15 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

15 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakanlar Kurulu: Paniğe gerek yok,kararlılık devam ediyor Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, son zamanlarda döviz piyasalarında, mali piyasalarda bazı hareketlilikler görüldüğünü b..
BAT, Viceroy'un fiyatını düşürdü / Viceroy Kısa 2 YTL oldu İSTANBUL - British American Tobacco (BAT), Viceroy'un fiyatını düşürdüğünü duyurdu. Bugün itibariyle, Viceroy Kısa (King Siz..
İstanbul İhracatçı Birlikleri'nde yeni başkanlar seçildi İSTANBUL - İstanbul İhracatçı Birlikleri'nde yeni birlik başkanları belli oldu. İstanbul Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği yen..
Merril Lynch Türkiye Direktörü Cinemre: Kriz değil, piyasa yeni seviyeye geliyor İSTANBUL - Piyasalarda yaşanan dalgalanmanın bir kriz başlangıcı olmadığını belirten Merril Lynch Türkiye Dire..
EANPC 2006 yılı toplantısı İstanbul'da yapılacak ANKARA - Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği'nin (EANPC) 2006 yılı toplantısı, 25-26 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak. Milli Prodükt..
IEA Başekonomisti Birol: Yüksek petrol fiyatları enflasyonu körükleyebilir PARİS - Yüksek petrol fiyatlarının dünyada ekonomik büyümeyi etkileyebileceğine dikkat çeken Uluslararası Enerji Aja..
TMSF, yarın 20 gayrimenkul satacak İSTANBUL- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF )banka kredi borçlularından devrolan ve aralarında 4 milyon 121 bin YTL ile en yüksek muhammen bedele sahip ..
Rusya Türkiye'nin ilk nükleer santraline talip Rus İnterfaks ajansı, Rusya Sanayi ve Enerji Bakanlığı'nda 11-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Rus-Türk Çalışma Konseyi toplantısına katılan Ato..
Elektronik yaşama en hazır ülke Danimarka / Türkiye 45'inci sırada LONDRA - Elektronik yaşama en hazır ülkenin Danimarka olduğu bildirildi. Türkiye 68 ülke içinde 45.nci sırada yer aldı. Ec..
Almanya'da suç işleyen yabancı oranı azalıyor BERLİN - Almanya'da 2005 yılına ilişkin suç istatistiği açıklandı. Hazırlanan rapora göre suç işleyen yabancıların oranı azalırken, en çok suç iş..
BM'nin AIDS özel temsilcisi aktris Naomi Watts CENEVRE - ABD'li aktris Naomi Watts, Birleşmiş Milletler tarafından AIDS özel temsilcisi seçildi. BM AIDS'le mücadele örgütü (UNAIDS), Watts'ın..
Eurimages'den iki Türk yönetmenin filmlerine maddi destek STRASBOURG - Avrupa Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Eurimages, iki Türk yönetmeninin filmlerine maddi destek sağlayacak. Eurima..
Kerkük'te patlama: 17 ölü, 28 yaralı Irak'ın Kerkük kentindeki Bağdat yolu olarak bilinen ve Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı bölgede bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere g..
İran basını: Turkcell şikayetinden vazgeçerse İran'da yeni açılacak ihaleye katılabilir TAHRAN - İran basınında yer alan haberlere göre Turkcell, İran'daki ikinci cep telefonu operatörü (İran..
VOB, günü 84.9 milyon YTL'lik işlem hacmiyle kapadı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 84 milyon 855 bin 238 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alınıp s..
Bakan Babacan yarın kahvaltıda bankacılarla görüşecek ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, yarın, İstanbul'da Bankalar Birliği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelecek. Alı..
Uluslararası piyasada altın, bakır ve hampetrol geriliyor LONDRA - Emtia fiyatlarındaki artışın ekonomide büyümeyi yavaşlatacağı endişesi, uluslararası piyasalarda altın ve bakır fiyatlarını ..
Döviz ve faizde yükseliş hızlandı / Euro, YTL karşısında tüm zamanların zirvesinde/ Borsa, 1702 puan gevşedi: 40269 İSTANBUL - Döviz ve faiz yükselirken, İMKB'deki sert düşüşler sürüyor. 39 b..
TEB, Ankara-Balgat'ta şube açtı İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası A.Ş'nin Balgat Şubesi faaliyete başladı. TEB'den yapılan açıklamada, "Balgat Şubemiz Ceyhun Atıf Kansu Cad., No: 80 06520 Ank..
Dolar 1.4800 YTL'yi gördü, MB bekleneni yaptı ve döviz alım ihalelerine ara verdi ANKARA - Dolar yukarı trendini hızlandırdı ve 1.4800 YTL'yi gördü. Merkez Bankası piyasanın beklediği kararı..
Salı günü (16 Mayıs 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 16 Mayıs 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
Öğretmenlere yöneticilik sınavına başvurular 22 Mayıs'ta başlıyor ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatındaki eğitim kurumları için müdür ve müdür yardımcılığı sınavı açma..
"Paylaşalım, bilişimle buluşalım" projesine yarın start veriliyor ANKARA - TCDD, Ayhan Şahenk, Youth For Habitat ve Microsoft, "Paylaşalım, bilişimle buluşalım" adlı sosyal sorumluluk projesi..
Elektronik yaşama en hazır ülke Danimarka / Türkiye 45.nci sırada LONDRA - Elektronik yaşama en hazır ülkenin Danimarka olduğu bildirildi. Türkiye 68 ülke içinde 45.nci sırada yer aldı. Eco..
Cumhurbaşkanı Sezer: Atatürk'ün düşünceleri benimsemiş olsaydı, dünya daha yaşanabilir olurdu ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Atatürk'ün tarihte ender karşılaşılan bir dahi, büyük ..
Karadağ'a ilk Türk yatırımı Bursa merkezli inşaat ve iç-dış ticaret şirketi Gintaş'ın, Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'ya yapacağı alışveriş merkezinin temeli törenle atıldı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10