1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

1 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Müzikte internetin zaferi 2005'te ABD'de müzik dünyasında yüzü gülen, internet oldu! ABD'de CD satışları 2005'te yüzde 7 azalırken, internette müzik indirme bir önceki yıla göre yüzde 148 ora..
Mafyanın izniyle sinema Bir bölümü Türkiye'de çekilen Fransız filmi 'Kurtlar İmparatorluğu'nun başrol oyuncusu Jean Reno filmin çekimleri için Türk mafyasından izin aldıklarını açıkladı.
Vitrin Bal ve arıcılık sektörünün önde gelen markalarından BinbirÇiçek...
Vestel 'insansız uçak'ı yaygınlaştıracak Vestel Ar-Ge Genel Müdürü İhsan Alkım, Vestel'in yaptığı insansız uçağın, savunma dışındaki alanlarda da kullanılabileceğini söyledi.
PCnet'ten hediye yağmuru Bilgisayar ve internet dergisi PCnet, okurlarına bilgisayarlardan alışveriş çeklerine, yazıcılardan MP3 çalarlara kadar 525 tane hediye dağıtıyor.
Türkiye dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi olacak Kriz sonrası 2002 yılında başlayan büyüme sürecini dört yıl arka arkaya sürdürerek bu yıl dünyanın 19'uncu büyük ekonomisi haline gelen Türkiye...
Türk Lirası bugün tarih oldu Türk Lirası (TL) banknot ve madeni paralar bugünden itibaren tedavülden kalktı.
'Schröder'e yedi suçlama' Alman başbakanlığından ayrılmasının ardından koltuğunun altına sıkıştırdığı karpuzlara Rusya'nın öncülüğündeki Kuzey Avrupa Gaz Hattı'nın hissedarlar komisyonu...
Matsakis tutuklandı KKTC'nin Akıncılar bölgesinde kasımda ara bölgeyi ihlal edip, nöbet kulübesindeki Türk bayrağını çalan Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Rum vekili Marios Matsakis, dün Kuzey'e..
Erez'de Türk sanayi bölgesi İsrail'in çekildiği, ama kuzeyinde tampon bölge oluşturmakla tehdit ettiği Gazze Şeridi'nde Erez Sanayi Bölgesi'nin TOBB öncülüğünde canlandırılması hedefleniyor.
Müslümanlar için sınav Almanya'nın Baden-Württemberg eyaleti bugünden itibaren yeni Müslüman göçmenleri inanç ve kimliklerine dair sıkı bir imtihandan geçirecek.
Haddam'ı hain ilan ettiler Suriyeli vekiller, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eski Lübnan Devlet Başkanı Refik Hariri'yi öldürülmeden önce...
Napolyon'u mikrop yenmiş Napolyon Bonapart'ın 700 bin askerle çıktığı 1812 tarihli Moskova seferinden 30 bin askerle dönmesinin müsebbinin, dondurucu soğuklar ve açlık olmadığı ortaya çıktı.
Vakıfta AB'ye uyum Davalar endişelendirdi Hükümet, üçüncü şahıslara geçmiş azınlık mallarının tazmin edilmediği Vakıflar Yasası tasarısında değişikliğe gidiyor. AB'nin tepkisi ve AİHM'de dav..
İşleri var ama hakları yok Özelleştirme nedeniyle işsiz kalanlar bir işe yerleştirilecek ama fazla mesai, tazminat, ücretli izin vb. hakları olmayacak.
Özel üniversiteler yönetmeliği yürürlükte Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) AKP İktidarı ile sık sık karşı karşıya gelmesine neden olan 'laiklik hassasiyeti' bir kez daha gündemde.
'Üniversiteler politize olur' CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, 15 yeni üniversite kurulmasıyla ilgili yasanın en kaygı verici yönünün, kurucu rektörlerin hükümetçe atanması olduğunu ..
AB kadrosu işbaşı yaptı Dışişleri Bakanlığı, önemli görevlere atanan diplomatların kararnamesini yılın son gününe yetiştirdi.
Tarihi camiye hoparlör yasak Vakıflar Genel Müdürlüğü idare ve denetiminde bulunan ve tarihi değerleri dolayısıyla korunan camilerin minare ile kubbelerine hoparlör ve ışık tesisatı kurulamay..
» 1 2 3 4 5 6