16 Ağustos 2007 Perşembe Günü Haberleri

16 Ağustos 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mortgage (Tutsat) Krizinde Olumlu Gelişme ABD'nin En Büyük Mortgage (Tutsat) Kredisi Veren Kuruluşu Countrywide Financial Şirketinin, 11,5 Milyar Dolarlık Kredi Bulduğunu ve Bunu Kullanacağın..
Peru'daki Deprem 7.9 Büyüklüğünde Peru'da Dün Gece Meydana Gelen Depremin Richter Ölçeğine Göre 7,9 Büyüklüğünde Olduğu Bildirildi.
Flash...Sezer Kabine Listesini İade Etti
Flash...Sezer Kabine Listesini İade Etti
Cumhurbaşkanı Sezer'in, Başbakan Erdoğan'ı Kabulü Sona Erdi. Görüşmede, Sezer'in, Erdoğan'ın Sunduğu Bakanlar Kurulu Listesini İade Ettiği ve Yeni Cumhurbaşkanına Onaylatmasını İstediği Öğrenildi.
Tüsiad: Gül?ün Takipçisi Olacağız Tüsiad Başkanı Yalçındağ, Cumhurbaşkanlığı Seçimi için Yaptıkları Uzlaşma Çağrısıyla Gül?ün Adaylığını Kastetmediklerini Belirterek, ?gül?ün Adaylık Konuşmas..
DTP, İmrali'yi Meclis?e Taşiyacak DTP Genel Başkanvekili Nurettin Demirtaş, ?öcalan Gerçeği Görmezden Gelinemez? Diyerek Konuyu TBMM Gündemine Taşıyacaklarını Söyledi.
Edremit TOKİde Yedek Üyelere Müjde
Edremit TOKİ'de Yedek Üyelere Müjde
Toplu Konut Dairesi (TOKİ) Tarafından Balıkesir'in Edremit İlçesinde, İbrahimce Mevkiinde İnşaatı Devam Eden Alt Gelir Grubuna Yönelik 252 Adet Konut İçin Başvuru Yapan 212 Asil Üyeden 180 Kişinin Evraklarını Tamamladığı...
Başkan Bakırcı Rizenin Çehresini Değiştirdi
Başkan Bakırcı Rize'nin Çehresini Değiştirdi
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Son Üç Yıl İçerisinde Yapılan Çalışmalarla Rize'nin Çehresinin Değiştiğini Söyledi.
"Eğitime Yüzde 100 Destek" Kampanyası Adana'da "Eğitime Yüzde 100 Destek" Kampanyası Kapsamında Merkez Seyhan İlçesi Küçük Dikili Beldesi Talat İlköğretim Okulu Bahçesinde Bulunan Arsaya 40 K..
Karpuzun Azı Yarar, Çoğu Zarar Gerek Lezzeti Gerekse Serinletici Özelliği Nedeniyle Yazın En Fazla Tercih Edilen Meyvelerinin Başında Gelen Karpuzun, Günde 2 Porsiyondan Fazla Tüketilmemesi İ..
Kızlar Tepesi Bayanların Gözdesi Oldu
Kızlar Tepesi Bayanların Gözdesi Oldu
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Siirt Belediyesi'nin Ortaklaşa Geliştirdiği Kızlar Tepesi Parkı, En Fazla Siirtli Bayanlardan İlgi Görüyor.
Gamek 8. Dönem Kaynakçılık Kursu Başladı
Gamek 8. Dönem Kaynakçılık Kursu Başladı
Gazi Belediyesi Tarafından İstihdama Yönelik Olarak 3 Yıl Önce Hayata Geçirilen ve İşsizlerin Meslek Sahibi Olmasını Sağlayan Gazi Meslek Edindirme Kursları (Gamek) Kaynakçılık Kursları'nın 8. Dönemi Başladı.
Giresun'un Kentsel Planlama Sorunları Giresun'un Gerçekten Yaşayan ve Yaşanan Bir Kent Kimliğine Sahip Olması İçin, Daha Fazla Gecikilmeden Planlama Sorunlarını Gözden Geçirerek Uygulanabilir..
Fakülte Binası İçin Fındık Toplama Kampanyası Giresun'un Bulancak İlçesi'nde Giresun Üniversitesi'ne Bağlı Bir Fakülte Kurulması İçin Fındık Toplama Kampanyası Başlatılacağı Bildirildi.
Bankaların Toplam Döviz Mevduat Hesapları 1 Milyar 288 Milyon Dolar Azaldı Bankalardaki Toplam Döviz Mevduat Hesapları, 27 Temmuz-3 Ağustos Arasında 1 Milyar 288 Milyon Dolar Azalarak 109 Mil..
