3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bush'u eleştiren öğretmene ceza ABD'nin Colorado eyaletinde bir liseöğretmeninin, derste Başkan George W.Bush hakkında yaptığı eleştirel yorumlar nedeniyle okuldan uzaklaştırılma cezası aldığ..
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kosova'yı ziyaret etti Kosova'yı ziyaret eden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Kosova Başkanı Fatmir Seydiu ile görüştü. Kosova'daki son gelişmeler hakı..
Hamas heyeti Rusya'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Hamas heyeti ile görüşmelerin sonucundan memnun olduğunu belirtti. Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daveti üzerine Mo..
Avusturya'da Türkiye karşıtı imza kampanyası Avusturya'da aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisi, Türkiye'nin AB'ye katılımı ve öngörülen AB anayasasına karşı pazartesi günü imza kampanyası başlat..
Arıcılık kursuna bayanlar da büyük ilgi gösterdi Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü’nün çiftçilere yönelik eğitim seminerleri devam ediyor.
Vali Muşmal: Provokatörlere karşı halkımız dikkatli olmalı Elazığ Valisi Muammer Muşmal, yaklaşmakta olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 24 Mart Nevruz Bayramı öncesi halkı uyararak ülkeyi böl..
Tek doz aşı mağduru aile 200 bin YTL tazminat istiyor Bingöl’de kızamık aşısının tek doz uygulanması nedeniyle Subakut Sklerozan Ponensefalit (SSPE) hastalığına yakalanan 8 yaşındaki Pınar Bi..
Araçlar kullanılmadığı zamanlarda kiralanacak Malatya İl Genel Meclisi toplantısında Köye Yönelik Hizmetler Birim Müdürlüğü’ne ait araçların kullanılmadığı zamanlarda çiftçiye kiralanması kar..
Personel belediyeler yasasını öğreniyor Harran Üniversitesi (HÜ) Şanlıurfa Belediyesi personeline belediyeler yasasını öğretiyor.
Yankesiciliği önlemek için şehiriçi minibüslerde sivil polis görevlendirildi Batman’da artış kaydeden hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karşı Batman Emniyet Müdürlüğü bazı tedbirler aldı.
Zabıta-seyyar satıcı kavgasında 4 kişi hastanelik oldu Diyarbakır’da meydana gelen zabıta- seyyar satıcı kavgasında 4 kişi hastanelik oldu.
Sur Dershanesi, öğrenci ve veliler için seminer düzenledi Mardin Sur Dershanesi, ÖSS öncesi öğrenci ve veliler için aile içi iletişim ve verimli ders çalışma teknikleri hakkında seminer düzen..
Polislere ilkyardım semineri verildi Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünde görev yapan trafik polislerine ilkyardım semineri verildi.
Gökkuşağı, fakir öğrenciler için kermes açtı Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Gökkuşağı Hanımlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, fakir öğrenciler yararına gıda kermesi düzenledi.
Kültür merkezi Osmaniye’de salon açığını giderdi Osmaniye’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan salon eksikliği atıl durumda bulunan eski sinemanın faaliyete geçmesiyle giderildi.
Arslanköy’ün kurtuluşunda Ermeni zulmü anlatıldı Mersin merkeze bağlı Arslanköy beldesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıldönümü nedeni ile köylülerin canlandırdığı Ermeni zulmü skeci ..
Bir anlık hata sonucu çıkan yangın aileyi yok ediyordu Hatay’ın İskenderun ilçesinde ev sahibinin çakmak gazı ile sobayı tutuşturmak isterken sebep olduğu yangında evin büyük kısmı yanarken, ..
Öztürk yeşil Seyhan için fidan dağıttı Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, daha yeşil bir Seyhan için fidan dikme çağrısı yaptı.
Muhtarlar kursta başarılı olurlarsa bilgisayar alacak Yüreğir ilçesindeki muhtarlar belediyenin meslek edindirme merkezinde bilgisayar kursuna gitmeye başladı.
‘Göç listesine girersek AB’den kaynak alırız’ Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği Başkanı Teyfik Kısacık, göçle kente gelen nüfusun uyumunun sağlanması için Avrupa Birliği fonlarından yarar..
Karaisalı resmen Adana'nın üçüncü merkez ilçesi oldu Karaisalı Belediyesi, büyükşehir ilçe belediyesi olarak Adana Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındı.
Beyaz Gelincik operasyonuyla 23 uyuşturucu satıcısı yakalandı Adana'da uyuşturucu madde sattıkları belirlenen 23 kişi narkotik polisinin 4 ay süren planlı çalışması sonucu yakalandı. Uyuşturu..
Harb-İş'te koltuk harbi yaşanıyor ABD'nin İncirlik Hava Üssü'nde örgütlü bulunan Harb-İş Sendikası Adana Şubesi'nde iki ayrı başkanın görev yapması eski başkanın İcra Müdürlüğü kanalıyla göre..
Deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı Sivil Savunma Teşkilatı’nın 47. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kars Fen Lisesi’nde düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
‘Kafkasya’ya göstereceğimiz açılım nedeniyle Rusça öğrenmeliyiz’ Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu belediye bünyesindeki kurslara Rusça dil kursunu ekleyerek, "Kafkasya’ya göstereceğimiz ..
Tatvanlılar sema gösterisi ile feyz aldı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde tasavvuf müziği konseri ve sema gösterimi sundu.
Van Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ni kanalizasyon suyu bastı Van Süphan Mahallesi’nde bulunan Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, çevredeki foseptik çukurlardan sızan sular altında..
