10 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

10 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şişli’de buzda kayan iki İETT otobüsü kaza yaptı Şişli’de buzlanma nedeniyle yol kenarındaki su kanalına devrilen 2 ayrı İETT servis otobüsündeki 12 kişi yaralandı.
Otolara sabotajı tamirci yaptırmış Büyükçekmece’de cam parçalarıyla 15 aracın lastiklerine zarar verdikleri iddiasıyla yakalanan 4 çocuk, savcının talimatıyla ailelerine teslim edildi.
Gürpınar’ın stabilize yolları tehlike saçıyor Kardan dolayı kapanan yolları açmaya çalışan Gürpınar Belediyesi ekipleri, rögar kapaklarını kırınca tehlikeye davetiye çıkardı.
Silivri’de belediyecilere sosyal denge yardımı Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Kurban Bayramı öncesinde belediye memurlarına verdiği sözü tutarak sosyal denge yardımı sözleşmesini imz..
Hrant Dink’e ‘Türklüğü tahkir’den beraat Şanlıurfa’da 4 yıl önce düzenlenen panelde yaptıkları konuşmalarda, ‘Türklüğü ve Cumhuriyeti alenen tahkir ve tezyif’ ettikleri iddiasıyla haklarında ..
‘İnsan haklarının beşiği’ Fransa’da her yıl 90, kadın koca dayağından ölüyor Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), insan haklarının beşiği olarak zikredilen Fransa’da koca dayağında..
HRW: Danıştay’ın kararı endişe verici Danıştay’ın kamusal alanda uygulanan başörtüsü yasağını, sokağı da içine alacak biçimde genişleten kararına İnsan Hakları İzleme Komitesi (HRW) de tepki ..
‘İran, nükleerinin barışçı olduğunu ispatlasın, kriz biter’ İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw, nükleer programı yüzünden BM Güvenlik Konseyi’ne sevk edilen İran’ın nükleer teknolojiye sah..
Türkiye ve Avrupa Birliği’nden karikatür krizine karşı ortak bildiri Batı basınında Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasının ardından baş gösteren krizi çözmek için ..
Avrupa Konseyi, ‘resmen’ Danimarka’yı uyaracak Avrupa Konseyi, Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürleri uluslararası krize neden olan Danimarka’yı, İslam karşıtlığını ve ayrımcılığı ..
AB’den medyaya ‘düzenleme yap’ çağrısı Avrupa Birliği Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri sayfalarına taşıyarak İslam dünyasında şiddetli protestolara neden olan Avrupa medyasının, bu..
CCİ arz hazırlığında Coca Cola'nın Türkiye'deki faaliyetlerini gerçekleştiren Coca Cola İçecek (CCİ), sermayesinin yüzde 20.16'sının halka arzı için 7 Şubat'ta Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK..
‘Rasmussen hedef saptırma peşinde’ Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürler konusunda özür dilemeyen Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen’in bazı din adamlarını provokatörlükle s..
Uzanların borcu 1 milyar dolar indirildi Cep telefonu üreticisi Motorola'nın açtığı dolandırıcılık davasında Uzan ailesinin 4.2 milyar dolar ödemesine hükmeden New York Federal Bölge Mahkemes..
Straw: Rumlar AB’yi hak etmiyor İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw, Rum Yönetimi’ni eleştirerek "Rumlar bu haliyle AB’yi hak etmiyor." dedi.
İMKB'ye iki yeni şirket Datageyt Bilgisayar Malzemeleri A.Ş. ile Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Hisseleri A.Ş. bugünden itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem görmeye baş..
Putin, Hamas’ı Rusya’ya çağırdı Ortadoğu barışı için hazırlanan Yol Haritası’nın sponsorlarından olan Rusya, Filistin seçimlerini kazanan Hamas’ı Moskova’ya davet etmeye hazırlanıyor.
Tüpraş ve Koç işleme açıldı Tüpraş ihalesinde yürütmeyi durduran Danıştay kararından sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) 2 Şubat itibarıyla geçici olarak işleme kapatılan Tüpra..
Los Angeles’ta ‘11 Eylül’ü önledik ABD Başkanı George W. Bush, 2002 yılında Los Angeles’a düzenlenmek istenen 11 Eylül benzeri saldırıyı önlediklerini söyledi.
Moskova, bütün kurumlarıyla karikatür hakaretine karşı durdu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in karikatür krizinde takındığı net tavır, ülke çapında da etkisini gösterdi.
Danıştay’ın Telekom vizesi Oger’i rahatlattı Tüpraş'ın Koç-Shell konsorsiyumuna satışında yürütmeyi durdurma kararı alan Danıştay, Türkiye'nin en büyük özelleştirmesine onay verdi.
Tüpraş’ta yaşananlar yatırımcıyı ürkütür Türk iş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İş Hayatı Dayanışma Derneği'nin (İŞHAD) düz..
Siemens'e e-doping Siemens'in, pek çok sektörde sunduğu ürün, hizmet ve çözümlerini internet üzerinde tek bir çatı altında topladığı Türkiye'nin ilk e-pazaryeri SieM@rket, ikinci yılını doldu..
Günde 1.500 kişi iş buluyor; ama işsizlik azalmıyor Günde ortalama bin 500 kişinin iş bulduğu Türkiye’de ekonomideki büyümeye rağmen istihdam rakamları istenen düzeyde artırılamıyor.
Doğalgaz faturası artıyor Türkiye 2005 yılında İran, Rusya, Cezayir ve Nijerya'dan doğalgazı ortalama 203.1 dolardan satın aldı. Doğal gaz ithalatı hacim olarak geçen yıl bir önceki yıla göre..
