2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Maccabi Tel Aviv: 84 Ülkerspor: 74 Ülkerspor, ULEB Avrupa Ligi ''Top 16'' (E) Grubu'ndaki ikinci maçında, deplasmanda İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımına 84-74 yenildi. Karşılaşmaya pota altı..
Fas'ta toplu intihar girişimi Fas'ta işsizlikten bunalan 13 kişi, benzin ve böcek ilacıyla toplu intihar girişiminde bulundu. Görgü tanıkları, aralarında 3 kadının bulunduğu ve yıllardır işsi..
DSÖ: Kuş gribinden 94 insan öldü Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2003 yılından bu yana kuş gribi yüzünden 94 insanın öldüğünü, 174 kişinin de bu hastalığa yakalandığını açıkladı. DSÖ'nün internet ..
Bağdat'ta özel araçlara yasak Irak'ın başkenti Bağdat ve civarında, özel araçların yarın bir günlüğüne trafiğe çıkması yasaklandı. Irak devlet televizyonunun haberine göre, başbakanlıktan yap..
Fehriye Erdal'ın kurtuluşu yok Belçika Dışişleri Bakanı Karel de Gucht'un, İspanya'da bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ü terörist Fehriye Erdal konusuyla ilgili ol..
'Sofular grubu' adliyede 7 kişi serbest bırakıldı, 61 kişinin tutuklanması istendi
Kenan Evren hakkında suç duyurusu İzmir Barosu eski Başkanlarından avukat Noyan Özkan, Muğla Üniversitesi'ndeki konuşması nedeniyle 7'inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında dava açılmasını ..
Silivri'de kuş gribi görüldü Silivri'nin Celaliye Beldesi'nde bir evin bahçesinde tavuk leşinden alınan örnekte kuş gribi görüldü. Celaliye Belde Belediye Başkanı Bilge, 'Kuş gribinin kesinl..
Ünal Aysal G.Saray'dan alacağını istedi Ünal Aysal'ın Üst Yöneticisi (CEO) olduğu Unit Grubu'na bağlı Unit Investment S.A., Galatasaray ile olan 23,5 milyon dolar tutarlı sözleşmenin vadesini..
CHP, Unakıtan hakkında 3. gensoruyu vermeye hazırlanıyor ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Basın Sözcüsü Eşref Erdem, CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Unakıtan hakkında yeni bir g..
Bu rapor çok konuşulur TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun Şemdinli raporunda, güvenlik güçlerinin, ''itirafçı'' adı altında bazı kişileri istihbarat dışında başka işlerde de kullanıl..
Tüpraş, LPG ve Otogaz rafineri çıkış fiyatlarında indirime gitti İZMİT - Tüpraş, LPG ve Otogaz rafineri çıkış fiyatlarını yarından geçerli olmak üzer düşürdü. Tüpraş'ın yayınladığı rakamlara ..
CHP Unakıtan'ın kızının ziyaretini belgeledi CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, Telsim Genel Müdürü Mehmet Taşaltın imzasını taşıyan bir yazı ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kı..
Maliye Bakanlığı: Unakıtan'ın tehdit aldığına yönelik iddialar gerçek dışı ANKARA - Maliye Bakanlığı, Bakan Kemal Unakıtan'ın tehdit telefonları aldığı yönündeki iddiaların tamamen asılsız ol..
Tekstilde KDV indirimi geliyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, tekstil sektörünün istediği KDV indirimi konusunda, oranın yüzde 18'den 8'e düşürülmesiyle ilgili çalışma yapıldığını söyledi. Tüzm..
Borsa % 1,27 düşüşle 46 bin 890 puandan kapandı İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 500,72 puan azalarak 46.890,80 puandan kapandı. Hisse senetleri 2. seansta, ortalama yüzde 1,06 oranında de..
Bakan olunca Türkiye'de 115 antik tiyarto olduğunu öğrendim Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kocaeli Valisi Erdal Ata'nın kendisine hediye ettiği ve kentin simgesi olan tarihi saat kulesi..
PKK'nın Cudi sorumlusuna 10 yıl hapis istemi PKK'nın Cudi Dağı bölge sorumlusu Şeref İnaç ile yasadışı örgüte yardım ve yataklık ettikleri iddia edilen 6 zanlı hakkında 10 yıla kadar hapis c..
Unakıtan'a 3.kez gensoru CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında yeni bir gensoru önergesi verilmesini kararlaştırdı. CHP MYK, Genel Başkan Deniz Baykal başkanl..
