3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ersin Özince'den 'ev alın' çağrısı Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, konut kredisi faizlerinin 'çok uygun' olduğunu belirterek "B..
KEY ödemesine onay TBMM Sağlık Komisyonda dün Konut Edindirme Yardımı (KEY) kesintilerinin hak sahiplerine ödenmesine ilişkin yasa tasarısı görüşülerek kabul edildi.
Katar'da umut büyük Türkiye, dünyanın önemli doğalgaz ihracatçılarından Katar'ın önümüzdeki beş yılda gerçekleştirmeyi planladığı 100 milyar dolarlık altyapı ve üstyapı yatırımlarından pay al..
182 bin kişi kart affı talep etti Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın sona erdiğini belirterek, geçici verilere göre b..
Telsim'e Danıştay izni Danıştay Telsim'in İngiliz mobil telefon devi Vodafone'a 4.55 milyar dolara satışında imtiyaz sözleşmesi taslağına onay verdi ve böylece devir öncesi en önemli aşamalar..
'Alman marşı Türkçe de söylensin' ABD'de Latin göçmenin vatandaşlık mücadelesini milli marşının İspanyolca versiyonunu (Nuestro Himno) söyleyerek simgeleştirmesi...
Miniklere atom aşısı Üç yeni uranyum yatağı bulduğunu açıklayan İran rejimi, Tahran ve Kum'da nükleer enerji sergileri açtı. Sergide çocuklar nükleer meraklarını resme döktü.
Rum liderden Kıbrıslı Türk-PKK'lı kıyası Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Kıbrıslı Türkler ile PKK'lılar arasında benzerlik kurdu. Papadopulos, Yunan Eleftiros Tipos gazetesine demecind..
Wolfensohn 'Hamaszede' Ortadoğu Dörtlüsü'nün (BM, AB, ABD, Rusya) özel temsilcisi James Wolfensohn, Filistin'de Hamas hükümetinin 'görevini savunulamaz hale getirdiği' gerekçesiyle istifa ett..
Amerikalı genç Irak'ı bilmiyor ABD'li 10 gençten altısı, ülkelerinin 'demokrasiyi kurmak için' üç yıldır işgal altında tuttuğu Irak'ı haritada gösteremiyor. National Geographic'in araştırması..
En yüzsüzü ABD elçiliği Britanya'nın başkenti Londra'da trafik şubesinin başı büyükelçiliklerle dertte. Kentteki diplomatların çoğu kent merkezine giren araçlardan alınan 'ayakbastı parası'..
'Asker zaten Irak'ta' Bilgilendirme toplantısı Genelkurmay Harekât Başkanı Korgeneral Kalyoncu, dün basına bilgi verdi: "Kuzey Irak'ta Türk askerinin mevcudiyeti gizli değil. Terör..
ABD rahatsız değil ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Kuzey Irak'taki Türk askeri varlığından ne kendilerinin ne de Irak hükümetinin rahatsız olmadığını belirtirken...
Gül: Pürüz yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Biz Irak'ın sınırlarını da koruyoruz. Irak'la pürüzler giderildi" diye konuştu.
İki kritik kente yeni polis şefleri Şemdinli ile gündeme gelen Hakkâri'nin ve rahip Santoro cinayeti ile silahlı saldırılarla dikkatleri çeken Trabzon'un emniyet müdürleri değiştirildi.
AKP'de 'telekulak' AKP Adana İl Başkanı Abdullah Doğru, yeniden aday olduğu 6 Mayıs'taki il kongresi öncesinde telefonlarının dinlendiğini ileri sürdü.
6. maddenin sahibi gizli Terörle mücadele yasa (TMY) tasarısı, Adalet Komisyonu'nda dün görüşülmeye başlandı. Özellikle 6. madde tartışıldı. Görüşmeler haftaya bırakıldı.
Diyarbakır'da yoğun hazırlık PKK'lı cenazelerinin ardından çıkan olaylarda 11 kişinin yaşamını yitirdiği Diyarbakır, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı ağırlamaya hazırlanıyor.
AKP'li kadınlar kızdı AKP'li Tuzla Belediyesi'nin yeni evlenenlere dağıttığı, kadına şiddeti hoşgören ve şeriat propagandası yapılan kitapçık AKP'den de tepki gördü.
Belçika'da Türk işi cinayet Belçika'da yaşayan Hasan Arslan, eşi Marianne Bonhomme'yi sokak ortasında boğarak öldürdü. Brüksel Vivegnies bölgesinde...
PKK'lı tarihi eser kaçakçısı İhbar üzerine harekete geçen Şanlıurfa polisinin arama yaptığı otomobilde M.Ö 1000-2000 yılları arası döneme ait sekiz tarihi eser, iki altın sikke, Roma dönemine..
