21 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

21 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rum kesiminde seçim heyecanı Kıbrıs Rum kesiminde bugün yapılan parlamento seçiminde oyların yüzde 91.9'u sayıldı. Sayılan oylara göre, AKEL, DİSİ ve EDİ 2001 seçimine göre oy kaybederken, An..
Erdoğan: Biz din eksenli bir parti değiliz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin din eksenli bir parti olmadığını belirterek, ''Biz laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinin mensubu..
Tüzün: Sabaha kadar ağladım Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan 51. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi ''Süper Star'' adlı parçayla temsil eden SibelTüzün, yarışmadan sonra sabaha k..
Erdoğan ABD'yi uyardı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Robert Zoellick ile yaptığı görüşmede, ''Irak'ta yeni bir hükümet kurulmasıyla birlikte terör örgütü PKK'..
Kayseri'de intertoto heyecanı Kayserispor yönetimi, tarihinde ilk kez İntertoto'da mücadele edecek olmanın heyecanıyla, kentin dört bir yanını sarı-kırmızı renklerle süsleyip, kenti ve takımı..
Baykal: Herkes cumhuriyetin değerlerini savunmalı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, cumhuriyetin değerlerini savunmanın herkesin görevi olduğunu belirterek, "Çare, kurum değildir; çare, millett..
F.Bahçeliler Aziz Yıldırım için yürüdü Fenerbahçe taraftarları, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı istifa kararından vazgeçirmek için bugün bir yürüyüş düzenledi. ''Büyük Yürüyüş'' adı verilen etk..
Baykal yine sert çıktı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'yi laiklikten, demokrasi aracılığıyla mahrum etmek isteyenlerin kaybetmeye mahkum olduklarını belirterek, ''Ama bu kaybındemokra..
Baykal: Laiklik, artık iktidardan ve devletten güç alarak savunulan ilke olmaktan çıktı İSTANBUL - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye'de laiklik artık iktidar..
Başesgioğlu: Sigorta primini indireceğiz Çalışma ve Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, işverenlere, "SSK primlerinde indirim yapacakları" müjdesi verdi.
Türkiye’de yatırımın ‘EN’leri Yerli ve yabancı yatırımcı için Türkiye, dünyada en pahalı enerjiye, en yüksek vergi artışına, en katı çalışma mevzuatına, en pahalı internete, en hızlı büyüyen..
Korean Air, Türkiye'ye doğrudan uçuşlara başladı SEUL - Güney Kore'nin en büyük havayolları şirketi Korean Air, bugünden itibaren Türkiye'ye doğrudan uçuşlara başladı. Şirketten yapılan aç..
TEB, kredi kartı nakit avans gecikme faiz oranını indirdi İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası (TEB), kredi kartı nakit avans gecikme faiz oranını indirdi. TEB'den yapılan yazılı açıklamaya ..
Öpüşmeye yasak için ayaklandılar Endonezya'da, kamuya açık yerlerde öpüşmeyi yasaklayan ya da erotik şiire, dansa hapis cezası getiren pornografiyle mücadele yasa tasarısına destek için 100 b..
Karadağ'da bağımsızlık refarandumu Karadağ'da halk, Sırbistan ile birliğin sürdürülmesi ya da bağımsızlık kararı için oy vermek üzere sandığa gidiyor. Halka, ''Karadağ'ın tam uluslararası ege..
Rum kesimi sandık başında Kıbrıs Rum kesiminde, 56 sandalyenin yeni sahiplerini belirlemek üzere saat 07.00'den itibaren sandık başına gidiliyor. Toplam 500 bin 606 kayıtlı seçmen, bin 216 se..
Silahlı saldırıda yaralanan Danıştay üyelerinden Ayfer Özdemir taburcu oldu ANKARA - Danıştay'a yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan Danıştay üyelerinden Ayfer Özdemir, türban..
ATO'dan Vakıflar Yasa Tasarısı'na tepki / Aygün: Türkiye'nin temellerine dinamit konuyor ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Vakıflar Yasa Tasarısı ile azınlık vakıfların..
IMF Başkan Yardımcılığı'na John Lipsky atandı WASHİNGTON - IMF Başkan Yardımcılığı'na Anne Krueger yerine JP Morgan'ın Başkan Yardımcısı John Lipsky atandı. Uluslararası Para Fonu (IMF) Baş..
Ecevit'in uyutulmasına devam GATA, ''eski Başbakan Bülent Ecevit'in beyninde mevcut olan ödemin çözülebilmesi için bir süre daha uyutulmaya devam edilmesine karar verildiğini'' bildirdi. GATA..
4 şirketten daha ilk çeyrek bilançosu / TÜPRAŞ'ın karı 56.2 milyon YTL oldu İSTANBUL - İMKB'de 4 şirket daha 2006 yılı ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Gima Gıda ve İhtiyaç Maddeleri T.A.Ş, b..
Garanti Bankası, 2 yeni şube açıyor İSTANBUL - Garanti Bankası, 2 yeni şube açıyor. T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın 2. Sanayi Sitesi Şubesi'nin 2. ..
Kerevitaş, alacaklı bankalarla 2. Ek FYYS anlaşmasını imzaladı İSTANBUL - Kerevitaş, alacaklı bankalarla 2. Ek FYYS anlaşmasını imzaladı. Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Bor..
Ceytaş, Adana Tufanbeyli'deki maden sahalarını Tufanbeyli Elektrik A.Ş.'ye devrediyor İSTANBUL - Ceytaş, Adana Tufanbeyli'deki maden sahalarını Tufanbeyli Elektrik A.Ş.'ye devrediyor. Ceytaş..
