23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kartal'da midibüs görünümlü tanker 'kaçakçılıktan' yakalandı İSTANBUL - Kartal'da, bakıldığında yolcu taşımada kullanıldığı sanılan, ancak içine yerleştirilen 4 tonluk depoyla akaryakıt kaçak..
İpek Şenoğlu erkenden havlu attı Sony Ericsson WTA İstanbul Cup tenis turnuvasında mücadele eden tek Türk sporcu İpek Şenoğlu, WTA sıralamasında 35. sırada bulunan Hintli Sania Mirza'ya 2-0 y..
PKK'lı 5 terörist teslim oldu Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lı 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
OECD: Türkiye'nin büyüme hızı 2006 ve 2007'de de yüzde 6'nın üzerinde kalır PARİS - Türkiye'de ekonomik büyüme hızının 2006 ve 2007 yıllarında yüzde 6'ın üstünde kalacağını tahmin eden Ekonom..
Alman ekonomi dergisi Wirtschaftswoche: Türkiye ekonomisi yeni sınavlarla karşı karşıya BERLİN - Almanya'da haftalık yayınlanan "Wirtschaftswoche" adlı ekonomi dergisi, son gelişmeleri değerl..
VOB, günü 97.6 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 97 milyon 595 bin 960 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Net Grubu ile Ağaoğlu arasında dev ortaklık / "Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi" ne imzalar atıldı İSTANBUL - 25 yıldır inşaat, turizm ve hizmet sektöründe başarılı çalış..
Yıldırım Demirören: Savaşan bir takım yaratacağız Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, en az 6-7 oyuncu daha alacaklarını belirterek, "Amacımız, savaşan, yenik olsa bile seyircileri mu..
Alman demiryolu şirketlerinden temsilciler yarın Ankara'ya gelecek ANKARA - Alman demiryolları şirket temsilcilerinden oluşan bir grup işadamı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Ankara'..
UAÖ: Türkiye'nin reformlarında yavaşlama var / Ülkede kadın hakları ilerliyor LONDRA - AB ile üyelik müzakereleri başlayan Türkiye'de 2005 yılında reformların uygulamasında yavaşlama görüldüğ..
Ecevit'e sevgi seli Komadaki Ecevit için açılan ziyaretçi defterinden 7 cilt doldu
Kuveyt Türk ve Türkiye Finans halka arza hazırlanıyor İSTANBUL - Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Ufuk Uyan, Bank Asya'nın halka arzının sektöre ivme kazandırdığını ifade ederek, Kuv..
Halis Toprak, yurt dışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti / Mahkeme talebi reddetti İSTANBUL - İş adamı Halis Toprak, ABD Devlet eski Başkanı Bill Clinton tarafından Amerika'ya davet..
Ali Müfit Gürtuna'dan siyasette yeni oluşum: Turkuaz Hareketi KONYA - Turkuaz Hareketi lideri Ali Müfit Gürtuna, "Siyaset toplumsal yapıyı ayrıştırırsa, bu tam bir felakettir" dedi. Gürtuna,..
CHP lideri Baykal: AKP'nin alternatifi var / Aydınlık bir gelecek görülmeye başlandı ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin daha aydınlık bir geleceğin ışıklarını şimdiden görme..
Aydın'da encümen, 200 milyon dolarlık jeotermal enerji protokolünü iptal etti AYDIN - Aydın İl Özel İdaresi ile Doğan Jeotermal Enerji Şirketi arasında imzalanan ve 200 milyon dolarlık jeoter..
İslam ülkeleri ticari işbirliğini geliştirmek istiyor İstanbul'da önümüzdeki kasım ayında 22'inci kez toplanacak İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'..
Doğalgaz boru hattına bombalı saldırı İran'dan gelip, Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden geçen BOTAŞ'a ait doğalgaz boru hattı, düzenlenen bombalı saldırıda hasar gördü
Çarşamba günü (24 Mayıs 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 24 Mayıs 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, do..
Turkcell'in Rus ortağı, genel kurul kararlarından memnun İSTANBUL - Turkcell'in Rus ortağı Altimo İstanbul'da dün Turkcell Holding, Çukurova ve Telia Sonera?nın katılımıyla gerçekleşen Turkce..
Piyasalardaki dalgalanma MB beklenti anketine de yansıdı / Beklentiler enflasyon, faiz ve dolarda yukarı ANKARA- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından her ay içinde iki defa yapılan be..
Sönmez Pamuklu'da Olağan Genel Kurul 14 Haziran'da İSTANBUL - Sönmez Pamuklu'da Olağan Genel Kurul 14 Haziran'da yapılacak. Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıkl..
TİM, ihracat rakamlarını İzmir'de açıklayacak İSTANBUL - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat rakamlarını İzmir'de açıklayacak. TİM'den yapılan yazılı açıklamada, Mayıs ayı ihraca..
Temsa, 2007'de Avrupa'nın en büyük otobüs üreticisi olma hedefinde ADANA - Otomobil, otobüs ve iş makineleri üreticisi olan TEMSA'nın, 2007 yılında Avrupa'nın en büyük bağımsız otobüs ve mid..
Yeğenine tecavüz eden amca intihar etti Konya'nın Akşehir ilçesinde, 5 yaşındaki yeğenine tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hakan A., cezaevinde tek başına kaldığı hücred..
Orgeneral Özkök, savaş uçaklarının çarpıştığı duyunca törenden ayrıldı Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde mayının patlaması sonucu şyehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Kale için Ankara Kocatep..
Milli Eğitim Bakanlığı, çalışanlarıyla "Etik Sözleşme" imzalayacak ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, çalışanlarıyla "Etik Sözleşme" imzalayacak. Müsteşar Necat Birinci, Bakanlık merkez v..
Vatansever Kuvvetler: Danıştay'a saldırıdan hükümet zarar gördü Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği Genel Başkanı Taner Ünal, derneğin Bolu şubesinin açılışında yaptığı konuşmad..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10