8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri Bakanı Gül, AB-Türkiye Troykası için Viyana'da Gül: Müzakere süreci, Türkiye'nin dönüşümü anlamına geliyor Rehn: Tarama süreci iyi ilerliyor Plassnik: Karikatür krizinde AB son der..
DSP'ye kadın Genel Başkan Yardımcısı atandı DSP 'Dünya Kadınlar Günü'nde Genel Başkan Yardımcılığı'na kadın sorunlarından sorumlu eski Devlet Bakanı Melda Bayer atandı. DSP Genel Başkan Yard..
Tayland ve İsveç de faizleri yükseltti, sırada Japonya var BANGKOK/TOKYO/LONDRA - Küresel faiz oranları yükseliyor. Kanada'dan sonra, Tayland ve İsveç Merkez Bankaları da, faiz oranlarını çey..
ABD Büyükelçisi Wilson: ABD'nin Türkiye ile ticaret hacmi geçen yıl 10 milyar dolara ulaştı ADANA - ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Türk - ABD ticaretinde önemli gelişmeler yaşandığın..
ÖSS'ye başvuru süresi iki gün uzatıldı ANKARA - Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) başvuru süresi iki gün uzatıldı. ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, ÖSS ve sınavsız geçişe başvuru için bankaya ..
Türkiye, İslam ve erotik iç çamaşırlarının birleştiği yer İngiltere'de yayımlanan haftalık ekonomi ve politika dergisi The Economist, bu haftaki sayısında 'Çarşafın ötesinde' başlığıyla yayı..
Memurların eyleminde çelenk krizi Erzurum'da, hükümeti protesto etmek isteyen Kamu- Sen üyesi memurların eyleminde çelenk krizi yaşandı
Ticaretin gelişmesi için ilişkilerin tonu değişmeli ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Ross Wilson, ABD'ye gümrüksüz ihracat yapma olanağı veren nitelikli sanayi bölgelerinin Türkiye'de de kurulmas..
'Ordunun darbesine de, orduya karşı darbeye de karşıyız' 8 Mart Dünya kadınlar günü için Adıyaman'a gelen SHP Genel başkanı Murat Karayalçın, Şemdinli iddianamesi ile ilgili olarak CHP Genel..
Hükümet, enerji ve istihdam maliyetlerini de azaltmak için çalışma yapıyor İSTANBUL - Hükümet, KDV'de olduğu gibi önümüzdeki dönemde istihdam ve enerji maliyetlerinin de aşağı çekilmesi için ..
Fehriye'yi kaybeden Belçika'nın Federal Savcısı: 'Ulusal alarm' için gerekli koşullar yok BRÜKSEL - Terörist Fehriye Erdal'ın 'kaybolmasının' ardından 'ulusal alarm' emri vermediği için eleşt..
VOB, günü 53.2 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 53 milyon 152 bin 660 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Perşembe günü (9 Mart 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 9 Mart 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
Turkcell, Ar-Ge faaliyetlerini tek merkezde topladı İSTANBUL - Turkcell, farklı binalarda yürüttüğü araştırma geliştirme (AR-GE) faaliyetini, İstanbul Maltepe'de kurduğu yeni AR-GE merkezinde..
CHP, RTÜK üyeliği için iki adayını belirledi ANKARA - CHP, RTÜK üyeliğini için adaylarını belirledi. CHP, Parti Meclisi üyesi Arif Merdol ve Kudret Ulusoy'u, RTÜK üyeliğine aday gösterdi. Öz..
Cari açık 2.5 milyar dolara çıktı Cari işlemler açığı Ocak ayında, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 69,9 artarak 2 milyar 488 milyon dolara çıktı.
Cari açık ocakta yüzde 70 arttı 2.4 milyar dolar oldu/ Dış ticaret açığında artış yüzde 65.6 ANKARA- Cari açık, bu yılın ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre % 69,9 artarak 2 milyar 4..
OPEC üretim kotalarını değiştirmedi VİYANA - Petrol İhracatçısı Ülkeler Birliği (OPEC), günlük petrol üretim miktarını 28 milyon varilde tutma kararı aldı. OPEC Başkanı ve Nijerya Petrol Baka..
İMKB, iki günde 3656 puan geriledi/ Endeks günü 1549 puanlık kayıpla tamamladı/ Döviz ve faiz arttı, parite 1.19'da İSTANBUL - Borsa, son iki günlük sert düşüşün ardından 4 bin puana yakın de..
Kadınlardan sömürü açıklaması İzmir'de aralarında kendilerini Cezaevi İnisiyatifi, Haklar ve Özgürlükler Cephesi olarak adlandıran gruplar ile Halkın Kurtuluş Partisi ve Demokratik kadın Har..
Davet tartışması CHP'nin Kadınlar Günü kutlamasına AKP'li kadınlar katılmadı
Karamanlis ve Papadopulos Atina'da görüştü Karamanlis: Yeni bir başarısızlık lüksüne sahip değiliz Papadopulos: Ankara, sorumluluklarını yerine getirmeli
Ulaş kardeşlere dünya basınında büyük ilgi Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde yaşayan Ulaş ailesinin el ve ayakları üzerinde yürüyen 6 çocuğu, dünya basınının gözdesi olurken, baba 66 yaşındaki Re..
'Güneş tutulmasının depremle bağlantısı yok' Marmara Depreminin merkez üssü olan Kocaeli'de düzenlenen ve bilimadamlarının katıldığı toplantıda, 29 Mart'taki güneş tutulmasının ardından ülke..
Bireysel kredi ve kredi kartı borçları yılın ilk ayında 1.1 milyar YTL arttı ANKARA - Bireysel kredi ve kredi kartı borçları yılın ilk ayında 1.1 milyar YTL arttı. Ocak ayında, bireysel kred..
Şirket ve bankaların ÖFK'lara olan borcu ocak ayında 5.7 milyar YTL arttı ANKARA - Şirketlerin, banka ve özel finans kuruluşlarına olan borçları, Ocak ayı sonunda bir önceki aya göre 5 milyar..
Yapı Kredi Finansal Kiralama'da yeni atama İSTANBUL - Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O.'da Krediler ve Risk İzleme Bölümünden sorumlu genel mudur yardımcılığı görevine yeni atama yapıldı. Şir..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10