22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toplanan paralar doğrudan hacze gitti Adnan Polat'ın başlattığı kampanyada 20 Şubat itibariyle 2 milyon dolar toplandı. Ancak hesaba yatırılan paraların tamamı, G.Saray üzerindeki hacizlere ..
'Kadıköy'e gideceğiz' Sinan Vardar: 'F.Bahçe 2, Başkanı Nihat Özdemir'in yeni kurallardan haberi yok. Şükrü Saraçoğlu'ndaki yüzde 5'lik kontenjan hakkımızı taraftarımız sonuna kadar kullanac..
Kupaya tutundu Siyah-bayazlılar, F.Bahçe derbisi öncesi tedirgin çıktığı maçta Martı'yi yeni golcüsü Gökhan Güleç, Sergen ve A.Tandoğan'la devirdi. Muhtemel rakip ise Trabzon
Yıldız savaşları-3 Devler Ligi'nde Chelsea-Barça maçı bugün 21.45'te Star TV'de. Hakem Terje Hauge. Dev final için Chelsea sahası Stamford Bridge'i bile patates tarlasına çevirdi
52 bin kişilik Saracoğlu derbiye hazır Ligde Pazar günü oynanacak olan F.Bahçe-Beşiktaş derbisi öncesi, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda-ki bütün eksikler giderildi
Dikkat Tarsus Camia 23 yıllık hasretin bitmesi adına beklenti içinde. Futbolcular ise kötü futbolu unutturmak ve alacakları 1 milyon $'lık prim için oynayacak
Kin kustular 'İsviçre maçı sonrası kin bize kusuldu. Şahsi husumet gibi oluyor bazılarınınki. Her dakika cevap veremem ve basın önünde olamam.'
Işık gibi parladı Hayri Ülgen (Spor) - Sezon başından beri takımdaki başarısızlık yönetimi sıkıntıya sokarken, taraftarlar da artık tribüne gelmeyerek 'gizli protestoda' bulundu
Hakemler ve mentörlük! Doğan Koloğlu (Spor) - Oyun kurallarının yıllardan ben hakemlere eğitim ve sahada fiilen uygulama, artık yepyeni bir devrimle kabuk değiştirdi
Eminönü'ne otobüs hattı isteği Ahmet Vardar - Büyükçekmece'ye bağlı Beylikdüzü, son yıllarda özellikle öğrenciler ve çalışan kesim tarafından çok tercih ediliyor. Şehrin gürültüsünden, karm..
Peygamberin yaşamından bazı kesitler Süleyman Ateş - Peygamber, yanına gelen ihtiyar bir kadına şaka olarak, 'İhtiyar kadın, cennete girmez' dedi
Para politikası değişir mi? Seyfettin Gürsel - Para Politikası Kurulu yarın toplanıyor. Bildiğiniz gibi bu toplantılarda Merkez Bankası'nın gecelik faizi kararlaştırılıyor. Gecelik faiz de ..
Kart intiharlarına acil çözüm önerisi! Mustafa Mutlu - Meclis'te kredi kartı borcu yüzünden intihar eden polis memurundan sonra dün bir polis daha canına kıydı
İslamcı yazar kaç yazar? Ruşen Çakır - İlk kez bu köşede, tarafımızdan geniş kamuoyuna aktarılan Ali Bulaç ve Kenan Çamurcu'nun www.bilgihikmet.com sitesindeki AKP'ye yönelik sert eleştiril..
Aleyküm-bonjur! Selahattin Duman - Yukarıdaki başlık dilde yakaladığımız 'Doğu-Batı sentezi'ni ifade eder.. Ahalinin marka merakını ve yabancı sözcüklere duyduğu baygın sevdayı anlatır.. Tü..
İntihar değil bu, cinayet Haşmet Babaoğlu - Gazeteler Bayram Kafalı'nın intihar ettiğini yazıyor? Görünüşe bakarsanız öyle? TBMM koruma memurluğunda görevli polis memuru Bayram Kafalı pazar..
Nasıl yolunuyoruz... Mine G. Kırıkkanat - Türkiye'de kredi kartı borcu yüzünden intihar edenlerin sayısına dair bir istatistik var mıdır, bilmiyorum. Ama PKK ile savaşta ölü sayısının bile ..
