4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ADSL protestosu Tüketiciler Derneği (TÜDER) üyesi bir grup, pahalı olduğu gerekçesiyle ADSL internet bağlantı ücret tarifelerini protesto etti. Ataköy'deki Bakırköy Telekom Müdürlüğü önünde
G.Saray'a Tomas ve İliç şoku Galatasaray'da yaşanan maddi sıkıntılar sonrasında takımdan ayrılacağı yolunda söylentiler çıkan Iliç ve Tomas, sarı-kırmızılı kafileyle birlikte Antalya'ya gitme..
Baykal: İstanbul iyi yönetilemiyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'un yerel yönetim ve merkezi hükümet tarafından iyi yönetilemediğini söyledi. Baykal, ''İstanbul'da yaşanan bir göst..
Roj TV mektubu için İçişleri devrede İçişleri Bakanlığı, Demokratik Toplum Partisi (DTP) üyesi 56 belediye başkanı tarafından kaleme alınan ve Roj TV'nin kapatılmamasını isteyen mektubun Diya..
Tüzmen'den iddialara yanıt Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ''kaçakçılıktan yargılanan kişinin free-shop açması için talimat verildiği'' yönündeki iddialarla ilgili olarak, ''Madem böyle birşey v..
Tesco Kipa'dan 100 milyon sterlinlik yatırım Türk perakende pazarına Kipa hisselerini satın alarak 2003 yılında giriş yapan İngiliz perakende devi Tesco, 100 milyon İngiliz sterlini tutarında..
Irak'ta intihar saldırıları: 44 ölü Irak'ın çeşitli yerlerinde meydana gelen intihar saldırılarında toplam 44 kişi hayatını kaybetti. Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde bomba yüklü araçla d..
Şahin: Futbolcular sendikalı olabilir Devlet Bakanı ve BaşbakanYardımcısı Mehmet Ali Şahin, tüm çalışanların olduğu gibi futbolcuların da sendikalı olma hakkı bulunduğunu söyledi. Bakan Şahin..
Nihat: Türkler 1-0 geride başlıyor İspanya'nın Real Sociedad takımından ayrılmaya hazırlanan Nihat Kahveci, ''Yurtdışındaki Türklerolarak her zaman 1-0 yenik başlıyoruz'' dedi. Ocak ayındaki ..
Milli maçların TV hakkı Saran'ın Futbol Federasyonu, SARAN Group Firması ile (A) Milli Takım'ın 2006-2010 yıllar arasında Türkiye'de yapacağı maçların yayınlarının uluslararası dağıtımıyla il..
Turgay Vardar öldü Galatasaray Kulübü Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Divan Kurulu Üyesi Turgay Vardar, tedavi gördüğü İnternational Hastanesi'nde vefat etti. Yakala..
Tüzmen'den iddialara açıklama Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ''kaçakçılıktan yargılanan kişinin free-shop açması için talimat verildiği'' yönündeki iddialarla ilgili olarak, ''Madem böyle birşe..
Çiftçilerin prim kuyruğu Şanlıurfa'da Hububat Destekleme Primi ve Doğrudan Gelir Desteği (DGD) Primi ödemelerinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Ziraat Bankası Şubesi önünde uzun kuyruklar o..
Meksika'da 6.7'lik deprem Meksika'nın Kaliforniya Körfezi açıklarında, Richter ölçeğine göre 6.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), yerel sa..
Irak'ta intihar saldırısı 30 ölü Irak'ta, bir Şii cenaze töreninde düzenlenen intihar saldırısında 30 kişinin öldüğü bildirildi. Reuters ajansının bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberi..
Kennedy'i Küba öldürdü iddiası Alman Wilfried Huismann'ın hazırladığı bir belgeselde, 22 Kasım 1963'te Dallas'ta suikasta kurban giden ABD'nin eski başkanı John Kennedy'nin Küba gizli servisi..
