5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Hamit Kınaytürk için son görev Adı, Sanat Çevresi dergisiyle özdeşleşen gazeteci Hamit Kınaytürk, dün son yolculuğuna uğurlandı.
Fransa Cezanne Yılı için hazırlıklı Modern sanatın gelişmesine yaptığı katkılar dolayısıyla çoğu zaman modern sanatın babası olarak anılan ve empresyonizm ile kübizm arasında bir köprü oluştu..
Hem okudu, hem Jazz'dı Bu sezon NBA kariyerindeki en iyi performansı sergileyen Mehmet Okur, Utah Jazz'ı taşımayı sürdürüyor.
Altıntoplara ve Yıldıray'a övgü Beşiktaş'ta 1974 ve 1975 yıllarında teknik direktörlük yapan 82 yaşındaki Horst Buhtz, milli futbolcular Halil ve Hamit Altıntop kardeşler ile Yıldıray Baştürk..
Tavuk üreticisinin yüzü gülmüyor İlk kuş gribi vakasının ardından zararlarını karşılamak için kredi alan tavukçular, Ağrı'daki kuş gribi şüphesi nedeniyle satışların yeniden düşmesinden yakın..
2 bin 500 pompa yazarkasa taktırdı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2004 yılı satışları 1 milyon YTL'nin altında kalanlar ile 2005 yılında işe başlayan akaryakıt istasyonlarında yazarkasa uygulaması..
İzmir Limanı için geri sayım başladı İzmir Limanı'nın 49 yıllığına işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ihalede süreç dün gazetelere verilen ilanla başladı.
İmarzedeye bono ödemesi bugün İmar Bankası'nın Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ödemelerine bugün başlanacak.
Hazine'den 30 yıllık dolar cinsi tahvil Hazine yılın ilk dış borçlanması için start verdi. Hazine Müsteşarlığı, dolar cinsinden tahvil ihracı için Citigroup ve Deutsche Bank'a, ortak lider ba..
Sömürgeye övgü kalkacak Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, ülkenin sömürgeci geçmişinin müfredatta olumlu gösterilmesini savunan ancak tarihçilerin iptalini istediği yasanın 'tekrar yazılma..
'BM, Şara'yı sorgulayabilir' Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri'ye yönelik suikastta parmağı olmakla suçlanan Suriye, Dışişleri Bakanı Faruk El Şara'nın BM komisyonu tarafından sorguya çe..
Şiilere saldırı: 36 ölü Irak, 15 Aralık seçiminden beri en kanlı gününü yaşadı. Dün düzenlenen saldırılarda ölü sayısı 50'yi bulurken...
'Ne yaptımsa aşk için' Türk sevgilisi Mehmet'i KKTC'den güneye geçirmek isterken Metehan Kapısı'nda tutuklanan 24 yaşındaki Rum genç kız...
Koizumi köpeğe özendi Asya'nın 'Köpek Yılı'na girdiği sırada, Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi ülke nüfusunun 1945'ten beri ilk kez düşüşe geçmesiyle ilgili kaygısını köpek benzetmesiyle d..
Şaron'un durumu ağır İsrail Başbakanı Ariel Şaron, dün yeniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Şaron'un bir yardımcısı, "Durum ağır" dedi. Teşhis: Beyin kanaması.
Komisyonda ortaoyunu Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ndeki (OMÜ) keyfi yönetim ve yolsuzluk iddialarını araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nda ilginç tartışmalar oluyor.
Ankara'da terör zirvesi Hükümet, terörle mücadele stratejisini değerlendirmek için düzenlediği toplantıların dördüncüsünü dün yaptı.
Büyükşehir'de rüşvet davası Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 32 bürokratı için ihalede usulsüzlük iddiasıyla dava açıldı. Sanıklar arasında EGO ve ASKİ genel müdürleri de var.
'Roj mektubu' soruşturuluyor İçişleri Bakanlığı, Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e mektup yazarak Roj TV'nin kapatılmamasını isteyen Demokratik Toplum Partisi'ne üye 56 belediye baş..
Kaymakam: Beni dinliyorlar Bismil Kaymakamı Kenan Çiftçi, cep telefonunun dinlendiği iddiasıyla suç duyurusundra bulundu. Savcılık MİT, jandarma ve polisten bilgi istedi.
Rektör Aşkın bugün işbaşında Tedavi gördüğü Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nden önceki akşam taburcu olan rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın bugün işbaşı yapacak.
'Yüzde 10 baraj hak gaspıdır' SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, yüzde 10 barajını savunan AKP ve CHP'yi, çarpık sistemin nimetlerinden yararlanmakla suçladı.
Cansız mankenle sabaha kadar aşk! Bir giyim mağazasına girip saklanan 30 yaşındaki A.B., personel mağazayı kapatıp gittikten sonra üç cansız mankenle sevişti.
30 doktora soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı SSK'lılara usulsüz malulen emeklilik sağlanmasıyla ilgili olarak 30 doktor hakkında 'resmi belgede sahtecilik' ve...
Eğitime hayırsever desteği Ordu'nun Gölköy ilçesi'nde bir işadamı tarafından yaptırılacak 11 derslikli okul için, protokol dün imzalandı.
New York'a ilk eşcinsel başkan New York'un iki numaralı yönetici koltuğuna ilk kez bir kadın ve eşcinsel oturdu.
