10 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

10 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İktisadın Duayeni Prof. Dr. Zaim, Son Yolculuğuna Uğrulandı İstanbul - Lenf Kanseri Nedeniyle Dün İstanbul'da Vefat Eden "Hocaların Hocası" ve "İktisadın Duayeni" Olarak Tanınan Prof. Dr. Sab..
Osmaniye Valisi Kemelek: 'Türkiyede süt tüketimi artırılmalı'
Osmaniye Valisi Kemelek: "Türkiye'de süt tüketimi artırılmalı"
Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, Dünya Okul Süt Günü dolayısıyla ilköğretim okulları arasında düzenlenen yarışmanın süt tüketiminin artırılmasına katkı sağlayacağını söyledi. Vali Kemelek Türkiye'de süt tüketiminin...
ANSİAD Başkanı Akıncı: 'Girişimciliği geliştiren bir eğitim sistemine ihtiyaç var'
ANSİAD Başkanı Akıncı: "Girişimciliği geliştiren bir eğitim sistemine ihtiyaç var"
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Ali Rıza Akıncı, girişimcilerin artmasında eğitim sisteminin büyük rol oynadığını belirterek, "Girişimciliği geliştiren bir eğitim sistemine ihtiyacımı büyüktür.
Tarımsal ürünler ihracat aşamasında değil üretim aşamasında denetlenmeli ve sertifikalandırılmalı Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, tarımsal ürünlerin ..
Yurtkur, İsteyen Her Öğrenciye Burs, Katkı ve Öğrenim Kredisi Verdi Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2007-2008 öğretim yılında müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına burs ya da öğren..
Ankaraya 7 Yıldızlı Alışveriş Merkezi
Ankara'ya '7 Yıldızlı' Alışveriş Merkezi
Ankara'nın "7 Yıldızlı" Alış Veriş Merkezi Panora, Açıldı.
İşte Gül-Yeni Yök Başkanı Bağlantısı
İşte Gül-Yeni Yök Başkanı Bağlantısı
CHP, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından YÖK Başkanlığına Atanan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile Gül Arasında Bağlantı Olduğunu Açıkladı. O Bağlantının Ayrıntıları Neler?
AB Bakanları Uzlaşıya Vardı. Fransa'nın Dediği Oldu Brüksel'de Toplanan AB Dışişleri Bakanları, 14 Aralık'ta Brüksel'de Yapılacak AB Zirvesi'nin Sonuç Bildirgesinde Türkiye ile Üyelik Müzaker..
Ödülü Alan Gore, Bush'a Çattı Nobel Barış Ödülünü Alan ABD Eski Başkan Yardımcılarından Al Gore, ABD Başkanı Bush'a Çağrıda Bulunarak Gaz Emisyonlarını Azaltmasını İstedi.
Türk ailesiyle çocukları karışan Suudi Müneccimden Türk Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti
Türk ailesiyle çocukları karışan Suudi Müneccim'den Türk Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti
Suudi Arabistan'da dört yıl önce bir Türk ailesiyle çocukları karışan Suudi Arabistanlı Muhammed El Müneccim, Riyad'daki Türk Büyükelçiliği'ne teşekkür ziyaretinde bulundu. T.C Riyad Büyükelçisi Naci Koru, bugün öğle...
Anayasa Platformu Ulusal Çalıştayı Sonuçları Çarşamba Günü Açıklanacak Anayasa Platformu Ulusal Çalıştayı'nın Sonuçları Çarşamba Günü Açıklanacak. Çalıştaya, 83 Sivil Toplum Kuruluşu ve Mesle..
144 Metreden Düşen İşçi Ölmedi ABD'nin New York Kentinde Bir Gökdelenin Camlarını Silen İki İşçinin, Üzerinde Bulundukları Kabinin Halatları Koptu. İki İşçi 144 Metreden Yere Çakıldı. Biri Öl..
Yarsav, "Adliyenin Kırmızı Halısı Olmaz" Yarsav Başkanı Eminağaoğlu, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kasırga'nın Kırmızı Halı ile Karşılanmasına Tepki Göstererek, "Adliyenin Kırmızı Halısı Olmaz. ..
Suudi Arabistanda, Türkiyede Osmanlı Camileri Mimarisi Konferansı düzenlendi
Suudi Arabistan'da, Türkiye'de Osmanlı Camileri Mimarisi Konferansı düzenlendi
T.C Riyad Büyükelçiliği ile Suudi Arabistan Mimari İlimler Cemiyeti, başkent Riyad'da Türkiye'de Osmanlı Camileri Mimarisi adlı bir konferans düzenledi. Suriyeli Mimar Mühendis Mahmut Zeynelabidin'in verdiği konferans,...
Denizde Facia! Yasadışı Yollardan Avrupa Ülkelerine Gitmek İsteyenlerin Bulunduğu Tekne Battı. 48 Kişi Öldü; 31 Kişi Kayıp
Kapkaçtan Saniyeler Önce Japon Kadın Yazarın Gönderdiği Fotoğrafla İki Kapkaççı Yakalandı
İşte Rusya'nın Yeni Lideri.. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Halefi Sonunda Belli Oldu
islami Araştırmaları dikkat Çekiyor Yeni YÖK Başkanı'nın, 'Kanada'daki Müslümanlar' ve 'Cami Sayıları Üzerine İnceleme' Gibi Eserleri Var
Ankara'da Çatışma Yasadışı Sol Bir Örgüte Ait Hücreevine Yapılan Operasyonda 1 Terörist Öldürüldü 2 Polis Yaralandı
'Dinden Korkmayın' Ahmet Altan: Kemalizm, ?ordu Tapınmasını? Sistemleştirerek Yerleşik Bir Yönetim Biçimine Çevirdi.
