5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polonya'da ilk kuş gribi vakası Polonya'nın kuzeyindeki Torun kentinde, Vistula nehri kıyısında iki kuğunun ölü bulunmasından sonra ülkedeki ilk kuş gribi şüphesi ortaya çıktı.
Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'nda bir Serbest Ticaret Merkezi kurulacak KİLİS - Türkiye'de 30-40 yıldan bu yana yaşanan hayat pahalılığının, hükümetleri sayesinde sona erdiğini söyleyen Devle..
Erdoğan yine medyaya yüklendi: Vatandaşın moralini bozacak haberleri ön plana çekiyorlar İZMİR - Partisinin ilçe kongrelerini büyük bir olgunlukla gerçekleştirdiğini, insan vücudunun hücreler..
Grekoromen Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonu oldu BUDAPEŞTE - Grekoromen Güreş Milli Takımı, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Grekoromen Güreş Dünya Kupası'nda finalde Rusya'y..
Erdoğan: Yolsuzluk olsaydı önemli şeyleri yapamazdık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de çok önemli şeylerin gerçekleştirildiğini belirterek, "Yolsuzluk olmuş olsaydı, biz bunları nasıl..
ILO, sendikalarla 'istihdam'ı tartıştı/ "Kayıt dışı istihdam, Türkiye'de toplam istihdamın yüzde 52'si" ANKARA - Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), sendikaların da katılımıyla 'istihdam' konu..
İçişleri Bakanı Aksu Bahreyn'e gitti İSTANBUL - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, resmi temaslarda bulunmak üzere Bahreyn'e gitti. Bakan Aksu, Singapur Havayolları'nın tarifeli uçağıyla İsta..
Kocaeli BB ve Karayolları, otoyollarn çevresini yeşillendirecek KOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü, TEM Otoyolu Kocaeli kesiminin ağaçlandırılması için kol..
DYP lideri Ağar: Nihai gensoruyu millet verecek, bunun adına seçim diyorlar ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında TBMM Başkanlığı'na sunulan 3. gensoru önergesini yorumlayan DYP Gene..
Ege Denizi'nde bu gece fırtına bekleniyor MUĞLA - Muğla Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü, bu gece Ege Denizi'nde fırtına beklendiğini belirterek, denizcileri ve yetkilileri uyardı. Muğla Meteor..
Fiat Grand Punto'nun tanıtımı Bodrum'da yapıldı BODRUM - İtalya'nın Torino kentinde Eylül ayında yapılan dünya prömiyerinden kısa bir süre sonra Türkiye pazarında satışa sunulan Fiat Grand Pu..
Kamuda yönetim yapısı yolsuzluğu 'kolaylaştırıyor' Türk kamu yönetimindeki çıkarcılık, makam düşkünlüğü, kurum-meslek taassubu, "bu kadar maaşa bu kadar iş" anlayışı, hukukun üstünlüğü anlay..
İzmir'de patlama: Hedefin polis olduğu sanılıyor İZMİR - İzmir'in Konak İlçesi Kadifekale semtinde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlamanın hedefinin İkmal Şube Müdürlüğü ile b..
Brezilya gazetesi: Kuş gribi salgına dönüşürse FIFA, Dünya Kupası'nı erteleyecek SAO PAULO - Uluslararası Futbol Federasyonu (FİFA) ve Alman makamlarının, kuş gribi salgın halini alırsa, 2006..
TCDD'nin rayları Kardemir'den ANKARA - TCDD Genel Müdürlüğü'nün mevcut hatlarının yenilenmesi ve yapımı devam eden bazı "hızlı tren hattı" güzergahlarında kullanılmak üzere ihale yolu ile ted..
ATO: Teknoloji pazarında 'çekik gözlü istilası' var ANKARA - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) araştırmasına göre, Türkiye pazarına "kilitle giren, bisikletten halıya, kırtasiyeden gözlüğe ucuz ..
Gecekondu 'dönüşümünde' yeni konut en fazla 125 metrekare olacak ANKARA - Gecekondu Kanunu Uygulama Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak konutların inşaat alanı 100 metrekareden 125 metrekareye..
DSP'li Erçelebi: Öğretmenlerin ek ders ücretleri saat başına 10 YTL'ye çıkarılmalı ANKARA - DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin saat başına 10 YTL..
Geçen yıl terörle mücadelede 103 güvenlik görevlisi şehit oldu, 292 kişi yaralandı ANKARA - Terörle mücadele kapsamında geçen yıl 103 güvenlik görevlisi şehit oldu, 292 güvenlik görevlisi ise..
Meclis bu hafta memurlara ek ödeme ve gelir vergisinde indirimi görüşecek ANKARA - Meclis'i, yoğun gündemle çalışacağı bir hafta bekliyor. TBMM'nin bu hafta görüşeceği konular arasında memurl..
Türkiye kara para aklama cenneti Türkiye'de davası devam eden dosyalarda, 1997 yılı başından bu yana 2 katrilyon 331 trilyon 709,9 milyar lira karapara aklandığı belirlendi.
Köprü ve otoyollar ocakta 20.6 milyon YTL gelir elde etti ANKARA - İstanbul Boğaz köprüleri ve işletmedeki paralı otoyollardan yapılan geçişlerden, bu yılın ilk ayında 20 milyon 618 bin 483 Y..
Başakşehir'de kuralar çekildi, 432 konut sahibini buldu İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerden İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ) ..
Baykal: Hükümet, sağlıkta Zihni Sinir projeleriyle yola çıktı İZMİR - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidarın sağlık alanında "iyi incelenmemiş Zihni Sinir projeleri" ile yola çıktığını söy..
Bakan Gül: Türkiye, Ortadoğu'ya siyasi veya askeri müdahale öngörmüyor ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) başlığı altında yürütülen gi..
Polonya'da da kuş gribi vakası Polonya'nın kuzeyindeki Torun'da hafta sonunda telef olan bir kuğunun kuş gribi virüsü H5N1 taşıdığı açıklandı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9