11 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

11 Aralık 2007 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seviye belirleme sınavı perşembe günü yapılacak Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenecek Seviye Belirleme Sınavlarının ilki 13 Aralık 2007 Perşembe günü yapılacak.
Anayasa Platformu Ulusal Çalıştayı sonuçları açıklanacak Hükümet dışı kuruluşların bir araya geldiği Anayasa Çalıştay Grubu yarın toplantı sonuçlarını açıklayacak.
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Ankara'da toplanacak Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi, 2007 yılının son Yüksek İstişare Konseyi toplantısını 13 Aralık P..
Almanyada Camilere Saldırı
Almanya'da Camilere Saldırı
Almanya'nın Güneyindeki Bodensee Gölü Kıyısındaki Lindau Kentinde, Yeni İnşa Edilen Bir Caminin Duvarı Neonaziler Tarafından Gamalı Haçlarla Boyandı.
3 bin 200 metrelik Bursa surları kapılarıyla ayağa kalkıyor
3 bin 200 metrelik Bursa surları kapılarıyla ayağa kalkıyor
Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, yaklaşık 2500 yıllık geçmişiyle zamana meydan okuyan ve uzunluğu 3200 metreyi bulan Bursa surlarının restorasyonunda önemli bir aşamaya geldi.
Kızılırmak suyuna temiz üstüne temiz raporu Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in su ihtiyacını karşılamak amacıyla Kesikköprü Barajı'ndan getirilecek olan Kızılırmak suyuna ilişkin yapıla..
Adapazarında alt gelir grubu için planlanan konutların yapımına başlandı
Adapazarı'nda alt gelir grubu için planlanan konutların yapımına başlandı
Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından orta ve alt gelir grubu için yapımı planlanan İdeal Kent Konutları için ilk kepçe vuruldu. Konutlar bir yıl sonra sahipleriyle buluşacak.
Alev alan TIR polislerin yardımıyla söndürüldü
Alev alan TIR polislerin yardımıyla söndürüldü
Erzincan'da seyir halindeki TIR anilen alev aldı ve E-80 karayolunda heyecanlı anlar yaşandı. Polisler, yoldan geçen araçları durdurarak temin ettikleri yangın söndürme tüpleriyle yangının büyümesini engelledi.
Başkan Yenigün, '120' Filminin Çekimlerini İzledi
Başkan Yenigün, "120" Filminin Çekimlerini İzledi
Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Vanlı 120 İsimsiz Kahraman Çocuğun Hikayesini Konu Alan "120" Filminin Kentin İmajını Değiştireceğini Söyledi.
Şimşek: "Büyümede Arz Şokuyla Karşı Karşıyayız" Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Açıklanan Büyüme Rakamlarındaki Düşüşe İlişkin Olarak, "Bir Kaç Tane Arz Yönlü Şokun Bir Araya Geldiği Dönem Yaşıy..
Sosyal Güvenlik Tasarısı Komisyonda Anayasa Mahkemesinin İptal Kararının Ardından Yürürlüğü 1 Ocak 2008'e Ertelenen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında Değişiklik Öngören Ta..
AP'de Kaddafi'nin Ziyaretine Eleştiri Avrupa Parlamentosu'ndaki Liberal ve Yeşil Grup Temsilcileri, Bugün Düzenledikleri Basın Toplantılarında, Libya Lideri Albay Muammer Kaddafi'nin Paris'e ..
Sosyal Güvenlik Tasarısı Alt Komisyona Sevk Edildi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Görüşülen, Anayasa Mahkemesinin İptal Kararının Ardından Yürürlüğü 1 Ocak 2008'e Ertelenen Sosyal Sigortalar..
'Yılın Terminal İşletmecisi' Ödülü Antalyaya
"Yılın Terminal İşletmecisi" Ödülü Antalya'ya
Yılın Havacılık Yöneticileri Gecesinde, Yılın Terminal İşletmecisi Ödülü'nü Ayterminal2 Genel Müdürü Ferda Yakar Aldı.
Genelkurmay: AB, PKKya Sahip Çıkıyor
Genelkurmay: AB, PKK'ya Sahip Çıkıyor
Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergun Saygun, AB'nin Terör Örgütü PKK'ya Sahip Çıkarak, Türkiye'ye Verilen Zararı Paylaştığını Söyledi.
Berber, Aşkını Sakal Traşıyla Gösterdi Denizli'de Bir Berberde Çalışan Genç, Sevgilisine Aşkını Göstermek İçin İsminin Baş Harfini Sakalına Kazıttı.
Bankacılıkta Karlılık Ekimde Yüzde 33.6 Arttı/ Toplam Aktif 545,3 Milyar YTL Ankara - Bankacılık Net Karı Yüzde 33,6 Oranında Artarak Ekim Sonunda 13,3 Milyar YTL'ye Yükseldi. Net Kar, 2006 Y..