'Bıyık Bırakmalıyım' Ünlü Aktör George Clooney, Abdullah Gül ile Benzerliğini İşte Böyle Yorumladı...
Ticaret Yapan TSK Mensubuna 2 Yıla Kadar Hapis Geliyor Ticaret Yapan veya Yaptıran Yada Ticari Sınai Kuruluşlarda Görev Kabul Eden Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına Üç Aydan 2 Yıla Kadar H..
Pipo İçer, Racon Keser, Küfür Eder Yök?ün Yeni Patronunu Nasıl Bilirsiniz?
Ünlü aktör Steven Seagal, Moldova'ya 100 milyon dolar yatırım yapacak Amerikalı ünlü artist Steven Seagal Moldova'ya 100 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını söyledi. Moldova'da bulunan..
Türbanlı Veli Okula Girsin mi Tartışması İlk ve Orta Öğretim Okullarına 2004 Yılında Türban Yasağı Getiren Fransa, Şimdi de Türbanlı Öğrenci Velilerinin Okul Binalarına Girip Girmemesini Tart..
'Hasta' İddialarına Görüntülü Yanıt Fethullah Gülen'in Sağlık Durumuyla İlgili Çıkan Haberler Üzerine, Bir İlk Yaşandı.
Yargıtay'ın 'Ses'i Alkışlarla Emekliye Ayrıldı Yargıtay 1. Hukuk Dairesi Başkanı Orhan Uzgören, Kanser Rahatsızlığını Yendikten Sonra Yaş Haddinden Emekliye Ayrıldı.
İhd Başkanı Öndül, "Türkiye, Yasalarını, İnsan Hakları Beyannamesine Uygun Oluşturamadı"- İhd Genel Başkanı Hüsnü Öndül, Türkiye'nin, Anayasal ve Yasal Sistemini İnsan Hakları Evrensel Beyann..
Beyoğlunda 2 katlı eski bina çöktü: 1 yaralı
Beyoğlu'nda 2 katlı eski bina çöktü: 1 yaralı
Beyoğlu'nda iki katlı eski binada meydana gelen göçükte 1 kişi yaralandı. Binanın kademeli olarak yıkılması sırasında duvar altında kalan ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan gencin vücudunda çok sayıda kırık olduğu...
Şanlıurfa Valisi Yavaşcan, trafik kazasında şehit olan Erin ailesini ziyaret etti
Şanlıurfa Valisi Yavaşcan, trafik kazasında şehit olan Er'in ailesini ziyaret etti
Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan Piyade Er Fevzettin Tekbalık için açılan taziye evini ziyaret etti. Vali Yavaşcan, Tekbalık ailesine Cumhurbaşkanı...
Seferihisar'daki tekne faciasından sağ kurtulanlardan 3'ü İzmir'e gönderildi (4) İzmir'in Seferihisar açıklarındaki tekne faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi. Cesetler, lim..
Çocuklara ev içinde baskı yapmayın
Çocuklara ev içinde baskı yapmayın
Çocuklara 'yapma, etme' deme yerine, yaptığı güzel şeylerin takdir edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, anne-babaların çocuğun yanında iken kesinlikle birbirlerini incitici sözler söylememesi gerektiğini bildirdi.
İskenderunlu sanayiciler şehrin sorunlarını Başbakan Erdoğana kitapçık halinde sundu
İskenderunlu sanayiciler şehrin sorunlarını Başbakan Erdoğan'a kitapçık halinde sundu
İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (İSSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş ve yönetim kurulu üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay gezisini değerlendirdi.
Balıkesir ile Siirt kardeş şehir oldu
Balıkesir ile Siirt kardeş şehir oldu
Balıkesir ile Siirt arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Balıkesir Belediye Başkanı Sabri Uğur ve Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül tarafından imzalanan protokolle, Doğu ile Batı arasında kardeşlik ilişkileri...
Tatvan'da okumak isteyen ve ekonomik durumu kötü olan 162 öğrenciye, ücretsiz dershane hizmeti veriliyor Bitlis'in Tatvan ilçesinde okumak isteyen ve ekonomik durumu kötü olan 162 öğrenciye, ..
Ali Babacan: "ABD ile işbirliği, PKK Irak'tan çıkana kadar sürdürülecek" Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Bush arasında 5 Kasım tar..
Malatya Belediye Başkanı Akın: "Engellilerin daha rahat yaşayabilmeleri için çalışıyoruz" Engelli ve engelli yakınları ile bir araya gelen Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın göreve geldikten..
Elazığ Fatih Lisesi, Atatürk büstünü yeniledi Elazığ Fatih Lisesi kütüphanesi açılırken, okulun Atatürk büstü yenilendi.
Vali İmga, kamuda görev yapanları insan hakları konusunda duyarlı olmaya çağırdı Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan idarecileri ve personeli insan hakl..
M. Akif'in anlatılacağı programın duyuru afişini kaldırdılar Antalya'nın Manavgat ilçesinde İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 71. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde şehir i..
Tüp geçit inşaatında ortaya çıkan bin yıllık batıkları İstanbul Üniversitesi ayağa kaldıracak Yenikapı'da devam eden Metro ve Marmaray inşaat sahasında çıkarılan bin yıllık gemi batıklarını İ..
Çorlu'da huzur operasyonu Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Çorlu ilçesinde 'Huzur 59 Çorlu Uygulama Planı' yapıldı.
Samsun'un örs çekiç kullanan tek demirci ustası zamana meydan okuyor Samsun'un bir dönem sadece çekiç seslerinin duyulduğu Demirciler Caddesi'nde ayakta kalmaya çalışan tek demirci dükkanı, a..
Sakarya'da borcunu ödemeyen su aboneleri icraya verilecek Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) su borcunu ödemeyen abonelerini icraya verecek.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10