16 Ağustos 2007 Perşembe Günü Haberleri

16 Ağustos 2007 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Osetya Halklarına Birlik Çağrısı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Osetya Halkının Birlikte Yaşaması Gerektiğini Söyledi.
Cumhurbaşkanı Sezer'in 60. Hükümetin Onayını 11. Cumhurbaşkanına Bırakması AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 60. Hükümetin Onayını 11. Cumhurbaşka..
Emlakçılara göre faizlerdeki gerileme emlak satışlarını artıracak
Emlakçılara göre faizlerdeki gerileme emlak satışlarını artıracak
Emlakçılar, faizlerdeki gerileme ile emlak satışlarının artacağını düşünüyor. Özellikle bu anlamda hem emlakçılar hem de ev sahibi olmak isteyenler mortgage yasasının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor.
Atasay’dan 'Altıncı Gün’de Altın Fırsatlar'
Atasay’dan "Altıncı Gün’de Altın Fırsatlar"
Kuruluşunun 70. yılını kutlayan Atasay, Türk toplumuyla 70 yıldır sürdürdüğü birlikteliğin mutluluğunu yine onlarla paylaşmak üzere, Türkiye kuyum sektöründe bir dönüm noktası olacak yeni bir fırsat kampanyası...
Frosch’la doğa dostu temizlik Avrupa'da sevimli yeşil kurbağa amblemiyle tanınan Frosch'un çevre dostu temizlik ürünleri Türk tüketicisinin de hizmetinde. Çevre dostu ev temizlik ürünleri kat..
Petrol ofisi 2007 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı Türkiye akaryakıt dağıtım sektörü şirketlerinden Petrol Ofisi (PO); Maliye Bakanlığı ile arasındaki uzlaşmaya göre herşey dahil top..
Kaderi Barış Akarsu Gibi Olmadı
Kaderi Barış Akarsu Gibi Olmadı
Ses Sanatçısı Ufuk Avcu, Komadan Çıktı. Tire'de Bir Müzik Grubunda Ses Sanatçılığı Yapan Ufuk Avcu, Geçen Hafta Geçirdiği Trafik Kazasında Ağır Yaralanıp Komaya Girmişti. Genç Şarkıcı Yedi Gün Sonra Komadan Çıkarak...
Manisa'da Çıkan Yangın Bölgeyi Çöle Çevirdi Manisa Sabuncubeli Mevkiinde Başlayarak Bornova Yakaköy'e Kadar İlerleyen Yangının Söndürülmesinin Ardından Bölgeye Giden Vatandaşlar, Gördükleri M..
Romanya-Türkiye seferi yapan uçağın kalkışı, son anda iptal edildi Romanya'dan Türkiye'ye gelmek üzere havalanmaya hazırlanan tarifesiz bir uçağın kalkışının, kabinden dumanların yükselmeye b..
Ali Çakıcı Kefaletle Serbest Geçtiğimiz Ay Sonunda Bodrum Türkbükü'ndeki Mali Otel'e Silahlı Baskın Düzenledikleri İddiası ile Tutuklanan Alaattin Çakıcı'nın Oğlu Ali Çakıcı ve 3 Arkadaşı, Mu..
Atlas-Jet'in uçağı Romanya'nın Timişoara şehrinde arızalandı (2) Romanya'nın Timişoara ilinden bugün 13.10'da Antalya'ya charter seferi düzenlemeyi planlayan Türk turizim şirketi Atlas-Jet'in..
Manavgat Şelalesindeki su kesintileri Alman basınında yer alacak
Manavgat Şelalesi'ndeki su kesintileri Alman basınında yer alacak
Manavgat Şelalesi'ndeki su kesintileri, Alman basınında yer alacak. Alman Basın Ajansı(DPA) muhabiri, Manavgat Şelalesi'ndeki su kesintilerini Alman gazete ve televizyonlarında haber yapacak.
Ereğlide ayrıcalık iddiaları üzerine Taşıyıcılar Kooperatifi kantarı denetleyecek
Ereğli'de ayrıcalık iddiaları üzerine Taşıyıcılar Kooperatifi kantarı denetleyecek
Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki Sınırlı Sorumlu 19 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Metin Turan, kantar uygulamasında bazı kamyonlara ayrıcalıklı davranıldığı iddiası üzerine her gün iki arkadaşlarını kantarda...
Polis, gazetecinin çantasını çalan hırsızı yoldan çevirdiği motosiklet sayesinde yakaladı Antalya'da yaşanan bir hırsızlık olayında polisin yerinde refleksi hırsızın suçüstü yakalanmasını sağ..
Afyonkarahisarda iki trafik kazasında 13 kişi yaralandı
Afyonkarahisar'da iki trafik kazasında 13 kişi yaralandı
Afyonkarahisar'da meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 13 kişi yaralandı.
