3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

3 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Halı saha çetesi iki cinayeti itiraf etti Beyoğlu’nda halı sahada yakalanan kapkaç çetesiyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan zanlı sayısı 67’ye ulaştı.
Çiçek’ten Mumcu’ya: Gerilla denmez Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun PKK militanları için "gerilla" kelimesini kullanmasına tepki gösterdi.
AKP Diyarbakır kongresine Baydemir’i de davet etti Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı pazar günkü Diyarbakır kongresine, DTP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de davet edild..
Hakkari’de ’yetersiz’ kalan müdür Kırşehir’e Boş bulunan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Bursa Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın atanırken, Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne de Emniyet Genel Müdür Yard..
Nakilci doktor serbest Kadıköy’deki Sönmez Hastanesi’nde İsrail uyruklu bir kadından Türk erkeğe böbrek nakli yaparken gözaltına alınan doktor Yusuf Erçin Sönmez ve Bülent Meral, mahkeme tara..
Çevresel harakiri savunması Çevre Yasası’ndaki son dakika değişikliği ile belediyeler, organize sanayi bölgeleri ve fabrikalara, atık tesisi kurmaları için ek süre verilmesi konusunda Çevre v..
Özel hastane raporu geçerli Öğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliği'ne göre öğrencilerin devamsızlık hakkı 25 gün. Öğrencilerin devlet ya da özel hastanelerden aldıkları raporları okul yöne..
Yol kenarında bulduğu kızın hayatını kurtardı Muğla-Denizli Karayolu'nda eski erkek arkadaşı tarafından ayağından vurulduğunu öne süren üniversiteli genç kız, yoldan geçen bir sürücü tarafınd..
Cinayet zanlısının evini yaktılar İstanbul Kadıköy'de 1 kişiyi öldürdüğü, 2 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla cezaevine konulan Adil Bakır'ın evi kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmak is..
İngilizler, çocuk değil kariyer istiyor İngilizler, kariyer ve eğlenceyi çocuk yapmaktan daha fazla önemsiyor. Guardian gazetesi ve ICM'in, 1006 kişinin katılımıyla yaptığı araştırmada, erkek..
Cerrahpaşa'da yangın paniği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Bilimleri Binası 7. katında bulunan Plastik Cerrahi servisinde dün saat 15.00 sıralarında ya..
Kayıp kangalları için 5 bin YTL ödül koydu Kayserili işadamı ve Kayserispor yöneticilerinden Türker Horoz, çalınan 5 kangal köpeğini bulanlara ya da yerini bildirenlere 5 bin YTL ödül vereceğ..
Devlet hastanesinde röntgen filmi kalmadı Hakkâri Devlet Hastanesi'nde bulunan otomatik banyo cihazının arızalanması sonucu röntgen filmlerinin çıkarılmasında sıkıntı yaşandığı bildirildi. Ha..
Ertesi gün için hastane kuyruğu Doktor sıkıntısının had safhada olduğu Van'da, tedavi olmak için günlerce sıra bulamayan vatandaş sonunda çareyi bir gün önceden sıraya girmekte buldu. Sınırlı..
Alanya'da yılın ilk kruvaziyeri... Sezonun ilk lüks yolcu gemisi Alanya'ya demirledi. Ünlü Alman kaşif Alexander Von Humboldt'un adtaşyan lüks yolcu gemisi dün Alanya liman400 Alman turist ge..
Kafa kafaya çarpıştılar Tokat-Niksar Karayolu'nun 18. kilometresinde hatalı sollama sonucu meydana gelen kazada işçi taşıyan minibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada 5 kişi öldü, 3 kişi de yaral..
Anneleri yaya geçidinde öldü Bursa'da Nurcan Erdoğan, yaya geçidinden karşıya geçerken bir aracın altında kaldı. Aynı yaya geçidinde 6 ay içinde 6 kişi hayatını kaybetmişti. Zonguldak'ta yaşa..
Uykuda kızların tacizine uğradı Antalya'nın Alanya ilçesindeki bir barda garsonluk yapan 20 yaşındaki D.D. ve M.Ş. iş çıkışında geç saate kadar eğlenip alkol aldı. Eve gelen iki kız, aynı evd..
Karadağlı'nın cipi üç günde bulundu Sanatçı Tamer Karadağlı'nın geçtiğimiz cuma günü yemek yediği restoranın otoparkından çalınan cipi, 3 gün sonra sahte plaka takılmış olarak bulundu. Ünlü s..
Altaylı'nın acı günü SABAH Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'nın anneannesi Hikmet Yeğin, dün İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Kozlu'daki aile ka..
Sınıflar ÖSS için boşaldı Lise sonlar 20 gün devamsızlık, 25 gün de rapor hakkını kullanmaya başladı. Hedefleri 18 Haziran'daki üniversite sınavı. İlköğretim ve liseler için ders zili son kez..
