31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul Kocamustafapaşa'da patlama: 1 kişi öldü İSTANBUL - Fatih'te çöp konteynırındaki patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Kocamustafapaşa Kuvayi Milliye Cad..
Güney Kore ile Japonya arasında 'Kardak' krizi Japonya'nın Güney Kore'nin Ullung Adası'na 87 kilometre uzaklıktaki 33 küçük adayı ders kitaplarında kendi sınırları içinde göstermesi, iki ülk..
TBMM Genel Kurulu'nda, Salı günü terörle ilgili genel bir görüşme yapılacak ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda, Salı günü terörle ilgili genel bir görüşme yapılacak. Batman ve Diyarbakır'd..
Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 7 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi ŞIRNAK - Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 7 terörist silahl..
VOB, günü 38.6 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 38 milyon 576 bin 8 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alınıp ..
Dış ticarette tehlike çanları İhracattaki artışın durup, ithalat artışının yüksek hızda devam etmesi Türkiye’yi dış ticaret dengesinde kritik noktaya doğru getirdi. Uzun bir aradan sonra ihra..
Silopi'de 7 PKK'lı öldürüldü Operasyonda 20 kilogram TNT ve el bombaları da ele geçirildi
TMSF 3.446 kişinin yurtdışı yasağını kaldırdı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 3 bin 446 kişinin Fon'a borçlarından dolayı yurt dışına çıkmalarında kurum açısından bir sakınca olmadığın..
Hazine, piyasaya nisanda 12.1 milyar YTL itfa planlıyor / 5 ihaleye çıkılıyor ANKARA - Hazine Müsteşarlığı, Nisan 2006 döneminde piyasalara 12.1 milyar YTL'lik itfa, piyasalardan 9.3 milyar ..
Toplam dış borç stoku 2005'i 170.1 milyar dolarla kapadı ANKARA - Toplam dış borç stoku, 2005 sonu itibariyle 170,1 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Hazine'den yapılan açıklamaya g..
Yargılanan iki avukatla ilgili daya Yargıtay'a gönderildi Apo'yla PKK elebaşıları arasında bilgi kuryeliği yapmakla suçlanıyorlar
Türkiye'nin Arap zirvesine katılması tarihi bir olay 'Türkiye terkettiği İslam toplumuna geri dönüyor'
TMSF, 3 bin 446 kişinin yurtdışı yasağını kaldırdı / "Bireysel borçlularla ilgili yasak sürüyor" İSTANBUL - TMSF, 3446 kişinin Fon'a borçlarından dolayı yurt dışına çıkmalarında kurum açısınd..
Samsunsporlu Serkan'a 10 maç ceza Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK), Samsunsporlu Serkan Aykut'a, hakem Kuddusi Müftüoğlu'na saldırdığı gerekçesiyle 10 maç ceza verdi.
2006 Yabancı Dil Sınavı, 25 Haziran 2006 tarihinde yapılacak ANKARA - 2006 Yabancı Dil Sınavı (YDS), 25 Haziran 2006 tarihinde devlet üniversitesi rektörlüklerinin bulunduğu 40 merkez ve Lefk..
İzmir Aliağa'da son 10 yıldaki ölümlerin 7'de 1'i kanserden ANKARA - CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, İzmir'in Aliağa İlçe merkezinde ve çevresindeki köylerinde yaşayan insanların, bölgedek..
SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması için başvurular 3 Nisan'da başlıyor ANKARA - SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması için başvurular, 3 Nisan 200..
"Mali Sektörün Değerlendirilmesi Programı" çalışması başlatıldı ANKARA - Türkiye'de devam eden bu mali sektör reformu çerçevesinde, sektörün kapsamlı olarak değerlendirilmesi amacıyla "Mali S..
Dış ticarette açık büyüyor/ Yeni yılın ilk 2 ayında açık 7 milyar doları buldu ANKARA - Dış ticaret açığında artış hız kesmiyor. Yeni yılın ilk 2 ayında açık yüzde 43.7 oranında artışla 7 mil..
Kapıkule'de kaçak içki ve sigara ele geçirildi Yurtdışından Türkiye'ye giriş yapmak için Kapıkule Gümrük Kapısı'na gelen bir kişinin otomobilinde yapılan aramada, kaçak getirilen 20 şişe vis..