61 El Kaideli yakalandı Amerikan güçlerinin, El Kaide'nin Irak kanadının lideri Ebu Musab Zerkavi'nin örgütüne bağlı 61 kişiyi ele geçirdiği bildirildi. Çokuluslu gücün sözcüsü General Rick L..
TCMB: Faizlerin sabit kalma olasılığı bir miktar azaldı/ "Hizmet fiyatları risk oluşturmayı sürdürüyor" ANKARA- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) Şubat ayında yaptığı toplantıda, po..
Garanti YO'nun Olağan Genel Kurulu 24 Mart'ta İSTANBUL - Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 24 Mart'ta yapılacak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, Ortaklar Olağan Ge..
VOB, günü 28.5 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 28 milyon 530 bin 998 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Adatepe'nin durumu iyi Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin bağırsaklarındaki bir rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldığını, hayati tehlikesinin bulu..
Kira geliri elde eden mükelleflere 2006 beyan döneminde kolaylık ANKARA - Kira geliri elde eden mükelleflere 2006 beyan döneminde kolaylık sağlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı, mükellef haklar..
Dolar 1.30 YTL ABD Doları, YTL karşısında son 1 yılın en düşük seviyesine geriledi. Türkiye'nin kredi notunun artacağı beklentisiyle yabancı para girişi yaşanıyor. Merkez Bankası gösterge nit..
Bakan Coşkun tekstilcilere umut verdi Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun tekstil, konfeksiyon ve deri sektörünün, mali dengeleri bozmadan destekleneceğini söyledi. Bakan Coşkun, AKP Balıkes..
AKP'li Torun, Rio festivali, portakal karnavalı, boğa güreşini eleştirdi 'Bu eğlenceler büyük bela ve musibetlerin ayak seslerinin işareti'
Başbakan padişahlık özlemi içinde DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 'Başbakan herkes sussun, ben ülkeyi padişah gibi yöneteceğim diyor. Öyle yağma yok. Türkiye, demokratik bir ülkedir ve Başbaka..
Cep telefonu sinyallerini bloke eden boya geliştirildi Merkezi ABD'nin Rochester kentinde bulunan NaturalNano adlı bir şirket, cep telefonu sinyallerini istendiğinde geçiren, istendiğinde is..
Türkiye, Ortadoğu Projesi'ne inanmıyor DYP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Çağrı Erhan, hükümetin Büyük Ortadoğu Projesi'ne samimiyetle inanmadığını ileri sürdü
Tüzmen: Tekstilde KDV'nin yüzde 8'e indirimi için çalışma yapılıyor ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, sektör temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda, tekstilde KDV indirimi konusun..
Türk Henkel, 2005 Tofaş Kalite Ödülü'nün sahibi oldu İSTANBUL - Türk Henkel Otomotiv Grubu, 2005 Tofaş Kalite Ödülü'nün sahibi oldu. Tofaş Kalite Ödülü, Türkiye'de de çeşitli ürün ve çözüml..
ECB, faiz oranını %0,25 arttırdı Avrupa Merkez Bankası (ECB), ekonominin güçlendiği bir ortamda enflasyonist baskıları engellemek için gösterge faiz oranını yüzde 2.25'ten yüzde 2.50'ye yükse..
Anel Telekomünikasyon'nun Olağan Genel Kurulu 22 Mart'ta İSTANBUL - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Mart'ta yapılacak. Şirket..
Tat Konserve'de Olağan Genel Kurul 11 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Tat Konserve Sanayii A.Ş'nin Olağan Genel Kurul'u 11 Nisan'da yapılacak. Şirketin borsa açıklamasında, 2005 yılı Olağan gen..
Real Madrid'te Del Bosque sesleri yükseliyor Real Madrid'te Florentino Perez'in istifası sonrası kulüp başkanlığı görevine getirilen Fernando Martin, ilk uyarısını yıldız futbolculara yaparak..
"Bana güvendiğiniz için teşekkürler" Beşiktaş'ın Mısırlı futbolcusu Ahmed Hassan Kamel, Fenerbahçe ile oynanan derbi maçta kendisini ilk 11'de oynattığı ve güvendiği için teknik direktör Jean..
Mars Yörünge Kaşifi gezegene yaklaşıyor ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'a yönlendirdiği ''Mars Reconnaissance Orbiter- Mars Yörünge Kaşifi: MRO'' uzay aracını 10 Mart'ta Kız..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10