13 Ağustos 2007 Pazartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Mitinginde Konuşuyor

13 Ağustos 2007 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocuklarda ateş başka bir hastalığın işareti olabilir
Çocuklarda ateş başka bir hastalığın işareti olabilir
Bebeklik ve çocukluk çağında anne ve babaları en çok endişelendiren durumların başında gelen 'ateş' uzmanlar tarafından başka bir hastalığın işareti olarak gösteriliyor. Uzmanlar, bebek ve çocuklarda çok sık görülen...
Giresun Ekonomisinin Durumu Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (Gtso) Meclis Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Ekonomisi Her Geçen Gün Biraz Daha Küçüldüğüne Dikkat Çekti.
Kontrolsüz ağrı kesiciler ağrı yapıyor
Kontrolsüz ağrı kesiciler ağrı yapıyor
Doktor kontrolü dışında rastgele alınan ağrı kesicilerin ağrıya neden olabileceğini söylen Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ağrı Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Sema Tuncer, ağrı kesicilerin doktor önerisiyle alınması...
Aşırı sıcaklar bebekleri de etkiliyor
Aşırı sıcaklar bebekleri de etkiliyor
Küresel ısınmanın etkisiyle ortaya çıkan kavurucu sıcaklardan bebeklerinde etkilendiği bildirildi.
Harry Potter-7'nin yayınlanma tarihi belli oldu Harry Potter serisinin 7. ve son kitabının Türkçe adı "Harry Potter ve Ölüm Yadigârları" olacak. 6. kitabın sonunda yarım kalan görevlerini tam..
Atatürk İlköğretim Okulunun Yıkılarak Yerine İş Merkezi Yapılması
Atatürk İlköğretim Okulunun Yıkılarak Yerine İş Merkezi Yapılması
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Halis Demir, Atatürk İlköğretim Okulu'nun Yıkalarak Yerine İş Merkezi Yapılacağından Dolayı Bin 300 Öğrencinin TOKİ İlköğretim Okulu'na Nakledilmesine Velilerin Tepki Gösterdiği Yönündeki...
Ispartada çiçekçiliği geliştirmek için çalışmalar başladı
Isparta'da çiçekçiliği geliştirmek için çalışmalar başladı
Çiçek yetiştiriliciliğinde Antalya'ya destek sağlayan Isparta'da üretimi artırmak için organize çiçekçilik alanı kurulması hedefleniyor. Isparta Valisini ziyaret eden Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı...
Ardahan Ziraat Odası Başkanı Sural: 'Kasapta 11 YTLye satılan et meydanda 4 YTLye tüccar bulamıyor'
Ardahan Ziraat Odası Başkanı Sural: "Kasapta 11 YTL'ye satılan et meydanda 4 YTL'ye tüccar bulamıyor"
Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, ette çifte stardart olduğunu belirterek, kasapta 11 YTL'ye satılan etin kilosunun meydanda 4 YTL'ye tüccar bulamadığını ifade etti.
TOBB Tekstil Meclis Başkanı Oran: 'Son 10 yılda Adıyaman tekstil ve hazır giyim konusunda ciddi gelişmeler kaydetti'
TOBB Tekstil Meclis Başkanı Oran: "Son 10 yılda Adıyaman tekstil ve hazır giyim konusunda ciddi gelişmeler kaydetti"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tekstil Meclis Başkanı Umut Oran, son 10 yılda Adıyaman'ın tekstil ve hazır giyim konusunda ciddi gelişmeler kaydettiğini belirterek, Adıyaman'ın bir model haline geldiğini ifade...
Gökkuşağı Mağazası Ardeşen şubesi açıldı
Gökkuşağı Mağazası Ardeşen şubesi açıldı
Gökkuşağı Kitap Kırtasiye ve Teknoloji Mağazası'nın yeni şubesi Rize'nin Ardeşen ilçesinde açıldı.
İstanbul'daki Deniz Kazasında 40 Kişi Yaralandı Bu Sabah Saatlerinde Ahırkapı Açıklarında Meydana Kalan Deniz Kazasında Yaralananların Sayısının 40 Olduğu Bildirildi. İstanbul İl Sağlık Müdür..
Kamyoncuların SRC Belgesi başvuruları 31 Ekime uzatıldı
Kamyoncuların SRC Belgesi başvuruları 31 Ekim'e uzatıldı
Sürücü adaylarının yolcu ve yük taşımacılığı yapabilmeleri için alınması zorunlu olan SRC belgesi başvurularının 31 Ekim'e kadar uzatıldığı bildirdi. SRC belgesi almayan kamyoncular nakliyat yapamayacağı, denetimlerin...
Pegasus Havayolları'ndan Rötar Telafi Uygulaması Pegasus, İç Hatlar ve KKTC'ye Yapılan Tüm Tarifeli Seferlerinde, Hava Şartları Dışında Gelişen 3 Saatlik Rötarda, Uçuş Gerçekleştirilmiş Olsa ..