İzmir'de bomba alarmı İzmir'in Eskiizmir Semti'nde, çiçek saksısından çıkan, biri konfeksiyon atölyesi sahibi C.E.'nin evinin balkonunda, diğeri ise Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu'nun bahç..
Tunceli'de Diyarbakır'a destek yürüyüşü Tunceli'de Diyarbakır'daki olaylara destek yürüyüşü yapıldı. Demokratik Toplum Partisi tarafından organize edilen yürüyüşe çok sayıda kişi katıldı. DT..
Hükümetin ağır ihmal ve kusuru var DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, terörün tırmanmasında hükümetin ağır ihmal ve kusuru olduğunu ileri sürerek, 'Son olaylar, hükümetin terörle ilgili tarihi so..
Köy tavuklarına 'serbest dolaşma yasağı' gelecek ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, "Kuş gribinin bulaşma riski nedeniyle köy tavuklarının bundan sonra se..
Pazartesi günü (1 Nisan 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 1 Nisan 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dol..
Bakan Aksu, Diyarbakır'dan "sağduyu" çağrısı yaptı / "Tertipciler tek tek yakalanacak ve teşhir edilecek" DİYARBAKIR - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve AKP'li Diyarbakır milletvekilleri ke..
Erzurum'da ülkücüler yürüyüş yaptı Yaklaşık 2 bin kişi, 'Ordumuza uzanan eller kırılsın' sloganları attı
Polis, DTP'lilerin protesto gösterisine izin vermedi Demokratik Toplum Partisi (DTP) İzmir İl Teşkilatı üyeleri, Konak Meydanı'nda Diyarbakır'da yaşanan olayları protesto etmek için gösteri ..
Bakanı Aksu Diyarbakır'da konuştu Bunun adı vatan ve insanlık hainliği
Genelkurmay'dan yalanlama / " Gerçek dışı haberlerle gündem yaratılmaya çalışılıyor" ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, bugün bir gazetede yer alan, "Genelkurmay Başkanlığı'nca verilen bir emr..
Kredi kartlarında "çip&pin" uygulaması başladı/ Şifresini bilmeyenler için eski usül geçerli olacak İSTANBUL - Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) 1999 yılından bu yana altyapı çalışmalarını..
Gima, mağaza sayısını 84'e çıkardı VAN - Gima, Van'da hizmete açtığı 2. süpermarketle ülke genelindeki mağaza sayısını 84'e çıkarttı. Kazım Karabekir Caddesi'nde bin 163 metre kare alan üzer..
Gate Gourmet Usaş'ın 2005 yılı net karı 27.5 milyon YTL oldu İSTANBUL - Gate Gourmet USAŞ, 2005 yılı vergi sonrası karını 27 milyon 480 bin 663 YTL olarak açıkladı. Şirketin toplam net satışl..
Okullardaki şiddet olaylarına yenileri ekleniyor/ Bursa'da 2 öğrenci bıçaklandı BURSA - Son zamanlarda okullarda görülmeye başlanan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bursa'nın Gemlik..
Bakan Aksu, Diyarbakır'dan "sağduyu" çağrısı yaptı / "Tertipciler tek tek yakalanaca ve teşhir edilecek" DİYARBAKIR - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve AKP'li Diyarbakır milletvekilleri ken..
Mersin'de PKK yanlısı gösteri Mersin'de, Diyarbakır'daki göstericilere destek amacıyla toplanan bir grupla polis arasında gergin dakikalar yaşandı
Diyarbakır'da ölü sayısı 6'ya yükseldi Kepenkler açıldı, eylemcilerden 46'sı tutuklandı, 137'si gözaltında
Okul önündeki kavgada bir öğrenci sırtından bıçaklandı Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, öğrenci olmadığı belirlenen 16 yaşındaki İ.S., kız meselesi yüzünden okul önünde tartıştığı 8'inci sınıf ö..
Kredi kartlarında "çip&pin" uygulanası başladı/ Şifresini bilmeyenler için eski usül geçerli olacak İSTANBUL - Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) 1999 yılından bu yana altyapı çalışmalarını..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10