Finansbank, Muğla Milas'ta şube açtı İSTANBUL - Finansbank, Muğla Milas'ta şube açtı. Finansbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın "Milas Şubesi"nin, Cumhuriyet Cad. N..
İnfo Menkul Kıymetler'de Genel Müdürlüğe Nuray Torlak atandı İSTANBUL - İnfo Menkul Kıymetler'de Genel Müdürlüğe Nuray Torlak atandı. İnfo Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafında..
Park, Tufanbeyli Elektrik A.Ş.deki payını satıyor İSTANBUL- Park Elektrik Madencilik, Tufanbeyli Elektrik A.Ş.deki yüzde 45'lik payını satıyor. Park Elektrik Madencilik Sanayi ve Ticaret A...
Danıştay'a yönelik silahlı saldırının kilit ismi intihar girişiminde bulundu İSTANBUL - Danıştay'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada kilit isim olarak nitelendirilen Muzaffer Tek..
2 şirketten daha ilk çeyrek bilançosu / TÜPRAŞ'ın karı 56.2 milyon YTL oldu İSTANBUL - İMKB'de 2 şirket daha 2006 yılı ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Gima Gıda ve İhtiyaç Maddeleri T.A.Ş, b..
Bakan Unakıtan: Dalgalı kur rejiminden vazgeçilmeyecek MUĞLA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Muğla'da Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) il kongresine katıldı. Bakan Unakıtan, kongred..
Hisarcıklıoğlu: Çin her yıl dünyaya bir Türkiye ekonomisi ilave ediyor MUĞLA - Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin İçmeler Beldesi'nde Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası'nın düzenlemiş olduğu "T..
Bakan Gül: Türkiye'deki iyi gidişattan rahatsız olanlar komplo peşinde ÇANKIRI - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'deki iyi gidişattan rahatsız olanların komplo p..
Bakan Coşkun: Türkiye'yi yeniden kaoslara sürüklemek kimsenin haddine değil BURSA - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'yi yeniden kaoslara sürüklemenin kimsenin haddi olmadığını söy..
Baykal: Laik demokratik cumhuriyete sahip çıkmazsak, rejim çok ciddi sarsıntıya uğrar TEKİRDAĞ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, "Eğer millet, eğer toplum, laik dem..
Bülent Ecevit'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor / Ecevit uyutulmaya devam edilecek ANKARA - Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırılan ve beyin a..
Hava sıcaklığı artmaya devam edecek İSTANBUL - Tahminlere göre, kuzey ve doğu kesimler parçalı bulutlu, yurdun iç ve doğu kesimleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer..
Bitlis'te 4.8 şiddetinde deprem/ Can ve mal kaybı yok BİTLİS - Bitlis'te orta şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden..
Varan Turizm, filosuna 20 yeni otobüs kattı ANTALYA - Varan Turizm, filosuna kattığı 20 yeni otobüsünü basın mensuplarına tanıttı. 1946 yılından itibaren hizmet veren Varan Turizm, 60. yı..
Ebru'ya spor yasak Zayıflığı sürekli tartışılan Ebru Şallı son günlerde verdiği kilolar yüzünden eşi Harun Tan ve doktorundan veto yedi...
Dünyayı köpekle öpüşerek kurtardı Mehmet Ali Erbil, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminin çekimlerinde bir köpekle öpüşmek zorunda kaldı. Erbil, köpek dudaklarını yalasın dile iki paket çiko..
Görünmez kaza Bir ayakkabı markasının 2006-2007 kış kreasyonları önceki gece Esma Sultan Yalısı'ndaki defileyle tanıtıldı...
Sırlarıyla öldüler Evli ve 4 çocuk babası AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Yaşar ile lise öğretmeni Oya Deniz Kuşatman birlikte geçirdikleri kazada can verdi. Yaşar ve Kuşatman'ın birlikte..
Zırhlı cipten indi, kurşuna dizildi! İstanbul Yeşilköy istasyon Caddesi'nde önceki gece saat 23.00 sıralarında Range Rover marka cipten inen Mesut Şekergümüş, kimliği belirsiz bir kişi taraf..
İşadamına 50'lik sevgiliden gizli kamerayla aşk şantajı Devlet memuru 50 yaşındaki N.Ç., kendisinden 20 yaş küçük evli ve l çocuk babası işadamından seks şantajıyla 100 bin YTL istediği iddi..
Mevlana'nın ünlü sözüne saçma sapan tercüme! Konya'daki Mevlana Kültür Merkezi'nde ünlü düşünürün 'Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol'sözünün Japonca çevirisinin yanlış yazıldığı 2..
Darüşşafaka bağışçılarına gözü gibi bakıyor Darüşşafaka, mal varlıklarını öksüz ve yoksul çocukların eğitimi için bağışlayan hayırseverlere 5 yıldızlı otel ve hastane konforuyla sahip çıkıyo..
Sarı rozet oyunu Kanada gazetesi National Post, İran'da çıkacak bir yasa uyarınca ülkedeki 25 bin Yahudi'nin Nazi döneminde olduğu gibi sarı rozetlerle fişleneceğin yazdı. Haber dünya gündem..
Irak'ta seçimlerden 6 ay sonra ilk kalıcı hükümet kuruldu Aralık 2005 tarihinde sandık başına giden Iraklılar, dün ülkedeki tüm etnik grupların temsil edildiği 37 üyeli Ulusal Birlik Hükümet..
Filistin'de suikast kaosu Hamas'ın iktidara gelmesinden bu yana dün Filistin en gergin günlerinden birini yaşadı. Sabah saatlerinde Filistin istihbarat Şefi Tarık Ebu Receb'e yönelik bombalı..
» 1 2 3 4 5 6 7 8