12 Aralık 2007 Çarşamba Günü Haberleri

12 Aralık 2007 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya'ya AKKA'dan çekilme konusunda bir kez daha düşün teklifi Rusya'nın Avrupa'da silahsızlanmayı öngören Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Anlaşması'nı askıya alma yönündeki moratoryum ilanını..
Ankara Kedisi'ni Kopyaladılar Genetik Hastalıklara Çare Arayan Koreli Bilim Adamları Ankara Kedisinin Neon Protein Genlerini Manipule Ederek Kopyaladı.
Amerika'nın orta kesimindeki eyaletleri buz kesti: 18 ölü Amerika'da başta Ortabatı eyaletleri olmak üzere, ülkenin iç kesimlerini etkisi altına alan kar yağışı ve dondurucu hava, en az 18 ki..
O da Estetiğe Yenik Düştü 50?sine Merdiven Dayayan Madonna, Bugüne Kadar Hiç Estetik Yaptırmamıştı Ancak...
TRT'den 'Ünlü Programcıya' Teklif TRT, Önemli Olayların Perde Arkasını Araştıran Efsane İsme Teklif Götürdü
Maaşınız Eksik Olabilir! Emekli Maaşlarının Yanlış Hesaplandığı Ortaya Çıktı. İşte Maaşınızı Hesaplamanın Yolu!
Başbakan geri Adım Attı 'Gündemimizde 'Eve Dönüş Yasası' ile İlgili Yeni Bir Çalışma Yok'
CHP Üyeliğine yargıtay Engeli Yerel Mahkemenin Sarıgül'ün CHP'den İhracını İptal Eden Kararı Bozuldu
Üçüncü Kol Operasyonu
'Üçüncü Kol' Operasyonu
Dünyaya Sırtında Üçüncü Bir Kolla Gelen Çinli Küçük Kız Ren Xin(11) Tehlikeli Bir Ameliyat Geçirdi.
Çin: "Uzay çalışmalarımız tamamen barışçıl" Çin Cumhurbaşkanı Hu Jintao, dış uzayı keşfetmek için başlattıkları çalışmaların tamamen barışçı bir amaç taşıdığını söyledi.
Bardakoğlu: "Bize verilen standartların üzerinde hizmet veriliyor" Diyanet İşleri başkanı Ali Bardakoğlu, son günlerde hacı adayları tarafından yapılan şikayetlere cevap vererek, "Bize veilen..
Hirsi Ali yardım kampanyasından da umduğunu bulamadı Koruma masrafları Hollanda tarafından ödenmediği için sıkıntıya düşen ve bu yüzden halktan yardım toplamaya başlayan Ayaan Hirsi Ali, umdu..
Frankfurt'ta doğum oranları 1969'dan bu yana en üst seviyede Almanya'nın en büyük metropolleri arasında gösterilen Frankfurt şehrinde doğum oranları 1969'dan bu yana en yüksek düzeyine ulaştı..
KKTC Eski Cumhurbaşkanı Denktaş, Stuttgart'ta Kıbrıs'ı anlatacak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, 16 Aralık Pazar günü Suttgart'a geliyor. Ahenk Kültür De..
Belçikalı şirketler de Saddam'a rüşvet vermiş Birleşmiş Milletler'in Irak'a uyguladığı 'petrol karşılığı gıda' programı çerçevesinde iş yapabilmek için Saddam yönetimine rüşvet veren binlerce..
Polonya'dan da Rusya'ya vetoyu kaldırma jesti Eski Sovyet ülkesi Polonya'nın, Rusya-Avrupa Birliği İşbirliği ve Ortaklık Anlaşması'na uyguladığı vetoyu kaldırmaya hazırlandığı beliritildi. Ru..
Kasaplara Uygulamalı Kurban Kesim Eğitimi Rize'de, Kasaplara 'Kurban Kesimi' Konusunda Uygulamalı Eğitim Verildi.
İşitme engelli öğrencilerin kulağına ses, dillerine söz oldular Engelli vatandaşların toplum tarafından hor görülmeleri, değer verilmemeleri ve zaman zaman dışlanmaları eğitimle sona eriyor. ..