Atilla Aksoy yeni film için elini çabuk tutmalı Elif Ergu - Bembeyaz bir kanepede beyazlar içinde bir kadın oturmuş. Elinde bir katalog, yüzündeki usulca beliren tebessümle katalogun sayfal..
Bakan'ın oğlu! Benim merakım! Necati Doğru - Böylesine ucuz; 'aşağılık kompleksi cilalayan kıyaslamaları' da hiç sevmem. Avrupa çok ileri, biz çok geri; onlarda yüksek adalet, bizde türkü k..
Trafik eblehlikleri Tuğçe Baran - Trafiğin içinde sabırla ilerlemeye çalışırken bindiğim dolmuşun şoförü başka bir arabanın şoförüyle kavga etmeye başladı. Arabada bir tek ben kalmıştım ama..
Müthiş bir imparatorluk subayı Zülfü Livaneli - Yakın tarihimizle ilgilenenlerin gittikçe arttığı bugünlerde, size ilginç bir kitap önereceğim. Tuğgeneral Ziya Yergök'ün anıları: Sarıkamış'..
Soykırım filmi ve kampanya! Ruhat Mengi - Ermeniler Amerikan PBS kanalında 17 Mart'ta gösterime girecek olan The Armenian Genocide filmi sonrası gösterilmek üzere hazırlanan ve Türk tarafın..
Öldüren kartlar Güngör Mengi - Kredi Kartları Yasası meclisin bu dönem gerçekleştirdiği en hayırlı işlerden biri olacak. Türk halkı kredi kartı sayesinde gelirinin üzerinde harcama yapmanın..
Başımızı eğmedik hiçbir zaman eğmeyiz Halid Meşal'in Ankara ziyaretiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Erdoğan, Hamas'ın işbaşına gelmesine misilleme olarak ekonomik yaptırım uygulama karar..
Baykal: Ya sahiplen ya çağırma CHP lideri Deniz Baykal, partisinin Meclis Grubu'nda, Hamas liderinin ziyaretini değerlendirdi
Erdemir'de Oyak Arcelor ortaklığı bitti Oyak Grubu, Erdemir'i satın almak için kurduğu Ataer Holding'e yüzde 41 hissedar yaptığı Fransız Arcelor'la ortaklığı bitirdi
Maliye vergi kaçakçılarını afetti Maliye, vergi cezalarına ilişkin düzenlemenin iptal edilmesinden sonra elini çabuk tutamadı. Yeni düzenleme ise geriye dönük olmadığı için son 5 yılda vergi..
3 bin kişi Telekom'dan ayrılmaktan vazgeçti Özelleştirme sonrası 23 bin çalışandan 13 bininin nakil istediği Telekom'un CEO'su, 'Yeni yasa ile işten ayrılmak isteyenlerin sayısı azalacak' de..
Bizden kaçan turisti İspanya çekiyor Avrupalı charter şirketleri, bu yıl turizm sezonuna düşüşle başlayan Türkiye'nin 500 bin adetlik koltuk kapasitesini İspanya'ya yönlendirdi
Yalçıntaş'ın 'kızı'na talip olan Ecclestone'a gidecek İstanbul Park pistinin işletmecisi Motor Sporları ve Organizasyon A.Ş'nin hisse devri için çağrı ilanı 27 Şubat'ta verilecek. Muhammen b..
Yüzde 130 hangi vicdana sığar? Kredi kartı yasa tasarısının geç kaldığını belirten CHP lideri Baykal, yasanın birkaç gün içinde çıkarılması gerektiğini söyledi
Kartta 4.4 milyon tüketicinin asgari ödemesine zam geliyor Yarın Meclis'e gelecek Kredi Kartı Yasa Tasarısına son dakikada eklenen maddeyle asgari ödeme tutarı toplam borcun yüzde 10'undan, ..
Asayişi bozmayan izinsiz gösteri serbest 2005'teki 782 izinsiz gösteriden 766'sı için kovuşturmaya gerek duymayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'Görüş açıklama ve anlatım özgürlüğü demokras..
