11 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

11 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ereğli Belediyesi'nin Erdemir'den Arsa Talebi Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, İlçenin Önünü Açacak Projeler Ürettiklerini Söyledi.
Isparta Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Tutuklandı Isparta Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü S.k. 5 Bin YTL Rüşvet Aldığı İddiasıyla Çıkarıldığı Mahkeme Tarafından Tutuklandı.
İçerideki Destek Olmasa Dış Destek Etki Yapmaz
'İçerideki Destek Olmasa Dış Destek Etki Yapmaz'
Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Teröre Verilen Dış ve İç Desteğin Birbirlerini Tetikleyen Dinamikler Olduğunu ve İçerideki Destek Olmasa Dış Desteğin Bu Kadar Etki Yapamayacağını Belirtti.
Dünyanın En Güzel Kadını Gına Lollobrıgıda'ya "Ömür Boyu Başarı Ödülü" Dünyanın En Güzel Kadını Unvanına Sahip Olan İtalyan Gina Lollobrigida, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlene..
Konserleri Tek Tek İptal Genç R B Yıldızı Rihanna, İngiltere'de Vereceği Konserleri Sağlık Problemleri Nedeniyle İptal Etti.Genç R B Yıldızı Rihanna, İngiltere'de Vereceği Konserleri Sağlık Problemleri Nedeniyle İptal Etti.
Adana Valisi Atış: 'Tarım işçilerini sağlıksız ortamdan kurtaracağız'
Adana Valisi Atış: "Tarım işçilerini sağlıksız ortamdan kurtaracağız"
Adana Valisi İlhan Atış, başta pamuk, narenciye, karpuz hasadı olmak üzere Adana'ya tarımsal faaliyetlerde çalışmak üzere gelen mevsimlik işçileri yaşadıkları çadırlardan çıkartacaklarını söyledi.
Pakistan'da CIA tarafından sorgulandıklarını iddia eden 3 Türk, serbest bırakıldı Pakistan Havayolları'na ait bir uçakla İstanbul'a gelen Mehmet Öztürk (24), Nazif Karlıer (21) ve Mehmet Uyar..
Yeni YÖK Başkanı TBMM Gündeminde CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Yeni YÖK Başkanı Prof.dr. Yusuf Ziya Özcan ile İlgili İddiaları TBMM Gündemine Taşıdı.
Kurbanlık hayvan sevkiyatına uymayan hayvan sahibine 2 bin 740 YTL para cezası kesilecek Afyonkarahisar'da il dışı ve ilçelere kurbanlık hayvan sevkiyatı yaparken, kurallara uymayan satıcılar..
Yeni YÖK Başkanı TBMM Gündeminde CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Yeni YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile İlgili İddialarını TBMM Gündemine Taşıdı.
Ekim Sonunda Bankacılık Sektörü Net Karı Yüzde 33.6 Artışla 13.3 Milyar YTL Oldu 2006 Yılının Ekim Döneminde 10 Milyar YTL Seviyesinde Gerçekleşen Bankacılık Sektörü Dönem Net Karı, Yüzde 33...
Atatürkü Uşaka getirdiği iddia edilen lokomotif 1942 yılında şeker fabrikasına alınmış
Atatürk'ü Uşak'a getirdiği iddia edilen lokomotif 1942 yılında şeker fabrikasına alınmış
Atatürk'ü Uşak'a getirdiği iddia edilen ve ihaleyle bir hurdacıya satılan, bir veya iki vagon çekme kapasiteli dizel lokomotifin, Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası'nın aktif kayıtlarına 1942 yılında girdiği ortaya çıktı.
Özel Şehzade Mehmet Koleji matematik yarışması düzenledi Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji Matematik Kulübü'nün düzenlediği 1. Matematik Zeka Oyunları Yarışması büyük ilgi gördü. 120 kişinin ..
İzaydaş, Baroya rest çekti: 'Suçlamalarını ispatlarlarsa istifa ederiz'
İzaydaş, Baro'ya rest çekti: "Suçlamalarını ispatlarlarsa istifa ederiz"
İzmit Atık Yakma ve Değerlendirme Şirketi (İZAYDAŞ) Genel Müdürü Recep Bilal Şengün, Kocaeli Barosu'nun haklarında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. "Baro'nun bize yönelik suçlamalarını ispatlasınlar, ekibimle birlikte...
Uşakta Yeni İstihdam ve İş Kolları
Uşak'ta Yeni İstihdam ve İş Kolları
Uşak'ta, Tarıma Dayalı İhtisas Bölgesi Müteşebbis Heyeti Oluşturuldu.
