24 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

24 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Benzinin rafineri çıkış fiyatına zam geldi ANKARA - Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın, pompa fiyatlarına yüzde 1,7 ile yüzde 1,8 arasında y..
80 çocuk ve 25 gösterici hakkında örgüt üyeliği davası açıldı Diyarbakır'da 4 teröristin 28 Mart'ta toprağa verilmesi ardından başlayan ve 3 gün süren olaylarla ilgili tutuklanan 80 çocuk ha..
Abbas'tan Türkiye'ye çağrı: Ekonomik destek verin yoksa sosyal patlama olacak ANKARA - TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmoud Abbas'la görüştü. Arınç, Ortadoğu ..
TEB, YTL mevduat faiz oranlarını düşürdü İSTANBUL - Türkiye Ekonomi Bankası, YTL mevduat faiz oranlarını indirdi. TEB tarafında yapılan açıklamaya göre, 1 aylık faiz oranı yüzde 15.50'den yüz..
KalDer Başkanlığı'na Çetin Nuhoğlu getirildi İSTANBUL - Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer) başkanlığına getirild..
VOB, günü 34.9 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 34 milyon 945 bin 915 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
G-7'nin baskısı Japon Yeni ve Çin Yuanı'nı dolar karşısında yükseltiyor, borsalar düşüşte LONDRA/NEW YORK - Uluslararası piyasalarda Japon Yeni, dolar karşısında son 3 ayın en yüksek düzeyine..
Açıköğretimde sınava girmek için 2'nci taksit ödeme şartı kaldırıldı ESKİŞEHİR - Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ) Açıköğretim sistemiyle eğitim veren İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültesi öğ..
Yabancı tur operatörleri: Doğayı koruyun, betonlaştırmayın, internetten satış yapın ANTALYA - Antalya'da düzenlenen turizm zirvesinde yabancı tur operatörleri önemli tavsiyelerde bulundular. ..
Anadolu Hukuk Derneği'nden Savcı Sarıkaya'ya destek Anadolu Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Süleyman Gürkök, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç kararının ..
BM OCHA, insani yardımları İstanbul'daki toplantıda tartışacak ANKARA - Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Merkezi (BM OCHA) toplantısı, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Gen..
Microsoft'un AB'de rekabet kararına iptal için açtığı dava başladı LÜKSEMBURG - Rekabet kurallarını hilal ettiği gerekçesiyle 2004 yılında AB'den 497 milyon euroluk rekor para cezası alan Mic..
CHP'li Topuz: Sayın Arınç'ın Bülendinecad olma gibi bir isteği olduğunu düşünüyorum ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, başbakan veya bir siyasi parti lide..
BM Güvenlik Konseyi yeni bir sınavın eşiğinde İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Muttaki, ülkesinin nükleer çalışmaları hakkındaki dosyanın BM Güvenlik Konseyi'ne siyasi kararlar nedeniyle sevk ..
Kamu borç stoku'nda AB kendi kriterini tutturamadı, Türkiye'nin gerisinde kaldı BRÜKSEL - Ülkelerin en önemli borçluluk göstergesi olarak kabul edilen kamu net borç stokunun gayri safi yurtiç..
Esma Esad Türkiye'yi ziyaret edecek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad önümüzdeki günlerde Türkiye'yi ziyaret edecek. Ziyaretin hazırlık çalışmalarını yürüten bir grup bugün T..
Nükleer Karşıtı Platform'dan imza kampanyası Antalya Nükleer Karşıtı Platform, nükleer santrale 'Hayır' kampanyası başlattı
Salı günü (25 Nisan 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 25 Nisan 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
Hisarcıklıoğlu, yarın Mahmut Abbas'la görüşecek ANKARA - Bir çalışma ziyareti için Türkiye'ye gelen Filistin Ulusal Yönetim Başkanı Mahmut Abbas, yarın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOB..
Türkler yurtdışında en çok ABD'de para harcıyor İSTANBUL - Türkler'in en çok harcama yaptığı ülkeler sıralamasında, 81 milyon euro ile ABD birinci sırada yer alıyor. MasterCard, 2005 yılında..
Alcatel, Anel'le gayrimenkul satışında anlaşma sağlayamadı İSTANBUL - Alcatel Teletaş, Anel Telekomünikasyon ile bir süredir yürütülen gayrimenkul satış görüşmelerine, koşullar üzerinde anlaş..
İş Bankası ve Oyakbank kredi kartında işbirliğine gitti/ 450 bin Oyakbank müşterisi "Maksimum"lu oluyor İSTANBUL - İş Bankası ve Oyak Bank, Maksimum kart uygulamasında işbirliği anlaşması yap..
Savcı Sarıkaya'ya hukukçulardan destek Şemdinli iddianamesini hazırlayan Savcı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç kararına hukuk çevlererinden eleştiriler devam ediyor.
TT'nin yaptıracağı 33 okulun temeli aynı anda atıldı ANKARA - Türk Telekom tarafından yaptırılacak 33 okulun temel atma törenleri eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Hüsey..
TBMM, 27 kişiye Üstün Hizmet Ödülü verecek ANKARA - Güler Sabancı, Neşet Ertaş, İbrahim Bodur, Abdülkadir Konukoğlu ve Şakir Eczacıbaşı'nın da aralarında bulunduğu 27 kişi ve kuruluşa TBMM Üs..
Çevre bakanını çevre düşmanı olarak tanıdık CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen çevre sorunları ile Yuvacık Barajı hakkındaki iddialarla ilgili yaptığı basın toplantısında, Çevre ve Orman B..
TMSF, Uzan Grubundan devraldığı 28 aracın satışından 333.3 bin YTL gelir sağladı İSTANBUL - TMSF, Uzan Grubu'ndan devraldığı ve ihale çıkış bedeli toplamı 251 Bin 900 YTL olan 28 aracın satış..
Acıbadem, İzmit'te 5 katlı hastane binası kiraladı İSTANBUL - Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş'nin, İzmit'te 5 katlı hastane binası kiraladığı bildirildi. Acıbadem Sağlık Hizmetleri..
Koza, Gana'da yatırıma hazırlanıyor İSTANBUL - Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin, altın madenciliği yapabilmek amacıyla Gana'daki şirketlerle görüşmelere başladığı bildirildi. Koza Davetiye Ma..
Döviz cinsi tahvil ihalesinin 25 Ekim kupon ödemsinde uygulanacak kupon oranı yüzde 3.15 ANKARA - Hazine, yarın yapılacak değişken faizli ABD Doları Cinsinden Devlet Tahvilinin 25 Ekim 2006 t..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10