11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul'da bazı semtlerde 13-18 Mayıs tarihleri arası elektrik kesintisi yaşanacak İSTANBUL - Boğaziçi Elektirik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Sefaköy, Bakırköy ve S..
TPAO, petrol arama çalışmalarını hızlandırdı/ İtalya'dan 4 milyon dolarlık kule alındı BATMAN - Petrol arama çalışmalarını yoğunlaştıran Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), İtalya'dan..
Konya Çimento'nun ilk çeyrek karı 4.7 milyon YTL oldu İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketler 3 aylık karlarını açıklamaya devam ediyor. Konya Çimento'nun borsa..
VOB, günü 63.1 milyon YTL'lik işlem hacmiyle kapadı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 63 milyon 73 bin 359 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alınıp sa..
Hisarcıklıoğlu, IMF heyetiyle görüştü/ "Vergi sistemi, kayıtdışını teşvik ediyor" ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vergi sisteminin kolay, anla..
5 perakendeci dernek, federasyon kurdu ULUDAĞ - Yerel ve bölgesel perakendecilerin oluşturduğu 5 perakendeci derneği, federasyon kurma kararı aldı. Ankara Perakendeciler Derneği (PER-DER) İs..
İçişleri ve TOKİ, polisleri ev sahibi yapmak için anlaştı MARMARİS - İçişleri Bakanlığı, polislerin cazip şartlarla kira öder gibi ev sahibi olacağı bir sistem için Toplu Konut İdaresi (TOKİ)..
Şanlıurfa'nın kurumlar vergisi rekortmeniGöncü İnşaat ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da 2005 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. Göncü İnşaat Sanayi ve Ticaret, 1 milyon 200 bin 561.03 YTL..
PKK'lı terörist 15 kilo patlayıcıyla yakalandı Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK'nın Batı'daki büyük kentlerde yapmayı planladığı eylemler için 15 kilo 160 gram patlay..
Fransız şirketleri Türkiye'nin boykotundan endişeli Fransa'nın önde gelen gazetelerinden Le Monde, Fransız iş adamlarının 18 Mayıs'ta gündeme gelecek sözde Ermeni soykırımına ilişkin yasa ta..
Cumhuriyet Gazetesi önünde patlama meydana geldi İSTANBUL - Şişli'de bulunan Cumhuriyet Gazetesi bahçesinde patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, binanın bazı camlar..
Belçika da Ermeni yasa tasarısı hazırlığında BRÜKSEL - Fransa Parlamentosunda gelecek hafta görüşülecek olan sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifinin bir benzeri komşu ülk..
Credit Suisse, Türkiye için yatırım tavsiyesini düşürdü İSTANBUL - Credit Suisse, Türkiye ve Meksika için yatırım tavsiyesini düşüşürken, Arjantin ve Peru için yükseltti. Credit Suisse taraf..
İstişareler tamamlandı, Paris ve Ottawa Büyükelçileri görev yerlerine dönüyor ANKARA - Görev yaptıkları ülkelerdeki sözde Ermeni soykırımı tartışmaları nedeniyle istişarelerde bulunmak üzere ..
Lastik sektöründe grev rüzgarı Bakanlar Kurulu ertelemezse 3 fabrikada 22 Mayıs'ta grev başlayacak
Türk Ocakları'ndan Fransız mallarına boykot çağrısı Türk Ocakları Kayseri Şubesi, Fransız parlamentosunda önümüzdeki günlerde görüşülecek olan 'Ermeni soykırımı olmamıştır' görüşünü açıklaya..
Global Yatırım, Kaş Yat Limanı projesine teklif verdi İSTANBUL - Global Yatırım Holding A.Ş, Ulaştırma Bakanlığı tarafından ihalesine çıkılan Kas Yat Limanı 2. kısım projesine teklif verdi. Ş..
Cuma günü (12 Mayıs 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 12 Mayıs 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
MESOB ile Ziraat Bankası arasında kredi protokolü imzalandı MERSİN - Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) ile Ziraat Bankası Mersin Şubesi arasında, esnafa mevcut piyasa koşull..
TMSF, 16 Mayıs'ta 20 gayrimenkulü ihale edecek İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF )banka kredi borçlularından devrolan ve aralarında 4 milyon 121 bin YTL ile en yüksek muhammen ..
Gül'den 'TMY değişebilir' mesajı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Terörle Mücadele Yasa (TMY) Tasarısı'nın Mecliste olgunlaşacağını belirterek, "Bizim, 'bunun kılını elle..
Ersu: Yabancı yatırımcı ile görüşmeler tekrar başlandı İSTANBUL - Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş, daha önce duyurulan yabancı yatırımcı ile görüşmelere tekrar başlandığını bildirdi. Ersu'dan b..
Datagate, kar dağıtımına 25 Mayıs'ta başlıyor İSTANBUL - Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş, kar dağıtımına 25 Mayıs'ta başlanılacağını bildirdi. Şirketin borsaya gönderdiği açıkla..
Terörist mezarına PKK'yı simgeleyen bez örttü hakkında soruşturma açıldı Muş'ta öldürülen 14 PKK'lıdan 4'ünün Diyarbakır'da defnedilmesi sırasında mazarın kazılmasından sonra tabutun üzerine..
Fransa Meclis Başkanı da tasarıya karşı çıktı function galerises() { window.open('http://www.zaman.com.tr/extentions/multimedia/seslihaber/2006-05-10-fransa-ermeni-tasarisi-aliihsan..
'Kürt kabinesi'nde 2 Türkmen bakan Kuzey Irak'ta geçen haftasonu tek çatı altında birleşen yerel Kürt hükümetinin bakanlar kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirirken, Neçirvan Barzani'n..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10