Türkiye birincisinin tercihi Boğaziçi oldu
Türkiye birincisinin tercihi Boğaziçi oldu
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda (ÖSS) Sözel-1, Sayısal-1 ve Eşit Ağırlık-1 puan türlerinden tamamını doğru yaparak Türkiye birincisi olan Halil Göker Ulaş, Boğaziçi Üniversitesi'ni tercih etti.
Devletin zirvesi Çankaya Köşkü'nde işadamına ödül töreninde bir araya geldi Çankaya Köşkü'nde işadamı Jak Kamhi için düzenlenen ''Devlet Üstün Hizmet Madalyası'' ödül töreni devletin zirvesin..
Ulukışla'da orman yangını Niğde'nin Ulukışla ilçesi Çiftehan beldesindeki orman yangınında 4 hektarlık ormanlık alan hasar gördü.
Hakkarili Esnaftan Örnek Davranış
Hakkarili Esnaftan Örnek Davranış
Hakkarili Bir Esnaf, Vatandaşların Su İhtiyacını Gidermek İçin Kendi İmkanı ile Aldığı Su Soğutucu Dolabını Devlet Hastanesi Girişine Koydu.
MHP İzmir Milletvekili Şenol Baldan Basın Açıklaması
MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal'dan Basın Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Birinci Bölge İkinci Sıra Milletvekili Şenol Bal, Parti İl Başkanlığı Binasında Bir Basın Açıklaması Gerçekleştirdi. Basın Toplantısına, MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile...
Buca Belediyesinden Yardım Fonuna 2 Milyon YTL
Buca Belediyesi'nden Yardım Fonuna 2 Milyon YTL
Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Muhtaç Aileler İçin Ayrılan Fonu Yüzde 50 Arttırarak 1.5 Milyon YTL'ye Çıkardı. Buca Belediyesi'nin 2006 Yılında Kurduğu 'Muhtaç Aileler Yardımlaşma Fonu' İlçede Özürlü ve Yardıma...
İl Milli Eğitim Müdürlüğü İhtiyaca Göre Usta Öğretici Alacak Kars Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Yapılan Açıklamada 2007-2008 Eğitim-öğretim Yılında İl Genelinde Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında ..
Müsiad Şubesi, Rektör Mutluyu Ziyaret Etti
Müsiad Şubesi, Rektör Mutlu'yu Ziyaret Etti
Müsiad Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Canpolat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Harran Üniversitesi Rektörlüğü'ne Atanan Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu'yu Ziyaret Etti.
Kuşadası Öykü ve Şiir Günleri 4.yılında Kuşadası Belediyesi'nce Düzenlenen Öykü ve Şiir Günleri'nin Dördüncüsü,bu Yıl 05-07 Eylül 2007 Tarihlerinde Gerçekleştiriliyor. Etkinlik, Kuşadası'nda ..
Başkan Yılmazer, Engellendiğini İddia Etti Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, Yarın Yapılacak Festival Öncesi Yapılan Hazırlıkların Bazı Merciler Tarafından Gölgelenmek İstediğini İddia Et..
Umurluda Zeytinyağı Müzesi Kuruluyor
Umurlu'da Zeytinyağı Müzesi Kuruluyor
Kuşadası Rehberler Derneği (Kured) ve Aydın Ticaret Odası, İl Turizmine İvme Kazandıracak 'Zeytinyağı Müze ve Fabrikası'nı Hayata Geçirmek İçin El Ele Verdi. Umurlu'daki Mülkü Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne Atıl Durumdaki...
'Kızım Sonra Gelecek' Aşkın Nur Yengi, Eşi Haluk Bilginer ve Kızı Nazlı'nın Bir Sonraki Konserinde İzleyiciler Arasında Bulunacağını Söyledi.
Adana Yüzme Kurslarının üçüncü dönemi sona erdi
Adana Yüzme Kursları'nın üçüncü dönemi sona erdi
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği yüzme kurslarının üçüncü dönemi sona erdi. Bu dönemle birlikte toplam 12 bin çocuk yüzme eğitimi almış oldu.
Didim'de Denize Giren Bir Kişi Boğuldu Aydın'ın Didim İlçesinde, Serinlemek İçin Denize Giren Bir Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti. Denizli'nin Değirmenönü İlçesinden Yaz Tatilini Geçirmek Ü..
Murat Boz Güre'yi Salladı Balıkesir'in Edremit İlçesinde Sahne Alan Ünlü Sanatçı Murat Boz, Hayranlarını Coşturdu.
Araç Yüklü Tır Üst Geçidin Altından Geçemedi
Araç Yüklü Tır Üst Geçidin Altından Geçemedi
Suriye'den Gelen Araç Yüklü Tır, Zonguldak'ta 4 Metre Yükseklikteki Üst Geçide Takıldı. Saatlerce Süren Uğraşlar Sonucu Araçların Aşağıya İndirilmesi ile Tır Güçlükle Üst Geçidin Altından Geçiş Yaptı.
Tez-Tour, on-line rezervasyon ile 2008'de 1 milyon turist taşımayı hedefliyor Tez Tour, on-line rezervasyon ile 2008'de 1 milyon turist taşımayı hedefliyor. Tez Tour, 2007 yılında uygulamaya ..
