16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kredi kartında imza yerine şifre 31 Mart'ta Kredi kartında imza yerine 4 haneli şifreyle alışverişi mümkün kılan Chip&PIN uygulaması bu ay sonunda yürürlüğe giriyor
Merkez'de bir radikal Merkez Bankası'na Başkan olarak Başçı ve Yardımcısı olarak Rifat Günay'ı tercih eden hükümet, ikinci başkan yardımcılığı için Meclis Üyesi İbrahim Turhan'ı belirledi
Öğrenciler, doktorların Tıp Bayramı’nı kutladı Tıp bayramı nedeni ile İshakoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Çayeli Özel Şahika İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri doktorların Tıp Bayra..
Grip salgını okul kapattı Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi’nde bulunan Pansiyonlu İlköğretim Okulu’nda (PİO) öğrenim gören öğrenciler arasındaki grip salgını nedeniyle öğrenime pazartesi gününe ka..
BİSİAD, Çanakkale Şehitleri resim sergisinde ‘Buğday Çorbası’ ikram etti Bitlis Sanayici ve İşadamları Derneği (BİSİAD) Çanakkale Şehitleri günü münasebetiyle bir sergi açtı.
ERGİAD, yoksul ve başarılı öğrenciler için kermes düzenledi Van Erciş Genç İşadamları Derneği (ERGİAD), ilçede bulunan yoksul ve başarılı öğrenciler yararına gıda kermesi düzenledi.
Vasıfsız elemanlar meslek sahibi yapılıyor Bitlis’in Tatvan Belediyesi Gençlik Merkezi vasıfsız elemanları meslek sahibi ediyor. Belediye Gençlik Merkezi’ne bağlı açılan meslek edindirme kurs..
Mart’ta yağan kar, vatandaşı şaşırttı Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda dün sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı vatandaşları şaşkına çevirdi.
‘Ağrı’da muvazaalı çalışan eczane bırakmayacağız’ Ağrı Valisi H. İbrahim Akpınar, ilde muvazaalı eczane bırakmayacaklarını söyledi.
Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Öner’e plaket verdi Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde çıkan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan kuş gribi hastalığı esnasında üstün performans gösteren Prof. Dr. Ahmet..
Beli zedelenen kadının bindiği otobüsün şoförü kasislerin yüksekliğinden şikâyet etti Önceki gün Atatürk Üniversitesi (A.Ü.) yerleşkesindeki hız kesici kasisten hızlı geçerek bir kadının yar..
Lise kapısında kavga: 3 öğrenci yaralandı Erzurum Atatürk Lisesi önünde iki grup öğrenci arasında çıkan kavgada bıçak ve sopa kullanıldı. Olayda 3 kişi darp edilirken, yedi öğrenci de gözaltı..
Muavinin bacakları koptu Erzurum şehirlerarası otobüs terminalinde dikkatsiz sürücü bagaj yüklemesi yapan muavine çarparak bacaklarını koparttı.
Palandöken’de Kadın Doğum Kongresi yapılıyor Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümü tarafından düzenlenen Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi başla..
Dünya Tüketiciler Günü kutlandı Dünya Tüketiciler Günü nedeniyle Tüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Gamze İspirli ve Başkan Yardımcısı Ayfer Kayacı, halka tüketiciyi bilinçlen..
Karayel: Maliye ismi kullanılarak dağıtılan dergileri satın almayın Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, kimliği belirsiz kişilerce maliye ismini kullanarak basımı ve dağıtımı ..
Kantinlerden toplanan 2.5 ton tarihi geçmiş gıda imha edildi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından okul kantinlerine yönelik yapılan denetlemeler sonucunda 2.5 ton tarih..
Dursun Ali Erzincanlı şiirlerini Viranşehirliler için seslendirdi Hz. Muhammed’e atfen yazdığı şiirleri ile tanınan Dursun Ali Erzincanlı, şiirlerini, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hayra..
Üç özürlü çocukla yaşam mücadelesi veren aileye devlet yardım elini uzattı Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan 5 çocuklu Aslan ailesi, 3 özürlü çocukla yaşam mücadelesi veriyor.
‘Petrol taşımacılığı Batman ekonomisini de canlandırır’ Batman Esnaf Odaları ve Şoförler Cemiyeti Başkanı M. Reşit Yaşar, Kuzey Irak’tan Türkiye’ye gelen petrolün yüzde 40 ile yüzde 60 oranın..
‘Kusur görülen mal ve ürünler için tüketici hakem heyetine başvurun’ Mardin Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Musa Öztürk, vatandaşların kusur gördükleri ma vel ürünler için il ve ilçelerde tüketic..
İsrail'de ilk kez kuş gribi şüphesi İsrail'de iki çiftlikte ölen hindiler üzerinde yapılan kuş gribi testlerinin sonucunun pozitif çıktığı bildirildi. Haaretz gazetesi ve İsrail radyosu, sağl..
Ülkerspor: 84 Climamio Bologna: 80 Salon: Abdi İpekçi Hakemler: Jose Martin (İspanya) xx, Grezegors Ziemblicki (Polonya) xx, Milivoje Jovcic (Sırbistan Karadağ) xx Ülkerspor: Stefanov xx 4, Ö..
Askeri helikopter kazasında 5 şehit ERZİNCAN - Erzurum karayolunun Sansa Deresi yakınlarında askeri helikopter düştü. Düşen helikopterde 5 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Erzincan Valisi ..
