10 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

10 Aralık 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tekgıda-iş: "Yörsan'da 400 Üyemiz Kapının Önüne Bırakıldı" Tekgıda-İş Sendikası, Yörsan Süt Ürünleri İşletmesi'nde sendika üyesi 400 işçinin işin son verildiğini bildirdi. Tekgıda-İş Sendika..
Merkez Bankası Döviz Kurları Merkez Bankası'nın 10 Aralık 2007 Tarihinde Açıkladığı Gösterge Niteliğindeki Döviz Kurları.
Peşmerge: Türk Ordusu Operasyon Yapamaz
Peşmerge: Türk Ordusu Operasyon Yapamaz
Kuzey Irak'taki Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü ve Peşmerge Bakan Yardımcısı Cebar Yaver, Türk Ordusunun Sınır Ötesi Geniş Bir Operasyon Yapmasının Mümkün Olmadığını Söyledi.
Yunanistan'da Kamu Çalışanları Genel Greve Hazırlanıyor Hükümetin Yeni Emekli Sandığı Düzenlemesinden Memnun Olmayan Yunan Kamu Çalışanları, Genel Greve Gitmeye Hazırlanıyor.
Tekstil Sanayii İflastan Kurtulmak İçin Hukuki Formül Arıyor Çin Başta Olmak Üzere Uzakdoğu'dan Yapılan İthalat Nedeniyle Güç Günler Yaşayan Tekstil Sanayicileri, Kapanma Tehlikesi Altında Bu..
Kosova, BM'nin Belirlediği Sürenin Sona Ermesini Bekliyor Kosovalı Liderler, Birleşmiş Milletler'in (BM) Koyduğu Ortak Karar Alma Süresinin Bitiminde, Bağımsızlık Görüşmelerine Başlayacakları..
Irak Hükümeti Aıds'le Mücadelede Yetersiz Basra Sağlık Müdürlüğü Acil Müdahale Bölümü Tarafından Aıds ile İlgili Bir Sempozyum Düzenledi.
Gama ve Ge Enerjide Üç Yılda 3 Milyar Dolar Ortak Yatırıma Gidecek Gama Holding ve General Electric'in (Ge) İştiraklerinden Ge Energy Financial Services, Yüzde 50-50 Ortak Oldukları Gama Ener..
Abf: "Lokanta Çiçekçi Değil, Kültür ve Sanat Müzesi Olsun" Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Turan Eser, Sivas Olaylarının Yaşandığı Madımak Oteli'nde Bulunan Lokantanın, Çiçekçi Değil, "Kült..
Askeri Ceza Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı TBMM'de Hükümet, Askeri Ceza Kanunu'nda Değişiklik Öngören Yasa Tasarısını TBMM'ye Gönderdi.
Kadın Gazeteciler "Kadın ve Şiddet" Konusunu Tartıştı Yenigün Gazetesi Yazarlarından Aynur Eryılmaz ve Ayten Zerman'ın Organizasyonu ile Bir Araya Gelen Kadın Gazeteciler, "Kadın ve Şiddet" K..
Erdemli'de Heyelan Mersin'in Erdemli İlçesine Bağlı Karahıdırlı Köyünde, Aşırı Yağışlarla Birlikte Tepeden Kopan Tonlarca Ağırlıktaki Kaya Parçaları, Köy Sakinlerine Korku Dolu Anlar Yaşattı.
Kapadokya'yı Gezen Turist Sayısı 1 Milyon 800 Bine Ulaştı Kapadokya Bölgesindeki Müze ve Ören Yerlerini Bu Yılın İlk 11 Ayında 1 Milyon 800 Bin Yerli ve Yabancı Turistin Ziyaret Ettiği Bildir..
Toptan, Zonguldak'ta Açılışa Katılacak Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne Bağlı Alaplı Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu ve Bölüm Ünitelerinin Açılış Törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan da Kat..
Doğanbey Adası Açıklarında Meydana Gelen Tekne Kazası Sahil Güvenlik Komutanlığı, Bir İhbar Üzerine Harekete Geçen Ekiplerin Doğanbey Adası Açıklarında Tekneleri Alabora Olan 85 Kaçak Göçmend..
Eski İzmir Tekel Binası Kültür Girişimcilerini Bekliyor Turizm Teşvik Kanunu ile Turizm Sektörünü Yatırım Alanı Haline Getiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Sektöründe de Yatırımın Önünü..
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'na Tepkiler Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (Tied) Mersin Şube Başkanı Semiha Tokadlı, Çıkarılmak İstenen Sosyal Sigortalar ve Genel ..
