4 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

4 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu kadar da olmaz ki! Ahmet Vardar - Çağlayan'da oturan Temelkaya ailesinin büyük oğlu Can, 20.06.1980 tarihinde vefat edince baba Nusret Temelkaya, çocuğunun kendilerine yakın olan Hasdal ..
Çözüm yine seçimdir Okay Gönensin - TNS Piar araştırma kuruluşunun Aralık 2005'te yaptığı seçim anketinin sonucu dün açıklandı. Ankete göre AKP yüzde 39,5 ile birinci, CHP yüzde 14,1 ile ik..
Jean giyen erkekler ve 'cin' kadınlar! Haşmet Babaoğlu - Sabahları giyinirken ara ara jearn'ler basıyor beni!.. Nasıl mı? Şöyle...
Karikatür savaşları Mine G. Kırıkkanat - Hayal ettikleri medeniyetler çatışmasını hayata geçirmek için çabalayanlar, neredeyse muradına ermek üzere. Hz. Muhammed karikatürlerinin, adeta saa..
Hazır giyimcilerin iki ayrı fuarı akıl karıştırmıyor mu? Elif Ergu - Hazır giyim sektörü sıkıntıda, Çin rekabeti, Türk markalarının tanıtımı derken İstanbul'da 10 gün içinde iki dev fuar or..
Nereden buldun filtresi! Necati Doğru - Halk dilinde, 'çölde deve, dağda duman, kalpte aşk saklanmaz' denir. Ege Cansen de bir yazısına son söz olarak; 'rüşvet gizli alınır, açık harcanır' ..
Gündem saptırmak Erol Çevikçe - Güvenilir araştırmalar göstermiştir ki, Türkiye'de 1950'den bu yana yapılan seçimlerde halkın oyunu etkileyen en önemli neden, 'aş ve iş' sorunudur
Cesur kalem mal bildirimi yapıyor! Tuğçe Baran - Köşe yazarlarının mal bildirimi yapma zorunluluğu varmış Ahmet Hakan Bey'den öğrenmiş bulunuyorum. Esasen başkalarından da duymuştum da Ahme..
Karikatür krizi büyüyor Zülfü Livaneli - Danimarka'nın Jyllands-Posten Gazetesi geçen eylül ayında Hz. Muhammed in yer aldığı karikatürler yayımlamış ve birçok Müslüman ülke bu karikatürler..
Avrupa'nın 'basın özgürlüğü' yalanı! Ruhat Mengi - Türkiye'yi son ziyaretinde küçük bir yazarlar grubu ile yediği öğle yemeğinde, ünlü 'Medeniyetler Çatışması' tezinin sahibi Samuel Hunting..
Utanmak yok! Güngör Mengi - Pişkinlik siyasetin demirbaşıdır. Hesap soranlar utangaç olduğu sürece hep kaybedeceğiz.
'Herkes benim gibi neyi kaça aldığını açıklasın' Deniz Baykal, mal varlığını açıklarken 'Açıklama tarzım, herkese model olsun' dedi. Emlakçılara bakılırsa Baykal'ın gayrimenkulleri toplam 5 ..
Kemal Abi'yle uğraşmayın ben size büyük gelirim Villalarının 3 ay önce yıkımına başlandığını söyleyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, kendini eleştiren anamuhalefet için açtı ağzını, yumdu göz..
'Diğerlerine benzemez benimki' Baykal'ın ardından, Başbakan Erdoğan da malvarlığı ile ilgili açıklamayı 'anı geldiğinde' yapacağını söyledi
Dijital masraf TV'ler dijital yayına geçiyor. Herkesin 300-400 YTL verip çanak anten ve 'set-top box' adlı cihaz alması gerekecek
Avea 300 milyon dolara 'kaliteli' konuşturacak Yeni Genel Müdür Cüneyt Türktan, Avea'nın 6.5 milyon abonesi olduğunu açıkladı. Türktan, 'Yeni yatırım kararı aldık'' dedi
McDonald's Türkiye geçen yıl 50 milyon kişiye hamburger yedirdi McDonald's'ın satışını en çok artırdığı ülkelerden biri Türkiye oldu. Fansa, 'Kişi başına ciro arttı' dedi
TÜPRAŞ'ta yola devam Özelleştirme İdaresi, TÜPRAŞ'ta iptal kararını uygulamama eğiliminde. İdare, bu stratejisi için geçmiş dönemlerin kararlarını değerlendirecek
Halkbank'ın 2005 net kârı 531 milyon YTL Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın 2005 yılını, 531 milyon YTL net kâr ile tamamladığını belirterek, 2006'nın kârlılık, verimlilik ve ..