Cari Açık Ekim Ayında 3 Milyar 36 Milyon Dolarla Beklentilerin Altında Geldi 2007 Yılının Ekim Ayında Cari Açık, Bir Önceki Yılın Aynı Ayıyla Karşılaştırıldığında Yüzde 35.1 Oranında Artarak ..
Piyasalarda Durum ABD Merkez Bankası Fed'in Kritik Faiz Toplantısının Sonuçlarını Bekleyen Piyasalar Sert Hareketlerden Kaçınıyor.
Müsiad "2008'e Girerken Türkiye Ekonomisinin Durumu ve Beklentiler" Toplantısı Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamlarında Görülen Önemli Düşüşlerin Kalıcı Olmadığını Düşü..
Teknoloji Oskarları Sahiplerini Buldu Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (Tübitak), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (Ttgv) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (Tüsia..
TMSF, 31 Taşınmazın Satışından Yaklaşık 9 Milyon Gelir Elde Etti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Muhammen Bedelleri Toplamı 55 Milyon 183 Bin 705 YTL Olan 149 Taşınmazı, Müzayede ile Sa..
Başkent'teki Hücre Evi Operasyonu Cebeci'de Bir Hücre Evine Düzenlenen Operasyonla İlgili Soruşturma Kapsamında 1 Kişi İstanbul'da Gözaltına Alınarak Ankara'ya Getirildi.
Ar-ge'de Yeni Dönem Araştırma Geliştirme (Ar-ge) Çalışmalarında Yeni Bir Dönem Açılıyor. Hükümetin Bu Konuda Hazırladığı Kanun Tasarısı TBMM'de. Hazırlanan Tasarıyla:
TBMM Genel Kurulu'nda 2008 Yılı Bütçe Görüşmeleri Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Cezaevlerinin Şartlarının İyileştirildiğini, Orada Kalan İnsanları Meslek Sahibi Yaparak Hayata Kazandırmak İ..
Soğuk Algınlığından En Çok Çocuklar Etkileniyor Kış Mevsimi ile Birlikte Havaların Soğumasının Hastalıkları da Beraberinde Getirmesi Üzerine Vatandaşları Uyaran Uzmanlar, Özellikle Kış Ayları..
ÇAGİAD ve ÇASİAD Çanakkalenin kalkınması için güçlerini birleştirecek
ÇAGİAD ve ÇASİAD Çanakkale'nin kalkınması için güçlerini birleştirecek
Çanakkale'de faaliyet gösteren Çanakkale Genç İşadamları Derneği (ÇAGİAD) ve Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) üyeleri, şehre yeni yatırımlar kazandırmak ve üye işadamlarının büyümesi için güçlerini...
Cumhurbaşkanı Gül, Yarın Kazakistan'a Gidiyor Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in Davetlisi Olarak 12-15 Aralık Tarihlerinde Bu Ülkeye Resmi Ziyaret G..
Valilik, Hitit Güneş Kursunun Peşini Bırakmıyor
Valilik, Hitit Güneş Kursu'nun Peşini Bırakmıyor
Hititlerin Simgesi Olan 'Hitit Güneş Kursu' İçin Ankara Üniversitesi Tarafından Marka Tescili Başvurusunun Yapılmasına Çorum Valisi Mustafa Toprak İtiraz Ediyor.
Denizlide 24 parça tarihî eser ele geçirildi
Denizli'de 24 parça tarihî eser ele geçirildi
Denizli'de jandarma tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda, Bizans ve Roma dönemlerine ait 24 parça eser ele geçirildi.
Engellilerin akülü araç sevinci
Engellilerin akülü araç sevinci
Adapazarı Merkez Belediyesi ve Uzaktaki El Vakfı'nın katkılarıyla sağlanan 26'sı akülü, 7'si de aküsüz araç engelli vatandaşlara dağıtıldı.
Üç Çocuğuyla Yaşam Mücadelesi Veren Genç Anneye Yardım Eli Tekirdağ'da Biri Engelli 3 Çocuğuyla Birlikte Yaşam Mücadelesi Veren Sibel Çiftçi, Yardım Elinin Uzanmasıyla Hayalini Kurduğu Eve Ka..
İzmirde Sasalı, Kaklıç ve İAOSBnin içme suyu hatları açıldı
İzmir'de Sasalı, Kaklıç ve İAOSB'nin içme suyu hatları açıldı
İzmir'de Sasalı, Kaklıç ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin (İAOSB) içme suyu hatları açıldı.
