13 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

13 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Siyasi sorunlar yüzünden reformlar yavaşladı" AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, ''Türk hükümetinin, ülkedeki güncel sorunları gecikmeden çözmesi gerektiğini'' söyledi. ...
"Yapılanları hazmedemeyenler var" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yapılanları hazmedemeyenler var. Bunu azmedemeyenler maalesef şu anda sancı içindeler, kıvranıyorlar'' dedi. Başbakan Erdoğa..
Kuşlar hakkında bilmedikleriniz... Son günlerde özellikle Türkiye'de kuş gribi ile gündeme gelen kuşlar, göç mevsimlerinde binlerce kilometre yol kat ediyor. * Kuşlara özgü mucizelerden olan ..
David Hasselhoff boşanıyor Türkiye'de bir zamanlar ilgiyle izlenen ''Kara Şimşek'' ve ''Sahil Güvenlik'' dizilerinin ünlü yıldızıDavid Hasselhoff, 16 yıllık eşi Pamela Bach'tan boşanıyor. Has..
"Kylie iyileşiyor" Meme kanserine yakalanan ünlü şarkıcı Kylie Minogue'un 6 aydır Fransa'da gördüğü tedavisi sona erdi. Avustralyalı film yapımcısı Ian Molly Meldrum, İngiliz GMTV televizyonu..
Pakistan'da füze saldırısı: 18 ölü Afganistan'dan gelen uçağın Pakistan'da Taliban yanlılarının yaşadığı bir köye düzenlediği füze saldırısında 18 kişinin öldüğü bildirildi. . Bölge sakinleri..
İran uyardı: İşbirliğini keseriz İran, nükleer yakıt çalışmalarından doğan anlaşmazlığın, olası yaptırımların gündeme getirilmesi amacıyla BM Güvenlik Konseyi'ne götürülmesi halinde, BM ile n..
Mekke'de izdiham Mekke'de şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamın ardından ölen Türk hacı sayısının 8'e yükseldiği, toplam ölü sayısının ise 369'a çıktığı bildirildi. Mekke'de dün şe..
AB'de göç tartışması AB dönem başkanı Avusturya'nın evsahipliğini yaptığı AB Adalet ve İçişleri Bakanları toplantısında, ''az gelişmiş ve gelişme yolundaki ülkelerden Avrupa'ya yönelik yoğun ..
Oto galerileri şehir dışına taşınacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, kapalı mekanlarda LPG'li araç bulunduran oto galerilerinin ruhsatlarının iptal edilmesi ve şehir dışına taşınması yönünd..
Vergi iadesi telaşı başladı İşçi ve memurlar, 2005 yılına ait vergi iadesi formlarını 20 Ocak'a, emekliler de ay sonuna kadar teslim edecek. 2005 sonuna kadar, TL'nin, YTL ile birlikte tedavü..
Nema ödemelerinde sona doğru Çalışanlar için bir ek gelir haline gelen nema ödemelerinde sona geliniyor. Nitekim, zorunlu tasarruf nema ödemeleri bu yıl Mart ve Haziran aylarında yapılması be..
Bira, üretim şampiyonu Sanayi maddeleri arasında yer alan alkollü içkilerde geçen yılın Ocak-Kasım dönemi şampiyonu, 824,4 milyon litrelik üretim ile bira oldu.. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜ..
Boğaz hattına hızlı sefer İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO), Çengelköy-Eminönü arasında 16 Ocak Pazartesi gününden itibaren hızlı motor seferleri başlatacağı bildirildi. İDO'dan yapılan..
Süleymaniye ve Ayvansaray’daki tarihî mahalleler canlandırılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süleymaniye’de eski Türk mahallesini yeniden canlandırmak için nisan ayın..
İstanbul’da 9 bin 500 kanatlı hayvana itlaf İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Kavak, karantina bölgesi ilan edilen 3 ilçedeki itlaf çalışmalarının sürdüğünü belirterek, bugün itibarıyla yaklaşık..
Ceylan Otel’in 17. katında yangın paniği Taksim’deki Ceylan InterContinental Hotel İstanbul’da dün saat 16.00 sularında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Sultanahmet’i gezen Japon Başbakan, cemaate karıştı Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, ikindi ezanı okunurken geldiği Sultanahmet Camii’nde cemaatin arasına diz çöküp oturdu.
Yol verme tartışması kavgaya dönüştü: 1 ölü Maltepe E-5 Karayolu üzerinde seyir halindeki araç sürücülerinin kavgası kanlı bitti. Yol verme yüzünden çıktığı öğrenilen kavgada 1 kişi silahla v..