Birinci önceliğimiz, istihdam üzerindeki yüklerin azaltılması Reel sektör ve ihracatçıların sorunları Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda masaya ya..
Fransız Renault’da işler iyi gitmiyor Fransız otomotiv üreticisi Renault'nun İcra Kurulu Direktörü Carlos Ghosn, şirketin kırılganlığının devam ettiğini; ancak krizde olmadığını söyledi.
Personele beş yıl düşünme süresi Çoğunluk hisseleri Oger Telecom'a satılan Türk Telekom'da bulunan memur statüsündeki personelin devlete kaçışını önlemeyi amaçlayan yasal düzenleme TBMM Genel..
Ofer: Galataport’un iptaline üzüldük, İstanbul kaybetti Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyumdaki İsrailli işadamı Sami Ofer'in oğlu Eyal Ofer, 3,5 milyar Euro'luk teklif ..
Enerji açığı nükleerle kapatılacak Doğalgaz kesintilerinin elektrik üretimini zora sokması rafa kaldırılan nükleer projesini yeniden gündeme taşıdı.
CHP 'bütçe'nin peşinde CHP, 2006 Bütçe Yasası'nın 18 maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıcdaroğlu ve...
Hava ısınınca Botaş rahatladı İran'dan gelen doğalgaz miktarının önceki gün azalması ve havaların soğumasıyla birlikte konutların doğalgaz tüketiminde meydana gelen artış İstanbul'da havaları..
ABD-Türkiye pirinç savaşı Türkiye, pirinç ithalatı konusundaki düzenlemelerini Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikâyet eden ABD ile ikili görüşmelerde anlaşamadı.
Öger, Atlasjet’teki yüzde 49 hissesini ortaklarına devretti Öger Tur, anlaşmalı olduğu tüm havayollarına eşit mesafede hizmet verme düşüncesiyle Atlasjet Hava Yolları'ndaki yüzde 49'luk hisse..
Yalçıntaş: Firmaya balığı tutup, satmayı öğretiyoruz İstanbul Ticaret Odası ile Madrid Ticaret ve Sanayi Odası’nın hiç ihracat yapmamış şirketlere yurtdışına mal sattırmayı hedefleyen ‘İhrac..
‘Karikatür krizi gösterdi ki Türkiye AB için çok önemli’ Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi Eşbaşkanı Jan Ollsen, Danimarkalı bir gazete tarafından yayınlanan Hz. Muhammed’e (sas)..
[EKONOMİ TURU] Bayanlara 1 Euro'ya uçak bileti Alman Hava Yyolları Lufthansa, Sevgililer Günü için özel bir kampanya hazırladı.
Zirveye engel Kopenhag Türkiye'nin karikatür krizine karşı düzenlemek istediği 'AB-İKÖ toplantısı'nı başta Danimarka olmak üzere küçük AB ülkelerinin engel olduğu ortaya çıktı.
Zorunlu hizmetten vazgeçmeyeceğiz Zorunlu Hizmet Yasası’nın nasıl uygulanacağını düzenlenleyen Başbakanlık genelgesinin Danıştay tarafından iptal edilmesi, Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçird..
Yüksek ücrete rağmen doğu illerine gitmiyorlar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki hekim açığı bir türlü kapatılamıyor. Sağlık Bakanlığı’nın 8 bin YTL’ye varan maaş teklifine rağmen heki..
Danimarkalılar 'barış' istiyor Hz. Muhammed karikatürlerinin ilk yayımlandığı ülke olan Danimarka'da yaklaşık 2 bin 500 kişi internette yayımladıkları açık mektupla karikatürleri reddettikler..
Turizmde kuş gribine rağmen büyüme Kuş gribi nedeniyle zor günler geçiren turizm sektörü yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Rezervasyon oranları gitgide artarken, İstanbul, İzmir, Antalya ve ..
Putin, Hamas'ı davet etti ABD ve AB, Filistin seçimlerinden galip çıkan Hamas'a baskı yaparken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, örgütün liderlerini Moskova'ya davet ediyor.
Bakan Koç, Avrupa’ya Türkiye’de kuş gribi tehlikesinin olmadığını anlatacak Kuş gribi vakalarının başta turizm ve ekonomi olmak üzere pek çok sektörü olumsuz etkilemesi üzerine Kültür ve Turi..
'Blair Hitler'in müttefiki' Bush yönetimi ile her fırsatta atışan Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, bu kez kendisine 'Uluslararası kurallara uy' çağrısı yapan Britanya Başbakanı Tony Bla..
Kuş gribi Bulgaristan ve Yunanistan’a da sıçradı Yunanistan ve Bulgaristan’daki kuğularda H5 türü kuş gribi vakasına rastlandı.
250 esirin ABD ile derdi yok ABD'nin Kaide ve Taliban üyesi oldukları gerekçesiyle hiçbir hukuki hak tanımadan Ocak 2002'den beri Guantanamo Üssü'nde tuttuğu 'düşman savaşçılar'ın çoğunun 'ma..
Yeni bir yağışlı hava geliyor, dona dikkat! Türkiye dün Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girerken, hava sıcaklıklarının pazartesi tüm yurtta 8-10 derece azalacağı b..
Danıştay'a tepkiler: AKP: Yargı, yasama değil! Danıştay'ın, okul dışında başını örten öğretmene dair kararı için AKP, "Yargı, yasamanın yerine geçiyor" dedi. CHP: Tartışmala..
Aşure törenlerinde karikatür öfkesi yağdı Hicri takvimin ilk ayı olan ve Hazreti Hüseyin’in Kerbela’da şehit edildiği "Muharrem ayı", çeşitli ibadet ve geleneklerle yaşanıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9