Çağırgan İlköğretim bilgi yarışmasında Tavas birincisi oldu Denizli Eğitim Gönülleri Derneği (DEGDER) ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir yerel televizyonun ortaklaşa düzenlediği bil..
Sigorta işlemleri için rüşvet alan şef suçüstü yakalandı SSK Balıkesir Sigorta Müdürlüğü'nde görevli bir şefin, bir kişiden bin 500 YTL rüşvet alırken yakalandığı bildirildi.
ATM cihazında parası çalınınca polise başvurdu Bursa'da, para yatırmak için gittiği bir bankanın ATM cihazında 50 YTL parası çalınan kişi polise başvurdu.
Tekirdağ'da kurban kesim fiyatları belirlendi Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Tekirdağ Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban kesim fiyatlarını belirledi. Büyükbaş için 90, küçükbaş için ise 30 Y..
Taşköprüde 2006 yılı vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Taşköprü'de 2006 yılı vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde 2006 yılı vergi rekortmenlerine Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından düzenlenen törenle ödülleri ve plaketleri verildi.
Lise öğrencisi okulda kalp krizi geçirdi Ardahan Anadolu Lisesi öğrencisi geçidiği kalp krizi sonrası hastaneye kaldırıldı.
Senirkent'te internet kafe işletmecilerine uyarı Isparta'nın Senirkent ilçesinde internet kafe işleticileri bilgilendirildi.
Yüksekova'da askeri araç yoğunluğu sürüyor (2) Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sabah saatlerinden itibaren askeri araç yoğunluğu gözleniyor.
Hendek'te Atıksu Arıtma Tesisi Tamamlanıyor Sakarya'nın Hendek İlçesinde Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi (Adasu) Tarafından Yaptırılan Atıksu Arıtma Tesisi Tamamlanma Aşamasına Geldi.
Akhisarda her kahvehaneye bir kitaplık
Akhisarda her kahvehaneye bir kitaplık
Akhisar Belediyesi ve Akhisar Kahveciler Odası'nın işbirliğiyle ilçedeki bütün kahvehanelere kitaplık kurmak için seferberlik başlatıldı.
Yerli Malı Haftasında yaprak sarmasıyla köfteler çekişti
Yerli Malı Haftası'nda yaprak sarmasıyla köfteler çekişti
Yerli Malı Haftası, Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu'nun farklı uygulamalarıyla hem öğrencilerin hem velilerin yoğun katılımıyla kutlanıyor.
Karaburunun yeni Milli Eğitim Müdürü Himmet Uygun
Karaburun'un yeni Milli Eğitim Müdürü Himmet Uygun
İzmir'in Karaburun ilçesinde, son iki yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü'ne üçüncü atama yapıldı. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde ilköğretim müfettişi olarak görev yapan Himmet Uygun, Karaburun İlçe Milli Eğitim...
Otelcilik lisesi öğrencileri arasında yemek yarışması düzenlendi
Otelcilik lisesi öğrencileri arasında yemek yarışması düzenlendi
Bolu İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri arasında Hindi Yemekleri ve Dekorasyon Yarışması düzenlendi. Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmaya lisenin 10 ve 11'inci sınıflarında...
Türkçe kursuna katılan İngilizlerin ilk cümlesi İndirim var mı? oluyor
Türkçe kursuna katılan İngilizlerin ilk cümlesi 'İndirim var mı?' oluyor
Muğla'nın Fethiye ilçesi Kemer beldesi Kadıköy'de açılan İngilizce kursunun ardından şimdi de Ölüdeniz'de yaşayan İngilizler için Türkçe kurs açıldı.
13 yılda tamamlanan lise onay bekliyor
13 yılda tamamlanan lise onay bekliyor
Balıkesir'in Edremit ilçesinde 13 yıl önce yapımına başlanan ve Hazine'ye devrinin ardından talan edilen imam hatip lisesi inşaatı tamamlandı. Yolu ve bahçe düzenlemesi dahi yapılamayan okul hizmete açılmıyor.
Vakfıkebirli hacı adayları tekbirlerle uğurlandı
Vakfıkebirli hacı adayları tekbirlerle uğurlandı
Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinden kutsal topraklara gidecek olan 5. hacı kafilesi, dualarla uğurlandı.
