14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk çiftin açtığı dava yasayı değiştirecek "İngiltere'de yabancılar evlilik hakkı konusunda eşit değil. Anglikan Kilisesi'ne mensuplara ayrıcalık yapılıyor" diyerek dava açan Melek Tilki ve ..
Hakkı başkomisere hüzünlü veda DHKP-C davası öncesince bir avukatla girdiği tartışma sonucu beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Başkomiser İsmail Hakkı Gökalp toprağa verildi. Beşiktaş..
"İran, 16 gün içinde nükleer bomba yapabilir" İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın "Uranyum zenginleştirdik" açıklaması uluslararası arenada tansiyonun yükselmesine neden oldu. ABD Dışişl..
Florya'daki üç plaj nostalji yaşatacak Menekşe, Güneş ve Çiroz plajlarını yeniden düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, inşaatları 15 Mayıs'a kadar bitirmeye çalışıyor. İstanbul Büyükşeh..
Hülya'yı tokatlamak istiyorum Çocuklarının velayeti için mahkemeye gelen şarkıcı Rafet El Roman kendisini sert bir üslupla eleştiren Hülya Avşar hakkında ağır konuştu. Şarkıcı Rafet El Roman ..
Prodi tebrik bekliyor Berlusconi direniyor İtalya'da seçimde hile yapıldığını iddia eden Başbakan Silvio Berlusconi, itirazlarını sürdürüyor. Yaklaşık 40 bin oyun sayılması için girişim başla..
11 Eylül pilotu: Uçakta bomba var Terörist: Oturun, çenenizi kapayın. Ağlayan yolcu: Ölmek istemiyorum.. Amerika'da 11 Eylül saldırılarıyla yargılanan tek zanlı Zekeriya Musavi'nin duruşmasın..
'Biraz şerefleri varsa Almanya'yı terk ederler' Berlin Eyaleti İçişleri Bakanı, Hatun Sürücü'yü 'batılı yaşam tarzı' yüzünden öldüren kardeşlerin Almanya'da yeri olmadığını söyledi. Almanya'n..
Filistin barışına katkı! 50 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates, Gazze'den çekilen İsrail'e 10 milyon dolar ödedi. Bu sayede bölgedeki seralar Filistin halkına..
Lyon’daki Ermeni anıtı inşaatı yeniden başladı Fransa’nın Lyon kentinde geçtiğimiz ayın sonunda inşaatı durdurulan ‘Ermeni soykırımı anıtı’nın yapımına yeniden başlandı.
Hamas, televizyon ve internet üzerinden yardım istedi AB, ABD ve İsrail’in yardımı kestiği Hamas hükümeti, televizyonlarda ve internet sitelerinde yardım toplama kampanyası başlattı.
Mezhep çatışmasından korkan Irak halk ismini değiştiriyor Irak'ta vatandaşların mezhep çatışmasının sebep olduğu şiddetten korunmak için isimlerini değiştirdikleri belirtiliyor.
BÇG fişiyle işten atılanlar, Oyak’ı mahkemeye veriyor Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (Oyak), devraldığı Erdemir’de Batı Çalışma Grubu (BÇG) tarafından fişlenen 35 yöneticiyi işten atması, tepk..
Benzine 4 yeni kuruş zam Uluslararası Petrol Borsası’nda ham Brent petrolünün fiyatı 70 doları aşarken, yurtiçinde benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıld..
Sendika, yanıltıcı anketi ‘para yok’ diye değiştirmemiş Meclis’te görüşülen Sosyal Güvenlik Reformu’na karşı sendikaların yaptığı ankette yanlış bilgilere yer verildiği ortaya çıktı.
Reform paketinin ilki tamam, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur tarihe karıştı 50’şer yıllık geçmişi olan Emekli Sandığı ve SSK ile 35 yıllık Bağ-Kur yerine Sosyal Güvenlik Kurumu’nu kuran yasa T..
İşçi ve işverenin talepleri dikkate alındı İşçi ve işveren kesimi, Sosyal Güvenlik Reformu'nun gecikmeden çıkarılmasını istiyor.