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Basın Toplantısı Trabzonspor Kulübü Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Sivasspor Maçında Yaşanan Olaylarda Bordo-mavili Yönetimin Yetersiz Kaldığını Belir..
Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi
Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi
Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi Takımlarından Botaşspor'un Arı Koleji'nden Transfer Ettiği Pınar, Burnundan Ameliyat Oldu.
Vestel Manisaspor'da Ankaraspor Maçı Hazırlıkları Vestel Manisaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 2. Haftasında Ankaraspor ile Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını Sürdürüyor.
Türk Kayıplara 43 Yıl Gecikmeli Son Görev
Türk Kayıplara 43 Yıl Gecikmeli Son Görev
Kıbrıs'ta Rum ve Türk Taraflarında Yapılan Kazılarda Kemikleri Bulunan ve 1964 Yılında Protara Köyünde Rumlar Tarafından Katledildiği Ortaya Çıkan 6 Kıbrıslı Türkün 5'i Askeri Törenle Toprağa Verildi.
Countrywide Financial, 11.5 Milyar Dolar Kredi Temin Ettiğini Açıkladı ABD'nin En Büyük Mortgage Şirketlerinden Olan Countrywide Financialbankalardan 11.5 Milyar Dolar Kredi Temin Ettiğini A..
Merkez Bankası M2 Para Arzı 391.3 Milyar YTL Arttı Merkez Bankası'nın M2 Para Arzı 3 Ağustos İtibariyle Bir Önceki Haftaya Göre 391 Milyon 277 Bin YTL Artış Gösterdi.
Türkiye, 1-15 Ağustos Tarihlerinde 954,10 Milyon Dolar Dış Borç Ödedi Türkiye, 1-15 Ağustos Tarihleri Arasında 954,10 Milyon Dolar Dış Borç Ödemesi Yaptı.
Bankaların Müşterileriyle Yaptığı Repo İşlemleri 338.3 Milyon YTL Arttı Bankaların Müşterileriyle Yaptığı Repo İşlemleri, 3-10 Ağustos Tarihleri Arasında 338,8 Milyon YTL Arttı.
Tasfiye Olunacak Tüketici Kredileri ve Kredi Kartları 21.1 Milyon YTL Arttı Tasfiye Olunacak Tüketici Kredileri ve Kredi Kartlarının Tutarı Bir Haftada Yaklaşık 21 Milyon 118 Bin YTL Artış Gö..
BBP'den TBMM İçtüzük Değişikliği Teklifi Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Meclis Çalışmalarında Grubu Bulunmayan Siyasi Partilere Belirli Bir Konuşma Süresi Ve..
Tüketici Kredileri Toplamı, 1 Haftada Yaklaşık 502.4 Milyon YTL Arttı Mevduat Bankalarının Verdiği Tüketici Kredilerinin Toplamı, 1 Haftada Yaklaşık 502 Milyon 379 Bin YTL Artarak, 10 Ağustos..
DTPden Öcalan Provokasyonu
DTP'den 'Öcalan' Provokasyonu
DTP Genel Başkanvekili, 'Öcalan Gerçeği Görmezden Gelinemez' Diyerek Konuyu Meclis Gündemine Taşıyacaklarını Söyledi. Böylece, DTP İlk Günlerdeki Uzlaşıcı Tavrını da Bir Kalemde Silmiş Oldu.
Eskişehir'de Trafik Kazası: 2 Ölü Eskişehir'in Mihalgazi İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Kişi Hayatını Kaybetti.
Kredi Stoku 199.5 Milyar YTL'ye Çıktı Bankaların Yurtiçi Kredileri 3 Ağustos İtibariyle 765 Milyon 364 Bin YTL Artarak, 199 Milyar 502 Milyon YTL'ye Yükseldi.
Talabani'nin İnternet Sitesi Türkiye ve İran'ın K.ırak'ı Vurduğunu İddia Etti Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'ye Bağlı Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin İnternet Sitesi Türkiye ile İ..
Yurt ve Burs Başvuruları Başladı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yurt, Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvurularının Başladığını Duyurdu.
Başbakan Erdoğan Köşk'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Bakanlar Kurulu Listesini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e Sunmak Üzere Çankaya Köşkü'ne Geldi.
Iraklı Şii ve Kürt Liderler Yeni Bir İttifak Kurdu Rak Devlet Başkanı Celal Talabani ve Başbakan Nuri El Maliki, Şii ve Kürt Partiler Arasında Yeni Bir Siyasi İttifak Oluşturulduğunu Açıkladı..
