14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Palyaçonun gözyaşları Yüksel Aytuğ - Kanal D'deki 'Abbas Güçlü İle Genç Bakış'a konuk olan Mehmet Ali Erbil'in gözyaşlarını görünce aklıma ünlü hikâye geldi: Adam, psikiyatra gelir. 'Hiç mu..
Bilinçli birinin intihar etmesi İslâm'da suçtur Süleyman Ateş - Kader, insanın iradesi dışındaki olaylarla ilgilidir. Bunları takdir eden Allah'tır. Bir kimsenin anne babasını, milletini, d..
Efsaneler ve gerçekler Seyfettin Gürsel - Dünya Bankası 'Türkiye İş gücü Piyasası' araştırmasını bugün kamuoyuna sunuyor. Araştırma yaklaşık iki yıl önce tamamlanmıştı. Nedense Hükümet'in v..
24 saniye demokrasisi! Mustafa Mutlu - Meclis Genel Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yasa Tasarısı ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nı görüşmeye başlad..
Dünyanın en iyi uzun mesafe koşucuları Antalya’da buluşacak Dünyanın en iyi uzun mesafe koşucularını buluşturacak 'Avrupa 10 bin Metre Kupası', 15 Nisan Cumartesi Antalya'da yapılacak. Yüzünc..
Bir romanın ilk cümlesi Selahattin Duman - Akıl sağlığınızı kendi kendinize test etmek istiyor, psikiyatrlara para kaptırmak istemiyorsanız önünüze bir kağıt çekin.. Bir roman yazsam nasıl ..
Tehlike bir değil Okay Gönensin - İran yönetimi nükleer araştırmalarında en önemli adımı attığı için bayram yapıyor. Onlarla birlikte kuşkusuz 'Müslüman dünya'nın bir kesimi de bayram yapıy..
Çevre Bakanı nereye bakıyor? Haşmet Babaoğlu - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin açıklamalarını izlerken güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum
İslam dünyası neden geri kaldı? Mine G. Kırıkkanat - TBMM Başkanı Bülent Arınç her ağzını açışta, elimde değil, kulaklarım Hacivat'ın sesinden, 'Aman Karagözüm...' diye başlayan bir replik ..
Açgözlü varilciyi açıklamak barbi kızı gazeteye vermeye benzemiyor! Necati Doğru - Kim olabilir bu açgözlü zehirci! Fabrikası var. Sanayici. Allah bilir helikopteri de vardır. İşe helikopte..
ANAP'ın önerisi ciddiye alınmalı Yavuz Semerci - Meclis, Sosyal Güvenlik yasa tasarısı üzerine görüşmelere başladı. Uzun bir süre bu konuyla yatıp kalkacağız. Ülkemizde 15 yaş üstünde 52 mi..
Mayıs-kasım 2007 mayınlı dönem Zülfü Livaneli - Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça Türkiye'nin sancıları artıyor. Neler olup bittiğini izleyenler için bu bir sürpriz değil
Bilgi Üniversitesi'nde 'Ermeni Sorunu' konferansı Ruhat Mengi - Biliyorsunuz 'tarihe alternatif bir tarih' arayan bazı akademisyen ve yazarların Boğaziçi Üniversitesi'nde yapmak istedikleri..
Yetersiz cevap Güngör Mengi - Cumhurbaşkanı Sezer'in laiklik ve irtica konusundaki eleştiri ve uyarıları adresine ulaştı. Ama hemen belirtmek zorundayız: iktidarın savunması yetersizdir. Çü..
'PKK ile IRA ve ETA modeli mücadele edin' AKP'li Akgül, PKK ile IRA ve ETA ile olduğu gibi mücadele edilerek finans kaynaklarının kesilmesini önerince, hem kendi partisinin hem de CHP'lileri..
İlticayla ilgili kanıt varsa iletin Sezer'in 'İrtica devlete sızmakta' sözlerine Şahin yanıt verdi: Cumhurbaşkanı'nın elinde irticai faaliyetler içinde bulunduğu tespiti yapılan kişiler vars..
'Cumhurbaşkanı'nın değil iktidarın ürettiği gerilim var' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Sezer'in Harp Akademileri Konferansı'nda yaptığı konuşmayla ilgili olarak, 'Sayın Cumhu..
İstanbul'a kitapkenti kuracağız Bilgi Üniversitesi'nin Kuştepe'deki yerleşkesinde düzenlenen '2. Türkiye Yayıncılık Kurultayı'nın açılışında konuşan Kültür Bakanı Atilla Koç, bakanlığının ye..
ABD tahvil faizi yüzde 5'i aştı piyasada panik arttı 10 yıllık ABD tahvil faizi son 4 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5.04'e çıkınca borsa dünkü zirvesinden 1.378 puan düştü. Dolar 1.355..
Vestel Beyaz Eşya'nın halka arzında fiyat 3.20 YTL oldu Vestel Beyaz Eşya'nın 11-12 Nisan'da talep toplama yöntemiyle yapılan halka arzında, ek satışla birlikte 3.2 YTL'den toplam 59.8 milyo..
İdaa bu yıl bahis pazarını 4 milyar dolara çıkaracak Türkiye'de 2 milyon kişi, haftada 50 milyon YTL'lik iddaa oynuyor. İstanbul'da Pendik, Türkiye'de Denizli en iddaa'cı bölgeler. En az idd..
