5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yük trenine bombalı saldırı Elazığ-Tatvan seferini yapmakta olan yük trenine Muş'un Kale ve Kurt istasyonları arasında uzaktan kumandalı bombalı saldırı düzenlendi. PKK'lı teröristlerin düze..
Rus malı Vektor biçerdöverler Türkiye'de de satışa çıktı EDİRNE - Rus malı Vektor marka biçerdöverler Türkiye'de satışa sunuldu. Makinalarda klimadan CD çalara kadar pek çok özellik bulunuyor..
Altında yükseliş sürüyor, fiyat 700 dolara yaklaşıyor LONDRA - Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş devam ediyor. Altının ons fiyatı 700 dolar düzeyine doğru ilerliyor. Londra Altın Piyasası'..
08.11.2006 itfa tarihli senet 10 Mayıs itibariyle ölçüt senet olmaktan çıkıyor ANKARA - Hazine, 2005-2006 Dönemi Piyasa Yapıcılığı Sistemi çerçevesinde, daha önceki dönemde ölçüt ihraç olarak..
VOB, günü 47.4 milyon YTL'lik işlem hacmiyle kapadı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 47 milyon 447 bin 846 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alınıp s..
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanma talebine red ANKARA - Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Terör Örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanma talebini reddetti. ..
Beyoğlu'ndaki simitçilerin kıyafetlerini modacı Cemil İpekçi tasarladı İSTANBUL - Beyoğlu'nda satış yapan simitçilerin kıyafetlerini modacı Cemil İpekçi tasarladı. Beyoğlu Belediyesi'nden ya..
Rize'nin kurumlar vergisi rekortmeni Çayeli Bakır RİZE - Rize'de, 2005 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. Rize Defterdarı İhsan Özbay, yaptığı yazılı açıklamada, Çayeli Bakır İşle..
Baykal'dan Başbakanlık Müsteşarı Dinçer yorumu /"Resmi takiye dönemi artık bitmiştir" ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer hakkındaki yargı kararını, "Re..
Erdoğan, Bakü'de Ahmedinecad ile görüştü / "Kitle imha silahlarının yaygınlaşmaması konusunda hemfikiriz" BAKÜ - Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 9. Zirve Toplantısı'na katılmak üzere Azer..
'O yazıyı yine yazacağım' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evde, ziyaretçi defterine yazılanları incelerken, AKP aleyhine ifadeler bulunduğu için yırttığı y..
Tunceli'de PKK sığınağı bulundu Tunceli kırsalında arama tarama faaliyetleri yapan güvenlik güçleri, PKK'lı teröristlerin silah ve teçhizatlarını sakladıkları bir sığınağı ortaya çıkardı
Bakanlığın dağıttığı koyunlar hastalıklı çıktı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca Hayvancılığı Destekleme Projesi kapsamında Kırıkkale'nin bazı köylerine Bakan Methi Eker'in de katılımı ile da..
Halkbank, ilk çeyrekte KOBİ'lere 7.5 milyar YTL kredi verdi SAMSUN - Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Bozkurt, KOBİ'lere 2006 yılının ilk 3 ayında 7.5 milyar YTL kredi verdiklerini bel..
Pazartesi günü (8 Mayıs 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 8 Mayıs 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dol..
Kapıkule'de rüşvete göz yuman 19 kişiye dava Kapıkule Gümrük Kapısı'nda rüşvet ve irtikap suçuna kasten göz yumdukları iddia edilen gümrük müdürü, müdür yardımcıları, kısım amiri ve gümrük m..
Babacan: AB tarama sürecinde yarı yolu tamamladık BRÜKSEL - Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) Ekonomi ve Maliye Bakanları Konseyi (ECOFIN) toplantısına katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Al..
THY'nin tarifeli Mumbai seferleri başlıyor İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den sonra uçuş ağına ekleyeceği 24 yeni dış hat noktasından biri olan Mumbai'y..
Erdoğan'ı kızdıran defter kaldırıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk'ün doğduğu evdeki ziyaretçi defterindeki bir yazıyı defterden çıkarmasından sonra konsolosluk görevlileri bugün ..
"Ben çiftçi Mehmet değilim" Başbakan Erdoğan'ın Atatürk'ün Selanik'teki evinde anı defterine yazdığı yazısı kopartılan Fethi Dördüncü, "Başbakanın yaptığı bana hakarettir, ben Mersin'deki çif..
Han Yapı'nın "İsthanbul Evleri" projesi başladı İSTANBUL - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı'nın da aralarında bulunduğu 17 işadamının kurduğu Han Yapı Gayrimenkul, "İsth..
Cadbury Kent'in ilk ortak ürünü Trident marka sakız, Türkiye'de satışta İSTANBUL - Cadbury tarafından üretilen sakız markası Trident, Cadbury Kent ailesinin ilk ortak ürünü olarak Türkiye'de ..
DTP'lilerin Irak programı iptal edildi DİYARBAKIR - Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'un, Irak programları iptal edildi. DTP Yerel Yönetimlerden Sorumlu ..
Başbakan Erdoğan EIT zirvesinde 'Değerlerarası soğuk savaş tehlikesi ile karşı karşıyayız'
Başesgioğlu: Her şey para değil Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, küreselleşen dünyada ekonomik politikaların bir şekilde yerine oturduğunu ve artık sosyal politikalara ağ..
Şemdinli duruşmasında sivil jandarma görevlileri Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde eski PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz'a ait Umut Kitabevi'nin bombalanması olayıyla ilgili Van 3'üncü Ağır Ceza Ma..
İstanbul'daki antika operasyonunda 248 parça tarihi eser yakalandı İSTANBUL - İstanbul'da tarihi eser kaçakçılığına ilişkin düzenlenen 2 ayrı operasyonda, Roma ve Bizans dönemlerine ait 248 p..
Çanakkale'de vergi rekortmeni Uludağ Elektrik ÇANAKKALE - Çanakkale'de, kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. Çanakkale Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada, 2005 yılı vergilendirme d..
Çin'de yeni bir kuş gribi salgını ortaya çıktı PEKİN - Çin'in batısındaki Çinghay eyaletinde, yabani kuşlar arasında kuş gribi salgını görüldü. Çin Tarım Bakanlığı'nın internet sitesinde yapı..
ÖİB, Erdemir aleyhine dava açtı İSTANBUL - T.C.Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Erdemir'e, olağan genel kurulun iptali, dağıtılacak temettü tutarı ile alınması gereken temettü tut..
Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad ile görüştü BAKÜ - Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 9.'su düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10