3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri: AB müzakere sürecimiz hem AB tarafını hem de bizi tatmin edecek şekilde sürüyor ANKARA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, AB sürecinin uzun ve zorlu bir yol olduğunu belirte..
Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokmayı hedefliyoruz/ "MB'de 62 milyar dolar var" ADIYAMAN - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012'den sonra Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi..
Mumcu'dan hükümete TMY eleştirisi: Yasanın niyeti belli değil ANKARA - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, karşılarına apar topar bir Terörle Mücadele Kanunu Tasarısı çıkarıldığını if..
ÖSS için düğün yasağı Kırıkkale'de, Haziran ayında yapılacak olan OKS ve ÖSS hazırlanan öğrencilerin rahatsız olmamaları için ev düğünlerine 17 gün süreyle yasak getirildiği bildirildi. Kırık..
Vakıf Menkul, kar payı dağıtımına 31 Mayıs'ta başlıyor İSTANBUL - Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş, kar payı dağıtımını 31.05.2006-15.06.2006 tarihleri arasında gerçekleştirecek...
AB Sırplarla müzakereleri dondurdu AB Komisyonu, Sırbistan ile AB arasında istikrar ve işbirliği mutabakatı imzalanmasını hedefleyen ve gelecek hafta tekrar başlaması öngörülen müzakereleri a..
Emekli Sandığı haksız maaşların peşinde Emekli Sandığı Genel Müdürü Mehmet Ali Özyer, ''Denetimlerde, 1 kişiden 433 defa akciğer grafisi alınması, 361 defa strip ile idrar muayenesi ya da 18 ..
Bank Kapital davası Yargıtay'da İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, el konulan Bank Kapital'i zarara uğrattıkları iddiasıyla aralarında iş adamı Mahmut Ceylan ve Yahya Murat Demirel'in de bu..
'Sınır ihlali ve taciz son bulsun' İran'ın Kuzey Irak'taki PKK ve PJAK kamplarına yönelik operasyonlarına bölgesel Kürt yönetiminden tepki geldi
Yabancıların gözü Türkiye'de Gayrimenkul Zirvesi'ne katılan Aerium Retail Properties Genel Müdürü Anthony Khoi, Türkiye’nin yatırımlar için harika bir ülke olduğunu bildirdi. Yatırım pazarını..
Favori, bedelli hisse satışına ilişkin Lucetta Consultants'la anlaştı İSTANBUL - Favori Dinlenme Yerleri A.Ş, sermaye artırımına yönelik 2 milyon YTL'lik bedelli hisselerin satışında yurdışı ..
Goodyear, Lokavt Kararı aldı İSTANBUL - Goodyear Lastikleri T.A.Ş, Lastik İş Sendikası'nın grev kararı almasının ardından, Lokavt Kararı aldı. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şöyle den..
Coca-Cola'dan yeni ürün: Doğal kaynak suyu "Doğazen" İSTANBUL - Coca-Cola, ürün gamına doğal kaynak suyu "Doğazen"i ekledi. Coca Cola tarafından yapılan açıklamaya göre, Sapanca'daki Samandı..
Marmaris Martı, bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Marmaris Martı Otel İşletmeleri A.Ş, bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu. Şirketin borsaya gönderdiği açık..
Hazine, tahvil ihalesi sonrası PY'lere 109.7 milyon YTL'lik satış yaptı ANKARA - Hazine'nin dün düzenlediği 12 ay(378) gün vadeli YTL cinsi iskontolu tahvil ihalesinin ardından piyasa yapıcı..
Tübitak'a başvuran 60 kurumdan 16'sı e-imza sertifikası alabildi İSTANBUL - Türkiye'de e-imza ile ilgili düzenlemeler tamamlanmış olmasına karşılık sadece 16 devlet kurumu e-imza uygulamaları..
Baykal'ı konuşturmadılar CHP lideri Baykal, Hacettepe Üniversitesi'ned öğrencilerin protestosuyla karşılaştı. Baykal, konuşmasını yarıda kesti. . CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Irak'ın çok t..
Mehmetçik Kuzey Irak'ta PKK nöbetinde Kuzey Irak sınırında yığınak yapıp stratejik tepelere konuşlanan mehmetçik, kritik noktalarda ise sınırın Irak tarafında da yerini alarak, PKK'lı teröri..
Şemdinli davası başlıyor Türkiye gündemini aylarca meşgul eden Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde eski PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz'a ait Umut Kitabevi'nin bombalanması olayının ilk duruşması ya..
Dışişleri: Türkiye'nin güvenliği için gerekli her tedbir alınır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Türkiye'nin güvenliği için gerek görülen her tedbirin alınacağını söyledi.
MB döviz alım ihalesine 77 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3162 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 77 milyon dolar teklif geldi. MB'..
TÜRKONFED: Teşvikler bölgesel kalkınmışlık farklarını azaltmadı İSTANBUL - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Enis Özsaruhan, teşvik uygulamasının bö..
