1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yunanistan Ulusal Bankası, Türkiye'de ortaklık veya satın alma için fırsat kolluyor ATİNA - Yunanistan Ulusal Bankası (National Bank of Greece), Türkiye'de bir banka satın alarak veya ortak o..
İhracat şubatta yüzde 7.5 artışla 6.1 milyar dolar oldu / Otomotiv ve tekstil ihracatında düşüş var ADIYAMAN - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatın şubat ayında bir önceki yılın aynı..
Windows Vista, yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek İSTANBUL - Windows Vista işletim sistemi, yılın ikinci yarısında altı farklı seçenekle piyasaya sunulacak. Konuya ilişkin yapılan a..
'Özür dilemek erdemli bir davranıştır' DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Diyarbakırspor ile Konyaspor arasında oynanan ve son dakikalarda çıkan olaylar sonucu tatil edilen maç nedeniyle her iki ..
Tarih Vakfı, Gönüllü Toplantıları'nı yeniden başlatıyor İSTANBUL - Tarih Vakfı, 2005 yılının yaz aylarında başlattığı ve büyük ilgi gören Gönüllü Toplantıları'nı yeniden başlatıyor. Her y..
İzmir'de bazı semtlere 3 Mart tarihinde su verilmeyecek İZMİR - İZSU Genel Müdürlüğü tarafından 3 Mart 2006 tarihinde bazı mahallelerde su kesintisi yapılacağı bildirildi. İZSU Genel Müd..
Bakan Özak: Kamu İhale Kanunu Taslağı'nda sona geldik ANKARA - Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Kamu İhale Kanunu Taslağı çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirterek, "Baş..
Güler: Nükleer santralleri özel sektör liderliğinde yapacağız ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer enerji santralleri konusunda özel sektör ile görüşmelerin devam et..
Ermenistan Türkiye düşmanı olmak zorunda Çanakkale'de düzenlenen 'Ermeni Sorunu, Dünü, Bugünü ve Yarını' konulu panelde konuşan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim..
Savcıdan esprili iddianame Kapıkule'deki rüşvet operasyonunda, 60 gümrükçünün 16 yıl hapsi istendi
Mezarlıkta plastik patlayıcı operasyonu İstanbul Ümraniye'de PKK üyesi olduğu öne sürülen 20 yaşındaki Saner Bilen 5 kilo 212 gram plastik patlayıcı ile birlikte yakalandı
Savaş gemili kokain operasyonu Başbakana haber verildi, Bakan Gül, Danimarka'yı aradı
Ukrayna'dan Türkiye'ye Kıbrıs desteği ANKARA - Ukrayna Dışişleri Bakanı Boris Tarasyuk, Kıbrıs sorununun barışçıl yollardan çözülmesine dönük her türlü girişimi olumlu karşıladıklarını belirt..
Bakan Çiçek: Orhan Pamuk davasında ihmal söz konusu değil ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 16 Aralık'ta yazar Orhan Pamuk'un yargılandığı olaylı duruşmada polisin ihmalinin görülmediğini a..
BMC, İzmir Pınarbaşı'ndaki fabrikasını Manisa'ya taşıyacak TURGUTLU - BMC Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Demirpençe, İzmir Pınarbaşı'ndaki fabrikalarını Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne taş..
VOB, günü 34.9 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 34 milyon 912 bin 620 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
TGC'den Erdoğan'a sert tepki: Başbakanın sözleri ciddiyetle bağdaşmıyor İSTANBUL - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Başbakan Erdoğan'ın basına yönelik söylediği, "Maliye Bakanı ile ilgili at..
'Teşekkür beklerken hakaret ettiler' Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası İzmir şubesi Başkanı Bülent Çuhadar tarafından Nazilli Tren Garı'nda demiryolu yapım çalışmaları sırasında sar..
Cenaze töreninde PKK gösterisi DTP'nin 'Kendisini Apo için yaktı' dediği Veysi Kaya, 20 gün sonra öldü
Balıkesir'de ŞAP hastalığı karantinası Türkiye'de kuş gribinin ilk kez görüldüğü Balıkesir'de, bu kez de ŞAP hastalığı olrtaya çıktı
Ankara'da ABD protestosu Ankara'da ABD Büyükelçiliği önünde toplanan sol görüşlü bir grup, ABD ve AKP hükümetini protesto etti
'Irak'ta iç savaş çıkarsa Türkiye, Türkmenleri silahlı gruplara karşı korumalı' Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Saadettin Ergeç, Irak'ta bir iç savaş başlaması durumunda bundan en çok, si..
Kira beyannamelerini muhasebeciler dolduracak Gelir İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nin yaptığı anlaşmaya göre, t..
Sezer'in veto ettiği 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin yasa TBMM'de aynen kabul edildi İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e iade ettiği 1..
Nuh Çimento'nun olağan genel kurulu 22 Nisan'da İSTANBUL - Nuh Çimento Sanayi A.Ş'nin olağan genel kurulu 22 Nisan'da gerçekleştirilecek. Nuh Çimento tarafından borsaya gönderilen açıklamada,..
UİB'in şubat ayı ihracatı 1.3 milyar dolar oldu BURSA - Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreteri İbrahim Okur, ihracatın ocak ayında uzun tatil ve kara kıştan etkilenerek değer kayb..
Şampiyonlara ödül yağdı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 2005 Yılı Başarılı Sporcular Ödül Töreni İstanbul'da yapıldı. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen törende, 2005 yılında ..
Atık yağda geri sayım Çevre ve Orman Bakanlığı'nın bitkisel atık yağ veren ve bunları değerlendiren işletmelerin gerekli belgeleri alması için tanıdığı süre 15 Mayıs'ta doluyor
PKK'lı teöristin cenazesinde olay çıkartan 39 kişi tutuklandı Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde geçen cuma günü çatışmada ölen 7 PKK'lı teröristten Ergin Ekinci için pazar günü Diyarbakır'da düz..
Tüpraş kamuya iade edilmeli Batman'da özelliştermeye karşı eylem başlatan TÜPRAŞ çalışanlarına moral vermek amacıyla kente gelen Petrol- İş sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, kendisin..
Papadopulos-Annan görüşmesi Rum basınında Rum basını, Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos ile BM Genel Sekreteri Kofi Annan arasında dün Paris'te gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin haberle..
İspanya'da Müslümanlara 'hayvan' diyen şarkıcılar devletin polisi çıktı İspanya'da, nüfusunun yarısı Müslümanlardan oluşan Ceuta kentindeki karnaval şenlikleri kapsamında düzenlenen bir yarı..
Perşembe günü (2 Mart 2006) için geçerli MB döviz kurları ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2 Mart 2006 tarihi için gösterge niteliğindeki döviz kurlarını açıkladı. Buna göre, dolar ..
YKB'nin istihdam raporu: Ekonomi, güçlü büyümeye karşın yeteri kadar iş olanağı yaratamadı İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası'nın istihdama ilişkin hazırladığı raporda, ekonominin güçlü büyüme ora..
Bakan Yıldırım: PTT'ye 3 bin personel alacağız/ "PTT'yi zarardan 165 trilyon kara geçirdik" KOCAELİ - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT'deki açığı kapatmak için personel alımı yapılacağın..
Anavatan lideri Mumcu: Talabani, Türkiye'nin itibarıyla oynadı ANKARA - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin Tü..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10