Dev projede Türk imzası Türkiye Ortadoğu'da dev bir projeye imza atıyor. TOBB'un Filistin'de kuracağı sanayi bölgesiyle ilgili protokol bugün Kudüs'te imzalanacak. TOBB'un işleteceği bölge Tü..
Velilere karne uyarısı Yaklaşan yarıyıl tatili öncesi, öğrenciler arasında karne heyecanı yaşanırken, uzmanlar, karnedeki kötü notlar nedeniyle çocuğun suçlanmaması için velileri uyardı. Burs..
PTT'den % 25 indirim PTT Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla posta kartı gönderiminde yüzde 25 oranında indirime gitti. Paket ve koli gönderiminde artık ''ağırlığa bağlı ücre..
"Kurbanlarımız Pakistan için" Türkiye Kızılay Derneği tarafından düzenlenen ve 4 Ocak 2006'da biteceği açıklanan ''Kurbanlarımız Pakistan İçin'' kampanyası, halkın yoğun talebi üzerine 6 Ocak..
300 dolar yüzünden kendini yaktı Güney Kore'de, huzuru bozduğu için 300 dolar para cezasına çarptırılan bir kişi kendini mahkeme salonunda yaktı. Bir mahkeme yetkilisinin telefonla verdiği bi..
KKTC'de, özel izinli nikah KKTC'nin Güzelyurt ilçesinde bulunan Saint Mamas Kilisesi'nde 32 yıl aradan sonra ilk kez dün nikah töreni yapıldı. Nikah için Kıbrıs'ı tercih eden İspanyol Joan Jo..
Endonezya'da heyelan: 10 ölü Endonezya'da etkili olan yoğun yağışlar nedeniyle ülkenin orta kesiminde meydana gelen toprak kayması sonucu 100 kadar evin toprağa gömüldüğü, en az 10 kişinin öl..
Dubai Emiri öldü Dubai Emiri Şeyh Mahdum Bin Raşit El Mahdum'un Avustralya'da öldüğü bildirildi. Adının açıklanmasını istemeyen bir emirlik yetkilisi, 62 yaşındakiEmir'in Avustralya ziyareti ..
Başbakanlık'ta terör zirvesi Başbakan Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak terör zirvesinde son MGK toplantısında görüşülen terörle mücadele eylem planının ele alınacak. Terörle Mücadele eyl..
Aşkın yarın görev başında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Fuat Doğu, Rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın yarın görevine başlayacağını söyledi. Prof. Dr. Doğu, YYÜ y..
Rusya ve Ukrayna doğalgazda anlaştı Rusya ve Ukrayna arasındaki doğalgaz anlaşmazlığının çözüldüğü bildirildi. Rus televizyonları, iki ülke gaz şirketlerinin, Ukrayna'ya doğalgaz sevkiyatının..
Falcıya sordular: Türkiye üye olamaz Avrupa'ya ilişkin haberler veren televizyon kanalı "Euronews", Türkiye'nin AB üyelik sürecini falcıya sordu. Falcı Lubica Lehotska, Türkiye için "olumsuz ..
İki tercihli seçim önerisi Hocalar, yüzde 10 barajın kalktığı, 2 vekilli dar bölgelerden oluşan yeni bir seçim sistemi önerdiBeraat veren terfi etti mi?
Viyana'dan engel yok Siyasi değil "teknik mesajlar", Avusturya'nın Türkiye ile müzakerelere başlama konusunda engel çıkarmayacağını gösteriyor. Avusturya'nın, AB Komisyonu'nun iki konudaki ol..
Avrupa bastırdı; Rusya doğalgazı açtı Turuncu devrim sonrası Batı’ya yanaşan Ukrayna’yı ‘cezalandırmak’ isteyen Rusya, AB ve ABD’den gelen sert baskılar üzerine ‘erkenden’ geri adım atmak zor..
Rektör Yücel Aşkın yürüyerek taburcu oldu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın tedavi gördüğü Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden taburcu oldu.
