22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Derbide Beşiktaşlılar yok İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, Turkcell Süper Ligi'nde Fenerbahçe ile Beşiktaş takımları arasında 26 Şubat Pazar günü yapılacak derbi maçta Fenerbahçe Şükrü Sarac..
Turizm ödülleri sahiplerini buldu /Konukseverlik Ödülü, Sakıp Sabancı Müzesi'nin oldu İSTANBUL - "Turist Rehberleri Birliği Ödülleri" (TUREB Ödülleri) sahiplerini buldu. Konuya ilişkin yapıla..
Yıldırım: Siyasetçiyiz diye aile efradımızı 'hortumcu' gibi göstermeye çalışmak şerefsizliktir ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali, oğlu Erkan Yıldırım'ın sahibi olduğu şirket adına usulsüz kred..
Oscar törenini kim sunacak? Oscar heyecanı Hollywood'u sararken, 78. kez sahiplerini bulacak ödülleri birbirinden ünlü yıldızlar sahiplerine dağıtacak. Amerikan Film Akademisi'nin resmi inter..
Borsa 1.seansta %0.73 düştü İMKB Ulusal 100 Endeksi, dünkü 2. seans kapanışına göre 340,63 puan azalarak, günün ilk yarısını 46.370,30 puandan tamamladı. 1. seansta, hisse senetlerinin ortala..
100 bin imza toplandı Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, ''Kredi kartları yasa tasarısının mevcut haliyle yasalaşması halinde çıkacak yasa, toplumsa..
Magic Life, bin 700 kişiyi işe alacak Magic Life, Bodrum, Antalya ve Marmaris'te 7 ay çalışmak üzere 1.700 kişiyi işe alacak. . Magic Life'tan yapılan açıklamada, 2006 yılı için işe alımların..
Pakistan Uzakdoğu pazarları için işbirliği önerdi Pakistan Ankara Büyükelçisi Syed İftikhar Hussain Shah, Türkiye ve Pakistan'ın Uzakdoğu pazarları için işbirliği yapabileceğini söyledi
Hidayet sakatlandı Magic'in Cavaliers'e yenildiği maçta 11 sayıyla oynayan Hidayet sakatlandı. ''All Star'' organizasyonu nedeniyle ara verilen ABD Profesyonel Basketbol Ligi'ne (NBA), bu sab..
Marketlere kısıtlama TBMM'de AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan'ın, büyük mağazaları tanımlayan ve çalışma usullerini belirleyen kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tekli..
Yine kredi kartı cinneti Adana'da, geçirdiği cinnet sonucu eşi ve iki oğlunu öldürdükten sonra intihar eden Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Zülküflü Akbaba'nın, banka kredi borcu ödemelerinde gü..
Borsa, ilk yarıda moralsiz seyretti/ Endeks, 341 puan kaybetti: 46371/ Döviz ve faiz bir miktar arttı İSTANBUL - İMKB, satıcılı ilk yarıda 46 bin desteğine geriledi. Bir ara 45900'leri gören ..
Van'da kuş gribi alarmı Göçmen kuşların Afrika'dan dönüşü yaklaştı
AİHM: Kemalist ideoloji eleştirilebilir Atatürk'e hakaretten hapis yatan Odabaşı, Türkiye'yi mahkum ettirdi
İspanya, Türkiye'den gelecek yolculara karşı kuş gribi önlemleri aldı İspanyol hükümeti, Türkiye'den İspanya'ya giriş yapacak yolcular vasıtasıyla kuş gribinin ülkeye girişini engellemek içi..
BEA Systems ile Oytek, "E-Devlet Kapısı" projesi için işbirliğine gitti İSTANBUL - BEA Systems ile Oytek, "E-Devlet Kapısı" projesi için işbirliğine gitti. BEA Systems, "E-Devlet Kapısı" ihal..
Babacan: Dövize müdahale aşırı oynaklık nedeniyle yapıldı / IMF heyeti davet ettiğimizde gelecek ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Merkez Bankası'nın dövize müdahalesini, ..
Kocaeli'de 172 firma riskli bölgede yer alıyor KOCAELİ - Kocaeli Sanayi Odası(KSO) tarafından yapılan araştırmaya göre ilde bulunan 172 firma riskli bölgede hizmet veriyor. Bu firmalara güven..
Bakan Güler: Kurulacak nükleer santrallerin yerleri belli İSTANBUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer enerji santrallerinin yerinin belli olduğunu, bazı görüşmelerden son..
DB'den ortaöğretim projesine 80 milyon euro kredi ANKARA - Ortaöğretimin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ve finansmanı Dünya Bankası kaynaklarından temin edilen 4 yılı ödemesiz, 17 yıl v..
