5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hacda hedef; her hacıya yemek ve müstakil oda Mekke’de açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, hacca bir seyahat acentesi gibi yaklaşmadıklarını söyledi. Önümüzdeki yıllarda..
[Haber İzlenim] Kutsal topraklardayız Mukaddes yolculuğa başlamak üzere Atatürk Hava Limanı’na geldiğimde çok; ama çok fazla yüküm vardı.
‘Sosyete’ umreden sonra hacca gitti İçkale Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nadire İçkale ile oğlu Ozan İçkale’nin de aralarında bulunduğu Türkiye’nin tanınmış ailelerine mensup 350 kişiden ol..
Ölüm sebebi maalesef kuş gribi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Van YYÜ Hastanesi’nde ölen Mehmet Ali Koçyiğit’in (14) kuş gribinden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü: Ölen çocukta kuş gribi vardı Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de ölen 14 yaşındaki M. Ali Koçyiğit’te büyük olasılıkla H5N1 virüsü bulunduğunu açıkladı.
Beyşehir, taşıma suyla kurtarılacak Kirlilik ve kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve uzmanlar tarafından en fazla 10 yıl ömür biçilen Beyşehir Gölü, ‘Gembos Projesi’ ile kurtulacak. Pro..
Spreyle ABD yolculuğuna çıkmayın 11 Eylül saldırılarının ardından sivil uçaklarda güvenliği artıran ABD, yolcuların yanında taşıyıp taşıyamayacağı malzeme listesini açıkladı.
Endonezya’da toprak kayması: En az 160 ölü Endonezya’da 57 kişinin ölümüne yol açan sel felaketinden sonra şimdi de toprak kayması faciası yaşandı. 100 kadar evin toprağa gömüldüğü Java kent..
Korsan CD’ciler meclise girmek için parti kurdu İsveç’te internetten bedava film, müzik veya oyun indirilmesinin cezalandırılmasına karşı olanlar, meclise girebilmek için parti kurdu.
Çete operasyonu polisten bile gizlenmiş Konya'da Sedat Peker ile bağlantısı olduğu öne sürülen çıkar amaçlı suç örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Altın Vuruş' operasyonu, operasyonda görev alan..
Başbakanlık’ta terör zirvesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün talebi üzerine güvenlik zirvesini topladı.
Ülkü Ocakları’nda silahlar konuştu Erzurum Ülkü Ocakları Başkanlığı devir teslim töreninde silahlı çatışma çıktı.
CIA uyardı: El Kaide nükleer madde ile eylem planlıyor CIA, Türkiye’yi El Kaide terör örgütünün yüksek oranda radyasyon içeren nükleer maddelerle saldırı yapacağı konusunda uyardı.
Avrupa Birliği’nden sünnetçilere vize Türkiye’nin geleneksel meslekleri arasında yer alan sünnetçiliğe Avrupa Birliği (AB) yeşil ışık yaktı. ‘İş kurma hakkı ve hizmetlerin serbest dolaşımı’ b..
Lisede başarısız olanlar üst sınıfa sorumlu geçecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçen sene borçlu (sorumlu) geçirdiği tüm lise öğrencilerini, derslerini verebilmeleri için ikinci dönemin ilk..
Bilgisayar dersi bir saate indi, öğretmenler tepkili Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) ilköğretim okullarındaki bilgisayar derslerinin saatini bu yıldan itibaren 6. sınıflardan başlayarak kademel..
Etik Kurul, Malatya’daki ishal salgınını inceliyor Başbakanlık Etik Kurulu, Malatya’da geçtiğimiz günlerde yaşanan ishal vakasında belediye yetkililerinin ihmali olduğu yönündeki haberler üze..
Free shop’tan alışverişlere sınırlama Gümrük Müsteşarlığı, Kapıkule’de yapılan operasyonla gündeme gelen free shop’lardaki kaçakçılığın önüne geçmek için yeni bir düzenlemeye gitti. Buna göre..
Aşkın tahliye olunca iyileşti bugün görevine dönüyor YYÜ Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nden taburcu olan Rektör Yücel Aşkın, evinde dinlenmeye çekildi. Aşkın’ın bugün saat 10.30’da görevin..
‘OMÜ’nün bugünkü hali yüz kızartıcı durumda’ Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki yolsuzluk, usulsüzlük ve kadrolaşma iddialarını araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dün e..
‘Dünyaya modern sanatımızı gösterdik’ İlk yılında 500 bin kişinin ziyaret ettiği İstanbul Modern, dünya basınının da gündemindeydi. Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, "Dış basındaki yansı..
M. Erol Kılıç, Türk İslam Eserleri Müzesi Başkanı Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi Başkanlığı’na atandı.
‘Zeugma’nın Son Günleri’ belgeseli gösterilecek Büyük İskender tarafından İpek Yolu üzerinde kurulan ve Fırat Nehri’ne yapılan baraj nedeniyle Temmuz 2000’den itibaren sular altında kalmaya b..
Yargıdan Mine Acar’a sevindirici haber Önceki gün, Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü’ne asaleten atanması Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’den dönen Mine Acar’a dün yargıdan sevindirici..
Fotoğrafçılar Kütüphanesi on kitap daha kazandı Antartist Yayıncılık tarafından hazırlanan "Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi’’, yayımlanan 10 yeni kitapla birlikte 30 cilde ulaştı.