İskenderun Gemi Komutanı Başkan Türel'i Ziyaret Etti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Bağlı Tcg İskenderun Gemisi Antalya Limanı'na Demir Attı. Gemi Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Tayfun ..
Türk Lokumuna Misilleme: Avusturya Top Şekeri!
'Türk Lokumu'na Misilleme: Avusturya Top Şekeri!
Türk Lokumu Adlı, Başörtülü, Diğer Uzuvları Açık Olan Heykele, İlginç Bir Yöntemle Tepki Geldi. Peruklu, Bikinili ve Üzerinde 'Avusturya Erkeği' ve 'Avusturya Top Şekeri' Yazan Maket Hayli İlginç.
Köylüler Taş Ocağına Karşı Ayaklandı İnşaat Çalışmaları Devam Eden Babasultan Barajı İçin Kestel'e Bağlı Kozluören Köyünde Yapılan Taş Ocağına Köylüler Tepki Gösterdi.
Genç Gazeteciler Haber Fotoğrafı sergisi beğenildi
'Genç Gazeteciler Haber Fotoğrafı' sergisi beğenildi
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'ne (SGC) üye gazetecilerin açtığı "Genç Gazeteciler Haber Fotoğrafı" sergisi beğenildi. SGC Başkanı Sezai Matur, yerel basının gelişmesinde meslek büyüklerinin üstün çabaları kadar, genç...
Borsa, ikinci seansın başlarında satıcılı seyrediyor İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, ikinci seansın başlarında satıcılı seyrediyor. Bileşik Endeks, seansın başlar..
Ergani Genç Girişimci İş Adamları Derneği kuruldu
Ergani Genç Girişimci İş Adamları Derneği kuruldu
Diyarbakır Ergani ilçesinde Ergani Genç Girişimci İş Adamları Derneği (ERGİAD) kuruldu.
Medvedev Putin'in başbakan olmasını istedi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Kremlin'e aday gösterilen başbakan birinci yardımcısı Dmitri Medvedev 2008 Başkanlık seçimlerini kaza..
İHD Bingöl Şube Başkanı Yanılmaz: 'Demokratik ve yeni bir anayasa istiyoruz'
İHD Bingöl Şube Başkanı Yanılmaz: "Demokratik ve yeni bir anayasa istiyoruz"
İnsan Hakları Derneği (İHD) Bingöl Şube Başkanı Şirin Yanılmaz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul edilişinin 59. yılı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında demokratik ve yeni bir anayasa istediklerini...
Özel Serhat, okumaya hız veriyor
Özel Serhat, okumaya hız veriyor
Özel Serhat Liseleri eğitimde başarıyı arttırma adına paket uygulamalara başladı. Haftalık kontrol sınavları şeklinde hafta içi faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyen Serhat Liseleri, 'Anlayarak Hızlı Okuma' isimli bir...
Ankara'da öldürülen terörist Kevser Mızrak'ın babası: "Kevser'e sahip çıkamadım, üzgünüm" Ankara'da dün yapılan operasyonda çıkan çatışmada öldürülen DHKP-C'li Kevser Mızrak'ın cenazesini bab..
Adres değişikliklerini bildirmeyenlere 250 YTL ceza
Adres değişikliklerini bildirmeyenlere 250 YTL ceza
Yılsonuna kadar adres değişikliklerini nüfus müdürlüklerine bildirmeyenlere 250 YTL para cezası verileceği bildirildi. Bu arada yanlış adres bildiriminde bulunanlar ise 500 YTL ödemek zorunda kalacak.
Adıyaman Valisi Halil Işıka onursal doktora ödülü
Adıyaman Valisi Halil Işık'a onursal doktora ödülü
Adıyaman Üniversitesi Senatosu, Vali Halil Işık'a onursal doktora ödülünü verdi. Vali Halil Işık'a verilen bu anlamlı ödül ve Doktora Diploması Ocak ayı içerisinde yapılacak tören ile kendisine takdim edilecek.
Kız öğrencinin ağabeyi, kendisini okula almayan 2 öğretmeni bıçakladı
Kız öğrencinin ağabeyi, kendisini okula almayan 2 öğretmeni bıçakladı
Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir ilköğretim okulundaki 8. sınıf öğrencisi kız kardeşini görmeye gelen sabıkalı genç, kendisini okula almadıklarını iddia ettiği okulun nöbetçi 2 öğretmenini bıçaklayarak kaçtı....
Kayserinin yeni şehirlerarası terminal binası hizmet vermeye başlayacak
Kayseri'nin yeni şehirlerarası terminal binası hizmet vermeye başlayacak
Kayseri'nin yeni yapılan şehirlerarası terminal birası 15 Aralık cumartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak. Bütün otobüs firmaları yeni binada bilet satış bürolarını açmış olacak.