Kadıköy’deki trafik kazasında 3 kişi yaralandı Kadıköy’de, İETT servis otobüsüne çarpan bir takside sıkışan sürücü ile iki yolcu, itfaiye tarafından yaralı olarak kurtarıldı.
‘Esrarengiz ölüm’de intihar ihtimali arttı Ümraniye Ataşehir’de üç gün önce ölü bulunan biri kadın iki kişinin intihar ettiği ihtimalinin ağırlık kazandığı belirtildi.
Fatihli amatör spor kulüplerinde bayramlaşma Fatih ilçesinde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri, bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Fatih Belediyesi’nin yemekhanesinde y apılan ve Be..
İçki içtiği binayı yaktı Fatih'te, metruk bir binada çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangının sıçrama tehlikesi nedeniyle, çevredeki binalar boşaltıldı.
Bakan Yıldırım, Koizumi’ye Marmaray’ı gezdirdi: İlk deneme seferleri 2008’de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Japon Başbakan Juniçiro Koizumi’ye gezdirdiği Marmaray Projesi’yle ilgili basın ..
İzdihama hacıların eşyaları yol açtı: 3’ü Türk 367 ölü Haccın vecibelerinden şeytan taşlamanın son gününde izdiham yaşandı. Mina’daki Cemarat Köprüsü üzerindeki kalabalık ve kargaşa sebebiyle..
Edremit'e gemi çalışsın BALIKESİR'İN Burhaniye İlçesi Belediye Başkanı ve Körfez Belediyeler Birliği Başkanı Fikret Akova, Türkiye Denizcilik İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne başvurdu, Edremit Kö..
Hakkımızı aramayı öğrendik Tüketici mahkemelerinde açılan dava sayısı artıyorİskeletler stada gömüldü
Yol kavgasında kan aktı: 1 ölü Maltepe'de, trafikte yol verme tartışması nedeniyle başlayan kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. D - 100 Karayolu Yetmişevler Köprüsü'nde dün meydana gelen o..
Sırtına notaları geçirdi ABD'li giyim firması Koyona'nın yöneticileri San Francisco'da düzenlenen bir fuarda, içinde "iPod" bulunan teknolojik ceketlerinin tanıtımını yaptı. Cep ağzına yerleş..
Sonunda en başa döndü! İngiltere'de ameliyatla kadın olan bir mahkûm, yeniden erkek olmak için bıçak altına yatmaya karar verdi. Kadın olduktan sonra adını Jane Anne Pilley olarak değiştiren ..
'Bush bıraktırmıyor' Ünlü oyuncu Sean Penn, tam bir Bush karşıtı. ABD Başkanı'nın Irak politikasına savaş öncesinde bu ülkeye gidecek kadar karşı çıkan oyuncu, ülkesinin yaşadığı sıkıntılarda..
CIA üslerine AB sorgusu Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) Avrupa'da hayalet hapishaneleri iddialarını araştırmak için AB özel bir komisyon kurdu. Dün toplanan Avrupa Parlamentos..
Hamas geri adım attı Filistinli radikal örgüt Hamas, manifestosundan "İsrail'in yok edilmesi" şartını çıkardı. Bu adım, 25 Ocak'ta yapılacak genel seçim öncesi örgütün kabul edilir şekilde si..
'Tarık Aziz can çekişiyor' Amerika'nın elinde tutuklu bulunan eski Irak Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz'in "çok kötü koşullarda tutulduğu ve can çekiştiği" iddia edildi. Avukatı Bedi Arif Ezza..
Sakin durduğuna bakmayın! İngiltere'de yapılan araştırmalara göre, kütüphaneciler gibi sakin ortamda çalışanlar, acil servis doktorluğu gibi tempolu mesleklere oranla daha çok stres altında. ..
Koalisyonu devirme planı tutmadı Likud Partisi Başkanı Benjamin Netanyahu, hastanede tedavi altında olan İsrail Başbakan Şaron'un yokluğundan faydalanıp hükümeti düşürmek için kolları sıvadı...
Bush, telekulak programını savundu 11 Eylül saldırıları sonrası istihbarat servislerine, kendi vatandaşlarını mahkeme izni olmadan dinleme izni veren ABD Başkanı Bush, bu konudaki sorularla y..
Yine "Türkiye'ye ortaklık" diye tutturdu Ülke siyasetinin yükselen yıldızıydı. En parlak döneminde karısının kendisini aldattığı, boşanacakları haberleri medyada bomba etkisi yarattı. Basına ..
» 1 2 3 4 5