15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakoyannis: Kıbrıs konusuna ve Türkiye ile ilişkilere öncelik vereceğiz Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı Dora Bakoyannis, yeni dönemde, Kıbrıs sorunu ve Türk-Yunan ilişkilerinin geliştiri..
BES: Başbakan öğrenci kredi borçlarını affetmeli Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Maliye'nin öğrenim ve katkı kredisi alan öğrencilerden alacakları için hareke..
Irak ile alacak sorunu çözüldü Irak ile petrol ürünleri ihracatından kaynaklanan alacak sorunu çözümlendi. Irak'a petrol ürünleri ihraç eden 34 Türk firmasının 1 milyar 20 milyon dolar tutarı..
Gümrük Müsteşarlığı'na Mehmet Şahin atandı ANKARA - Gümrük Müsteşarlığı'na Müsteşar Yardımcılarından Mehmet Şahin atandı. Gümrük Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 7 aydır Gümr..
Trafik kazalarının AB'ye yıllık maliyeti 180 milyar euro BRÜKSEL - Avrupa ülkelerinde trafik kazalarında meydana gelen bir yıllık maddi hasar tutarı 180 milyar euro. Avrupa Ulaştırma Konseyi ..
Türk Harb-İş'e göre açlık sınırı 526 YTL, yoksulluk sınırı 1,628 YTL ANKARA - Türk Harb-İş Sendikası, geçen ay itibarıyla açlık sınırını 526 YTL 46 YKr, yoksulluk sınırını ise bin 628 YTL 46 ..
MEB, 7 bin 800 sözleşmeli öğretmen alacak/ Başvurular 17 Şubat'ta başlıyor ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 7 bin 800 sözleşmeli öğretmen atayacak. MEB'den yapılan açıklamaya göre, başv..
Oran ve Kaboğlu'nun 'Azınlıklar ve Kültürel Haklar Raporu' davası başladı ANKARA - Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi, eski İnsan Hakları Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve alt..
BM İnsan Hakları ve Terörizmle Mücadele Özel Raportörü Scheinin Türkiye'ye geliyor ANKARA - BM İnsan Hakları Komisyonu'nun İnsan Hakları ve Terörizmle Mücadele Özel Raportörü Martin Scheinin,..
Gebze Şekerpınar'da Hazine arazisi yağması iddiası Devletin 10 milyon dolar zarara uğratıldığı öne sürüldü
Askeri mahkeme de Yeşil'i arıyor İstanbul'da polis baskınından son anda kaçtığı iddia edilen 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, 7'inci Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde müebbet hapis i..
Başbakanlığın son Roche raporu tamamlandı Başbakanlık Teftiş Kurulu, Ağustos 2004'ten bu yana sürdürdüğü Roche soruşturmasında 3'üncü raporunu tamamladı
İstanbul'da sergilenen en eski aşk şiiri New York Times'ta ABD'de yayımlanan The New York Times gazetesi, dün kutlanan Sevgililer Günü dolayısıyla, 'Dünyanın En Eski Mısrası' başlığıyla Türk..
Türbanlılardan, YÖK Başkanı hakkında suç duyurusu Şanlıurfa'da bir grup türbanlı kadın, yaptığı açıklamalarda kendilerine hakaret edildiği iddiasıyla, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç hakkında suç ..
Kapıkule'de kaçak içki ve sigara Türkiye'ye giriş yapmak için Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gelen bir otobüste çok sayıda kaçak içki ve sigara ele geçirildi
Dalay Lama'nın İsrail ziyareti Çin-İsrail ilişkilerini geriyor Tibet'in ruhani lideri olan ve 'ülkeyi bölmek istediği' iddiasıyla Çin tarafından vatan haini ilan edilen Dalay Lama'nın İsrail..
Gümrük müsteşar vekili istifa etti Yedi aydır Gümrük Müsteşarlığı'na vekalet eden Cihat Ancin, kişisel nedenlerden dolayı bu görevinden istifa etti. Ancin'in yerine Müsteşar Yardımcılarından ..
Sevgililere annelerden daha pahalı hediye Sevgililer Günü için kredi kartı ile yapılan işlemlerin tutarı, geçen yıl Anneler Günü için yapılan harcamayı geçti. 12-14 Şubat tarihleri arasında k..
Tüpraş'dan benzinin rafineri çıkış fiyatına yüzde 11 oranında indirim İZMİT - Tüpraş, benzin rafineri çıkış fiyatlarını 11.1-11.5 arasında düşürdü. Tüpraş'ın internet sitesinde yer alan bilg..
Sevgililer Günü için kredi kartı ile 340.8 milyon YTL'lik harcama yapıldı İSTANBUL - Sevgililer Günü için kredi kartı ile 4 milyon 997 bin 827 adet işlem gerçekleşirken, bu işlemlerin tutarı ..
Soda Sanayi, Bosna Hersek'te fabrika almak için görüşmelere başlıyor İSTANBUL- Soda Sanayi, Bosna Hersek'te fabrika almak için görüşmelere başlıyor. Soda Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
Cari açık 2005'de yüzde 46.4'lük artışla 22 milyar 852 milyon dolar oldu ANKARA - Cari açık 2005 yılında yüzde 46.4'lük artışla 22 milyar 852 milyon dolar oldu. 2005 yılı Aralık ayındaki cari..
Türk firmalarının Irak'la sorunları çözüldü / Yılsonuna kadar eşit taksitlerle yüzde 3 faizle ödeme yapılacak BAĞDAT - Irak ve Türkiye arasındaki Türk firmaların yaklaşık 1 milyar 20 milyon ..
Borsa, kararsız seyrettiği günü artıda tamamlayı başardı/ Endeks, 296 puan arttı: 43804/ Döviz arttı, faiz gevşedi İSTANBUL - İMKB, dalgalı seyrettiği günün sonunda hafif toparlandı. Gün için..
VOB, günü 57.9 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 57 milyon 895 bin 139 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Egeli tekstilciler, gazete ilanıyla hükümete seslendi 'Ekonominin Lokomotifi Raydan Çıkıyor'
Nükleer Santrale EMO'dan ret Tuncay Özkul: 'Atıklar 5 bin yıl radyasyon yayıyor'
İzmir'de inanç turizmi İzmir, Museviler için inanç turizmi merkezi olmaya başladı. Çoğu İsrail'den olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen Museviler, sabahın erken saatlerinde Gürçeşme Musevi M..
Eski Başpapaz Çınar: Trabzon 'kilit' nokta Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki Protestan Kilisesi'nin eski Başpapazı 1.5 yıl önce Müslüman olan 37 yaşındaki İlker Çınar, Hıristiyanlığı yaymada Tür..
Perşembe günü (16 Şubat 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 16 Şubat 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, do..
Başbakan'ın sözleri 'bip'lensin önerisi CHP Muğla İl Başkanı Mehmet Kocagöz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin'de bir çiftçiye söylediği sözlere tepki gösterdi. Kocagöz, başbakanın te..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10