GASKİ, içme suyunda ağır metal ve katyon analizleri ile çok hassas ölçümler yapabiliyor Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (GASKİ), kimya laboratuvarında faaliyete geçen ICP-..
Bodrum Turgutreiste günbatımı
Bodrum Turgutreis'te günbatımı
Ege'nin en batı ucundaki turistlik beldelerden biri olan Bodrum Turgutreis'te, akşam üstü ortaya çıkan günbatımı manzarası denizin ortasında tablo gibi görüntüler oluşturuyor.
Muğla'da Kurban kesim yerleri belirlendi Muğla'da, Kurban Bayramı'nda kesilecek kurbanlıkların satış yerleri ve kesim yerleri yeniden belirlendi.
Zachau: Türkiye İşçilerini Fakir Tutarak Büyümemeli Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Ulrich Zachau, Hiçbir Ülkenin İşçilerini ve Orta Sınıf İnsanını Fakirlikte Tutarak Büyüyemeyeceklerini..
DTP'li 54 belediye başkanı hakkında "suçu ve suçluyu övmekten" ikişer yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın zehirlendiği iddialarıyla ilgili ortak..
Bahçesi Göle Dönen Okullarına 'Taş Köprü' ile Ulaşıyorlar
Bahçesi Göle Dönen Okullarına "Taş Köprü" ile Ulaşıyorlar
Gaziantep'te, Yapımı Sırasında Su Tahliye Kanalı Unutulan Okulun Bahçesi Göle Döndü. Öğrenciler Sınıflarına Yere Yerleştirilen Taşların Üzerinden Geçerek Ulaşırken, Veliler Duruma Tepki Gösterdi.
Şimşek: "Dezenflasyonda Rehavet Yok" Türkiye'nin Büyüme Geleceğinden Umutlu Olduğunu, Bunun İse Özel Sektör Kanalıyla Gerçekleşeceğini Vurgulayan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, "Dezenflasyon Ko..
Kulüp Çıkışında Ateş Açtılar Sahne Aldığı Ankara'daki Kulüpten Çıkışta Silahlı Saldırıya Uğrayan Gülşen, Korumalarla Dolaşmanın Faydasını Gördüğünü Söyledi.Sahne Aldığı Ankara'daki Kulüpten Çıkışta Silahlı Saldırıya Uğrayan Gülşen, Korumalarla Dolaşmanın Faydasını Gördüğünü Söyledi.
CHP'li Mengü: "Adalet Bakanlığı'nda Yalakalar ve Yardakçılar Var" TBMM Genel Kurul'da Adalet Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı Bütçesi Üzerine Söz Alan Muhalefet Parti Sözcüleri AKP İktidarını..
DSP, Bakan Güler'e, Kayıtdışı Kullanılan Motor Yağlarını Sordu DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, "10 numaralı yağ" adıyla denetimsiz ve kayıt dışı olarak piyasaya sürülen, kullanılmış..
Şehrezat Onur'un Evinde 'Binbir Gecce' Bu Akşam da Türkiye'yi Ekran Başına Kilitleyecek Heyecan Dolu Bir Bölümle Ekrana Geliyor.'Binbir Gecce' Bu Akşam da Türkiye'yi Ekran Başına Kilitleyecek Heyecan Dolu Bir Bölümle Ekrana Geliyor.
Thk Kurban Derisi Toplanmasında Muhtarlardan Yardım İstedi
Thk Kurban Derisi Toplanmasında Muhtarlardan Yardım İstedi
Türk Hava Kurumu (Thk) Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Demirel, Kurban Derisi Toplanmasında Köy ve Mahalle Muhtarlarından Yardım İstedi. Atatürk Kültür Merkezi'nde (Akm) Bir Araya Gelen Thk ve Muhtarlar Kurban Derisi...
Türkiye, Özel Sermaye Fonları İçin Hedef Ülkeler Arasında Türkiye'ye 2007'nin İlk On Ayında Toplam 1.7 Milyar Dolarlık Özel Sermaye Fonu Yatırımı Yapıldı. 2008 ve Sonrasında Türkiye'nin, Özel..
DTP'li 54 Belediye Başkanı Hakkında Dava Açıldı Erör Örgütü Ela Başı Abdullah Öcalan'ın Zehirlendiği İddialarıyla İlgili Ortak Basın Açıklaması Yapan DTP'li 54 Belediye Başkanı Hakkında 'Suçu..
Hisse Senedi Fiyat Bilgileri (14:06) Hisse Senedi Fiyat Bilgilerini Görmek için Tıklayınız. [excel; 45 Kb] ...
Hazine, Rahat Borçlandı: 2 Tahville Net 4.8 Milyar YTL Sattı Ankara - Hazine Düzenlediği 12 ve 20 Ay Vadeli İki Tahvil İhalesinde 2 Milyar 83,6 Milyon YTL Satış Yaptı. İhale Öncesi Yapılan 2 ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10