10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cari açık revizyonla bile 25.5 milyar $'ı aştı 391 milyon $'lık revizyona karşın yıllık cari açık martta geçen yıla göre 55 arttı ve 25.5 milyar dolara ulaştı. Aralıksız yükselişini sürdüren ..
Tüzmen: Devletin bilgisi vardı bugün de aynı şeyi yaparım Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dış Ticaret Müsteşarı olduğu dönemde, Irak'tan petrol ithalatında bazı firmalara haksız menfaat sağlandı..
'Fiyat farkı kararnamesi için kullanıldık' Başbakan'ın çıkışıyla başlayan çimento fiyatlarına zam tartışmasında üreticiler, fiyat farkı kararnamesi çıkması için müteahhitler tarafından kullan..
Halka arzın başarısı bize güveni gösterdi Coca-Cola İçecek'in halka arzında fiyat 7.25 YTL oldu. Coca-Cola İçecek'in arz edilen hisselerin 11 katı talep toplandı. Coca-Cola İçecek hisselerine..
Amerikalılar Türklerle el ele verdi, Ford Transit yenilendi Ford Transit'in 6'ıncı nesli tanıtıldı. Ford Otosan, toplam 280 milyon Euro'ya yenilenen Transit'in bu yıl yurtiç ve ihracat toplam..
Fed kâbusu yabancıyı korkuttu! ABD Merkez Bankası'nın bugünkü faiz zirvesi öncesinde dün yabancı yatırımcılar kısa vadeli tahvillerde satışa geçti ve faiz % 14.44'e çıktı Enflasyondaki yüksel..
Aksoy'la milyar dolarlık anlaşma İktisat Bankası'nın eski sahibi Erol Aksoy, 945 milyon $ olan borcunu ödeyebilmek için şirketlerin yönetimini tekrar devralıyor. Aksoy, gayrimenkullerine konu..
'Artık işimize bakacağız' Danıştay 13. Daire'den önceki gün Tüpraş için vize çıkmasının ardından Tüpraş Genel Müdürü sessizliğini bozdu. Genel Müdür Yavuz Erkut, "Devir sonrası zor bir sürece..
Gül'den AB'ye: İran'ı uyarın ama hakaret yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB ülkelerinin Ankara büyükelçilerine Larijani ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Gül, "İran farklı düşünüyor. Nükleer ..
Ankara'dan Larijani'ye: Manipüle ediyor İran'ın Nükleer Başmüzakerecisi Ali Larijani'nin "ABD'li komutanlar Musul ve Kerkük'te PKK ile görüşüyor" şeklindeki iddiası, Ankara'yı zor durumda bır..
Eygi'ye bir yıl hapis Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, bir yazısında ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği'' gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bakırköy 2. Asliye Ceza Ma..
120 imam Almanya'ya gidiyor Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz, ülkesine göreve gidecek olan imamları kabul etti. 120 imam arasında iki kadın vaizin bulunduğu dikkat çekerken, di..
Baykal'dan Adnan Menderes'li siyaset "Erdoğan, haremlik selamlığı savunan ilk başbakan" diyen Baykal Menderes'in 1953'te laiklik üzerine söylediği sözleri hatırlattı. CHP Genel Başkanı Deniz ..
AKP'li Geçen'e 'Ali Dibo' cezası geliyor AK Parti'nin muhalif isimlerinden Hatay Milletvekili Fuat Geçen, ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Partide Sinop Milletvekili Cahit Can için de i..
Gökçek ile çiftlik zirvesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği'nin belediye tarafından kullanılmasını öngören kanun teklifi konusunda Erdoğan'la görüşüp, d..
Yabancı 500 milyon dolar aldı, döviz ve faiz zıpladı Enflasyon verilerinin neden olduğu olumsuz hava ve erken seçim söylentileri, ABD ve Londra merkezli büyük fonların piyasadan iki günde yak..
Dayanışma kermesi hanımların akınına uğradı Diyalog ve Dayanışma Derneği’nin fakir öğrenciler yararına düzenlediği kermes, yardımsever hanımların akınına uğradı.
Su havzasına kaçak cemevi yapma ısrarı Sultanbeyli’yi gerdi Sultanbeyli Belediyesi’nin yeni yönetimi bir dönem adı ‘Kaçak Şehir’e çıkan Sultanbeyli’de son 3 yıldır bir tane bile kaçak yapıya ..
Z.Burnu-Bağcılar hattında deneme seferleri başladı Yaklaşık bir yıldır devam eden Zeytinburnu-Bağcılar arası ray döşeme çalışmalarında sona gelindi. Elektrik sistemi, duraklar, bilet gişeleri..
Kadıköy’de ‘mutlu doğum haftası’ tartışması Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Atatürk’ün 125. doğum yıldönümünü görkemli kutlamayı istemiş olmamızın başka doğum haftalarıyla karşılaşt..
İGDAŞ, Suudi öğrencilere doğalgaz eğitimi verecek İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ), Suudi Arabistan’ın Cidde Üniversitesi’nde sanayide doğalgaz kullanımı konusunda eğitim verecek.
Polis, bombalı saldırıda yaralanan çocukları bilgisayarla sevindirdi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeli, internet cafede meydana gelen patlamada birlikte yarala..
İstanbul’da aranan çeteciler Sakarya’da polisle çatıştı İstanbul’da, 24 hırsızlık suçundan aranan çete üyeleri, Sakarya’da polisle çatıştı. Bir çete üyesinin yaralandığı olayda, yaralı şahısl..
Hollandalı kurye şebekeyi ifşa etti İstanbul Atatürk Hava Limanı’na 20 bin ecstasy hap ile gelen Hollandalı erkek kuryeyi takibe alan polis, kurye ile birlikte 8 kişiyi gözaltına aldı.
Tarihî kervansarayın restorasyonuna başlandı Edirne’de Avrupa Birliği fonları ile iş merkezine dönüştürülmesine karar verilen tarihî Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda restorasyon çalışm..
Taraklı’da evler boyanarak daha güzel bir görüntü sağlanacak Sakarya’nın Taraklı ilçesinde evlerin daha güzel görünmesi amacıyla dış cepheleri boyanacak.
Dünyanın ilk ‘moto-vinç’ini icat etti Adapazarı’nda bir inşaat ustası, ilginç buluşuyla inşaat sektöründe bir ilk oluşturdu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10