Deutsche: Türkiye'ye 12 milyar dolar gelir Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'nin cari işlemler açığının finansmanında bir sorun bulunmadığını, ancak petrol fiyatlarının, ri..
Fiyat artışı Sibirya'dan Sibirya soğuklarının etkisiyle artan tarım fiyatları, petrol ve sigaraya gelen zam, Ocak ayı enflasyonunu beklentilerin üzerinde çıkarttı. TÜFE yüzde 0.75, ÜFE ise y..
Putin, Avrupa gazını Türkiye'den geçirecek Rusya Türkiye'ye ortak şirket kurarak, doğalgazı Mavi Akım üzerinden Avrupa'ya satmayı önerdi. Ayrıca Türkiye'nin aldığı gaz fiyatının 260 dolar ol..
Kızıldeniz'de facia Suudi Arabistan'dan yola çıkan Mısırlı bir şirkete ait yolcu gemisi önceki gece yarısı Kızıldeniz'de karanlık sulara gömüldü. Dün geceye kadar 180 kişi kurtarıldı, 200 ki..
Doğuda çığ geçit vermiyor Hakkari-Şırnak Karayolu'nun 80'nci kilometresindeki Çığlı Köyü yakınlarına, önceki gün saat 21.00 sıralarında çığ düştü
Memleket vadiye aktı Kurtlar Vadisi Irak dün 479 salonda izleyiciyle buluştu. Seanslar doldu taştı. Bazı sinemalarda tüm hafta kapalı gişe oynayacak filmin GORA'nın izleyici rekorunu kırması..
Çağan Irmak Susurluk dizisinde Türkiye'yi sarsan Susurluk olayını ekrana taşıyacak olan dizi projesinde önemli bir noktaya gelindi
Özel hastaneler SSK'lıya hem dert hem deva oldu! SKK'lar özel hastanelerin kapılarının açılmasıyla hem kuyruklardan kurtulacaklarını hem de ücretsiz 'kaliteli hizmet' alacaklarını umuyordu. ..
Doktorların yüzde 68'i şiddete maruz kalıyor Fırat Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma doktorların ne derece zor şartlar altında hizmet verdiklerini ortaya koydu
1 milyon euro ile ABD'ye kaçan bankacıyı interpol yakaladı HSBC Bank Göztepe Şubesi'nin kasasından yaklaşık 1 milyon euro alarak kaçtığı iddiasıyla kırmızı bültenle aranırken Amerika'da yaka..
Doktorlara zorunlu hizmet kaldırılmadı Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipleri Birliği'nin açıkladığının aksine, Danıştay'ın hekimlerin zorunlu hizmetini durdurmadığını açıkladı
Sadece konferansa gidebilmek için araba ve koruma istedim Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe Başbakan Erdoğan'a mektup yazarak yardım istediğini doğruladı
Para müjdesi Adnan Polat’ın başlattığı kampanyada biriken 5 milyon dolar, Cimbom’a ilaç gibi geldi. Dün FIFA’ya 1.3 milyon dolar ödeyerek cezadan kurtulan yönetim, 4.5 aydır para veremediği o..
Kluivert ısrarı Başkan Demirören, futbolcunun kulübü ile her konuda anlaştıklarını belirterek, "Bu tranferde en büyük problem futbolcunun Türkiye’ye gelmek istememesi. Ama biz ne yapıp edip K..
Çinliler Yao’ya oy yağdırdı NBA’de All-Star’da mücadele edecek takımların ilk 5’leri belli oldu. Yao Ming 2 milyon 342 bin 738 oyla en çok tercih edilen oyuncu olurken, Mehmet Okur’un organiz..
Fener bunalımda:1-1 3 gün önce Erciyesspor’un elinden zor kurtulan sarı lacivertli ekip, yine kötü futboluyla saç baş yoldurdu. 55’te Serkan’ın golüyle yenik duruma düşen Fenerbahçe’nin berab..
« » 1 2 3 4 5 6 7