Yerli Malı Haftası kutlamaları
Yerli Malı Haftası kutlamaları
Manavgat Dr. Hüseyin Vural İlköğretim ve İş Okulu öğrencileri, Yerli Malı Haftası'nı evlerinden getirdikleri yiyeceklerle kutladı.
Namusuna laf söylediği için baş kesen genç kız tutuklandı İzmir'de, başka erkeklerle ilişkisi olduğu yönünde dedikosunu yaptığını iddia ederek Tevfik Korkmaz'ı (64) bıçakladıktan sonra başını..
Adıyamanda 40 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi
Adıyaman'da 40 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi
Adıyaman Merkez Hasancık Köyü İlköğretim Okulu'nda 40 öğrenci yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
Erdemli Belediye Başkanı Mutlu: 'Yeni açılan işyerleri ilçemizin şehirleşmesini sağlıyor'
Erdemli Belediye Başkanı Mutlu: "Yeni açılan işyerleri ilçemizin şehirleşmesini sağlıyor"
Mersin'in Erdemli ilçesi Belediye Başkanı Musa Mutlu, ilçelerinde açılan yeni işyerlerinin Erdemli'ye katma değer kazandırdığı gibi aynı zamanda şehirleşmesinede katkısının büyük olduğunu belirtti.
Çayırova Belediyesinden eğitime yüzde 126 destek
Çayırova Belediyesi'nden eğitime yüzde 126 destek
Kocaeli'ne bağlı Çayırova Belediyesi 2004 yılı itibariyle yaptığı çalışmalar sonucu beldedeki derslik miktarını yüzde 126 oranında artırdı.
Kozan Özürlüler Derneği, tekerlekli sandalye dağıttı
Kozan Özürlüler Derneği, tekerlekli sandalye dağıttı
Adana'nın Kozan ilçesinde Özürlüler Derneği tarafından 10 adet tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara dağıtıldı.
Tebrik için gelen çiçekleri satıp parasını şehit ailelerine bağışladı
Tebrik için gelen çiçekleri satıp parasını şehit ailelerine bağışladı
Manisa İl Milli Eğitim Şube müdürlüğüne atanan İdris Avşar, gönderilen 500 YTL'lik 70 çiçeği Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'ne bağışladı.
Dişi kurbanlıkların yüzde 60ı gebe çıkıyor
Dişi kurbanlıkların yüzde 60'ı gebe çıkıyor
Kurbanlıkların pazarlarda yerini almaya başladığı şu günlerde yapılan bir araştırma, pazara getirilen dişi hayvanlardan yüzde 60'ının gebe olduğunu ortaya çıkardı.
Deryalı Günlerde Pijama Show! Deryalı Günler Programında Pijama Partisi Yapıldı.. Derya Baykal, Zuhal Olcay ve Melek Baykal İlk Kez Pijamalarıyla Ekrana Çıkıp Şarkı Söyledi..Deryalı Günler Programında Pijama Partisi Yapıldı.. Derya Baykal, Zuhal Olcay ve Melek Baykal İlk Kez Pijamalarıyla Ekrana Çıkıp Şarkı Söyledi..
Öğrencilere "Aile İçi Şiddet" Semineri Şanlıurfa'da, Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneğince Yürütülen "Töre ve Namus Algısı ve Aile İçi Şiddet Olgusu Bilinçlendirme ve Bilgilendirme" Projesi Kap..
Kasap adayları ellerine bıçakları aldı
Kasap adayları ellerine bıçakları aldı
Kırıkkale Tarım İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Kırıkkale Belediyesi tarafından başlatılan kesim kursunu başarıyla geçen kursiyerler ellerine bıçakları aldı.
Sarıgölde Yağmur Kenti Esir Aldı
Sarıgöl'de Yağmur Kenti Esir Aldı
Manisa'nın Sarıgöl İlçesinde Etkili Olan Yağmur Yağışı Nedeniyle Günlük Hayat Olumsuz Yönde Etkilendi.
Adana'da Yolcu Taşıma Ücretlerine Zam Adana'da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Yapıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10