Yaz Tatili ve Sıcaklar Atina Sokaklarını Boşalttı Tarihin En Sıcak Yaz Mevsimlerinde Birini Yaşayan Yunanistan'da Yaz Tatilini Fırsat Bilen Halk, Şehirleri Adeta Terk Etti. Başkent Atina'nın ..
Trafik Kazası Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde, Motosikletli Bir Şahsa Çarparak Ölümüne Sebep Olan ve Daha Sonra Kaçan Kamyon Şoförü Yakalandı.
Öğretim Üyeleri Derneği: "Yıllanmış sorunlar bahane edilerek cumhurbaşkanlığı seçimine gölge düşürülemez" Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği, cumhurbaşkanlığı seçim süreci i..
Malatyada Mehmet Buyruk Caddesi asfatlanıyor
Malatya'da Mehmet Buyruk Caddesi asfatlanıyor
Malatya Belediyesi, Sivas Caddesi, İpek Caddesi ve Hastane Caddesi'nden sonra Mehmet Buyruk Caddesi'ni de asfalt serme makinesi "finişerle" asfaltlıyor.
Jandarma, yeni bir yangın çıkmaması için ormanda nöbet tutuyor
Jandarma, yeni bir yangın çıkmaması için ormanda nöbet tutuyor
Manisa-İzmir karayolu Sabuncubeli mevkiinde dün çıkan orman yangını tamamen söndürüldü. Bölgede halen havadan ve karadan soğutma çalışmaları yapılıyor.
MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal: Meclise girmemek parlamenter sistemin özüne uymaz
MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal: Meclise girmemek parlamenter sistemin özüne uymaz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Şenol Bal, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Meclis'e girmemesinin parlamenter sistemin özüne uymayacağını söyledi.
Sendikadan mezarlıkta kefenli eylem
Sendikadan mezarlıkta kefenli eylem
İmza kampanyası yapmak isteyen ancak valilikten izin alamayan Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şubesi, Seyyid Burhanettin Mezarlığı'nda tiyatrolu eylem yaptı.
Mandaların serinleme keyfi
Mandaların serinleme keyfi
Bolu'nun Gerede ilçesine bağlı köylerde yetiştirilen mandalar suda serinlemenin keyfini yaşıyor.
Tartıştığı ağabeyini bıçakladı Eskişehir'de bir şahıs para meselesi yüzünden tartıştığı ağabeyini bıçakladı. Alınan bilgiye göre, olay Karapınar Mahallesi Bademlitepe Sokağı'nda gerçekleşti...
Çankırıda inşaatı göçüğü büyük korku yaşattı
Çankırı'da inşaatı göçüğü büyük korku yaşattı
Çankırı Belediyesi tarafından başlatılan iş merkezi inşaatı çevre sakinlerini korkuttu.
Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Sezere sunmak üzere Çankaya Köşküne geldi (1)
Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Sezer'e sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne geldi (1)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne geldi.
Ulusal Ajans Program Koordinatörü Ali Yurtsever, Yörük Türkmen Derneğini ziyaret etti
Ulusal Ajans Program Koordinatörü Ali Yurtsever, Yörük Türkmen Derneği'ni ziyaret etti
Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatına bağlı Ulusal Ajans Program Koordinatörü Ali Yurtsever Başkanlığı'nda bir heyet, Gaziantep Yörük Türkmen Derneği'ni ziyaret etti.
Grevli ve Toplu Sözleşmeli Sendikal Hak İsteği
Grevli ve Toplu Sözleşmeli Sendikal Hak İsteği
Eğitim-iş Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük Toplu Görüşmelerde Yüzde 2.3, 3 ve 5 Gibi Rakamların Konuşulduğunu Belirterek, "Gelişmiş Ülkelerdeki Kamu Çalışanlarının Sahip Oldukları Grevli ve Toplu Sözleşmeli...
Rus Milyarder Abramoviç Erdekte
Rus Milyarder Abramoviç Erdek'te
İngiltere'nin Chelsea Futbol Kulübü'nün Sahibi Rus Milyarder Roman Abramoviç ve Ailesi, 'Le Grans Bleu' İsimli Süper Lüks Yatlarıyla Balıkesir'in Erdek İlçesine Bağlı Ocaklar Beldesine Geldi.
Dinar'da Uyuşturucu Operasyonu Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesinde, 25 Kilo Uyuşturucu Madde ile 2 Bin 42 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi.
Çatal Dilli Çocuk Görenleri Şaşırtıyor Siirt'te Küçük Dili Çatal Şeklinde Olan 5 Yaşındaki Bir Çocuk Görenleri Şaşırtıyor. Uzmanlar, Tıp Dilinde 'Uvula' Denilen Bu Tür Vakanın Nadir Görüldüğü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10