19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan: Nevruz istismar ediliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevruz kutlamalarını istismara yönelik adımlar atıldığını belirterek, "Buna gölge düşürmek isteyenler, burada yanlış bir plat..
Erdoğan: Erken seçim yok İSTANBUL - Seçimlerin zamanında yapılacağını belirten AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim kitabımızda erken seçim filan yok. Bu yazboz tah..
Nevruz etkinlikleri başladı/ İstanbul'daki mitingde 4 bin 500 polis görevli/ İzmir'de molotofkokteylleri bulundu İSTANBUL/MERSİN/ADIYAMAN/TUNCELİ/ŞANLIURFA - İstanbul, Mersin, Tunceli, Şanlıu..
Hükümet'ten Edirneli sel mağduruna destek sözü EDİRNE - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Hükümet'in, Edirne ve İpsala'da yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için ne gerekiyorsa süra..
TCDD ray ihalesi gerçekleştirdi, hatlar yenilenecek ANKARA - Yaklaşık 8 yıldan bu yana finansman yetersizliği nedeni ile ray ithalatı gerçekleştiremeyen TCDD Genel Müdürlüğü'nün geçtiğimiz ay..
TMMOB: Türkiye enerji kozunu elinden kaçırıyor, 'vanaları başkalarında olan enerji koridoru' olmakla avunuyor ANKARA - Türkiye'nin, uluslararası arenada enerji kozunu elinden çıkarmakta olduğ..
Meclis'i yoğun çalışma bekliyor ANKARA - Meclis'i bu hafta da yoğun bir gündem bekliyor. Haftanın gündeminde memurlara ek ödeme, At Yarışları Kanunu, Tekel'in tütün üreticilerine yapacağı öde..
DSP'li Macit, Türkiye Kalkınma Bankası'nda bir günde 37 üst düzey yöneticinin görevden alındığını ileri sürdü ANKARA - DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Türkiye Kalkınma Bankası'nda bi..
İçişleri Bakan Aksu: 3 yılda 5 bin 750 5 bin 750 terör örgütü üyesi yakalandı ANKARA - Yurtiçinde terörist eylemlere katılan ve daha önce işledikleri terör suçlarından aranan 5 bin 750 terör ..
Van'da 12 bin karton kaçak sigara ele geçirildi VAN - Van Emniyet Müdürlüğü'nün bir iş yerine düzenlediği operasyonda 12 bin karton kaçak sigara ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, bir ihbarı..
Eğitimde hedef 2010'a kadar çocukların okullaşma oranını yüzde 100'e çıkarmak ANKARA - Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, 2010 yılına kadar, erkek ve kız çocuklarının okullaşma oranını yüzde 100'e ..
Anavatan lideri Mumcu özelleştirmeleri eleştirdi/ "Biz varlık satışından değil, özelleştirmeden yanayız" KOCAELİ - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Biz varlık satışından değil, öz..
DYP'li Adan: Nevruz'u bölücü örgüte destek gösterisine çevirmek isteyenlere asla izin verilemez ANKARA - DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Nevruz'u bölücü örgüte destek gösterisine çev..
Nevruz etkinlikleri başladı/ İzinsiz bazı gösterilere polis müdahale etti İSTANBUL/MERSİN/ADIYAMAN/TUNCELİ/ŞANLIURFA - İstanbul, Mersin, Tunceli, Şanlıurfa ve Adıyaman'da çeşitli gruplar yakl..
İzmir'de CHP ile biraraya gelen MHP, birlikteliği bütün illerde görmek istiyor ALİAĞA - CHP ile İzmir'de cumhuriyet, demokrasi, Atatürkçülük için bir araya geldiklerini belirten MHP İzmir İl ..
Hazine salı günü geri alım ihalesi düzenleyecek ANKARA - Hazine, 21 Mart Salı günü, çarşamba valörlü geri alım ihalesi düzenleyecek. Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Hazine, ..
Tarım Bakanı Eker: Kuş gribi nedeniyle azalan beyaz et tüketimi eski haline ulaştı DİYARBAKIR - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, kuş gribi nedeniyle azalan beyaz et tüketiminin aş..
EBSO, serbest bölgelere de yatırım teşviki sağlanmasını istiyor İZMİR - Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), 49 ilde yapılan yatırımlara verilen teşviklerin, serbest bölgelere de sağlanmasını ist..
Hız sınırlayıcıda yetkili TSE ile TÜVSÜD ANKARA - Motorlu araçlarda hız sınırlayıcı sistemleri ile ilgili deneyleri yapmaya veya yaptırmaya TSE ile TÜVSÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Ti..
DTM'nin alım heyeti programına çok sayıda ülkeden katılımcı bekleniyor ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarlığı, 2006 yılında AB ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Japonya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikl..
Kamu-Sen'e göre şubatta yoksulluk sınırı 1,929 YTL ANKARA - Türkiye Kamu-Sen, 4 kişilik ailenin Şubat ayı yoksulluk sınırını, bin 929 YTL 6 YKr olarak hesapladı. Türkiye Kamu-Sen'in hesaplam..
Av turizminde ilkeler belirlendi ANKARA - 2006-2007 yılı av turizmi uygulamalarını içeren ilkeler, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın web sitesinde yayınlandı. İlkeler, 1 Nisan 2006'dan 31 Mart 200..
Gazi Üniversitesi'ndeki panelde 'Kuş Gribinin Türkiye'ye Etkileri' düzenlenecek ANKARA - Gazi Üniversitesi ile G.Ü Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği (BANKSİM) tarafından, "Gazi Söy..
ASO: Ankaralı sanayici bankalardan şikayetçi ANKARA - Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) yaptırdığı "Bankacılık Hizmeti Anketi" Ankaralı sanayicilerin bankalardan şikayetçi olduğunu gösterdi. Ank..
'Bor'da ihracat hedefi 500 milyon dolar ANKARA - Toplam dünya bor rezervinin yüzde 72'sine sahip bulunan Türkiye, bor üretiminde ihracata ağırlık vererek ekonomiye önemli kazanç sağlamayı hed..
Gübretaş ile Suriyeli Gecopham, kimyevi gübrede işbirliği yapacak ANKARA - Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan Gübretaş ile Suriyeli Gecopham General Company for Phoshane ..
Devlet Bakanı Tüzmen: Türk lirasına Akdeniz diyeti uygulamak lazım ANTALYA - İhracata dayalı kalkınma modelinin gereklerini tam olarak yapamadıklarını söyleyen Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, TL..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9