30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

30 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Suriye'de Türk şoförlerin alıkonulduğu iddiası Suriye’deki Bab-El Havva Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye geçmek isteyen 16 Türk TIR ve kamyon şoförü, gümrük sahasında, araçlarına fazla mazot aldı..
Bakan Babacan: AB müzakerelerinin bazı fasıllarında siyasi kriterler gündeme gelebilir ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'nin AB süreciyle ilgili müzakerelerde, "Yar..
Araziyi tarım dışı amaçla kullananlardan elde edilen gelir 2.39 milyon YTL'ye ulaştı ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, arazilerin tarım dışı kullanılması için metrekaresine 5 YTL..
Meclis, Terörle Mücadele Kanunu'nda değişikliği bu hafta görüşecek ANKARA - Terörle Mücadele Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören kanun tasarısı, 2 Mayıs Salı günü TBMM Adalet Komisyonu'..
Üniversite mezunları arasında işsizlik oranı yüzde 10.2 ANKARA - TÜİK verilerine göre, geçen yıl üniversite mezunları arasında işsizlik oranı 10.2, işsiz sayısı ise 287 bin oldu. 2006'nın Mar..
Minik futbolcular, ölüme pedal çevirdi Bursa'da ilköğretim okulu öğrencileri Ali Gün ve Enes Gün, 12- 14 yaş grubu minikler futbol takımında oynadıkları Tunaspor Tesisleri'ne antrenmana gider..
Savunma Bakanı Gönül: Büyük çaplı mayın temizleme TSK'nın görevi değil ANKARA - Büyük çaplı mayın temizleme faaliyetlerinin, Silahlı Kuvvetlerin, savaş istihkamcılığı kapsamındaki mayın temiz..
HYP lideri Yaşar Nuri Öztürk: Devletin malı deniz, bir lokmasını çalan domuzdur ÇEŞME - Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, "Devletin malı deniz, bir lokmasını çal..
Erdoğan 4 Mayıs'ta Selanik'te GDAÜ Zirvesi'ne katılacak ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs'ta Selanik'te yapılacak Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başk..
MASAK'ın 2005'te yaptığı 258 ihbarın 230'u 'karapara aklama' ANKARA - Mali Suçlar Araştırma Kurumu'nca (MASAK) 2005 yılı sonu itibariyle 258 suç duyurusunda bulunulduğunu söyleyen Maliye Baka..
Milli Eğitim Bakanı Çelik: Üniversiteler, AB fonlarından yararlanmak için daha çok proje geliştirmeli ANKARA - Üniversitelerin AB fonlarından daha fazla yararlanmaları için daha çok proje gel..
TKİ, Ege'deki Eynez yeraltı sahalarının kömür üretimini ihaleye çıkardı ANKARA - Enerjide yerli kaynaklara yönelme çalışmaları doğrultusunda Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü, y..
Köprü ve otoyollardan üç ayda 76.9 milyon geldi ANKARA - İstanbul boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollar para basmaya devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 2006 Mart sonu verilerine..
SSM'nin denizaltı projesinde süreç ilerliyor ANKARA - Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın öncelikli tedarik projeleri arasında yer alan MİLGEM Denizaltı Savunma Harbi ve Keşif Karakol Gemi Proje..
Trabzon da turizmden pay almak istiyor/ İl, kongre ve fuar turizmine talip TRABZON - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren, dört mevsim iklim koşulları nede..
ABD'li ünlü ekonomist Galbraith öldü WASHINGTON - Dünyanın önde gelen ekonomistlerinden John Kenneth Galbraith öldü. New York Times Gazetesi'nin haberine göre, liberal görüşlü ve "Zengin Top..
Türkiye'nin bu yılki tanıtım bütçesi 72 milyon dolar ANKARA - Türkiye, bu yıl tanıtım kampanyası için 72 milyon dolar bütçe ayırdı. Bütçenin 38.5 milyon dolarlık bölümü, ilk 6 aylık dönem içi..
KKTC'de bugün sayım var LEFKOŞA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) sosyoekonomik politikalarına temel teşkil edecek "Nüfus ve Konut Sayımı" saat 08.00'de başladı. Başbakanlık Devlet P..
Almanya'da kupa Bayern München'in BERLİN - Almanya Kupası'nı, final karşılaşmasında Eintracht Frankfurt takımını yenen FC Bayern München kazandı. FC Bayern München, başkent Berlin'deki Olimp..
Irak, İran'ı 'PKK'nın mevzilerini bombalamak için topraklarına girmekle' suçladı BAĞDAT - Irak, İran'ı, terör örgütü PKK'nın mevzilerini bombalamak için topraklarına girmekle suçladı. Irak Sa..
Tarım Bakanı'ndan çiftçiye 'AB yolunda destek' sözü İSTANBUL - AB sürecinde tarım çökecek, sıkıntıya girecek, destekler azalacak kaygıları bulunduğunu hatırlatan Tarım ve Köyişleri Bakanı Meh..
Polat: Kupayı Beşiktaş alsın Adnan Polat, "Beklentimiz F.Bahçe’nin Trabzon’da puan kaybetmesiydi, ancak olmadı. Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı almasını çok istiyoruz" dedi.
DSP lideri Sezer: Hükümet çalışanların haklarını budama konusunda kararlı bir tutum içinde ANKARA - İşsizliğin her geçen gün arttığına dikkat çeken DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "AKP Hükümeti..
Bakan Babacan: AB mnüzakerelerinin bazı fasıllarında siyasi kriterler gündeme gelebilir ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'nin AB süreciyle ilgili müzakerelerde, "Ya..
ÇGD: AKP, 1 Mayıs'ı resmi tatil ve işçi bayramı olarak yasalaştırsın ANKARA - Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) , 'AKP'yi 1 Mayıs'ı çağdaş ülkelerdeki gibi resmi tatil ve işçi bayramı olarak y..
BBP lideri Yazıcıoğlu: Yalan söyleme üzerine bir yarışma yapılsa bu hükümet şampiyon olur ANKARA - 'Türkiye'nin bağımsızlığını kaybetmiş durumda olduğunu ileri süren BBP Genel Başkanı Muhsin ..
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vergi israfının önlenmesi için kamu yönetimi reformu şart SAMSUN - Türkiye'nin kalkınması için özel sektörün önünün açılması gerektiğini belirten Türkiye Odalar v..
Onun sesi ta kendisi! Ama hangisi? Haşmet Babaoğlu - Birlikteyken harikayız' diyerek anlatıyor genç adam...
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9