14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri
AFRİN HAREKATI'NDA 4. GÜN! OPERASYONDAN DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TMSF'ye Danıştay'dan iyi haber Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 13. Dairesi'nin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Egebank'tan doğan zararların Şevket Demirel ve yakınla..
AKP ile CHP kapıştı Sosyal güvenlik paketinin TBMM Genel Kurulu'nda 'temel yasa' yöntemiyle görüşülmesi AKP ile CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Görüşmeleri terk eden CHP Grup Başkan..
Brent petrolde 70 dolar aşıldı Uluslararası Petrol Borsası'nda (IPE) ham Brent petrol fiyatı 70 doları aştı. Borsada varil fiyatı 70.17 dolar olarak kaydedilen Kuzey Denizi ham Brent petrolü,..
Forbes 2000'de 13 Türk şirket ABD'nin iş ve ekonomi dergisi Forbes, dünyanın en büyük ve güçlü şirketlerinden seçilen 'Forbes Global 2000' listesini yayımladı. Türkiye'den de 13 şirketin yer ..
Zeytinyağında ihraç skandalı Türkiye'nin önemli ihracat kalemleri arasında yer alan zeytinyağına, bitkisel yağ karıştırılarak yurtdışına satıldığı belirlendi. Bazı firmaların zeytinyağına bi..
Irak'ta 'Ömer' ya da 'Ali' olmak zor iş Iraklılar, şubatta Şiilerin kutsal türbesi Askeriye'nin bombalanmasıyla patlak veren mezhep çatışmalarına kurban gitmemek için tuhaf yöntemler geliştir..
Sudan, Çad'da darbe peşinde Darfur'da 2003'ten beri Müslüman Arapları, Müslüman siyahlar üzerine salarak insanlığa karşı suç işlemekle suçlanan Sudan, mültecilerin sığınak yeri Çad'ı karıştır..
Leh bakana 'Ermeni' sitemi Türkiye'yi ziyaret eden Polonya Dışişleri Bakanı Stefan Meller, Polonya meclisinin geçen yıl 'Ermeni soykırımı'nı tanıma kararını, "O dönemdeki havayı yans..
'Kıbrıslı Türk oy atamaz' 78 Kıbrıslı Türk'ün, 21 Mayıs'ta Rum Kesimi'nde yapılacak genel seçimlerde 'seçme ve seçilme hakkını kullanmak' için yaptığı başvuru reddedildi.
Trablus'ta Batılı yıldızlar Lockerbie kurbanlarına tazminat ödeyip kitle imha silah programını çöpe attığı 2004'ten beri Batı'yla 'barış çubuğu tüttüren' Libya, 1986'daki ABD bombardımanının ..
Morales filmi çekiliyor Bolivya'nın yerli kökenli solcu Devlet Başkanı Evo Morales'in And Dağları'ndaki çobanlık günlerinden koka üreticiliği ve La Paz'daki başkanlık sarayına uzanan hayatı f..
Pekin Pançen Lama şovunda Çin'in komünist rejimi, ilk kez uluslararası bir dini toplantıya ev sahipliği yapıyor. Gelgelelim Pekin'de dün başlayan Dünya Budist Forumu'na, ruhani lider Dalay La..
İsveçli vekil: Mehter Marşı gibisiniz İsveç Parlamentosu İnsan Hakları Komitesi Başkanı Anne Ludvigsson, hükümetin insan hakları performansını beğenmedi. Ludvigsson, bu konuda Radikal'e şunla..
Sugden'e gözaltı yok Bingöl'de insan hakları ihlallerine ilişkin izinsiz araştırma yaparken, 'vize ihlali' nedeniyle sınırdışı edilmesine karar verilen Human Rights Watch üyesi Jonathan Sugde..
Şemdinli raporuna 'Kim yaptı' rötuşu Şemdinli Komisyonu'nun tartışılan taslak raporu dün yeniden düzeltildi. AKP'li Orhan Yıldız, raporun sonuç bölümünde beş şüpheli olayla ilgili, 'PKK terör..
CHP: Korunan bürokratlar kim? Haklarında soruşturma izni istenen bürokratların soruşturulmalarına izin verilmediği haberi Meclis'te. CHP'li Nail Kamacı, Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'un açıklad..
Öğrenci affına YÖK'ten onay şart AKP'nin, yurtdışına burslu gönderilen ancak irticai faaliyette bulundukları ya da başarısız oldukları için öğrencilikle ilişkisi kesilenlerin borçlarına ödeme..