Hindistan,  60. bağımsızlık günü kutlamaları için sıkı güvenlik önlemleri aldı
Hindistan, 60. bağımsızlık günü kutlamaları için sıkı güvenlik önlemleri aldı
İngiliz sömürgesinden kurtulmasının 60. yılını kutlayan Hindistan'da, şiddet olaylarında artış yaşanması üzerine, eski Hint sultanlarının halka hitap etttiği ve bağımsızlığın sembolü haline gelen "Kızıl Kale"de özel...
HRW: Somali'deki tüm gruplar savaş suçu işliyor İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), 1991'den bu yana bir istikrarlı bir hükümetin olmadığı Somali'de, bütün grupların savaş suçu işlediğini bild..
Simavda Makine ve Dişli Üretimi
Simav'da Makine ve Dişli Üretimi
Kütahya'nın Simav İlçesinde Kereste Fabrikalarında Kullanılan Hızar Makinelerinin Testere ve Bıçkılarını Çaplayarak Bileyen Çap Makinesi ile Sanayi Alanındaki Değişik İş Makinelerine Ait Plastik ve Demir Dişli Üretimi...
Taliban, 2 Güney Koreli rehineyi serbest bıraktı Afganistan'ın Gazne vilayetinde, 3 haftadan uzun süredir 21 Güney Koreliyi ellinde bulunduran Taliban eylemcileri, ağır hasta oldukları belirt..
DP Genel Başkanlığı'na aday olan Sevindi, Ağarcıları kızdırdı Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Melek Atalay, DP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan gazeteci Nevval Sevindi'ye ..
Alkollü sürücünün ailesi, ölenler için çok üzgün Kartal'da, alkollü olarak araç kullanan ve iki kişinin ölümüne yol açan Oktay G.'nin ailesi büyük üzüntü içerisinde. Anne ve baba rahatsızlanı..
Kepezde hijyen kurallara uymayan kasap mühürlendi
Kepez'de hijyen kurallara uymayan kasap mühürlendi
Antalya'ya bağlı Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Avni Tolunay Mahallesi Fikri Erten Caddesi'nde, bir ihbar sonucu baskın yaptığı kasap dükkanını, hijyenik şartları taşımadığı için mühürledi.
Mide kanserinden hayatını kaybeden zabıta memuru için belediye önünde tören düzenlendi
Mide kanserinden hayatını kaybeden zabıta memuru için belediye önünde tören düzenlendi
Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde 9 yıldır görev yapan zabıta memuru Feridun Uzun, mide kanseri hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Uzun için, görev yaptığı Zonguldak Belediyesi önünde tören düzenlendi.
101 Adet Bilgisayar Teknolojisi Sınıfı Kuruluyor
101 Adet Bilgisayar Teknolojisi Sınıfı Kuruluyor
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Merkez ve Kırsal Kesimlerde Bilgisayarsız Okul Kalmayacağını Belirterek, 101 Okula Bilgisayar Teknolojisi Sınıfı Kurulacağını İfade Etti.
Kaza yapan hasarlı feribot, Tuzla Tersanesi'ne gönderildi Zeytinburnu açıklarında kuru yük gemisiyle çarpışan Salih Reis -4 isimli yolcu feribotu, hasar tespiti, tamir ve bakım için Tuzla Ter..
Küresel ısınmaya dikkat, sularımıza sahip çıkalım, dikkatli kullanalım
'Küresel ısınmaya dikkat, sularımıza sahip çıkalım, dikkatli kullanalım'
Küresel ısınmaya karşı hassasiyet gösteren Balıkesir'in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren Çamcı Köyü Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği etkinlikte üzerinde "Küresel ısınmaya dikkat. Sularımıza sahip çıkalım....
Kangal köpeği 14 yavru birden doğurdu
Kangal köpeği 14 yavru birden doğurdu
Muş'un Hasköy ilçesinde kangal cinsi köpek 14 yavru birden doğurdu.
Alkollü sürücünün kurbanı Ayten Akdoğan'ın düğünde çekilen görüntüleri Kartal'da, alkollü sürücünün çarparak ölümüne neden olduğu Ayten Akdoğan'dan geriye gittiği düğünde ölümünden yarım saat..
Göksu'da kaybolan kızın cesedi bulundu Mersin'in Silifke ilçesinde Göksu Irmağı'nda önceki gün boğulan 2 kız kardeşten kaybolan Zeliha Candan'ın cesedi, Adana Sivil savunma Arama ve Kurtarma..
TOKİ Konutları Sahiplerine Teslim Edildi
TOKİ Konutları Sahiplerine Teslim Edildi
Erzurum'un Ilıca İlçesinde Yapımına 2006 Yılında Başlanan TOKİ Konutlarından Biten 144 Adedi Bugün Düzenlenen Törenle Hak Sahiplerine Teslim Edildi.
Deniz otobüsü kazasından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen yaralıların durumları iyi Bostancı-Avşa seferini yapmakta olan Salih Reis 4 isimli deniz otobüsünün, Ukrayna bandıralı g..
KÖYDES'le Bafra'da 34 köy suya kavuşacak Samsun Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 2007 yılı KÖYDES programı kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde ilk etapta 8, ikinci etapta ise 26 köyün iç..