Doany: Türk Telekom'u halka arza hazırlıyoruz Türk Telekom, Hazine payının halka arzı öncesi değer artırmak için Avea hisselerini almak istiyor
Başçı'dan tekstilciye mesaj Başkansız Merkez Bankası, dün Genel Kurulu'nu yaptı. Başkanvekili Başçı, 2006 yılı ve sonrası için asil başkan gibi konuştu: 'Dalgalı kur olmazsa olmaz, kurda yap..
Yeni Rakı kovboya gitti Mey İçki'nin çoğunluk hissesi dünyanın en büyük yatırım fonlarından ABD'li Texas Pacific Group'a satıldı. Yeni ortak rakıyı uluslararası marka yapacak
Egeliler Papa için bastırıyor Türkiye'ye gelecek Papa 16. Benediktus'un Efes'teki Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret etmesini isteyen Egeli işadamları, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Vatikan'a yazı ..
Tek sorun garanti Nükleer enerji zirvesine 'garanti' konusu damgasını vurdu. Hazine garantisi isteyen özel sektöre hükümet 'unutun' dedi. Bunun karşılığında hükümet üretilecek nükleer enerji..
Ben AKP-CHP tanımam tut kulağından at hocam Osman Pepe Tuzla'ya zehir gömen 'açgözlü sanayici'nin adını yine açıklamadı. TBMM Genel Kurulu'nda 'Elimizde bilgi var, kesin değil. Ama saklamaya..
İnternette Şeref Can için mesaj yağmuru Çanakkale'de kaybolan 2.5 yaşındaki çocuğun ailesi çareyi sanal ortamda arıyor. Binlerce kişiye mesaj atıp yardım isteyen aile, müjdeli haberi bekliyo..
7 zehirli varil daha çıktı Tuzla'da geçen hafta ortaya çıkarılan zehirli varillerin kim tarafından gömüldüğü hâlâ sır gibi saklanırken, 1 kilometre mesafede yeni variller bulundu
Öğrencilere menisini gösterdiği iddia edilen öğretmen açığa alındı Isparta'nın Keçiborlu İlçesi'ne bağlı Senir Beldesi'ndeki olay 6 Nisan günü Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda meydana geldi
Sevgilisinin yüzüne kızgın yağ döktü Adana'da eşinden boşandığını söyleyen, ancak nüfus cüzdanında evli görünen H.D. (28), nişanlısından ayrılan pazarlamacı Ahmet Tamer (28) ile 6 ay önce ev..
Nar şerbeti içip, dut kurusu yediler TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın İslam Konferansı Örgütü üyelerine Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği kokteyl ile yemeğe, Türk mutfağının geleneksel lezzetleri ha..
Begüm Hanım erkek eli istemedi Bangladeş Başbakanı Begüm Halide Ziya'yı ağırlayan Ankara, renkli görüntüler ve bugüne kadar hiç yaşanmayan protokol değişikliklerine sahne oldu
Başbakan'ın çeşmesi meğer 'kurtarılmış!' Erdoğan önceki gün, 'Perşembe Pazarı'ndaki tarihi çeşmeyi kurtaralım' dedi. Ama çeşme zaten 2 ay önce restore edilmişti
PKK'lı itiraf etti: Son 1 yılda bin kişi örgütten kaçtı Terör örgütü PKK üyesi Iraklı Kemal Hüseyin, son bir yılda örgütten yaklaşık bin kişinin kaçtığını söyledi
Başbakan'a yumurta atmanın cezası 1 yıl 2 ay Trabzon'da 24 Haziran 2005'te bir yol açılışına gelen Başbakan Tayyip Erdoğan'a yumurta attıkları ve protestoda bulundukları gerekçesiyle yargıla..
Ateşle oynuyor Ahmedinecad gözdağı verdi: Biz artık nükleer bir ülke olarak konuşuyoruz. Dengeler değişti. Müzakere yok, geri adım yok
Atatürk'ün Anı Yazıtı Sabancı Üniversitesinde açıldı Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı merhum Sakıp Sabancı ölümünün 2'nci yıldönümünde anılırken, 'Atatürk Anı Yazıtı'nın..
İki doçent trafik kazası kurbanı Zonguldak'taki bir kongreden dönen Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Selahattin Murat Rezaki ve Doç. Dr. Günfer Ayşe Gürer, d..
'Maltepe' rektörü görevden alındı YÖK Genel Kurulu, Ankara'da yaptığı dünkü toplantısında Maltepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin, rektör Prof. Dr. Aytekin Berkman'ın 'görevden alınması tal..
Şaka 'ihbara' jandarma baskını Kendisini kayıp İlayda Taşçı olarak tanıtarak yardım isteyen çocuğun adresini belirleyip baskın yapan jandarma, karşısında şaka yapan iki kız ilköğretim öğrenci..
Gözetlemede hukuk eksik İçişleri Bakanlığı'na bağlı mülkiye müfettişleri, İstanbul ve Diyarbakır caddelerini gözetleyen Mobil Elekronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarıyla ilgili hukuk..
Doğu'da bebek ölümü üç kat Doğu Anadolu'da bebek ölüm hızı, Türkiye ortalamasından üç kat fazla. Türkiye Milli Pediatri Derneği Van Şubesi Başkanı ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve..
Unutkan hırsız yakalandı Ahatlı Mahallesi'nde Mustafa Kaya'ya ait eve hırsızlık amacıyla giren bir kişi gürültü çıkarınca, komşular polisi aradı. Paniğe kapılan hırsız, geldiği kiralık otomob..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10