27 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

27 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB, Türkiye'den 'devlet desteklerini izleyecek bağımsız kurum' istiyor BRÜKSEL - AB, Türkiye'den, devlet desteklerini izleyecek bağımsız bir kurum oluşturmasını istiyor. AB Komisyonu'nun üye,..
Bayındırlık: Yeni düzenleme kıyıların tamamen halka açılması için ANKARA - Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kıyı Kanunu'nda değişiklik öngören çalışmanın, 'kıyıların ta..
Şemdinli Araştırma Komisyonu Van'da VAN - Meclis Şemdinli Araştırma Komisyonu üyeleri Van'a geldi. Ankara'dan uçakla Van'a gelen Meclis Araştırma Komisyonu'nun 8 üyesi, Ferit Melen Havaalanı'..
İstanbul emniyetinden internet kafelere operasyon İSTANBUL - Okullarda son günlerde artan şiddet olayları, polis ekiplerini harekete geçirdi. Öğrencilerin sıklıkla gittiği internet kafelere ..
Ülkerspor Antrenörü Ergin Ataman, istifa etti İSTANBUL - Ülkerspor Antrenörü Ergin Ataman, özel hayatıyla ilgili çıkan yıpratıcı asılsız haberler nedeniyle kulübünün çıkarlarını düşünerek ist..
Botaş yetkilileri, doğalgaz pazarlığı için Rusya'ya gitti ANKARA - BOTAŞ Genel Müdür Vekili Rıza Çiftçi başkanlığındaki heyet, Moskova'da, Rus doğalgazında fiyat indirimi öncelikli olmak üzer..
Mensa, 2005 yılında zararını yüzde 35 azalttı İSTANBUL - Mensa'nın net zararı bir önceki yıla göre yüzde 35 oranında azalarak 24.849.690 YTL olarak gerçekleşti. Türkiye'nin en büyük kumaş f..
Granitçiler, Antalya'da buluştu İSTANBUL - Granit sektörünün önde gelen kuruluşlarından GRANİTAŞ, Antalya'da, Türkiye'de ilk defa organize edilen bir toplantı gerçekleştirdi. Sektörle ilgili ..
DTM'den ihracatçılar için "Dikkat Teknik Engel" sitesi ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), üretici ve ithalatçılar için 'Dikkat Teknik Engel' sitesi kurdu. Sitede, üretici ve ithalatçıla..
YKB: MB belirsizliği piyasaları olumsuz etkilemeye devam edecek İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası, Merkez Bankası yönetimine ilişkin belirsizliğin bu hafta da piyasaları olumsuz etkilemeyi sür..
Şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası Kayseri Valisi Osman Güneş, 1986 yılında Şırnak'da şehit olan jandarma er Orhan Tahtasakal'ın ailesine, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer adına, Devlet Ö..
Kırıkkale Rafinerisi'nde özelleştirme eylemi TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi'nin 600 çalışanı eylem nedeniyle dolum yapılmadı, vardiya değiştirmedi
İnsan kaçakçıları yakalandı Edirne'de yurt dışına kaçak yollardan çıkış yapmak isterken yakalanan kaçaklar, sorguları sırasında kendilerine gösterilen fotoğraflardan para karşılığında anlaşt..
Sağlık Bakanı, Dışkapı Çocuk Hastanesi hakkında soruşturma başlattı ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniği'nde yaşanan ..
Bloomberg: Gelişmekte olan piyasalar 'balon', zincirdeki zayıf halkalar Türkiye ve Hindistan LONDRA - Gelişmekte olan piyasalara son 3 yılda uluslararası piyasalardan giren yüklü miktarda par..
Hazar ve Karadeniz Petrol ve Doğalgaz Zirvesi yarın Ankara'da başlıyor ANKARA - Hazar ve Karadeniz Petrol ve Doğalgaz Zirvesi ve 5. Türkiye Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Fuarı, yarın Ankara..
İş Yatırım'dan yeni "B Tipi Tahvil ve Bono fonu" İSTANBUL - İş Yatırım, portföyündeki yatırım fonlarına B Tipi Tahvil ve Bono Fonu'nu ekledi. İş Yatırım tarafından yapılan açıklamada, hale..
Jandarmadan fuhuş operasyonu Kırıkkale'de, jandarmanın düzenlediği operasyonda, fuhuş yaptığı belirlenen Gürcistan uyruklu Ketevan Skhist Latse (40) ile onu erkeklere pazarlayan Ali Süzer (3..
Aksu Kağıt Fabrikası'nda eylem Yaklaşık 3 yıl önce özelleşen Milda Kağıt Fabrikası'nda çalışan işçiler fabrika önünde toplanarak açıklama yaptı. Ücret ve sosyal haklarını alamadıklarını öne ..
Borsada kayıp sürüyor/ Endeks, gün sonunda 563 puan gevşedi: 42710/ Döviz bir miktar gevşedi, faiz arttı İSTANBUL - İMKB'de geçen hafta görülen olumsuz seyir bugün de devam etti. Endeks, günü..
11 kişilik Türk dağcı ekibi, Dünyanın zirvesi Everest'e tırmanacak İSTANBUL - Türkiye'yi ilk kez ülke adıyla temsil edecek 11 kişilik Türk dağcı ekibi, Dünyanın zirvesi kabul edilen Everest'e..
Aksa Akrilik'te Olağan Genel Kurul, 18 Nisan'da İSTANBUL - Aksa Akrilik'te Olağan Genel Kurul, 18 Nisan'da yapılacak. Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada..
Akbank, ortaklarına 540 milyon YTL'lik kar payı dağıtacak İSTANBUL - Akbank, ortaklarına 2005 yılında oluşan kardan toplam 540 milyon YTL kar payı dağıtacak. Akbank'ın bugün yapılan 2005 yılı..
Turizimde KDV inmezse 100 bin kişi işsiz kalacak Turizm sektörü nefesini tuttu, Bakanlar Kurulu kararını bekliyor. 'Maliyetler attı, turist sayısı azaldı. Böyle giderse işletmeler kapanacak'..
Güneş tutulmasında Akdeniz Bölgesi az bulutlu Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi Müdürü İlhan Balcı, tam güneş tutulmasının gerçekleşeceği 29 Mart günü Akdeniz Bölgesi'ndeki havanın az bulutlu ..
Gürcistan'da cezaevi isyanı kanlı bastırıldı Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te dün gece Ortacala semtindeki 5 numaralı cezaevinde mahkumların isyanı sonucu çıkan ayaklanma kanlı şekilde bastır..
Arçelik, Çin'e bulaşık ve çamaşır makinesi ihracatına başladı İSTANBUL - Arçelik A.Ş, Ankara tesisinden Çin'e ilk ürün sevkıyatını başlattı. Şirket, bu yılın sonuna kadar Çin'e 50 bin adet ür..
Salı günü (28 Mart 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 28 Mart 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar al..
Tiyatro, çağdaşlaşmada en etkin araçlardan biri DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, tiyatronun insanın çağdaşlaşması ve aydınlanmasında en etkili araçlardan biri olduğunu söyledi
Talat BM temsilcisi Möller ile görüştü Cumhurbaşkanı Müsteşarı Pertev: Paris'te bir anlaşma yok
İndeks Bilgisayar'a Cisco Systems'ten yılın en iyi dağıtıcısı ödülü İSTANBUL - İndeks Bilgisayar Sistemleri Muh. San. ve Tic. A.Ş, Cisco Systems İş ortakları toplantısında yılın en iyi dağıtı..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10