Sınır ticaret merkezleri Suriye’de masaya yatırıldı Haseki Belediyesi’nin davetlisi olarak Suriye’ye giden Mardin Belediye Başkan Vekili Medeni Çelik ve meclis üyelerinden oluşan 20 kişilik g..
Bingöl’de havaların düzelmesiyle kapalı olan 24 köy yolundan 9’u ulaşıma açıldı Bingöl’de havaların düzelmesiyle hızlandırılan karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalarda ..
Sahte belgelerle Japonya’ya işçi götürmek isteyen 8 kişi ele geçti Gaziantep’te, sahte belgelerle Japonya’ya işçi götürmek isteyen biri nüfus memuru diğeri muhtar olmak üzere 8 kişi yakaland..
Mutafoğlu İlköğretim Okulu voleybolda il birincisi oldu Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilköğretim okulları voleybol müsabakaları sonuçlandı. Finalde Solmaz İlköğre..
GTO, halıda gümrük vergilerinin düşürülmesi için girişim başlattı Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin Türkiye’den yaptıkları halı ithalatında uyguladıkları gümrük vergilerinin yükseltilmesi ardı..
Elbistan’a toplu konut yapılması için girişim başlatılacak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Veysi Kaynak, Elbistan’a toplu konut yapılması için girişimlerde bulu..
Çağlayancerit halıları ABD’ye ihraç ediliyor Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde genç kızların dokuduğu halılar ABD’ye ihraç edilerek, şehir ekonomisine katkı sağlıyor.
Suriye-Türkiye ilişkileri gezi turlarının artmasını sağladı Suriye ve Türkiye arasındaki bir dönem yaşanan siyasi gerginliklerden dolayı olumsuz olan dış ticaret son 5 yıl içerisinde yükseldi..
Üniversitenin bitki merkezi yılda 100 bin adet üretim yapıyor Mersin Üniversitesi Bitki Üretim Merkezi’nde, yıllık 100 binin üzerinde iç ve dış mekan bitkisi üretildiği bildirildi.
Zengi Koleji İstiklal Marşı’nı güzel okuyan öğrenciyi seçti Hatay Özel Zengi Koleji İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan öğrenciyi seçti. Özel Zengi Koleji, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin y..
Kızılay, kan bağışı kampanyası başlattı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Kızılay İskenderun Şubesi kan bağışı kampanyası düzenledi.
Filtre fabrikasındaki işçiler greve gitti Mersin’in Tarsus ilçesi yakınlarında bulunan SCT OR-TURBO Filtre Fabrikası’nda çalışan yaklaşık 300 işçi greve gitti.
Üniversite öğrencisi 5’inci kattan düştü Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarih bölümü son sınıf öğrencisi Hüseyin Özlük balkona çamaşır asma esnasında ayağının kayması sonucu 5’inci..
Hakkını aramak isteyen tüketiciye baro ücretsiz avukat tahsis ediyor Adana Barosu Çevre ve Tüketici Koruma Komisyonu Başkanı Avukat H.Tuğba Akkoca, "Tüketici Hakları" konusunun sosyolojik aç..
Mahalli İdareler Adana’da toplanıyor İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahalli İdareler Eğitim ve İstişare Toplantıları'nın 8.'si Adana'da yapılacak.
Piknik alanında açıktaki elektrik kabloları tehlike saçıyor Adana'da piknik alanı ve yürüyüş yolunda açıkta bulunan elektrik kabloları tehlike saçıyor. Seyhan Nehri üzerinde bulunan Gençlik K..
İl Hakem Heyeti kart borcu olanları uyardı Adana İl Hakem Heyeti, "Dünya Tüketici Hakları Günü" nedeniyle düzenlenen etkinliklerde kredi kartı mağdurlarını uyardı.
Oto tamircileri küçük sanayide toplanacak Adana'nın farklı mahallelerinde sokak aralarında faaliyet gösteren oto tamirciler, kaportacılar, elektrikçiler oluşturulacak küçük sanayi sitesinde b..
Şoförler C-2 kartı uygulamasının kaldırılması için açlık grevi başlattı Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir grup şoför, C-2 kartı uygulamasının kaldırılması için 5 günden beri açlık grevi yapıyor...
Siirt’te 19 kişilik şebeke çökertildi Siirt Emniyet Müdürlüğü, çökertme adı verilen bir operasyonla uyuşturucu madde ve hırsızlık yapan 19 kişilik bir çeteyi ele geçirdi.
84 aileye terör tazminatları ödendi Bingöl’de 5233 Sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanunu’ndan yararlanmak için başvuran ailelerden 84’üne yaklaşık..
Elazığlı işadamları projelere yer bulma sıkıntısı çekiyor Türkiye genelinde 2006 yılı içerisinde 5 ilde kurulması planlanan İŞGEM programında Elazığlı iş adamları da yer almak istiyor.
91 bin dev öğrenci kampanyasına barodan destek geldi Malatya Barosu, "91 bin dev öğrenci kampanyası"na destek verdi. Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün öncülüğünde başlatılan "91 bin dev ö..
‘Tüketirken tükenmemek için bilinçli bir tüketici olunmalı’ Gaziantep Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı İsmet Değirmenci, ‘tüketirken tükenmemek’ için herkesin bilinçli bir tüketici olması ge..
Gölbaşı’nda içmesuyu sıkıntısı masaya yatırıldı Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşanan içmesuyu sıkıntısı masaya yatırıldı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10