Dünürler devleti suçladı Swissotel'de evlenmek üzereyken yakalanan küçük yaştaki kapkaççıların babaları sorgulandı. Dünürler adliyeye götürülürken "Çocuklar devletin koruması altındaydı. Suçl..
K. Irak'ın en zengini Doğramacı'nın kuzeni Forbes dergisi, inşaat ve ticaretle uğraşan Kürt işadamlarının servetinin milyar dolarlara ulaştığını yazdı. Bunlardan biri de eski YÖK Başkanı İhsa..
Peşmerge giysileri out, Latin harfi in Erbil'de geleneksel kıyafet tercih edilmiyor. Trafik levhaları ve polis araçlarında İngilizce yazılar var. Türk Ordusu'nun sınırda hareketliliğinin artm..
Bakan Koç o koylarda Bodrum'da imara açtığı koyları gezen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bölgedeki yoğun yapılaşmaya dikkat çekti, "Netice kebir ikinci konutları ben yapmadım" dedi. Kült..
Boşanma davası için 36 tanık çağırdı Ali Ramazanoğulları, eşi Tuğçe Tan'dan boşanmak için 36 kişiyi tanık olarak gösterdi. Tuğçe Tan eve alınmadığı için dava açmış, Ramazanoğulları suçlamalar..
Cemevine ışık yok! Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, cemevlerinin elektrik giderlerinin karşılanması isteklerini geri çevirdi. Diyanet'e göre, cemevi "mistik mekân" sınıfına giriyor. Diy..
İngiltere: Risk var Türkiye: Risk yok Guardian gazetesi İngiliz hükümetinin resmi belgesine ulaştı: İngiltere'de deli dana taşıyan kişilerin bağışladığı kanlar 14 ülkeye satıldı. En yüksek ri..
Villepin: İstifalık bir durum yok Fransa Başbakanı Dominique de Villepin, cumhurbaşkanlığı yarışında en önemli rakibi olan İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’ye yönelik çamur kampanyasıyla ilgil..
Papadopulos’tan KKTC’ye PKK benzetmesi Kıbrıs Rum Yönetimi Tasos Papadopulos bu defa da Kıbrıslı Türkler ile PKK’lılar arasında benzetme yaptı.
Teşvikle birlikte Adıyaman'a 36 fabrika geldi Başbakan Erdoğan Adıyaman'da 36 fabrika açacak. Kasıma kadar bunlara 32 fabrika daha eklenecek. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Doğu ve Güneydoğu'ya ..
Telekom'dan 3.5 milyar $'lık tatlı kâr Yüzde 55 hissesi 6.5 milyar dolara Oger Telecom'a satılan Türk Telekom, bu yıl da kâr rekoru kırdı. Telekom, yine başkentin kurumlar vergisi rekortmeni ..
Bakanlığın 'panik tasarısı' özel sektörden alım garantisi istiyor Enerji Bakanlığı, arz tehlikesi kapıya dayanınca panik bir tasarı hazırladı. Özel sektörü yatırıma teşvik etmek isteyen tasar..
Çimento ve demire gelen zam konut fiyatlarını da arttıracak 6. GYODER Zirvesi'ne katılan büyük emlak şirketlerinin patronları çimento ve demir fiyatlarındaki artıştan dert yandı. Ali Ağaoğlu ..
İstanbul'un 2015 yılındaki konut ihtiyacı 2.1 milyon GYODER tarafından hazırlanan araştırma raporuna göre İstanbul'un ihtiyaç duyduğu konut adedi 2015 yılında 2.1 milyona ulaşıyor. Konut ihti..
Çin ve İran tehdidi yüzünden kibrit sektörü tarihe karışıyor Türkiye'nin üç kibrit fabrikası, İran ve Ukrayna'nın kalitesiz kibritleri ile Çin çakmağına yenildi. 2004'te Tekel pes etti. Geçen..
Telsim'i Danıştay onayladı Vodafone imzaya kaldı Danıştay başkanının dün seçilmesinden sonra Telsim'in Vodafone'a devri ile ilgili imtiyaz sözleşmesine onay geldi. TMSF ve TK onaylarının ardı..
Akel pirinçte de geleceği görmüş! Bu kararla birlikte ithalatçı şirketler de birbirine girdi. Piyasa oyuncularından Mehmetoğlu, 'Bu karar 50 bin ton pirinç stoğu olan Akel için alınmıştır" id..
Petrole İran ve Bolivya ateşi Bolivya'da, aralarında BP ve Total'in de bulunduğu enerji sektörünün kamulaştırılması ve İran Petrol Bakan Yardımcısı'nın "100 doları aşar" açıklaması petrolü 75..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10