar Kazandı Ben ..
Say: Çağırmadılar, Köşk: Çağırdık Gelmedi
Say: Çağırmadılar, Köşk: Çağırdık Gelmedi
Gündemdeki Yeni Tartışmanın Adı, Piyanist Fazıl Say'ın Köşk'e Davet Edilip Edilmediği. Cumhurbaşkanlığı, 'Biz Çağırdırk,' Derken, Say, 'Çağırmadılar,' İddiasında. Bu Durumda Yalan Söyleyen Kim?
İstanbul Kara Hazır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 2007-2008 Kış Sezonu Kötü Hava Koşullarıyla Mücadele Hazırlıklarını Tamamladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10