5 Ağustos 2007 Pazar Günü Haberleri

5 Ağustos 2007 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Müsiad: "Mobilya Sektöründe Kdv İndirilsin" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektör Kurulu Başkanı Adnan Bostan, Avrupa'nın 6. Büyük Mobilya Sektö..
Meyveleri Bidonla Suluyorlar
Meyveleri Bidonla Suluyorlar
Bursa'da Kuraklık Sonucu Dereler Kuruyunca, Çiftçiler Mahsullerini Sulamakta Büyük Sıkıntı Yaşıyor. Su Kaynakları Kuruduğu İçin Tarlalarını Sulayamayan Çiftçiler, Meyvelerini Kurutmamak İçin Bidonlarla Su Taşıyarak...
Emo: "Kesikköprü Barajı Klimalara Çalışıyor" Elektrik Mühendisleri Odası(emo), Türkiye'nin Bir Günlük Elektrik Üretiminin Yüzde 7-8'lik Bölümünün Klimalarda Kullanıldığına Dikkat Çekerken, Bu..
"Milletvekili Danışmanları Danışmanlık Dışında Herşeyi Yapıyor" TBMM'de Görev Yapan Milletvekilleri Danışmanları Akademik Çalışmaya Konu Oldu. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yö..
ATO'dan "Kumdan Heykeller Festivali Ankara Ticaret Odası Tarafından Düzenlenen "1. Kumdan Heykel Festivali" Yarın Söğütözü'nde Başlıyor.
Hazine, Bu Hafta 445 Milyon YTL İç Borç Ödeyecek Ankara - Hazine Bu Hafta 445 Milyon YTL İç Borç Servisi Yapacak. hazine'nin Temmuz Ayı Sonunda Açıkladığı İç Borç İtfa Programına Göre, 8 ..
Teksif, 10 Eylül'de 11 İşyerinde Greve Çıkacak İstanbul - Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (Teksif) Yönetim Kurulu, 10 Eylül Pazartesi Günü, 11 İş Yerinde Greve Çıkacak..
Doğu Akdeniz'de Doğal Gaz Arama Çalışmaları Sürüyor Adana - Adana'nın Karataş İlçesinin 10 Mil Açığında Denizde Yürütülen Doğal Gaz Arama çalışmalarının Sürdüğü Bildirildi. edinilen Bilgiye G..
Tai'den AB Nakliye Uçağı Üretiminde İlk Adım İstanbul - Türkiye'nin 5 Avrupa Ülkesiyle Ortak Geliştirdiği Geleceğin Büyük Nakliye Uçağı (A400m) Projesinde, İlk Uçağın Parçalarının Birleştiril..
Enerji Üretim Açığı, Kömüre Dayalı Olarak Üretim Yapan Termik Santrallerle Karşılanacak Ankara - Hidroelektrik Santrallerde (Hes) Su Seviyesinin Düşmesi Üzerine Ortaya Çıkan Enerji Üretim Açı..
Sarıgül: Bütün İmamlardan Özür Diliyorum
Sarıgül: Bütün İmamlardan Özür Diliyorum
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Seçimde Hezimete Uğrayan Deniz Baykal'ın Suçluyu Bulduğunu İfade Ederek, CHP Adına Bütün İmamlardan Özür Diliyorum. Hepsi Bizi Affetsinler' Dedi.
Kavşakkaya Barajı'nın İnşaatı Tamamlandı Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yaptırılan Kavşakkaya Barajı'nın İnşaatı Tamamlandı.
Bitliste 125 Bin Küçükbaş Hayvan Küpelendi
Bitlis'te 125 Bin Küçükbaş Hayvan Küpelendi
Bitlis'te Damızlık Koyun-keçi Yetiştiriciliği Birliği Tarafından 125 Bin Küçükbaş Hayvanın Küpelenerek Kayıt Altına Alındığı Bildirildi.
Şehit Edilen 2 Astsubayın Cenazesi Ankara'da Diyarbakır'ın Dicle İlçesinde Uzaktan Kumandalı Mayının Patlaması Sonucu Şehit Olan Piyade Astsubay Üstçavuş Abdullah Şaştım ve Piyade Astsubay Ma..
Sosyal Projeler Hakkında Muhtarlara Bilgi Verdi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 'Aliağa'dan Menderes'e 80 Kilometrelik Hat Üzerinde Kesintisiz Bir Güzergah Sağlama Hedefimiz ..
Peru'da Soğuklar Kolombiya'da Yağışlar Türkiye'nin kuraklık tehlikesi ile yüz yüze kaldığı bir dönemde Güney Amerika' da aşırı soğuk ve yağışlar can kayıplarına sebep oluyor.
Work&Travelle  ABDye Giden Öğrenciler Şikayetçi
'Work&Travel'le ABD'ye Giden Öğrenciler Şikayetçi
Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği 'Work and Travel' (WAT) programıyla her yıl 6 bin Türk öğrenci Amerika'ya geliyor.