Çatı faciasında ölü sayısı 14 Almanya'nın Baverya eyaletinde bir spor salonunun çatısının çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 14'e yükseldi.
Evsizlere günde 15 kadeh şarap 'yardımı' Kanada Tıp Birliği dergisinde yayımlanan araştırmada, evsiz alkoliklere düzenli olarak içki sağlanmasının bu kişilerin sağlık durumlarında ve...
Korsanlar Meclis'e! İsveç'te internetten bedava film, müzik, oyun indirilmesini yasaklayan korsan yasasına muhalif bir grup, meclise girmek için parti kurdu.
Windows: Yama yolda 1990'lardan beri kullanılan tüm Windows işletim sistemlerinde 'büyük bir açık bulununca' hummalı bir çalışmaya giren Microsoft yetkilileri...
Ev işleri kaç yıl sürer? Britanya'da yapılan araştırmaya göre ülkedeki kadınlar ömürlerinin ortalama dört yılını ev işiyle uğraşarak geçiriyor.
Seve seve Fatih Terim Futbol Federasyonu başkan adayı Bermek, Terim'i bırakmayacağını söyledi. Futbol Federasyonu başkan adayı Ayhan Bermek, İzmir'de çeşitli temas ve ziyaretlerde bulundu. Li..
Bakan: Ufuk Özerten'in delege olması etik değil Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, MHK Başkanı'nın Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda delege olmasına karşı çıktı. Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin..
Jinekolog örneği Erman Hoca "Hakemlik yapmamış Ufuk Özerten'in burada işi ne" diye sordu MHK Başkanı, "Dünyanın en iyi kadın doğumcuları erkeklerdir" yanıtını verdi. Türkiye Spor Yazarları De..
İngiliz basını yine yazdı yazacağını! Anelka "Fenerbahçe'den ayrılabilirim" dedi, 24 saat sonra Ada basını taliplilerini açıklayıverdi.... Fransa'nın L'Equipe Gazetesi'ne "Büyük bir takımda o..
Ülker'in adı yok! Avrupa Ligi'nde 9'uncu maçında 7'inci yenilgisini dün gece Unicaja Malaga'dan alan turuncu-yeşilliler, tur şanslarını mucizeye bıraktılar. Ülker, Avrupa Ligi'ndeki 9'uncu
'Sattı' dedirtmem İngiltere ve Almanya'dan transfer teklifleri alan Ümit Karan, sırf takımda şu anda yaşanan para krizi sırasında gitmiş olmamak için bu fırsatları tepti. G.Saray'ın golcü
Tigana hatırına kilo verip geldi Tigana'nın 2. yarıda yararlanmayı düşündüğü Sergen Yalçın'da değişim. Yıldız futbolcu ilk kez bir devre arası hazırlık kampına kilo vererek katıldı. Beşiktaş'..
Avrupa markası Antrenör Aydın Örs, "Birkaç yıl içinde Avrupa F.Bahçe Basketbol Şubesi'ni tanıyacak" derken, başkan Aziz Yıldırım, basketbolda da tesisleşme için harekete geçti. F.Bahçe Erkek
Canaydın'ın Hat-Trick'i G.Saray'da İliç ve Tomas ikna edilemedi. Herkese ödeme yapılmasını isteyip Antalya'ya gitmeyen ikili için Beşiktaş beklemede. İliç ve Tomas, Ribery gibi FIFA'ya da baş..
Karzai Ankara'da Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, resmi ziyaret çerçevesinde dün Ankara'ya geldi. Karzai, Esenboğa Havaalanı'nda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından karşılandı. Ank..
Ağar ameliyat oldu Bir süredir nefes alma problemi yaşayan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde burun ameliyatı oldu. Ağar'ın ameliyatını gerçek..
Ecevit'e yeni yıl hediyesi Mercedes Başbakanlık tarafından tahsis edilen zırhlı Mercedes'in sık sık arızalanması nedeniyle güçlük yaşayan 57. Hükümet'in Başbakanı Bülent Ecevit, sonunda yeni ..
'Babam ve oğlum' onları da ağlattı Yönetmen Çağan Irmak'ın duygusal filmi, 'Babam ve Oğlum', Başbakan Erdoğan ve eşini de ağlattı. Film çıkışında Emine Hanım'ın gözyaşlarını tutamadığı gözlen..
Melih Gökçek'in 32 bürokratına dava İçişleri Bakanlığı Mülkiye başmüfettişlerinin suç duyurusu üzerine, Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden tarafından yürütülen EGO soruşturmasını tamamladı..
AK Parti'den 'Roj TV' protestosu AK Partili milletvekilleri Danimarka Başbakan'ı Rasmussen'e, Roj TV'nin açılması için DTP'li 56 belediye başkanıyla birlikte mektup gönderen, Diyarbakır Büyük..
Dülger'in ifadesi alınacak AK Parti'li Mehmet Dülger'in "Emine Erdoğan Çankaya Köşkü'ne çıkarsa başını açmalı" şeklinde açıklaması siyaset gündemine bomba gibi düştü. AK Parti Antalya Milletv..
Karısını öldürmek için otobüsü havaya uçurdu Çin'de ismi açıklanmayan bir adam, karısını öldürmek için bir otobüse bombalı saldırı düzenleyerek 11 kişinin ölümüne yol açtığı gerekçesiyle tutu..
« » 1 2 3 4 5