Liselerarası kısa film yarışması İstanbul Erkek Lisesi, İstanbul'da düzenlediği liselerarası kısa film yarışmasını bu yıl Türkiye çapında gerçekleştiriyor. Son başvuru tarihi 12 Mayıs olan ya..
'Galataport'ta fikir ayrılığı yok' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Galataport ihalesi konusunda hükümet içinde görüş ayrılığı olmadığını savunurken...
Jet emekliliğe kamu engeli Emekli Sandığı'nın uygulamaya koyacağı Hizmet Belgesi Oluşturarak Emeklilik İşlemlerinin On-Line Yürütülmesi Projesi, diğer kamu kuruluşlarının olumsuz tavrı yüzünd..
TÜBİTAK: Türk fındığı temiz çıktı Yeni reklam kampanyasıyla popülaritesini artırma arayışına giren Türk fındığı kanserojen aflatoksin bakımından da temiz çıktı.
Bağ-Kur'luya büyük fırsat SSK ve Bağ-Kur'luların umutla beklediği prim borçlarının yeniden yapılandırılması düzenlemesinde sona gelindi.
'Başarımız taçlandı' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, yaptığı yazılı açıklamada, 2005 enflasyon rakamlarının, 3 yıllık ekonomik başarılarını taçlandırdığını belirtti.
Borsa yine zirvede ABD Merkez Bankası FED'in 2006 yılında faiz artırımı yapmayacağı sinyalini vermesiyle birlikte borsa, 875 puan arttı.
Uzan'ın TV'leri için 912 bin YTL Doğan Yayın Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'nun yayında bulunan dört televizyonunun kablolu ve uydu yayın lisan..
Genç beyinlere tasarım ödülü Çuhadaroğlu Holding tarafından, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek üzere geleneksel hale getirilen ALU ödüllerinin ikincisi s..
Gül, kutsal topraklarda iki imza atacak Gazze Şeridi'ndeki Erez Sanayi Bölgesi'nin TOBB tarafından canlandırılması projesine işlerlik kazandırmak üzere Dışişleri Bakanı Abdullah Gül bugün Fil..
Karzai bugün Ankara'da Afgan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, bugün Ankara'ya geliyor. Türkiye'ye ilk kez Nisan 2005'te Geçici Yönetim Başbakanı sıfatı olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın daveti üze..
Saddam: Beni kurşuna dizin Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, 'ölüm tercihini' açıkladı. Hakkındaki ilk suçlama olan Şii kasabası Duceyl'de 1982'de 143 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili ya..
Dışişleri'nde saldırı rötarı Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ünal Çeviköz'e önceki gün yapılan silahlı saldırının ardından, Musul Başkonsolosluğu'na atanan Hüseyin Avni Botsalı'nın görevine ba..
Wilson, Rusları işaret etti ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Kıbrıs'ta çözüm için yakın zamanda Rusya ile görüşeceklerini açıklarken, Türkiye'nin de konuyu Rusya ile görüşmesini istedi..
Matsakis pişman değil KKTC sınırında Türk bayrağını çaldığı için cumartesi kuzeye girişte tutuklanan ve önceki gün serbest bırakılan Avrupa Parlamentosu Rum vekili Marios Matsakis, pişman olm..
Fransa'da OHAL'e son Fransa'da göçmen isyanını bastırmak için 1955'ten beri ilk defa 8 Kasım'da yürürlüğe sokulan olağanüstü hal yasası dün kaldırıldı. İsyan tüm ülkeye yayılınca çıkarılan ya..
ABD'liler ikna olmuyor Irak'ta işgale gerekçe olan kitle imha silahlarının olmadığı ve Saddam Hüseyin'in Kaide örgütüyle bağlantısı olmadığı ABD tarafında kabul edilse de Amerikalıların öneml..
» 1 2 3 4 5 6