DTPden Sporda Barış Mesajı
DTP'den 'Sporda Barış' Mesajı
22 Temmuz Seçimleriyle TBMM'ye Giren DTP'liler Her Alanda Olduğu Gibi Sporda da Barış, Diyalog ve Uzlaşma Mesajı Verdiler.
2. Erdoğan Hükümeti Kuruluyor
2. Erdoğan Hükümeti Kuruluyor
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Erdoğan'ı Yarın Çankaya Köşkü'nde Kabul Ederek 60. Hükümeti Kurma Görevi Vermesi Bekleniyor.
THYde Grev Tüm Ekonomiyi Tahrip Eder
'THY'de Grev Tüm Ekonomiyi Tahrip Eder'
Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) Başkanı Oğuz Satıcı, THY'de Yaşanan Sürecin Sadece Bu Kurumun Değil, Türkiye'nin Geleceğini de Etkileyecek Çok Önemli Bir Süreç Olduğuna Dikkat Çekti.
NYT: Akdeniz Birliği İçin ABden Vazgeçilmez
NYT: 'Akdeniz Birliği İçin AB'den Vazgeçilmez'
NYT Gazetesi, Sarkozy'nin, Türkiye'nin AB Üyeliğinden Vazgeçerek Akdeniz Birliği'ne Katılması Umutlarının Gerçeklemesinin Kuşkulu Olduğunu Belirterek 'Böyle Bir Şey Pek Beklenemez' Dedi.
Pjak Liderinin Bushtan Randevu Talebine Yanıt Yok
Pjak Liderinin Bush'tan Randevu Talebine Yanıt Yok
ABD'yi Ziyaret Eden, PKK'nın İran'daki 'Yan Kuruluşu' Olarak Adlandırılan Pjak'ın Lideri Hacı Ahmedi, Washington Times'e Açıklamalarında 'ABD Hükümeti ile Ancak Sınırlı Temasları'nın Olduğunu Belirtti
Tatlıtuğ'un Kız Kardeşi Evlendi Türkiye Erkek Güzeli Kıvanç Tatlıtuğ'un Kız Kardeşi Melisa Tatlıtuğ EvlendiTürkiye Erkek Güzeli Kıvanç Tatlıtuğ'un Kız Kardeşi Melisa Tatlıtuğ Evlendi
Selin Bodrum'da Dinleniyor Eşi Ali Rıza Özderici ile Mutlu Bir Birliktelik Yaşayan Selin Toktay, Beş Aylık Hamileliğinin Mutluluğunu Ailesi ile Bodrum'da Tatil Yaparak Yaşıyor.Eşi Ali Rıza Özderici ile Mutlu Bir Birliktelik Yaşayan Selin Toktay, Beş Aylık Hamileliğinin Mutluluğunu Ailesi ile Bodrum'da Tatil Yaparak Yaşıyor.
Şehit Er Gözyaşlarıyla Uğurlandı Teröristlerin Yola Döşediği Mayının Patlaması Sonucu Ağır Yaralanan ve Tedavi Altındayken Hayatını Kaybeden Şehit Er, Memleketi Amasya'da Toprağa Verildi.
Türkiyede 40 Milyon Kişi Hiç Diş Fırçalamıyor
Türkiye'de 40 Milyon Kişi Hiç Diş Fırçalamıyor
Türkiye'de 40 milyon kişi hiç diş fırçalamıyor Kişi başına düşen macun tüketimi yılda 80-85 gram arasında. Bu rakam İngiltere'de 480 gram, İtalya'da 270 gr ve İspanya'da 155 gr olarak gerçekleşiyor
SPK Başkanı: Mortgage Piyasasında Problem Yok
SPK Başkanı: 'Mortgage Piyasasında Problem Yok'
SPK Turan Erol, Türkiye'de Tutsat (Mortgage) Piyasasında Hiçbir Problem Bulunmadığını Belirtti.
AB Kredisiyle Damla Sulama Konusunda Eğitim
AB Kredisiyle Damla Sulama Konusunda Eğitim
Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi, AB hibe kredileri ile yürütülen projelerden sağladığı kaynakla, çifçileri, damla sulama istasyonları kurarak eğitiyor.
Yahudi Soykırımından Kurtulanlar İsraile tepkili
Yahudi Soykırımı'ndan Kurtulanlar İsrail'e tepkili
İsrail yönetiminin, II. Dünya Savaşı'ndaki soykırımdan sağ kurtulanlara bağladığı maaş miktarı ülkede tartışmalara sebep oldu.
Afganistanda Çatışma, 6 Polis Öldü
Afganistan'da Çatışma, 6 Polis Öldü
Afganistan'da Taliban'a bağlı eylemcilerin yerel polis güçleri ile bugün girdikleri çatışmalarda en az 6 polis öldü, 6'sı ise yaralandı.
Horasan'da Kayıpların Aranmasına Devam Ediliyor Erzurum'un Horasan ilçesi Pirali köyüne bağlı Akkeran mezrasında 1'i çocuk 2 kişinin sel nedeniyle kaybolmasının ardından sivil savunma ekipler..