Erdoğan: Biz 'insanı yücelt ki, devlet yücelsin' felsefesiyle çalışıyoruz AYDIN - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Görevi devraldığımızda 3Y formülü ile yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla müc..
Bakan Gül: Karikatür krizi basiretli davranılmış olsaydı yerinde önlenebilirdi ANKARA - Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Basın ve ifade hürriyetinde başkasına saygı göstermek, birbirini tamam..
Belçika'daki şike skandalı büyüyor: 50 oyuncu zan altında Belçika Birinci Futbol Ligi'nde son aylarda ortaya çıkan şike skandalının boyutları büyüyor. Geçen sezon birinci lig kulüpleri La Lou..
Vatandaş kaldırım değil güvenlik istiyor Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği'nin düzenlediği ankete göre 'Beyoğlu'nun en büyük sorunu güvenlik' diyenlerin oranı yüzde 79...
Maliye vergi kaçakçılarını affetti Maliye, vergi cezalarına ilişkin düzenlemenin iptal edilmesinden sonra elini çabuk tutamadı. Yeni düzenleme ise geriye dönük olmadığı için son 5 yılda verg..
İngiltere'de yaşayan Türk politikacılardan resepsiyon Büyükelçi Alptuna: Türkiye'nin AB üyeliği Avrupa'nın da yararınadır
Savaş suçlusu Miloşeviç'in yardımcısı Mirko Maryanoviç öldü Savaş suçlusu eski Sırp lider Slobodan Miloşeviç'in iktidarı döneminde lideri olduğu Sırbistan Sosyalist Partisi'nin ikinci başkan..
Kapıkule'de 14 saat işlemler durdu Kapıkule Gümrük Kapısı'ndaki bilgisayar programlarının yenilenmesi çalışmaları nedeniyle gümrük işlemleri 14 saat durdurulurken, yaklaşık 3 kilometrelik ar..
Simav'da tarikat tepkisi Tarikat şeyhinin termal turizm yatırımı yapacağı iddia ediliyor
Irak ve Afganistan'da ABD ordusunca tutuklanan 98 kişi gözaltında öldü ABD'nin 'teröre karşı savaş' sloganıyla başlattığı Irak ve Afganistan işgalinden bu yana, ABD ordusu tarafından tutukla..
Tüketici yeniden güvenmeye başladı Tüketici güven endeksi ocakta yüzde 2.3 oranında artarak 101.74’le yeniden "güven" konumuna geldi. Tüketicinin geçen yıl haziran ayıyla birlikte girdiği güv..
Birinci sırada polisler var Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Ankara Şube Başkanı Ahmet Gezelge, polislerin, kamu görevlileri arasında en çok intihar eden personel olduğunun sapt..
Marketlere kısıtlama TBMM'de AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan'ın, büyük mağazaları tanımlayan ve çalışma usullerini belirleyen kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tekli..
YKB hissesi çağrı fiyatı minimum 6,50 YTL Koçbank A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası (YKB) hisse senetlerine yönelik çağrı fiyatının minimum 6,50 YTL olarak hesaplandığını, bu fiyata ilişkin belirle..
Borsa 1.seansta düşüşte İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında geriledi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. seans kapanışına..
Dünya Bankası'ndan 80 milyon avro eğitim kredisi Türk hükümeti ile Dünya Bankası, Ortaöğretim Projesi'nde kullanılmak üzere, 80 milyon Avro tutarında kredi anlaşması imzaladı. Dünya Bankası'n..
Magic Life Türkiye, bin 700 kişiyi işe alacak İSTANBUL - Magic Life, Bodrum, Antalya ve Marmaris'te 7 ay çalışmak üzere 1.700 kişiyi işe alacak. Magic Life'tan yapılan açıklamada, 2006 ..
Toplam 17 kişi ve firmaya ihale yasağı getirildi ANKARA - Maliye Bakanlığı, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı i..
Telsim'den, İstanbul'daki mali müşavirleri yönelik yeni bir kampanya İSTANBUL - Telsim, İYMMO (İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası) üyelerinin iletişim ihtiyaçlarını en uygun şartlarda kar..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.92, yıllık yüzde 14.65 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.92, yıllık yüzde 14.65 olarak açıklandı 22 Şubat 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Tüketicinin güveni arttı Tüketici Güven Endeksi, bu yılın Ocak ayında, bir önceki aya göre yüzde 2,3 artarak 101,74'e çıktı. Endeks, 2005 Aralık ayında 99,45 düzeyindeydi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10