Samsun'da Ocak ve Mayıs Ayları Arasında Kuraklık Zararı Yok Samsun Tarım İl Müdürü Sadullah Kirenci, 26 Ocak ile 7 Haziran 2007 Tarihleri Arasında Yapılan İncelemelerde Kuraklı Zararı Olmadığ..
Siirt 3. Komanda Tugay Komutanlığında devir teslim töreni
Siirt 3. Komanda Tugay Komutanlığı'nda devir teslim töreni
Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı görevinden Ankara'ya atanan Tuğgeneral Abdullah Barutçu, görevini törenle Kara Pilot Kurmay Albay Özhan Ayaş'a teslim etti.
Acil tıp teknisyenleri sertifikalarını aldı
Acil tıp teknisyenleri sertifikalarını aldı
Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda 4-B sözleşmeli personel olarak ataması yapılan acil tıp teknisyenleri adaptasyon eğitimleri sonrasında düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Sıcak hava Vakfıkebirde asfalt eritti
Sıcak hava Vakfıkebir'de asfalt eritti
Mevsim normallarinin üzerindeki hava sıcaklıkları Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde hayatı olumsuz etkiliyor. Sıcaklar nedeniyle ilçede asfalt eridi.
Hakkari'de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybederken bir kişide yaralandı.
TTK Genel Müdürü, duvarının yıkılmasına tepki gösterdi
TTK Genel Müdürü, duvarının yıkılmasına tepki gösterdi
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Rıfat Dağdelen'in Karaelmas Mahallesi'ndeki tapu tahsisli 4 katlı evinin bahçe duvarı Zonguldak Belediyesi tarafından yıkıldı.
Bafra'da bir haftalık cesedin kimliği tespit edildi Samsun'un Bafra ilçesi Koşu köyünde bulunan cesedin kimliği tespit edildi. Kızılırmak'ın denize döküldüğü yere 200 metre mesafede bir haft..
Manavgat Şelalesinde haftanın 3 günü su tamamen kesilecek
Manavgat Şelalesi'nde haftanın 3 günü su tamamen kesilecek
Manavgat Şelalesi'nde haftanın 3 günü su tahliyesi olmayacak.
Batmanda bir evde çıkan yangından  5 çocuk son anda kurtarıldı
Batman'da bir evde çıkan yangından 5 çocuk son anda kurtarıldı
Batman GAP Mahallesi 2541 Sokak, Bozkurt Apartmanı 4. katında yangın çıktı.
Yakaladığı akrebi belediyeye götürdü
Yakaladığı akrebi belediyeye götürdü
Batman'da akreplerin yoğun olarak bulunduğu Huzur Mahallesi 513 Sokak 11 numaralı evde ikamet eden Yılmaz ailesi akreplerden yana dertli.
Samsun'da 150 Hektar Orman Alanı Kül Oldu Samsun'un Vezirköprü İlçesinde Çıkan Orman Yangınını Kontrol Altına Alma Çalışmaları Devam Ederken, Yangının Yaklaşık 150 Hektar Alana Zarar Verdiği ..
Oltunun Tutmaç köylüleri piknikte buluştu
Oltu'nun Tutmaç köylüleri piknikte buluştu
Erzurum'un Oltu ilçesi Tutmaç köyü 1. Geleneksel Çamlık Piknik Şöleni'nde pehlivanlar boy gösterdi.
'Slaven Koprivnica Kazanmak İçin İyi Oynayacak' Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turunda 16 Ağustos Perşembe Günü Karşılaşacakları Hırvatistan'ın Slav..
Denizli Belediyesi Zabıta ekipleri kebabçıları denetledi
Denizli Belediyesi Zabıta ekipleri kebabçıları denetledi
Denizli Belediyesi zabıta ekiplerince, kontrol edilen 15 kebapçıdan ikisine ceza kesildi, üçüne de uyarı verildi.
Şehzadeler Şehri Amasya
Şehzadeler Şehri Amasya
Amasya'da Valilik Yapan Osmanlı Şehzadelerin Büstlerinin Bulunduğu Şehzadeler Geziyolu, Kente Gelen Yerli ve Yabancı Turistlerin Büyük İlgisini Çekiyor.
İstanbul'da Kaçak Akaryakıt Operasyonu: 16 Gözaltı İstanbul'da 'Yenikapı' Adıyla 9 İlçede Eş Zamanlı Düzenlenen Operasyonda, 2 Akaryakıt Tankeri, 3 Tekne ve 8 Kara Tankerine El Konularak, 23,..
Erzincanlı gençler Bartın'ı ziyaret etti Gençlik değişim programları çerçevesinde Bartın'da gezi ve incelemelerini sürdüren Erzincan Gençlik Merkezi gençleri, Bartın Valisi İsa Küçük'ü makam..
Taliban Rehinelerden 2'sini Serbest Bıraktı Afanistan'daki Taliban Örgütünün, Rehin Tuttuğu Güney Korelilerden Hasta Olan 2 Kadını Serbest Bıraktığı Bildirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10