Caminin kubbe amblemleri ve paratoneri çalındı Uşak'ta bir caminin kubbesine ait hilal şeklindeki amblemle minarede bulunan paratoner çalındı.
Yerel gazeteden 5 bin YTL rüşvet isteyen basın müdürü tutuklandı Isparta'da bir yerel gazetenin sahibinden rüşvet aldığı iddiası ile polis tarafından suçüstü yapılarak gözaltına alınan Ispart..
"PKK'ya Yönelik İdeolojik ve Ekonomik Desteğin Kesilmesi" Sempozyumu Genelkurmay Atase Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etüt Merkezi (Sarem) Başkanlığı'nca 'PKK Kongra-gel Terör Örgütüne ..
Bodrum Turgutreiste kesim yerleri belirlendi
Bodrum Turgutreis'te kesim yerleri belirlendi
Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesinde, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Belediye tarafından kesim yerleri belirlendi. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi kesimlerin Belediyeye bağlı Kadıkalesi...
Manavgatta kurban kesim ve satım yerleri belirlendi
Manavgat'ta kurban kesim ve satım yerleri belirlendi
Antalya'nın Manavgat ilçesinde kurban satım ve kesim yerleri belirlendi. Kurban Hizmetleri Komisyonu'nun aldığı kararla ilçede 2 yerde kurbanlık satılacak, 8 yerde kesimi izin verilecek.
Çöp Paylaşma Kavgası Kanlı Bitti Konya'nın Seydişehir İlçesinde İki Grup Arasında Çöp Paylaşma Meselesi Yüzünden Çıkan Kavgada 5 Kişi Yaralandı.
Kamyon Brandasını Düzeltirken Hayatını Kaybetti
Kamyon Brandasını Düzeltirken Hayatını Kaybetti
Bursa'da Taşıdığı İplikler Yağmurda Islanmasın Diye Yol Kenarına Çektiği Kamyonunun Brandasını Kontrol Eden Bir Kamyoncu, Arkadan Gelen Aracın Çarpması Neticesi Hayatını Kaybetti.
Sporculara Doping Tehdidi
Sporculara Doping Tehdidi
Hacettepe Üniversitesi (Hü) Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar Demirel, Sporcuların İstemeden de Olsa Doping Tehdidi Altında Olduğunu Söyledi.
Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Hakim Karşısına Çıktı Bazı Bilir Kişilere Rüşvet Verildiği ve Alındığı İddiasıyla Yargılandıkları Davada Haklarında Daha Önce Verilen "Beraat" Kararları Yar..
Iğdır'daki Trafik Kazası Iğdır'da Melekli Caddesi'nde Öğle Saatlerinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Ölü Sayısı 2'ye Yükseldi.
Tekvandoda 3 Madalya
Tekvandoda 3 Madalya
Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Yapılan ve 24 Ülkeden 188 Sporcunun Katıldığı 8. Poomsee Tekvando Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye İlk Gün Yarışmalarında 2 Altın, 1 Gümüş Madalya Kazandı.
Havalimanında Sorgulanan Gençler, Pakistan'daki Cezaevi Günlerini Anlattı Atatürk Havalimanı'nda Gözaltına Alınan ve Daha Sonra Serbest Bırakılan Gençlerden M.ö., Pakistan'da Vize Tarihinin G..
Dakarda Heyecan Başlıyor
Dakar'da Heyecan Başlıyor
30. Dakar Rallisi, 5-20 Ocak 2008 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilirken, Kemal Merkit-kutlu Torunlar'dan Oluşan Jim Beam Türk Takımı, 2. Kez Bu Zorlu Yarışta Türkiye'yi Temsil Edecek.
Rusya, Uçak Hızında Gidebilen Helikopter Üretimine Başladı Moskova'da Faaliyet Gösteren "Milya" Helikopter Fabrikası, Uçak Gibi Hız Yapabilen Yeni Tip Bir Helikopter Üretimine Başladı.
Sakharov 2007 Ödülü Sudanlı Avukat Salih Mahmud Osman'a Verildi Darfur'daki İnsan Hakları Konularına Dikkat Çekmeyi Başaran Sudanlı Avukat Salih Mahmud Osman, Avrupa Parlamentosu (AP) Tarafın..
Erçakıca, Papadopulos'un Görüşme Zeminini Yok Etmeye Çalıştığını İddia Etti KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hasan Erçakıca, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos'un Görüşme Zeminin..
Filistinli Direniş Örgütlerinden İsrail'e Tehdit İsrail Askerlerinin Bugün Gazze'nin Güneyine Düzenlediği Saldırıların Ardından Filistinli Örgütler Direnişe Geçti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10