BM İklim Görüşmelerinde Anlaşmazlık Sürüyor Endonezya'nın Bali Kentinde İkinci Haftasına Giren BM İklim Değişikliği Müzakerelerinde, Kilit Konularda Anlaşmazlıklar Sürüyor.
Başkentte Operasyon Öncesi 1 Terörist Yakalandı Ankara Valiliği, Cebeci'de Düzenlenen Operasyonda 'Teslim Ol' Çağrılarına Silahla Karşılık Veren 1 Kadın Teröristin Etkisiz Hale Getirildiğini,..
Renklerin Sırrı Renk ve Enerji Uzmanı Rana Özyurt, Renklerin İnsan Karakterini Ortaya Çıkaran En Önemli Etken Olduğunu, "Bana Rengini Söyle Sana Seni Söyleyeyim" Özdeyişinin İnsanın Kişiliğin..
Fransa'nın Israrı İfade Değiştirdi AB Zirvesine Hazırlık Kararları Almak İçin Toplanan AB Dışişleri Bakanları, Genişlemeye İlişkin Kararlarda, Fransa'nın Israrı Nedeniyle "Katılım Konferansı"..
İnsan Hakları Günü'nde İnsanlık Dramı Tokat'ta, Zor Günler Yaşayan Şizofren Hastası Baba, Maddi İmkansızlıklar Nedeniyle Tedavi Olamıyor.
Isparta'da Askerlerin Kaybolduğu İddiası Isparta Valisi Şemsettin Uzun, Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkez Komutanlığı'na Bağlı Bir Grup Askerin Kaybolması ile İlgili Olarak İha'ya Açıklamada B..
Tarihi Kaleiçi'nin Başı Hazine Avcılarıyla Dertte Antalya'nın En Eski Ahşap Evlerinin Bulunduğu Tarihi Kaleiçi'nde Vatandaşların Başı Hazine Avcılarıyla Derde Girdi.
Şeker Pancarına Su Az Verilmeli Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Konyar, Elazığ'da Yetiştirilen Şeker Pancarındaki Şeker Oranının Az Olmasının Nedeninin Yanlış Sulama Şekillerinden Kaynaklandığı..
Şair Hüseyin Kotanın Ölirem isimli kitabı yayınlandı
Şair Hüseyin Kotan'ın Ölirem isimli kitabı yayınlandı
Erzurum Kazım Karabekir Belediyesi, Şair Hüseyin Kotan'ın 'Ölirem' isimli kitabını kültür yayınları arasında 3. kitap olarak yayınladı.
2008 Pekin Olimpiyatları bilet satışı yeniden başladı 2008'de Çin'in başkenti Pekin'de yapılacak Olimpiyat oyunlarının yığılma nedeniyle geçtiğimiz ay durdurulan bilet satışları yeniden başla..
'Sağlık Melekleri' Kadınları Bilgilendirdi
"Sağlık Melekleri" Kadınları Bilgilendirdi
Novartis İlaç Firması ile Türk Kadınlar Birliği'nin Ortaklaşa Hazırladığı Sağlık Melekleri Projesi Kapsamında Tuğcan Otel'de Kadınlar Astım, Koah ve Aşırı Aktif Mesane Hastalıkları Hakkında Bilgilendirildi.
UÜ Tıp Fakültesi: "Hastanemiz yıpratılmaya çalışılıyor" Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kayıhan Pala, hastanenin sosyal devlet yapısına uygun olmayan yakla..
Çıldır Gölü dondu
Çıldır Gölü dondu
Ardahan'da gece hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi sebebiyle 124 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü'nün üzerini buz tabakası kapladı. Göl üzerinde 4 santimetre kalınlığında buz oluşurken, buz...
F.Ü öğrencilerinden Elazığ Okuyor kampanyasına destek Fırat Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri, Elazığ Valiliği tarafından başlatılan "Elazığ Okuyor" kampanyasına destek olmak için topladık..
Kahramanmaraş Belediyesi yeni hizmet binası için ihale yaptı
Kahramanmaraş Belediyesi yeni hizmet binası için ihale yaptı
Yaklaşık 30 yıldır hizmet veren Kahramanmaraş Belediyesi hizmet binasının ihtiyacı karşılayamaz duruma gelmesinden dolayı yeni binanın inşasını içeren ihale yapıldı.
Tai, F-35'de İlk Siparişi Aldı/ Dörtkaşlı: Projeyle Yıllık 200 Milyon Dolar Ciro Sağlanacak Ankara - Tusaş Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.ş.(tai) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Müşterek T..
Lafarge, Orascom Çimento'yu 8.8 Milyar Euroya Satın Aldı İstanbul - Çimento, Agrega ve Beton ile Alçı İş Kollarında Faaliyet Gösteren Lafarge, Ortadoğu ve Akdeniz Havzasında Çimento Yatırımla..
