14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İKÖ'de çeviri skandalı İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak hazırlanan sonuç bildirgelerinde uluslararası hassasiyetlere göre farklı cümlelere yer verilince kriz çıktı. İstanbul Conrad Otel'de ..
ABD ile helikopter krizi ABD, Türkiye'nin 2.5 milyar dolar bedelli 91 taarruz helikopteri için geçen şubatta açtığı dev ihaleyi protesto ederek katılmama kararı aldı. Yıllardır gündemde tutul..
Bir İngiliz yılda 10 kilo çikolata yiyor Datamonıtor’ın araştırmasına göre Avrupa’da en çok çikolatayı İngilizler yiyor.
Mahalle içindeki pavyona çevre halkından tepki Bursa’nın eski mahallelerinden biri olan Elmasbahçeler Mahallesi’nde bir pavyonda çıkan kavga sonucu bazı binaların camlarının kırılması mahall..
Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosu Gürcistan’da oyun sahneledi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te oyun sahneledi. Dünyanın en büyük tiyatro salonu ola..
Adapazarı’nda fırtına ağaçları devirdi Adapazarı’nda önceki akşam başlayan ve gece boyunca etkili olan fırtına, bazı ağaçları yerinden söktü. Fırtına yüzünden yıkılan ağaçlar itfaiye ve beled..
30 yıllık mihmandar, belgesel çekmek için çalışmalara başladı Çanakkale Savaşları denince akla ilk gelen isimlerden olan emekli astsubay Mehmet İhsan Gençcan, Çanakkale’ye gelemeyenler için b..
Sahte kredi kartlarıyla telefoncuları dolandıran iki kişi yakalandı Birçok ilde kendi yaptıkları sahte kredi kartıyla alışveriş yapan ve son olarak Çanakkale’de üç işyerinden altı adet cep t..
Kutlu Doğum Haftası kapsamında 100 çocuk sünnet ettirildi Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında Saadet Eğitim Kurumları AŞ, Mardin İşadamları Derneği ile Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaşat..
GAP Kırsal Kalkınma Projesi’nden kredi alan 200 kişiye satın alma eğitimi veriliyor GAP Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında kredi almaya hak kazananlara ‘satın alma eğitimi’ veriliyor. 20 mil..
Sakal-ı Şerif Batman’da gözyaşları içinde ziyaret edildi Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Batman Selahaddini Eyyübi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından açılan kutsal emanetler çadırına Peygamb..
Diyarbakır’da 15 bin karanfil dağıtıldı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından 15 bin karanfil dağıtıldı.
Kandil gecesi doğan bebeklere altın takıldı Siirt’te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mevlit Kandili gecesinde doğan çocuklara Belediye ve Gökkuşağı Yardımlaşma Derneği’nin organ..
Müftülük öğrenciler için kermes açtı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şanlıurfa Müftülüğü tarafından fakir öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
Konukoğlu: Tekstil sektöründe kaliteli iş yapanlar ayakta kalacak Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’de tekstil sektöründe kaliteli iş yapan ve modayı bilen fi..
Yerel Gündem 21 Projesi Adıyaman’da da hayata geçiyor Belediye Başkanı Necip Büyükaslan başkanlığında toplanan Adıyaman Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında, Yerel Gündem 21 projesinin k..
Spor İl Müdürü Ak: Spor lobi haline geldi Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Ak, büyük ülkelerde sporun lobi haline geldiğini, lobilerin ise her alanda başarı getirdiğini söyledi.
TOKİ Elbistan’da 500 konut yapacak Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde toplu konut idaresi (TOKİ) dar gelirli vatandaşlar için konut yapacak. T
Bir haftada bin 200 işveren SSK’ya başvurdu Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Adana İl Müdürü Ahmet Raşit Dönmez, SSK ve Bağ-Kur’luların prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasan..
Olgun: Belediye başkanı halktan özür dilemeli İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Ali Olgun, 1997 yılında hizmete açılan Celal Bayar Köprülü kavşağınının yapım şartlarında hiçb..
Şoförler odası 2. başkanı sahtecilikten yargılanacak Adana Şoförler Odası 2. Başkanı Yusuf B. ve beraberindeki iki kişi hakkında "evrakta sahtecilikten" dava açıldı.
Melek: Anadolu basını güçlendirilecek Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Adana Valiliği ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen "12. Yerel Medya Eğitim Semineri" Adana’da ..
İKÖ Parlamento Birliği de KKTC’ye ‘Kıbrıs Türk Devleti’ diyecek İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) KKTC’ye uygulanan siyasi ve ekonomik tecridin kaldırılmasına ilişkin adımları sürüyor.
Rumlardan oy hakkı isteyen Türklere ret Kıbrıs AvB Derneği (KAB), 21 Mayıs’ta Güney Kıbrıs’ta yapılacak genel seçimler için 78 Kıbrıslı Türk’ün ‘seçme ve seçilme hakkını kullanmak’ için yaptı..
Tahran’da nükleer pazarlıklar sürüyor Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Başkanı Muhammed Baradey, uranyum zenginleştirme işlemini tamamlayarak nükleer güç haline geldiğini açıklayan İr..
UNESCO’dan ‘inançlara saygı’ girişimi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), kültürler arası diyaloğun geliştirilmesi ve dinî değerlere saygının garanti altına alınması ..
PKK yanlıları Süleymaniye’de gözaltına alındı Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde gösteri yapan terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki siyasî uzantısı olan Demokratik Çözüm Partisi’nin (PCDK) ..
Powell’ın sağkolundan ‘Kürt devleti’ için Tayvan benzetmesi Amerikalı emekli Albay Larry Wilkerson, Türkiye’nin muhtemel bir Kürt devletine bakışını, Çin’in bağımsız Tayvan’a karşı hassasiyet..
Bangladeş Başbakanı ‘destek eli’ istedi Bangladeş Başbakanı Begüm Halide Ziya, Ankara’daki resmî temaslarında "yeni yüzyılda daha güçlü ve verimli bir ortaklık için Türkiye’nin destek elini u..
Topkapı Sarayı'ndaki 'anıt ağaçlar'a tedavi İstanbul genelindeki 'anıt ağaçlar'ın bakımı kapsamında Topkapı Sarayı'nın bahçesinde bulunan 91 tarihi ağaç da tedaviye alındı. Büyükşehir Belediy..
Terör zanlısının hak ihlali davası İngiltere'de birkaç ay önce mecliste kabul edilen olaylı anti terör yasası darbe aldı. Yeni yasa çerçevesinde terörle bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltı..
Kaçak cep telefonu operasyonu İstanbul polisi, kaçak yollarla yurtdışından getirdikleri cep telefonlarına sahte gümrük beyannamesi, fatura ve onay sertifikası hazırlayarak, kayıt altına alınm..
Lüks makam aracı kriz oldu Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, bir kez daha bir hükümet yetkilisinin lüks yaşamı nedeniyle zor durumda. Devlet petrol ve doğalgaz şirketi Naftogaz'ın Başka..
Buğrahan'ın organları iki hayat kurtardı Samsun'da yangın dumanından zehirlendikleri halde yeşil kartlı oldukları için hastaneye alınmayan iki kardeşten önceki gün ölen Buğrahan da gözyaşları..
Okul bahçesine Almanca şartı Almanya'da yayımlanan Berliner Zeitung gazetesi muhalefetteki Yeşiller Partisi'nin yabancıların topluma uyumu konusunda 6 maddelik bir taslak hazırladığını yazdı...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10