26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rehn: AB Türkiye'ye verdiği sözü yerine getirmeli Avrupa Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn’in, "AB’nin Türkiye ve Balkan ülkelerine verdiği sözleri yerine getirmesi gerekiyor..
Hava sıcaklıkları artmaya başlıyor / Hafta boyunca lodos etkili olacak İSTANBUL - Hava sıcaklığı tüm Türkiye'de yarından itibaren artmaya başlayacak. Hafta boyunca lodos etkili olacak. Tahm..
TZD Başkanı Yetkin: Kaçak hayvancılık giderek artıyor ANKARA - Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'de kaçak hayvancılık sektörünün giderek arttığını dile getirdi..
Babacan: Cumhurbaşkanı'na yeni bir MB Başkanı adayı sunacağız ANKARA - Devlet Bakanı Ali Babacan, yeni Merkez Bankası başkanının belirlenmesi konusunda yetkinin Bakanlar Kurulu'nda olduğunu v..
Boydak ve Ülker, Bizim Menkul'de de ortaklığa gitti İSTANBUL - Türkiye'de bir ilke imza atarak Türkiye Finans Katılım Bankası çatısı altında iki yerli finans gücünü bir araya getiren önemli b..
TAV, Atatürk Havalimanı'nda bagaj arabalarında depozitolu uygulamaya geçti İSTANBUL - Atatürk Havalimanı İşletmecisi TAV, yolcu konforu ve rahatlığını arttırmak amacıyla iç ve dış hat termin..
Vestel, Whirlpool için Yorum Publicis'i seçti İSTANBUL - Vestel, Whirlpool markası için düzenlediği reklam ajansı konkurunun sonucunda Yorum Publicis ile anlaştı. Dünyanın 1 numaralı beyaz eş..
İhracatçılar, Başbakan'dan ÖTV'nin imalatçı ihraçatçılara iadesini istedi ANKARA - İhraçatçılar, Başbakan'dan, ÖTV'nin imalatçı ihraçatçılara iadesini istedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğa..
İMMİB tasarım ödülleri sahiplerini buldu İSTANBUL - İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile bu yıl ikincisi dü..
Reklamverenler Derneği'nden A'dan Z'ye tüketici trendleri eğitimi İSTANBUL - Reklamverenler Derneği'nin düzenlediği "tek bir konuya odaklı" paylaşım/eğitim programı Master Class'ın ilki, 31 ..
Otomotiv Sanayii Derneği'nde Yönetim Kurulu'nun görev dağılımı yapıldı İSTANBUL - Otomotiv Sanayii Derneği'nde Yönetim Kurulu görev dağılımını yaptı. OSD'den yapılan açıklamaya göre; Derneğ..
Türk Hava Yolları, yaz tarifesine geçti İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), yaz tarifesine geçti. THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, THY'nin bugünden itibaren başlayan 2006..
SPK'dan Eminiş'deki işlemler nedeniyle bazı yatırımcılar hakkında suç duyurusu ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Eminiş Ambalaj işlemleri nedeniyle bazı yatırımcılar hakkında suç duyurus..
SPK, Eren Karacan hakkındaki işlem yasağını kaldırdı ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Eren Karacan hakkındaki işlem yasağını kaldırdı. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan kararda şöy..
SPK, 4 şirketin sermaye tavını yükseltme talebini uygun buldu ANKARA - SPK, 4 şirketin sermaye tavını yükseltme talebini uygun buldu. Sermaye Piyasası Kurulu(SPK) Haftalık Bülteni'nde yer al..
SPK, 2 şirketin hisse senetlerini kayda aldı ANKARA - SPK, 2 şirketin hisse senetlerini kayda aldı. Sermaye Piyasası Kurulu(SPK)Haftalık Bülteni'nde yer alan karara göre, Boyner Büyük Mağaza..
Tat Konserve, 2005 yılını 15.3 milyon YTL zararla kapadı İSTANBUL - Tat Konserve, 2005 yılını 15.3 milyon YTL zararla kapadı. Tat Konserve tarafından Borsa'ya gönderilen 2005 yılı konsolide ..
Kanatlı sektörüne bio güvenlik kapsamında kredi imkanı ANKARA - Tavukçulukta 5 bin, hindicilikte 2 bin 500, ördek, kaz ve bıldırcında 1000, devekuşunda ise 100 adet ve üzerinde kapasiteye sa..
2 şirket hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu ANKARA - Söktaş ve İş Yatırım Ortaklığı hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan kararlara göre, Söktaş, ..
Bank Asya ve Metro Menkul Kıymetler halka açılıyor ANKARA - Asya Katılım Bankası ve Metro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı, halka açılmak için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde y..
Bingöl kırsalında 14 terörist ölü olarak ele geçti BİNGÖL - Bingöl'ün Solhan İlçesi ile Muş İli arasındaki kırsalda yürütülen operasyonda toplam 14 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bingöl ..
Hava sıcaklığı, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'da biraz artacak İSTANBUL - Tahminlere göre bugün, yağışlı hava kütlesi, yurdun güney ve doğu kesimlerinde, serin hava kuze..
TGSD Başkanı Bektaş: Tek önem veriğimiz şey, Türk sanayiinin ve Türkiye'nin menfaatleri BURSA - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Aynur Bektaş, sektörlerin ve ülkenin menfaati için s..
DTM İhracat Genel Müdürü Boğa: Türkiye ithalat cenneti haline geldi MUĞLA - Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürü Ali Boğa, Muğla Üniversitesi'nde verdiği "Dış Ticarette Yeni Gelişme..
Yaz saati uygulamasına geçildi / Saatler 1 saat ileri alındı İSTANBUL - Yaz saati (ileri saat) uygulamasına geçildi. Gece saat 01:00, saatler bir saat ileri alındı. Yaz saati uygulaması, 29 E..
Cumhurbaşkanı, MB Başkanlığı ve yönetimine atamaları uygun bulmadı ANKARA - Başbakanlık, Merkez Bankası yönetimi hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararnamesi'nin, Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından..
TÜGİK Başkanı Özmen: Cari açık ve işsizlik hala ülkenin en önemli meselesi BURSA - Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erhan Özmen, Türkiye'nin AK Parti hükümetiyle y..
Hükümetten jeotermal enerji üretimine destek / Güler: Emrinizdeyiz İZMİR - İzmir'de Jeotermal İşletmecileri Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, "İktidar olarak..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10