‘Kurtuluş, şenlik havasında kutlanmasın’ Büyük Birlik Partisi (BBP) Erzurum İl Başkanı Cemal Almaz, Erzurum’un düşman işgalinden kurtarılışının şenlik havasında kutlanacak olmasına tepki göst..
‘Yaşayan kültür’ Sebahattin Bulut’u kaybettik Erzurum Halk Oyunları ve Türküleri Derneği Başkanı ve folklor araştırmacısı Sebahattin Bulut, 80 yaşında hayatını kaybetti.
‘Oltu’da 600 esnaf icralık’ Oltu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nusret Zengin; esnafların Oltu’da en büyük sivil toplum kitlesi olduğunu belirterek, üzerlerine büyük bir sorumluluk düştüğ..
Kâzım Karabekir’de TİS tamam Kâzım Karabekir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen 2006-2007 yıllarına ait toplu iş sözleşme görüşmeleri tamamlandı.
Türkiye’nin Avrasya’da aktif dış politika uygulaması istendi Atatürk Üniversitesi’nin (A.Ü.) düzenlediği ‘Avrasya’da Yükselen Güçler ve Değerler Uluslararası Sempozyumu’nda Türkiye’nin Avrasy..
Tek üniversiteli karda mahsur kalınca köylüler seferber oldu Köyün üniversitede okuyan tek öğrencisi Cahit Tarhan kar nedeniyle köyde mahsur kalınca köylüler seferber oldu.
Hopa’da asayiş toplantısında sorunlar masaya yatırıldı Artvin’in Hopa İlçesi’nde 3 gün önce meydana gelen bıçaklama olayı sonrası yaşanan olaylarla ilgili olarak Kaymakam Şahin Aslan başkanlı..
BAYSİAD üyeleri Küçükkurt’u ziyaret etti Bayburt Sanayici Girişimci Genç İşadamları Derneği (BAYSİAD), 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaptıktan sonra ilk nezaket ziyaretini Bayburt Valis..
Rize’nin düşman işgalinden kurtarılışının 88. yıldönümü coşkuyla kutlandı Rize’nin düşman işgalinden kurtarılışının 88. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamaya, temsil..
Uşak’taki 84 firmanın hazine destekleri bankaya yatırıldı 5084 Sayılı Yasa’nın 6. maddesinde yer alan enerji desteği uygulamasıyla Uşak’ta 84 firmaya Hazine Müşteşarlığı’nca 2 milyon 883 bin ..
Sezer'den SSK yasasına onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5458 sayılı ''Sosyal Güvenlik Prim Alacaklarının Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılması Hakkında Kanun'..
Salon olmayınca fuar sahile kurulan çadırda açıldı Muğla’nın Marmaris ilçesinde 16. Turex & Orgef Turizm Ekipmanları ve Yiyecek İçecek Fuarı açıldı.
Tamirine yapımı kadar para harcanan okul, yine de eğitime başlayamadı Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Kasabası’nda 7 yıl önce yapılan okulun başına gelenler, devlet eliyle mütea..
Kültürpark’ta ‘Kent Fuarları 2006’ kapsamında 5 ayrı fuar açıldı İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda, ‘Kent'S Fuarları 2006' kapsamında 5 ayrı fuarın açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye B..
AK Parti Gençlik Kolları, İl Başkanlığı seçimlerinde tarafsız davranacak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları, İl Başkanlığı seçimlerinde aday olacak her hangi bir isim arkas..
SunExpress, İzmir merkezli iç hat uçuşlarına 26 Mart’ta başlayacak SunExpress Havayolları'nın, 26 Mart'ta İzmir merkezli iç hat uçuşlarına başlayacağı bildirildi.
CHP Aliağa İlçe Teşkilatı tren seferlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi İzmir banliyösünün yüzeysel metroya dönüştürülmesi çalışmalarının başlaması nedeniyle Aliağa—İzmir arasındaki tren ..
Deniz Baykal, Karşıyaka Tüneli’nin açılışını 3 bakanla birlikte yapacak Aliağa – Menderes Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi'nin en önemli adımlarından olan Karşıyaka Tüneli ve istasy..
Yıllardır bitirilemeyen kültür merkezi binası tamamlanacak Afyonkarahisar İl Genel Meclisi yapımına 1993 yılında başlanılarak kaba inşaatı bitirilen Kültür Merkezi inşaatının tamamlanması içi..
Öğrenciler, doğal afetlere tatbikatlarla hazırlanıyor Özel Finike Koleji'nin, öğrencilerini doğal afetler ve bunlardan korunma yolları konularında bilgilendirmek ve tecrübe kazandırmak maksad..
Vali Yüksel: Antalya önemli fuarlara ev sahipliği yapıyor Antalya Valisi Alaattin Yüksel, Antalya'nın önemli fuarlara ev sahipliği yaptığını söyledi.
Nano teknolojisiyle yapılan dünyanın en küçük Kur’an-ı Kerim’i satışa sunuldu Son dönemlerin gözde teknolojisi olan Nano ile kutsal kitap Kur'anı Kerim, 11 X 18 milimetre boyutlarına kadar kü..
Kayıt altına alınan sütün kalitesi artacak Burdur'da bir günde üretilen 600 ton sütün 550 tonluk kısmı kayıt altına alınıyor, ancak bakteri oranının daha da düşük seviyeye çekilmesi gerekiyor..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10