Çin, olimpiyatlar için tek-çift plaka uygulaması başlattı
Çin, olimpiyatlar için 'tek-çift plaka' uygulaması başlattı
2008 olimpiyatlarına hazırlanan Çin'in başkenti Pekin'de, hem trafiği rahatlatmak, hem de hava kirliliğini azaltmak için tek-çift plaka uygulaması başlatıldı.
Rumların petrol ihalesine 2 şirket başvurdu Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz'de petrol ve doğalgaz aranması için açtığı ihaleye 2 şirketin başvuruda bulunduğu belirtildi. Rum Ticaret ve ..
Adana Valisi Atış: 'Eğitim için çalışan ve bir çivi çakan herkese teşekkür ederim'
Adana Valisi Atış: "Eğitim için çalışan ve bir çivi çakan herkese teşekkür ederim"
Adana Valisi İlhan Atış, eğitim için yapılan bütün gayretleri önemsediğini belirterek, "Bir çivi çakana bile sonsuz teşekkür ederim." dedi.
Evin çatısını esrar deposu olarak kullanmışlar
Evin çatısını esrar deposu olarak kullanmışlar
Batman'da çatısında sakladığı uyuşturucuyu maddeleri çevre illerden gelen kişilere pazarlayan bir kişi yakalandı. Hakkında uyuşturucu madde 'satmak ve bulundurmak' suçundan tahkikat yapılan şahıs adli mercilere sevk...
Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi Takımlarından Ceyhan Belediyespor, Galatasaray'da Oynayan Seda Tekindağ ile Anlaştı.
Malatya milletvekilleri ilk iş olarak Beylerderesinde incelemelerde bulundu
Malatya milletvekilleri ilk iş olarak Beylerderesi'nde incelemelerde bulundu
Malatya milletvekilleri ilk iş olarak Beylerderesi'nde incelemelerde bulundu.
15 bin kişinin katıldığı aşiret düğününde tonlarca yiyecek tüketildi
15 bin kişinin katıldığı aşiret düğününde tonlarca yiyecek tüketildi
Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Yumurcak köyünde Ğazzo Aşireti`nin reisi ve eski Anavatan Partisi İl Başkanı yeni AK Partili Süleyman Çelik erkek kardeşini 3 gün 3 gece süren bir düğünle evlendirdi. 15 bin kişinin...
CHP'li Değer: "Atatürk'ün Annesi Türkiye'yi AİHM'ye Şikayet Etmemişti" CHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Değer, Başbakan Erdoğan'ın Atatürk'ün Eşi ve Annesiyle İlgili Açıklamalarına Tepki..
Diyarbakır Valiliği: "Terör örgütü bölgenin ekonomik kalkınmasını istemiyor" Terör örgütü PKK tarafından Diyarbakır'da bir taş ocağının basılıp minibüsün yakılmasıyla ilgili valilik açıklama ..
Adana Valisi Atış, hayırsever işadamlarını okul yapmaya davet etti 'Eğitime Yüzde 100 Destek' kampanyası çerçevesinde Adana Seyhan İlçesi Küçük Dikili Beldesi Talat İlköğretim Okulu bahçesine..
Diyanet Senden Abdullah Güle destek
Diyanet Sen'den Abdullah Gül'e destek
Diyanet Sen Kayseri Şube Başkanı Murat Ünlü, Kayserili olan Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasına son derece mutlu olacaklarını ifade ederek, " Sayın Gül, Gül gibi Cumhurbaşkanı olur" dedi.
Po, İlk 6 Ay İçin 53 Milyon YTL Zarar Açıkladı Petrol Ofisi (Po), Vergi Uzlaşma Ödemesi Hariç Tutulduğunda 2007 Yılının İlk Altı Ayında 222 Milyon YTL Kar Etti. Po, 275 Milyon YTL'lik Vergi A..
Engelliler galoş kursunda meslek sahibi olacak
Engelliler galoş kursunda meslek sahibi olacak
Kırıkkale'de yaşayan engellilerin meslek ve iş sahibi olabilmeleri için İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Engelliler ve Dostları Derneği galoş kursu açtı. Tahir Aktaş Toplum Merkezi'nde açılan kursa 13 özürlü vatandaş...
CHP Zonguldak Teşkilatının eski sekreteri Ufuk Ar toprağa verildi
CHP Zonguldak Teşkilatı'nın eski sekreteri Ufuk Ar toprağa verildi
Zonguldak'ın Kozlu beldesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden CHP eski İl Sekreteri Ufuk Ar(44), toprağa verildi. Ar için CHP Zonguldak İl Başkanlığı önünde tören düzenlendi. Parti içi muhalefet...
'Türkiye ile İran, K.ırak'ı Vuruyor' Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'ye Bağlı Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin İnternet Sitesi, "350 Kişilik Türk Komando Birliği Sınırı Geçti" ve "T..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10