Bilecik'te Halka Ücretsiz Göz Muayenesi Bilecik'in Osmaneli İlçesinde, Özel Bir Hastanenin Yaptığı Ücretsiz Göz Muyanesinde Vatandaşlar Uzun Kuyruklar Oluşturdu.
İrandan Focus Dergisine Yalanlama
İran'dan Focus Dergisine Yalanlama
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, Uranyum Zenginleştirme Programının Hiçbir Şekilde Askıya Alınmayacağını Bildirdi.
Cumhurbaşkanının Halk Tarafından Seçilmesi Cumhurbaşkanının Halk Tarafından Seçilmesini Öngören Anayasa Değişikliği Paketinin 21 Ekim'de Oylanacağı Referandum İçin Seçmen Listeleri Yarın Saba..
Köy Mezarlığı Rus ve Rumlara Ait Çıktı Kars'ın Merkeze Bağlı Kümbetli Köyünde, Köy Mezarlığının Tapu Kayıtlarında 'Ruslara ve Rumlara Ait' Çıkması Muhtarı Yollara Düşürdü. Tapunun Köy Mezarlı..
Okul Masraflarını Çıkarırken Uyuyup Kaldı Samsun'da Ayakkabı Boyacılığı Yaparak Okul Masraflarını Çıkaran 12 Yaşındaki Muhammed Bektaş, Yorgunluktan Sandığın Üzerinde Uyuyakaldı.
Jeotermal Kaynak Sayesinde Köye Göç Başlayacak
Jeotermal Kaynak Sayesinde Köye Göç Başlayacak
İnsanların geçimlerini sağlamak için köyden kentlere göçtüğü Denizli'nin Beylerli kasabasında bölgenin jeotermal turizm ve sera bölgesi ilan edilmesi ile birlikte göçün tersine dönmesi bekleniyor.
Güngör, Şehit Olacağını Bilerek Askere Gitmiş
Güngör, Şehit Olacağını Bilerek Askere Gitmiş
Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde PKK'lı teröristlerce uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan Adanalı Piyade Er Ayhan Güngör'ün baba evine ateş düştü.
Diyarbakır'da şehitler için tören düzenlendi Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde dün terör örgütü PKK tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen 3 güvenlik görevlisi için tören düzenle..
Teröristler Bir Haftada 30 kilo Patlayıcı Kullandı Vurkaç taktiğiyle güvenlik güçlerine zarar vermeye çalışan terör örgütü PKK, son bir hafta içindeki eylemlerinde 30 kilo patlayıcı madde kul..
Mustafa Sarıgül, CHP Adına İmamlardan Özür Diledi
Mustafa Sarıgül, CHP Adına İmamlardan Özür Diledi
Şişli Belediye Başkanı ve Deniz Baykal'ın muhalifi Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'ın seçim mağlubiyetinin sorumlusu olarak gösterdiği imamlardan tüm Cumhuriyet Halk Partisi adına özür diledi.
Başkan Yılmaz, Korumasının Oğluna Kirvelik Yaptı
Başkan Yılmaz, Korumasının Oğluna Kirvelik Yaptı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Koruması Turgay Ekşi'nin Oğlu Enes'in Kirveliğini Yaptı.
Hindistan'da Selde Ölenlerin Sayısı 1100'e Ulaştı Hindistan'da Aşırı Yağışlar Nedeniyle Etkili Olan Seller Sonucu Ölenlerin Sayısı Ortalama Bin 100'e Ulaştı.
'Türkiye'ye Gelir Gelmez Türk Milliyetçisi Oldum' Prof. Norman Stone, Sunday Times ile Söyleşide 'Sigara Tiryakisi Stone, Türkiye İçin de 'Harika Bir Yer. Uçaktan İner İnmez Bir Türk Milliyet..
YSK Anayasa Değişikliğinde Topu Meclise Attı
YSK Anayasa Değişikliğinde Topu Meclis'e Attı
Cumhurbaşkanını Halkın Seçmesini Öngören Anayasa Değişikliği Referandum Takvimi İşlemeye Devam Ediyor. 6. Maddeyle Getirilmesi Öngörülen Geçici 19. Maddesi Hukukçular Arasında Tartışma Konusu Oldu.
İncirlik Üssünde 'Sigarayı Bırakma' Dersleri
İncirlik Üssü'nde "Sigarayı Bırakma" Dersleri
Adana'daki İncirlik Üssü'nde, Personelin Sigarayı Bırakmasına Yardımcı Olmak Amacıyla "Sigarayı Bırakma" Dersleri Başlatıldı.
Taı'den AB Nakliye Uçağı Üretiminde İlk Adım Türkiye'nin 5 Avrupa Ülkesiyle Ortak Geliştirdiği Geleceğin Büyük Nakliye Uçağı (A400m) Projesinde, İlk Uçağın Parçalarının Birleştirilmesi İşleml..
19 Mayısta Yaz Konseri
19 Mayıs'ta Yaz Konseri
Samsun'un 19 Mayıs İlçesinde Düzenlenen Yaz Festivalinde Sahne Alan Murat Başaran, Eyüp Öztekin ve İlkin, Vatandaşları Coşturdu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10