Enflasyon nisandan itibaren düşüşe geçer Başkanlık makamındaki görev değişikliğine rağmen Merkez Bankası'nın politikaları aynen devam ediyor.
‘Hedef sadece enerji değil nükleer teknoloji’ Türkiye'nin yaklaşık 40 yıldır tartıştığı nükleer enerji projesi nihayet hayata geçiyor. İlk santralın Sinop'a kurulması kararlaştırılırken Enerj..
Biz de Kürt’üz, PKK Kürtleri temsil etmiyor Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan jandarma er İbrahim Halil Akçakoca'nın evinde hüzü..
Şehit erin cenazesinde terör örgütüne lanet yağdı Şırnak'ta terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Kalaycı'nın cenazesi, dün Osmaniye'nin Kadir..
‘Terörün hedefi ülkenin ekonomik istikrarı’ İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, hükümet olarak çok büyük reformlar yaptıklarını belirterek, "Geçmişi bir incelersek göreceğiz ki, ülkemizde ne zam..
Ağca mahkemeye seslendi: 6 ay izin verin, belgesel çekeyim Abdi İpekçi cinayeti ve iki ayrı gasp suçundan hükümlü Mehmet Ali Ağca, hakkındaki hapis cezası kararının Yargıtay tarafından bozulm..
Vatansever Güç Birliği Hareketi’ne usulsüz para toplamaktan soruşturma Ulusalcı derneklerin başında gelen Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi’nin izinsiz para topladığı gerekçesiyle kap..
Kuvvacılar, ‘Mersin işgal oldu’ afişleriyle halkı provoke ediyor Mersin’de Vatansever Kuvvetler Güç Birliği (VKGB) Derneği tarafından 15 Nisan’da düzenlenmesi düşünülen bayrak yürüyüşünün pro..
Terörist Fehriye’nin izi Ürdün’de bulundu Özdemir Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal’ın izi Ürdün’de bulundu. Türkiye ve Belçika tarafından kırmızı bültenle aranan Erdal’ın Ürdün’de gizlen..
DİSK ve KESK: Silahlar sussun KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul ve DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ..
Bir milyon ton tehlikeli atık çıkıyor imha edilen sadece 100 bin ton İzmit Atık Yakma ve Depolama Şirketi (İZAYDAŞ) Türkiye’de zehirli maddelerin imhası konusunda tek lisanslı kurum özelliğin..
Menemen'de orman yangını Menemen'in Turgutlar Köyü'ndeki ormanlık alanda bilinmeyen nedenle orman yangını çıktı. Yangına, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanısıra İzmir Büyükşehir Bel..
Varillerin yanına tıbbi atıklar da gömülmüş Tuzla’nın Orhanlı beldesinde boş araziye atılı bulunan ve kanserojen madde içerdiği açıklanan varillerden sonra, aynı bölgelye 1 kilometre mesafede..
DYP'nin ağır topları sahaya iniyor ERKEN seçim beklentisi içinde olan DYP teşkilatları atağa kalkıyor. Emin Dinleten, Nusret Kandemir, Birkan Erdal, Cevher Cevheri, Aysel Öztezel, Güler Aslan..
SHP sıkıntıya çare arıyor İZMİR'DE, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın yeğeni Cahit Karayalçın'ın istifasıyla üçte iki çoğunluğu kaybeden il yönetiminin düşmesi sıkıntı yarattı. Örgütte pa..
Suyumuza kirlilik tehdidi İZSU, Çamlı Barajı su koruma havzası içinde kalan Efem Çukuru'nda TÜPRAG şirketinin altın madeni işletmesi için aldığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun ip..
Aile boyu savunma Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda hakeme hakaret etmek ve saldırmak suçundan toplam 6 ay ceza alan Çiğdem - Çetin Topçuoğlu çifti, iftiraya uğradıklarını söyledi.Haber turu....
Deniz 'askıda' kaldı Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin sarı-lacivertli futbolcu için yaptığı itirazı reddetti, Gençlerbirliği'ne 850 bin euro ödeninceye kadar lisansının askıda kalmasına karar ve..
Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı tarih oldu TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam kabul edilen 'tek çatı' yasasıyla Emekli Sandığı, Bağ - Kur ve Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ayrımı tarihe karıştı. ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10