Ağar'ın Savaştepe mitinginde, AKP'li gerginliği Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'ne gelen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın mitinginde, AKP'lilerin açtığı pankart gerginliğe yol açtı. Ağar'ın Sa..
'Ermeni Terörü Anıtları' dikilecek ABD'deki Ermeni lobisinin sözde soykırım iddialarına karşı protesto gösterileri düzenleyen Ülker Aksu Paris, New York ve İstanbul'da, 'Ermeni Terör Anıtlar..
Felluce'de intihar saldırısı: 18 ölü Irak'ın Felluce kentinde düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 18'e yükseldiği bildirildi. . Sağlık yetkilileri, intihar komandosunun, kentt..
CHP'lilerden Tuzla Belediye Başkanı Demirci hakkında suç duyurusu İSTANBUL - CHP Tuzla İlçe Teşkilatı üyeleri, Tuzla Belediyesi'nin evli çiftlere dağıttığı "Delilleriyle Aile İlmihali" adlı k..
MÜSİAD Başkanı Bolat: Süleyman Demirel'in açıklamaları "ibretlik" İSTANBUL - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in bi..
Eşinin kafasına şiş sapladı! Kilis'te bir kişi tartıştığı eşinin kafasına şiş sapladı. Edinilen bilgiye göre, Karaali Mahallesi Akcurun Caddesi'nde, eve alkollü geldiği belirtilen Mehmet Ali ..
Bakan Şener: Türkiye, IMF'ye borcunu kapatabilecek düzeyde ANKARA - Bir süre öncesine kadar IMF desteğine ihtiyaç duyan Türkiye'nin, bugün borçlarının bir kısmını 'plan dışı ödeyebilecek' düz..
Sergen 'yedek' başlıyor, Tümer Tigana'ya bağlı Tigana, Sergen'i ilk 11'e almıyor. Tümer'i de yedek düşünen Fransız teknik adam bu konudaki son kararını sabah verecek
Jeotermal fiyaskosu Denizli'de geçen dönem Belediye Başkanı olan DYP'li Ali Aygören'in kentin jeotermal enerjiyle ısıtılması amacıyla Gölemezli Beldesi'nde açtırdığı 4 jeotermal kuyu kaderin..
ABD Dışişleri: Komşuları Irak'ın sınırlarına saygı göstermeli WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın bütün komşularına, Irak'ın egemenliğine saygı göstermeleri ve sınırlara ilişkin kon..
Denizlili tekstilci öldürülmüş halde fabrikasında bulundu DENİZLİ - Denizli'de bir iş adamı, ortağı olduğu tekstil fabrikasında öldürülmüş halde bulundu. Alınan bilgiye göre, Selim Sağsöz (53..
Borsa 1.seansta 45 bini zorladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 529,34 puan artarak 44.942,96 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 1,19 değer kazan..
İş Bankası'ndan kurumlar vergisi rekoru Türkiye İş Bankası, ödeyeceği 723.1 milyon YTL vergi ile bu yıl İstanbul'da kurumlar vergisi rekortmeni oldu. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Kuruml..
"IMF borcunu kapatabiliriz" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, düne kadar IMF desteğine ihtiyaç duyan Türkiye'nin, bugün borçlarının bir kısmını ''plan dışı ödeyebilecek''..
İstanbul'un kurumlar vergisi rekortmeni İş Bankası oldu/ İlk 10'un içinde 6 banka var İSTANBUL - Türkiye İş Bankası, ödeyeceği 723.1 milyon YTL vergi ile bu yıl İstanbul'da kurumlar vergisi r..
TESKOMB, 100 esnafı Almanya'ya gönderiyor ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından, ihracatı öğrenmek üzere 100 esnaf ..
Kurumsalda Gaziantep'in vergi rekortmeni Toros Elektrik GAZİANTEP - Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı, Nisan ayında verilen Kurumlar Vergisi Beyannamelerine göre, il fenelinde Toros Elektrik..
TOBB kontenjanından KİK üyeliğine Ahmet Ülker atandı ANKARA - Kamu İhale Kurulu (KİK) üyeliğine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından önerilen Ahmet Ülker atandı. Atama kararı..
Türkmenistan'da lojmanları Sehil İnşaat yapacak AŞKABAT - Türk firması Sehil İnşaat Endüstri Ticaret Ltd. Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta 32 milyon dolarlık bir ihale kazandı. Türkmenist..
Bilirkişi ücretleri ikiye katlandı ANKARA - Gelir İdaresi Başkanlığı, Vergi Kanunları uyarınca kurulan çeşitli komisyonlarca seçilen bilirkişilere ödenmekte olan ücret haddini, iki katına çık..
Hisarcıklıoğlu: Türkiye'yi ayağa kaldıracak girişimci orta sınıftır BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen 4. Ulusal Girişimcilik Kongresi açılış konuşmalarıyla b..
Borsa, alıcılı ilk yarıda 45 bini geçemedi/ Endeks, 529 puan arttı: 44943/ Döviz gevşedi, faiz sakin İSTANBUL - Borsa, alıcılı başladığı günün ilk yarısında 45 bin direncini kırmayı başaramad..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10