17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TAV Gürcistan, IFC ve EBRD'den 54 milyon dolar kredi aldı İSTANBUL - TAV Havalimanları Holding A.Ş.'nin yan kuruluşu TAV Urban Gürcistan Ltd. Şti., Dünya Bankası'na bağlı Uluslararası Finans ..
Savcı Sarıkaya ihraç kararına itiraz etti Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde meydana gelen olaylara ilişkin hazırladığı iddianameyle dikkatleri üzerinde toplayan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Ku..
VOB'da yeni kapanış rekoru/ Gerçekleşen işlem hacmi 97.4 milyon YTL İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 97 milyon 367 bin 746 YTL'lik rekor işlem hacmiyle kapadı. A..
Koçbank GM Kaya: Türk ekonomisi bu dalgalanmalardan hasar görecek kadar zayıf değil GAZİANTEP - Koçbank Genel Müdürü Kemal Kaya, Türk ekonomisinin ani çıkış ve inişlerden hasar görecek kadar ..
Cumhuriyet Savcısı ve polis, Danıştay'a saldıran avukatın bürosuna ve evine girdi İSTANBUL - Cumhuriyet Savcısı, İstanbul Barosu tarafından görevlendirilen bir avukat ve polis, Danıştay 2. Da..
Yaşar Nuri Öztürk: Saldırıyı nefretle kınıyorum Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Danıştay 2'nci Dairesi'nin Başkanı ve üyelerine yapılan saldırıyı nefretle kın..
Bingöl ve Elazığ'daki bağlantıları araştırılıyor Danıştay 2'inci Dairesi'ne düzenlediği silahlı saldırıyla ülke genelinde infial uyandıran avukat Alparslan Arslan'ın, İstanbul'da 3 yıl önce ..
İkinci Kubilay olayı Denizli Baro Başkanı Adil Demir, Danıştay 2'inci Daire Başkanı ve üyelerine yapılan saldırının Kubilay olayında olduğu gibi laik cumhuriyete gözdağı verilmek için düzenl..
Değerlenen euro, Almanya'nın ihracatını tehdit ediyor BERLİN - Avrupa'da 12 ülkenin ortak para birimi euronun, başta ABD Doları olmak üzere önemli paralar karşısında değerlenmesi Almanya'nın ..
MHP lideri Bahçeli: Soykırım hastalığının kaynağı Avrupa'da aranmalıdır ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir insanlık suçu olan soykırım Türk kültürüne yabancıdır. Bu habis hastalı..
Erdoğan: İzolasyonlar kalkmadıkça, ek protokol parlamentoya getirilmeyecek ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs'a uygulanan izolasyonlar kalkmadıkça ek protokolün parlamentoya..
Bakan Çiçek: 1-2 gün 'demokratik sabır' gösterin ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Danıştay 2. Dairesi'ne düzenlenen ve 1 kişinin ölümü ve 4 kişinin yaralanmasıyla sonuç..
HSBC Bank, YTL mevduat faiz oranlarını yükseltti İSTANBUL - HSBC Bank, YTL mevduat faiz oranlarını yükseltti. HSBC'den yapılan açıklamaya göre banka, 1 ay vadede YTL mevduat faiz oranını yüz..
CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan saldırıya kınama İzmir CHP İl Başkanlığı, Danıştay 2'inci Dairesi'ne yapılan silahlı saldırıyı kınadı
Guantanamo'da 1 Türk kaldı ANKARA - Küba'daki Guantanamo üssü cezaevinde tutuklu 1 Türk vatandaşı bulunuyor. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, haftalık basın toplantısında soru üzerine, ..
İstanbul'da bazı semtlerde 19-25 Mayıs tarihleri arası elektrik kesintisi yaşanacak İSTANBUL - Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Beyoğlu, Sefaköy ve Sili..
Piyasadaki dalgalanma banka faizlerini yukarı çekti/ Oyakbank, BankEuropa ve Şekerbank faizleri artırdı İSTANBUL - Piyasalarda yaşanan dalgalanma, bankaların kredi faizlerini yukarı çekmesine..
Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin kurtarılamadı / 4 yaralının hayati tehlikesi yok ANKARA- Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçalp Özgen, Danıştay'a yönelik saldırıda yaralanan M..
Danıştay'a saldırıya kınama İzmir'de, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner Danıştay İkinci Dairesi'ne yapılan silahlı s..
'Saldırı laik, demokratik cumhuriyete yapılmıştır' SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Danıştay 2'nci Dairesi'ne yapılan saldırıyı nefretle kınadıklarını açıkladı. Karayalçın, 'Danıştay'a ya..
'Kutsal dinimize de ateş ettiler' Yargıtay Genel Sekreteri Uğur İbrahimhakkıoğlu, Danıştay 2'nci Daire Başkanı ve üyelerine yönelik silahlı saldırıyı kınayarak, 'Sadece yargıya, cumhuriyetim..
`Çok üzgünüm, o benim tek oğlum' Danıştay 2'nci Daire Başkanı Mustafa Birden, üyeler Ayla Gönenç, Mustafa Yücel Özbilgin ve Ayfer Özdemir ile tetkik hakimi Ahmet Çobanoğlu'nu silahlı saldırı..
Mülkün temeline yapılan bir saldırıdır Danıştay 2'inci Dairesi'ne yönelik silahlı saldırıyı esefle kınadığını belirten DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 'Bu saldırı, mülkün temeline yapılan bir..
Bakan Şahin: Danıştay'a saldırı kısa sürede aydınlatılacak ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Danıştay'a yapılan saldırının kısa sürede aydınlatılacağını belirter..
Sabancı Holding: Advansa'nın satışı konusunda alınmış bir karar yok İSTANBUL - Sabanci Holding A.Ş, Advansa B.V.'de ve Advansa Sasa'da alınmış bir kararın olmadığını ve çalışmaların sürdüğün..
Otomotivcilere hükümetten destek sözü İSTANBUL - Dünya ekonomi pastasından Türkiye?nin daha fazla pay alması gerektiğine inanan otomotiv yan sanayicileri "Projeler Türkiye?ye" sloganı Sanayi ..
Finansinvest eski Genel Müdürü Hüseyin Öztürk, Retina A.Ş. Genel Müdürlüğüne atandı İSTANBUL 1998 yilindan beri Fiba grubu sirketlerinde gorev yapan ve 2002-2006 yılları arasında Finansinves..
Perşembe günü (18 Mayıs 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 18 Mayıs 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, do..
MTV Türkiye, eylülde yayına başlayacak İSTANBUL - MTV Türkiye, Eylül ayında Türkçe müziğin de dahil olduğu birçok farklı programla yayına başlayacak. MTV Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımc..
Uluslararası Şeker Örgütü, 23-25 Mayıs'ta İstanbul'da toplanacak ANKARA - Uluslararası Şeker Örgütü'nün (ISO) 29. Konsey Toplantısı, 23-25 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak. Şek..
Oyakbank ve BankEuropa, bireysel kredi faiz oranlarını yükseltti İSTANBUL - Oyakbank ve BankEuropa, bireysel kredi faiz oranlarını artırdı. Buna göre, Oyakbank yüzde 1.09 olan 1 yıllık konut..
Favori'nin Olağan Genel Kurulu 9 Haziran'da İSTANBUL - Favori Dinlenme Yerleri A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 9 Haziran'da gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderilen açıklamada, 2005 yılı O..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10