16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
DTP: Şemdinli'de Nevruz ile Çanakkale Zaferi'ni kutlayacağız Demokratik Toplum Partisi (DTP) Parti Meclisi üyesi Alican Ünlü, Nevruz kutlamalarını Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 18 Mart'ta ..
Irak'ta parlamento toplantısı ertelendi Irak'ta 15 Aralık 2005'te yapılan seçimlerden sonra ilk kez toplanan yeni parlamentonun ilk oturumu, başkanın kim olacağı konusunda anlaşma sağlanamayı..
Gül:"MB Başkanlığı konusunda problem yok" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Merkez Bankası Başkanlığı için önerilen ismi kabul etmeyece..
Kapasite kullanımı şubatta yüzde 77.3 oldu İmalat sanayi sektörünün geçen yıl şubatta yüzde 77.1 olan üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı bu yıl şubatta yüzde 77.3’e yükseldi. Kap..
Çiftçiler de KDV indirimi istedi Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal girdilere ödenen KDV'nin yüzde 1'e düşürülmesini istedi. Bayraktar, 2004-2005 yılı ver..
Borsa 1.seansta %1 arttı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 431,19 puan artarak 43.667,90 puandan kapandı. Hisse senetlerinin değeri ortalama yüzde 1,00 arttı. E..
Albay Yeşil görevden alındı Bursa Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen ''Çağrı'' operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra serbest bırakılan İl Jandarma Alay Komutanı Aydın Yeşil'in, Ankara'ya t..
Türkiye, yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor İSTANBUL - Yurdun, batı kesimlerden başlayarak yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışlar, genellikle yağmur ve sa..
İTAF 2006 İstanbul Ticari Araçlar Fuarı, 15-18 Mayıs'ta İSTANBUL - Yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan ticari araçların en yeni modelleri, 15-18 Mayıs 2006 tarihleri arasında TÜYAP Beylik..
Toplam 14 kişi ve firmaya çeşitli sürelerde ihale yasağı ANKARA - İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Ku..
9. Boot İstanbul/İlkbahar Fuarı, 15-23 Nisan'da Ataköy Marina'da İSTANBUL - TÜYAP Boot İstanbul/İlkbahar Fuarı, 15-23 Nisan 2006 tarihleri arasında Ataköy Marina'da gerçekleştirilecek. Konuy..
Kapasite kullanım oranı % 77.3 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), imalat sanayiinin öncü göstergelerinden üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranının Şubat'ta yüzde 77.3 düzeyinde gerçe..
Çiftçiler de KDV indirimi istiyor Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal girdilere ödenen KDV'nin yüzde 1'e düşürülmesini istedi. Bayraktar, 2004-2005 yılı ve..
Ceyhun Atuf Kansu Ödülü, Çiğdem Sezer'e Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü, Çiğdem Sezer’in oldu.Adnan Binyazar, Abdülkadir Budak, Müslim Çelik, Refik Durbaş, Bahar Gökler, Emin Özdemir’den oluşan..
'Ruhsatsız silahla' suçlarda patlama Emniyet Genel Müdürlüğü sorumluluk alanı içinde 2005 yılında yaşanan kasten adam öldürme olaylarında ele geçirilen ruhsatsız silah sayısı 2000 yılına göre..
'Kafamız patlayacak gibi' diye haykırıp çığlıklar atıyorlardı İngiltere'de, henüz geliştirilme aşamasında olan bir ilacın insanlar üzerindeki ilk denemeleri için 2 bin sterlin karşılığında d..
Iraklı Kürtler iç savaş durumunda bağımsızlık istiyor Kürtler Caferi'nin başbakanlığına da karşı
Yunanistan, Kardak Anıtı dikiyor Yunanistan Savunma Bakanlığı, 10 yıl önce Türkiye ile savaşın eşiğine geldikleri Kardak Kayalıkları krizi sırasında düşen Yunan helikopterinde yaşamını yitir..
Askeri ambulansta uyuşturucu Afganistan'da, ordu ambulansıyla 64 kilogram eroin kaçıran 2 askerin tutuklandığı bildirildi. Yetkililer, bir Afgan subayla şoförünün dün gece başkent Kabil'den K..
Irak'ta parlamento toplandı Irak'ın yeni parlamentosu, 15 Aralık'taki seçimlerden sonra ilk kez toplandı. Parlamentonun ilk oturumu bir saat gecikmeyle başladı. Oturumun açılışı Kur'an-ı Keri..
Tekstil ve turizmden sonra çiftçiler ve lokantacılar da KDV indirimi istiyor ANKARA - Tekstil ve turizmden sonra çiftçiler ve lokantacılar da KDV indirimi istiyor. Türkiye Lokantacılar, Kebap..
TŞOF Başkanı Günday: Hükümet KDV ve ÖTV konusunda harekete geçmeli ANKARA - Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday, hükümetin KDV ve ÖTV konusunda ha..
Kredi kartlarında "Dokun ve geç" sistemi geliyor İSTANBUL - Kredi kartlarında 1 Nisan'da başlayacak olan şifre ile kullanım döneminin ardından, yakın bir gelecekte de "dokun ve geç" sistemi d..