Piyanist, matador oluyor Son olarak Peter Jackson imzalı bir yeniden çevrim olan "King Kong"da karşımıza çıkan yetenekli oyuncu Adrien Brody, yeni filminde bir matador olmaya hazırlanıyor.
Roj TV’yi ben de izliyorum Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Roj TV’nin kapatılmaması için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen’e gönderilen mektubu kendisinin kalem..
Meclis, görüş için üniversiteye tasarı gönderdi, kitap diye kütüphaneye koydular Adnan Menderes döneminden kalma 48 yıllık Türk Ticaret Kanunu’nu değiştirmeye hazırlanan TBMM, katkı beklediği..
Devletin zirvesine Kürtçe tebrik kartı gönderdi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kurban Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç, ..
AK Partili ilçe başkanına silahlı saldırı AK Parti Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
Ağar, burun ameliyatı oldu DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, burun içerisinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) sebebiyle dün ameliyat oldu.
Dülger’e imalı cevap: Emine Hanım aday mı olacak? Meclis Başkanı Bülent Arınç, AK Parti’nin DYP kökenli isimlerinden Antalya Milletvekili Mehmet Dülger’in 2007 Mayıs’ındaki cumhurbaşkanlığı s..
Dülger’in sözleri AK Parti’yi kızdırdı TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger’in, Emine Erdoğan’ın başörtülü oluşunun Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığına engel teşk..
Baykal, bu kez gazeteci ile tartıştı Başbakan Tayyip Erdoğan ile sert polemiklere giren CHP lideri Deniz Baykal, dün de kendisine soru soran gazeteciyi tersledi.
Pakistan’a yardım isterken ağladı Anavatan Partisi, kurbanların deprem felaketine maruz kalan kardeş ülke Pakistan’a gönderilmesi için kampanya başlattı.
Babam ve Oğlum filmi Erdoğan’ı da ağlattı Başbakan Tayyip Erdoğan, dün akşam ailesiyle birlikte "Babam ve Oğlum’’ filmini izledi.
Yabancıları, Cim Bom’a rest çekti Ekonomik sıkıntı yaşayan ve bir süredir futbolcuların alacaklarını ödeyemeyen G.Saray'da şok bir gelişme yaşandı.
Futbolcuyuz, haklıyız hakkımızı isteriz! G.Saray’da yaşanan maddi krizden dolayı yabancı futbolcuların haklarını alamadıkları gerekçesiyle boykot yapmaları gündeme bomba gibi düştü.
Bermek: Terim’i bırakmam Futbol Federasyonu başkan adayı Ayhan Bermek, seçildiği takdirde Fatih Terim ile çalışmak istediğini söyledi.
Özerten oy kullanmasın Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 19-20 Ocak tarihlerinde yapılacak Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Öze..
Ulusoy için karar günü Anayasa Mahkemesi, Futbol Federasyonu Başkanlığı için "yüksekokul mezunu olma" şartını arayan yasa hükmünün iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini bugün görüşecek..
Tigana: Dünya Kupası’ndaki takımlar üç katınız çalışıyor Beşiktaş, Antalya Kampı'ndaki ilk çalışmasını dün sabah yaparken Jean Tigana kanunları da işlemeye başladı.
Schalke 04, Fener'e rahat nefes aldırdı Teknik Direktör Christoph Daum'u isteyen Schalke 04 ve FC Köln'ün bir bir yeni çalıştırıcı bulmasıyla Fenerbahçe, rahat bir nefes aldı.
Çok amaçlı dev salona sahip çıkan yok Olimpiyat oyunları için 13 yıl önce yapımına başlanan İstanbul Ataköy'deki Sinan Erdem Çok Amaçlı Spor Salonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredi..
[HABER YORUM] Trabzonspor'a siyaset bir ayda mı bulaştı? Trabzonspor'un eski başkanı Atay Aktuğ, son 1 ay içerisinde iki farklı dergiye verdiği röportajlarda birbirinin tam zıttı açıklamaları..
‘Türkiye’nin en iyi iki kulübü Trabzon ve F.Bahçe’ Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor'un Fenerbahçe ile birlikte Türkiye'deki en iyi 2 kulüpten biri olduğunu söyledi.
Ülkerspor, Malaga'ya eviinde boyun eğdi Euroleague'deki temsilcilerimizden Ülkerspor, Abdi İpekçi Spor Salonunda Unijaca Malaga'ya 76-83'lük skorla yenildi.
Turgay Demirel: NBA yıldızları, Milli Takım’a zarar veriyor Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NBA'de oynayan oyuncuların Milli Takım'a zarar verdiğini söyledi.
Mehmet Okur, 37 dakikaya 20 sayı sığdırdı NBA'de oynayan Türk Milli Takımı'nın yıldızı Mehmet Okur, takımı Utah Jazz'ın, sahasında Los Angeles Lakers'ı 90-80 yendiği maçta ilk 5'te forma giye..
[SPOR TURU] Nihat: Türk futbolcusu sevilmiyor Real Sociedad takımından ayrılmaya hazırlanan Nihat Kahveci, "Yurtdışındaki Türkler olarak her zaman 1-0 yenik başlıyoruz." dedi.
« » 1 2 3 4 5