AB'ye Kıbrıs ve Ermeni tavizi yok AB Genel Sekreteri Oğuz Demiralp, yaşanan tüm teknik sorunlara karşın AB ile müzakere sürecinin hızla ilerlediğini, Ankara'nın bu süreçte Kıbrıs ve Ermeni so..
Yumurta atmaya bir yıl iki ay hapis Başbakan Tayyip Erdoğan'ı, 24 Haziran 2005'te Trabzon'daki bir açılışta yumurta atarak protesto ettikleri gerekçesiyle yargılanan Murat Bektaşoğlu bir yıl..
Roj TV sorusuna Hamas imalı yanıt Meclis AB Uyum Komisyonu'nu ziyaret eden Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Christian Hoppe'e milletvekilleri ülkesinden yayın yapan Roj TV ile ilgili sorular ..
Ankaralı Namık sürprizi! Müzik Yapımcıları Derneği'nin düzenlediği 'Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2006' töreni, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Rekor kıran albümlerin öd..
Hakimden fırçayı yediler! Geçen hafta mahkemenin izniyle çocuklarını almaya Almanya'ya giden Tuğba Altıntop, eski eşi Rafet El Roman'ın kızları Su Elnur ve Şevval Nur'u vermediğini iddia etm..
Esra Ceyhan anne oldu Sevilen sunucu Esra Ceyhan, önceki gün 4 kilo 480 gram ağırlığında nur topu gibi bir kız çocuğu dünyaya getirdi
'Hayırsever' firarda Tekstil fabrikasını captagon imalathanesine dönüştürdüğü anlaşılınca hakkında tutuklama kararı çıkarılan 'Hayırsever' işadamı Reşat Kaleoğlu sırra kadem bastı. Gaziantep..
Ağca vizyonda İtalyan televizyonu Canale 5 için çekilen Papa 2'inci Jean Paul'ün hayatının anlatıldığı film, Paskalya haftası nedeniyle birçok ülkede gösterime giriyor
10 yıldır atmayan kalbi çalıştırıldı Nakil kalpli Hannah'nın, 10 yıldır dinlendirilen kendi kalbi yeniden çalıştırılıp, devreye sokuldu
Kedi operasyonu New York'ta bir kedi tarihi binada sıkışınca belediye duvarı deldirmedi. Minik Molly 12 gündür kurtarılmayı bekliyor
'Askerlerimizi hedef alan terörist değildir' İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Amerikan ABC televizyonuna verdiği bir demeçte ülkesinde bir tabuyu yıkan bir dizi açıklamaya imza attı
Yüksek gerilim F.Bahçe: 'G.Saray'ın şampiyon olmasını isteyen Yıldırım Demirören'in takipçisiyiz.' Beşiktaş: 'F.Bahçe, derbi maçımız konusunda kendisine ait olan tarzı ifade etmiş.'
Derbiye kart senaryosu! Vestel maçında sınırda bulunan Tuncay, Nobre, Luciano, Serkan ve Mehmet 2. sarıdan oyundan atılırsa cezayı Denizli kupa maçında çekip, G.Saray derbisinde oynayabilece..
'Daum 1 yıl daha kalacak' Yıldırım: 'Hocamız, hedeflerini önümüzdeki sezon da sürdürmek istemektedir.'
Aslan'ın işi zor G.Saray, Kadıköy'de 7, İnönü'de 10 yıldır 3 puan alamadı. Kalan 5 maçının ikisi bu deplasmanlarda
2-3 adam yeter 'Adnan Polat'ın tesislere gelip, destek vermesi takıma sevindirici. Onun da söylediği gibi gelecek sezon takıma 2-3 takviye yeterli olur.'
Gökhan Güleç 9 maçta Ailton'u geçti Ligin 2. yarısında transfer olan ve 9 maçta 6 gol atan genç yıldız, Sergen ile takımın 'en çok gol atan' ismi oldu
Kaygılılar ve timsahın gözyaşları Onur Kumbaracıbaşı - PKK polemiği tatsızlaştı.. İktidar ve muhalefet kaygılı. 'Sütten çıkmış ak kaşık' görünme telaşındalar. Oysa PKK tekrar azmışsa, sorum..
Palyaçonun gözyaşları Yüksel Aytuğ - Kanal D'deki 'Abbas Güçlü İle Genç Bakış'a konuk olan Mehmet Ali Erbil'in gözyaşlarını görünce aklıma ünlü hikâye geldi: Adam, psikiyatra gelir. 'Hiç mu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10