İTAF 2006 İstanbul Ticari Araçlar Fuarı, 15-18 Mayıs arası yapılacak İSTANBUL - Yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan ticari araçların en yeni modelleri, 15-18 Mayıs 2006 tarihleri arasında..
AYV'den Romano, Türk KOBİ'leri değerlendirdi: Risk sermayesi iyi gidiyor ESKİŞEHİR - Avrupa Yatırım Vakfı Türkiye Masası Şefi Jose Romano, "Risk sermayesi fonunun henüz başlangıç aşamasında b..
Chicago mutfak ürünleri fuarında Türk standına büyük ilgi İSTANBUL - Amerika Birleşik Devletleri'nin Chicago şehrinde düzenlenen "IH&HS-İnternatıonal Home & Housewares Show" fuarına katılan p..
TÜRMOB, 9 üyesine çeşitli sürelerde "faaliyetten alıkoyma" cezası verdi ANKARA - Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirler Odası Birliği (TÜRMOB), toplam 9 üyesine çe..
Çalık, Türkmenistan'da elektrik santrali kuracak AŞKABAT - Çalık Enerji, Türkmenistan'ın Daşoğuz vilayetinde Elektrik Enerji Üretim İstasyonu kuracak. Türkmenistan'da büyük yatırımlara imza a..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.97, yıllık yüzde 14.53 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.97, yıllık yüzde 14.53 olarak açıklandı 16 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
MMO'dan "Türkiye'nin Doğal Gaz Temin ve Tüketim Politikaları" raporu ANKARA - TMMOB Makina Mühendisleri Odası, "Türkiye'nin Doğal Gaz Temin ve Tüketim Politikalarının Değerlendirilmesi Raporu..
Bursagaz'dan doğalgaz dönüşüm kampanyası/ 50 aboneye bir yıllık doğalgaz hediye BURSA - Bursagaz, doğalgaz tesisat kabulünü 17 Mart-15 Haziran 2006 tarihleri arasında yaptıracak 50 aboneye çe..
İSKİ, arızayı robotlarla onarıyor İSTANBUL - İSKİ'nin uyguladığı sistemle, İstanbul'un altyapısı robotlar tarafından görüntülenerek, gerekli yerler onarılıyor. İSKİ tarafından yapılan açıkla..
Ticareti oğlumdan iyi bilirim, o paket yapardı Erdem Başçı da tıpkı çocukluk arkadaşı Devlet Bakanı Ali Babacan gibi esnaf bir aileden geliyor. Kimya Yüksek Mühendisi olan ve Makina Kimya En..
Şimdi de Binay emeklilik istedi Başçı, Başkan Yardımcılığı'na vekaleten Rifat Günay'ı atadı. Kendisine bağlı birimleri Günay'a bağlayınca diğer Başkan Yardımcısı Şükrü Binay emeklilik istedi..
İzmir'de sahte para operasyonu İzmir'de ellerindeki 200 sahte 100 YTL'lik banknotu piyasaya sürmek istedikleri öne sürülen 31 yaşındaki E.E. ve 28 yaşındaki B.T., polis tarafından yakalandı...
Emek Elektrik, Nijerya'dan 16.9 milyon Euro'luk iş aldı İSTANBUL - Emek Elektrik, Nijerya'dan 16.9 milyon Euro'luk iş aldı. Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açık..
Baykal: Unakıtan hakkında verdiğimiz gensoruda, tatmin edici bir cevap alamadık EDİRNE - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında verdik..
Ankara Halk Ekmek'te zam yok Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel müdürü Ali İlkbahar, 1 paket yabancı sigara fiyatına 30 ekmek sattıklarını belirterek, "15 kuruştan sattığ..
Diyarbakır'daki HSBC şubesinde patlama DİYARBAKIR - Diyarbakır'da, bir HSBC şubesinde patlama meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Sur Beldesi Dörtyol mevkiindeki HSBC Şubesi'nde..
'Fransız Baharı 2006', 31 Mart'ta İstanbul'da başlayacak İSTANBUL - Türkiye ve Fransa kamuoyunun kültür-sanat etkinlikleri aracılığıyla birbirine yakınlaşmasını amaçlayan ve Cumhurbaşkanı Ahm..
İpragaz'dan motor sporlarına destek / Şirket "Ege Rallisi'ne" ismini verdi İSTANBUL - LPG şirketi İpragaz, "2006 Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Takvimi Pist Şampiyonası" içinde yer a..
Soma Termik Santrali'nin havayı kirleten baca filtreleri yenileniyor SOMA - Manisa'nın Soma İlçesi'nde kurulu bulunan ve hava kirliliğine neden olan termik santralin, baca filtrelerinin yenil..
Cem Yılmaz'ın yeni filmi: Hokkabaz Cem Yılmaz ile Özlem Tekin yakınlaşmasının sırrı çözüldü. İkili, Yılmaz'ın yeni filmi 'Hokkabaz'da rol arkadaşı olacak
Belçika'da kulüp başkanının evine baskın Belçika Birinci Futbol Ligi'nde ortaya çıkan şike skandalının artçı sarsıntıları devam ediyor. Belçika polisi, şike yaptığı iddia edilen La Louviere K..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10