2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası

Ankara'da Düzenlenen 2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası'nda Türkiye, Turnuvaya Katıldığı 2 Takımla da Çeyrek Finale Kalma Başarısı Gösterdi.

2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası

Ankara'da düzenlenen 2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası'nda Türkiye, turnuvaya katıldığı 2 takımla da çeyrek finale kalma başarısı gösterdi.

Avrupa Petank Federasyonu (CEP) faaliyet programında yer alan ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen 2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda devam ediyor. Şampiyonanın ilk gün yapılan sıralama atışlarının ardından, 2. günde grup maçları yapıldı. 23 ülkeden 24 takımın katıldığı şampiyonada takımlar 6'şarlı 4 grupta ilk 2'ye girmeye çalıştı. Antrenörlüğünü Adem Yakacı'nın yaptığı Akife Ercelep, Sıla Yılmaz,

Semra Yılmaz ve Meryem Savaş'tan oluşan Türkiye A Takımı, 5 maçta aldığı 4 galibiyetle lider İsveç'in ardından grup 2.'si oldu ve çeyrek finale yükseldi. Türkiye A Takımı, çeyrek finalde İtalya ile karşılaşacak. Antrenörlüğünü Talip Arslan'ın yaptığı Gülçin Yaratılmış, Gamze Başaran, Nefise Kahraman ve Gözde Çankaya'dan oluşan Türkiye B Takımı ise, 5 maçta aldığı 3 galibiyetle Belçika'yı averajla geçti ve İtalya'nın ardından 2. olarak çeyrek finale yükseldi. Türkiye B Takımı, çeyrek finalde İsveç ile yarı

finale çıkmak için karşı karşıya gelecek. Her iki milli takım sporcuları da çeyrek finale yükseldikleri karşılaşmaların ardından büyük sevinç yaşadı.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, aldıkları sonuçlardan gurur duyduklarını söyledi. Türkiye'de profesyonel anlamda fazla bir geçmişi olmayan petank sporunda 2 takımla birden çeyrek finale kalmanın çok önemli bir sonuç olduğunu belirten Tekcan, başarılarının devam edeceğine inandığını söyledi.

(EKO-İY-OK-S)

Kaynak: İHA