Kopyacılar '0' almayacak İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ni değiştiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'ilklere' imza attı. Kopya çeken öğrenciye sıfır, seçmeli derslere de not verilmeyecek.
Sanayi istemeyen kent Tuzla'da toprağa ve suya karışarak İstanbul'un geleceğini tehlikeye sokan zehirli variller, ağır sanayi tesislerinin kent dışına taşınma sürecini de hızlandırdı.
AİHM: İslamiyet de eleştirilebilir Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 'İslamiyet Gerçeği' adlı kitabında İslam ve Kuran'ı eleştirdiği gerekçesiyle hapis...
YÖK'ten 'açık lise' uyarısı İmam -hatip öğrencilerinin genel lise diploması almasını sağlayan yönetmelik değişikliğinin üç ay sonra Danıştay'ca iptal edilmesiyle başlayan tartışmalara YÖK açı..
Haber Ödülü Önel'in oldu 1979 yılında öldürülen Abdi İpekçi anısına Milliyet gazetesince düzenlenen 'Yılın Gazetecilik Ödülünü' haber dalında Star grubundan Mehmet Ali Önel' Malatya Çocuk Yuv..
Türkmen Karacaoğlan... Halk ozanı Karacaoğlan, doğumunun 400. yılında Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta anıldı. Dün başlayan 'Karacaoğlan'ı Anma Konferansı'ndan önce, Aşkabat'ın merkezindek..
İzmir Expo 2015'e talip oluyor Türkiye, dünyanın en büyük fuarlarından Expo 2015 için sağlık temasıyla İzmir'i aday gösterecek. Seçim 2008'de yapılacak.
'Çankaya'nın tarihi kitapta Çankaya Köşkü'nün 1923'ten günümüze uzanan öyküsü, 'Cumhurbaşkanlığı Tarihi' adıyla kitaplaştırıldı.
Hırsızlar çocuğu çaldı Otomobilinin bakımını yaptırmak için Avcılar'da bir servise giden Adem Duran, sekiz yaşındaki kızı Selin arka koltukta uyurken kontak anahtarını aracın üzerinde bıraktı..
Spermler tehlikede! 'Greenpeace'ten kötü haber: Son yıllarda erkeklerin spermi giderek azalıyor! Greenpeace Belçika Temsilcisi...
104'lük gelin 33'lük damat Malezya'da 33 yaşındaki erkek, 104 yaşındaki kadınla evlendi. Star gazetesinin haberine göre bu...
Depresyonu dadıya zarar Şarkıcı Britney Spears ve dansçı eşi Kevin Federline, 7.5 aylık oğulları Sean Preston'u mama sandalyesinden kaldırmaya çalışırken düşüren dadıyı işten çıkardı.
Tek çatıda Sezer'in dediği olacak Hükümet, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kısmen iade ettiği SKK, Bağ - Kur ve Emekli Sandığı'nı tek çatı altında toplayan Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu'n..
Hediyeler daha çok kişinin sigara bırakmasını sağlıyor Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce, tütün ve tütün mamüllerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve ..
‘Rusya ilaç kalıntısı yoktur raporu istiyor, üreticiler tahlil yaptırsın’ Aydın Valisi Mustafa Malay, "Çilek üreticilerimiz tahlil yaptırmaktan kaçınmasın." dedi.
Resim yarışmasıyla trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor Denizli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğal Âfetler ve Yol Güvenliği Eğitim Derneği (DAYGED) tarafından, Trafik ..
Ormancı türküsüne konu olan Gevenes köyü eski adına kavuştu Muğla merkeze bağlı Çaybükü köyü, 41 yıl aradan sonra eski ismi Gevenes’i tekrar aldı.
Ege’deki ihracat artışını tarım sektörleri ateşledi Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreterliği tarafından kayda alınan rakamlara göre ihracat, 2006 yılı nisan ayında, bir önceki yılın ..
Mehteranı yaygınlaştırmak için bir grup gönüllü dernek kurdu Denizli’de bir grup gönüllü, mehteranı yaygınlaştırmak ve halk oyunlarını yaşatmak için Osmanlı Mehteranı ve Halk Oyunları Yaşatma..
25 ülkeden 500 işadamı Egeli 200 firmayla bir araya gelecek İzmir’den Denizli’ye, Balıkesir’den Kütahya’ya farklı sektörlerden 200 Egeli sanayici ve işadamı, Afrika’nın değişik ülkelerinden g..
Kimya Milli Takımı’nın yarısı Yamanlar’dan çıktı Güney Kore’nin Gyengson şehrinde 2–11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 38. Uluslararası Kimya Olimpiyatları’nda (IChO) Türkiye’yi temsil edece..
Metruk evler yıkılarak şehir modern görünüme kavuşturulacak Erzurum’un Yakutiye Beldesi sınırları içindeki Yeni Cuma ve Mehdiefendi mahallelerindeki toprak kayması tehlikesi geçiren, depreme..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10