Üçüncü tesadüf! İbrahim Tatlıses'in 'İlişkim yok' dediği 'Sauna Çetesi' ile yollarının 3'üncü kez kesiştiğini gösteren fotoğraf ortaya çıktı
'Ne olacağımız belli değil' dedi, canına kıydı Ankara'dan sonra bir acı haber de İstanbul'dan geldi. 1159 YTL maaş alan polis memuru Kemal Cengiz, kredi borcunu ödeyemeyince beylik tabancası..
Gürbüz'ün istifası yolu açtı RTÜK'ün 69 yaşındaki üyesi Özer Gürbüz, CHP lideri Baykal'ın talimatıyla istifa etti. Gürbüz, 'Sezer'in düşüncesine saygı duymakla birlikte katılmıyorum' dedi
Başbakan'a protesto vatandaşlık hakkıdır Başbakan Erdoğan'a, 24 Eylül 2005 günü, Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki kampusunda konuşma yaptığı sırada, 'Ermeni Konferansı'nı çok isteye..
'Kar tatili' ders yılını uzatmayacak Milli Eğitim, 6 Şubat'tan bu yana üst üste gelen zorunlu kar tatillerine rağmen okulların daha önce ilan edildiği gibi 19 Haziran'da tatile gireceğini bi..
'İsrail'i tanımıyoruz silah bırakmıyoruz' Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, mali kaynak arayışı çerçevesinde gittiği Tahran'dan desteği aldı
Dolmabahçe havaya uçuyordu Liberya bandralı 86 bin ton gazyağı yüklü tankerin dümeni boğazdan geçişi sırasında kilitlendi. Sürüklenmeye başlayan ve 180 derece dönen tanker Dolmabahçe Sarayı'..
ABD, KKTC ile doğrudan ticaret için girişim başlattı Washington Times gazetesi, Beyaz Saray yönetiminin ve ABD'li şirketlerin, doğrudan ticaret için Kıbrıslı Türklerle hazırlık çalışmaları y..
Olan bu amcaya oldu Amca Bahattin Uzan, İmar Bankası operasyonu sırasında Türkiye'de kalan tek Uzan'dı... İlk o yakalandı. Tutuklandı... 2.5 yıldır cezaevinde... Dün 17 yıl hapis cezasına ça..
Yeşim milyoner ama Uzan yüzünden tek kuruş harcayamıyor Hakan Uzan ile evli iken 1.2 trilyon lira ve 73 bin dolarlık kredi kartı harcamasını Telsim'e ödettiği gerekçesiyle 1 Kasım 2005'te tü..
'Kayseri'ye Calvin gerekmez ticaret genimizde var' Kayserililer'i birden bire ülke gündemine taşıyan ünlü pastırmaları değil, çoğunun adını bile duymadığı Calvin oldu! 'İslami Calvinistler' ..
Kıbrıs'ta Avrupa festivali Kıbrıs'ta düzenlenen tek film festivali olma özelliği taşıyan Kıbrıs Avrupa Filmleri Festivali, 6-20 Mart tarihleri arasında üçüncü kez izleyiciyle buluşuyor.
Söz sırası 'piyon'larda Cephede yaşananlar hiçbir şeye benzemiyor. Stanley Kubrick 'Full Metal Jacket'da ezberimize kazımıştı bunu. Ama hâlâ Kubrick'in sesine kulak vermeyenler var anlaşılan.
Kayakçıların evini polis bastı Oyunlarda önceki gece ilginç bir gelişme yaşandı. İtalyan polisi Avusturya'nın cross-country takımının ve antrenörlerinin kaldığı eve baskın düzenledi.
Google için Çin soruşturma başlattı Çin makamları, ülkede ruhsatsız çalışmaya başlayan Amerikan internet firması Google hakkında soruşturma başlattı. Pekin Haberleri gazetesinin haberine göre..
FİBA: Satışı görüşüyoruz Fiba Holding, iştiraki olan Finasbank'ın hisselerinin satışıyla ilgili yetkilendirilen yatırım bankası Morgan Stanley'in potansiyel yatırımcılarla temaslarının devam ..
Emek'e Bahamalı talip var TMSF, Aksoy Grubu'ndan haczedilen Emek Hayat Sigorta'daki yüzde 99.99 hisseyi, 1.5 milyon YTL'ye merkezi Bahamalar'da bulunan Gem Global'e ihale etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10