Aydın Barosundan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Açıklması
Aydın Barosu'ndan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Açıklması
Aydın Baro Başkanı Av. Sümer Germen, 10 Aralık 2007 Dünya İnsan Hakları Günü Dolayısıyla Yaptığı Basın Açıklaması ile Tüm İnsanların Kanun Önünde Eşit Muamele Görmesi İçin Devletin ve Bireylerin Sorumlulukları Olduğunu...
Osmaniye, öğrenci meclis başkanını seçti
Osmaniye, öğrenci meclis başkanını seçti
Osmaniye Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi Rahime Hatun Kız Meslek Lisesi salonunda gerçekleştirildi.
Petkim'e 10 Milyar Dolarlık "Kapasite Yatırımı" İstanbul - Socar & Turcas-Injaz Ortak Girişim Grubu Petkim'de Yapılacak Yatırım için Yol Haritasını Açıkladı. 2015 Yılına Kadar 10 Milyar Dola..
CHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanlığına Zafer Palavan seçildi
CHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanlığı'na Zafer Palavan seçildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı seçimini emekli öğretmen Zafer Palavan kazandı.
Adasu'dan Borçlu Abonelere Uyarı Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresince (Adasu), Su Borcunu Ödemeyen Abonelerin İcraya Verileceği Açıklandı.
İHD Elazığ Şube Başkanı Koç: 'Yeni Anayasanın daha demokratik olmasını bekliyoruz'
İHD Elazığ Şube Başkanı Koç: "Yeni Anayasa'nın daha demokratik olmasını bekliyoruz"
İnsan Hakları Derneği (İHD) Elazığ Şube Başkanı Nafiz Koç bu yıl insan hakları gününü buruk kutladıklarını söyledi.
Oltu, rehabilitasyon merkezine kavuştu
Oltu, rehabilitasyon merkezine kavuştu
İlk Paylaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Oltu Şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Fuhuşçuları 'Sahır sultan' bile duydu Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen 'Sağır Sultan' isimli fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 28 kişinin yapılan sorgulamasından son..
Porto Teknik Direktörü Ferreira: ''Beşiktaş karşısına bir puan için çıkmayacağız'' Porto Teknik Direktörü Manuel Jesualdo Ferreira, Beşiktaş ile yarın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları maçın..
Samsunsporun istifa eden Başkanı Gümüş: Kulübün önünü açmak için bu kararı aldım
Samsunspor'un istifa eden Başkanı Gümüş: ''Kulübün önünü açmak için bu kararı aldım''
Samsunspor başkanlığından ani bir kararla istifa eden Sezgin Gümüş, kulübün ekonomik anlamda önünü açmak için istifa kararını aldığını söyledi.
Erzincanspor kötü gidişatına Araklıspor galibiyetiyle son verdi
Erzincanspor kötü gidişatına Araklıspor galibiyetiyle son verdi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig 4. Grup'ta mücadele eden ve hafta sonu kendi sahasında Araklıspor'u 2-0 mağlup eden Erzincanspor'da moraller yükseldi. Arka arkaya aldığı kötü sonuçlarla ligde sıkıntılı günler...
Toptan: Hükümet ile TSK Arasında Görüş Ayrılığı Yok Kuveyt - TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hükümet ile Silahlı Kuvvetler Arasında Görüş Ayrılığı Olmadığını Söyledi. kuveyt'te Temaslarını Sürdür..
Bayburtta tekvandoya büyük ilgi
Bayburt'ta tekvandoya büyük ilgi
Bayburt'ta geleceğin sporcularını yetiştirmek ve sporun önemini gençlere aşılamak için Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı spor salonunda yoğun çalışmalar yapılıyor.
Judo takımı Tekirdağda birinci ligde kupa kazanan ilk takım oldu
Judo takımı Tekirdağ'da birinci ligde kupa kazanan ilk takım oldu
Tekirdağ Belediyesi Judo takımı büyük başarıya imza atarak Tekirdağ spor tarihinde birinci ligde kupa kazanan ilk takım oldu.
Karate antrenörleri kıdem için Erzurum'da ter döküyor Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen 3. Kademe Karate Kıdemli Antrenörlük Kurs'u Erzurum'da başladı.
Sığacık Sahili Yakınında Kaçakları Taşıyan Tekne Battı, 43 Ceset Karaya Vurdu Seferihisar - İzmir"in Seferihisar İlçesine Bağlı Sığacık Sahili Yakınında Kaçakları Taşıyan Tekne Battı; 43 Cese..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10