16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bulgaristan'da ırkçı lidere ölüm tehdidi 'Türklerle uğraşmaktan vazgeç'
Ardahan'da Apo operasyonu Ardahan'da, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının 7'nci yıldönümü nedeniyle, kent merkezinde sıkı güvenlik önlemleri alınırken, polis içkili yerler,..
Ağrı'da Öcalan için yürüyüş Ağrı'da kendilerini 'Demokratik Halk İnisiyatifi' olarak tanıtan 300 kişilik grup, terör örgütü PKK'yı simgeleyen bezler açarak, terörist saşı Abdullah Öcalan leh..
Erzurum DTP İl Başkanı Bedri Fırat, Apo'ya yine 'sayın' dedi Demokratik Toplum Partisi (DTP) Erzurum İl Başkanı Bedri Fırat, düzenlediği basın toplantısında çetebaşı Abdullah Öcalan'a 'Sayın..
SHP'li Sayar: Kamu vicdanı mahkumiyeti, Yüce Divan'dan daha ağır SHP Genel Başkan Yardımcısı ve Amasya Milletvekili Mustafa Sayar, 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren likit ve pastörize yumurtad..
Tatvan'daki PKK gösterisinde 40 gözaltı Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının 7'nci yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapmak isteyen Demokratik Toplum..
Gün TV, Kürtçe yayın yapabilmek için AİHM'e başvuruyor Resmi Gazete'de geçen yıl yayımlanan farklı dil ve lehçelerde yayın yapma hakkının izleyici ve dinleyici profili belirleninceye kadar s..
Türk Bayrağı'nı yaktılar Van'ın Yalım Erez Mahallesi'nde bulunan 10 nolu sağlık ocağındaki Türk bayrağı kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından yakıldı. Yakılan Türk Bayrağı'nın yerine yen..
Maliye: Likit ve pastörize yumurta için özel amaçlı bir KDV indirimi yapılmadı ANKARA - Maliye Bakanlığı, likit ve pastörize yumurta için özel amaçlı bir KDV indirimi yapılmadığını, 2004'te y..
Deutsche Bank: Türkiye'nin cari açığı çok yüksek ancak 2006'da kaygı yaratmaz LONDRA - ürkiye'nin cari işlemler açığı rakamının çok yüksek olduğuna dikkat çeken uluslararası yatırım bankası D..
Türk diplomatlar Hamas heyetiyle görüştü/ İsrail rahatsız ANKARA/KUDÜS - Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bu sabah Ankara'ya gelen Hamas heyeti arasındaki görüşmeler saat 16.10 sularında so..
İki banka daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı/ Finansbank'ın konsolide karı 470.2 milyon YTL İSTANBUL - Borsada işlem gören bankalar 2005 yılına ait bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Fin..
Kısmetim-1 davasında yeniden yargılanan Nejat Daş'a 1 yıl 8 ay hapis cezası İSTANBUL - Akdeniz'in uluslararası sularında 3.1 ton uyuşturucu yüküyle batırılan 'Kısmetim 1' adlı gemiyle ilgili ..
Tramvay hattı inşaatı nedeniyle Bağcılar'da 'U dönüşü' 25 gün kapatılacak İSTANBUL - Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar Tramvay Hattı inşaatı çalışmaları kapsamında Çinçin Deresi ve Mehmet Akif Ca..
Merkez Bankası'ndan 'Türkiye'de Enflasyon'un Tarihi' ANKARA - Merkez Bankası, 75. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle 'Türkiye'de Enflasyon'un Tarihi' adlı kitap yayımladı. Tarih Vakfı'nın katkıl..
Bakan Gül: Basın özgürlüğü insanların kutsalına hakaret etmek anlamına gelmez ANKARA - Türkiye'nin her zaman basın özgürlüğünden yana olduğunun altını çizen Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardı..
Çiçek: Evlenen kadının kendi kızlık soyadını taşıyabilmesi için çalışıyoruz ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), kadının evlilik sonrası kendi kızlık..
2 banka daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı/ Finansbank'ın konsolide karı 470.2 milyon YTL İSTANBUL - Borsada işlem gören bankalar 2005 yılına ait bilançolarını açıklamaya devam ediyor. Finan..
Maliye'den yumurta savunması Maliye Bakanlığı, likit yumurtanın KDV’sini yüzde 8’e indiren kararnamenin tek bir mal için çıkarılmadığını, eğitim ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere temel i..
Babacan: Sosyal Güvenlik konusunda bir adım atmazsak ciddi ekonomik sorunlar yaşarız ANKARA - Devlet Bakanı Ali Babacan, artan sosyal güvenlik açığına dikkat çekerek, "Eğer bu konuda ciddi b..
İMKB, alıcılı günde 45 bin direncini kırdı/ Endeks, 1557 puan arttı: 45361/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - Borsa, moralli seyrettiği günü 45 binin üzerinde tamamlamayı başardı. Gün sonunda ..
Londra'da Türk ressamın eserine saldırı Türk ressam ve seramik sanatçısı Gülsün Erbil’in Londra’da bulunan 100 metrekarelik mozaik ’Barış Panosu’ tahrip edildi. 1987 yılında büyük bir törenle..
Eximbank'a 300 milyon dolarlık sendikasyon kredisi LONDRA - Türk Eximbank'a, uluslararası bankalardan 300 milyon dolar kredi sağlanmasına ilişkin protokol Londra'da imzalandı. Türk Eximbank ..
Unakıtan: 2006'da borçlar genel olarak azalmaya başlayacak/ "Kura müdahale etmeye niyetimiz yok" İSTANBUL - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "2006 yılında borçlar genel olarak azalmaya başlayaca..
Cuma günü (17 Şubat 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 17 Şubat 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
Nevşehir'de kuş gribi şüphesi Nevşehir'de, Tahir Güvercinli'ya ait kümeste iki tavuğun ölmesi, yetkilileri harekete geçirdi. Kümesi dezenfekte eden ekipler, ölen 2 tavuğu da incelemek üzere ..
PBS televizyonunda yayınlanacak panel Ermenileri kızdırdı 17 Nisan'da sözde Ermeni soykırımıyla ilgili bir belgesel yayınlayacak olan Amerikan PBS televizyonunun, bu program öncesinde bantta..
CHP, 'Hakim önce Kuran'a baksın' önerisini Meclis'e taşıdı AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek’in, anaokulu müdürünün okula giderken türban takmasının sakıncalı olduğu yönündeki Danıştay'ın ..
İMKB Başkanı Birsen: Kurumsal yönetişim karların adil dağıtımını sağlamak için önemli İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı ve Avrasya Borsalar Federasyonu (FEAS) Başkanı Osman..
İş Finansal Kiralama'nın Olağan Genel Kurul'u 20 Mart'ta İSTANBUL - İş Finansal Kiralama A.Ş'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilecek. İş Finansal Kiralama ..
Türk-Bahreyn İş Konseyi Protokolü imzalandı İSTANBUL - Bahreyn Başbakanı Şeyh Halife Bin Salman El Halife, İstanbul'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) düzenlediği ve Türk-Bahreyn İş ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10