21 Eylül 2006 Perşembe Günü Haberleri

21 Eylül 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Palu: Endonezya'da 3 Hıristiyan İdam Edildi Endonezya'da Hıristiyanlar'ı Müslümanlar'a Karşı Şiddet Uygulamaya Kışkırtmaktan Yargılanan 3 Hıristiyan'ın, İdam Mangası Tarafından Kurşuna Dizile..
Rehn: "Türkiye 9. Reform Paketini Kabul Etmeli" AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, AB'nin Türkiye'den 9. Reform Paketini Kabul Etmesini Beklediğini Söyledi.
Köln Forması Giyen Alpay Özalan Yedek Kalmaktan Memnun Değil Almanya 2. Lig Takımlarından Fc Köln'de Oynayan Milli Futbolcu Alpay Özalan, Alman Bild Gazetesine Yaptığı Açıklamada, "Ben Yedek ..
Konya'da, Kezman ve Tuncay İzdihamı Konyaspor ile Yapacağı 7. Haftanın Açılış Maçı için Konya'ya Gelen Fenerbahçe'de, Kent Merkezindeki Fenerium Mağazası'nda Düzenlenen İmza Gününe Katılan Ke..
Peres: "Önce Hamas İsrail'i Tanımalı" İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, Hamas'ın İsrail'i Tanımadığı ve Kaçırılan Asker Serbest Bırakılmadığı Sürece, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in de..
Malatya: Nazım Hikmet'in Naaşının Rusya'dan Malatya'ya Getirilmesi Girişimi Ünlü Şair Nazım Hikmet Ran'ın Rusya'da Bulunan Naaşının Malatya'nın Arguvan İlçesi'ne Getirilmesi İçin Girişimlerin..
Bangkok: Tayland'da Askeri Darbe Tayland'da Askeri Darbenin İkinci Gününde Hayat Normale Dönmeye Başladı. Tüm Devlet Daireleri Açılırken, Halk da İşine Dönmeye Başladı. Meclis Binası Önündeki..
Chavez: "Bush Alkoliğin Teki" Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD'li Meslektaşı George W. Bush'a Yönelik Sert Eleştirilerini Sürdürdü ve Bush İçin "Alkoliğin Teki" Dedi.
Hollywood Kadınları Açıklandı ABD'de Premiere Dergisi Tarafından Bu Yıl 13.'sü Düzenlenen "Hollywood Kadınları" Ödüllerini Bu Yıl 5 Ünlü Aktrist Aldı.
New York: Venezüella Devlet Başkanı Chavez, Yeniden ABD Başkanı Bush'a Yüklendi Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD Başkanı George W. Bush'tan 'Alkolik' ve 'Hasta Adam' Diye Sözetti.
Brüksel: Belçika'da Siyasi Skandal Belçika'da Fransızca ve Flamanca Yayınlanan 4 Gazete, Bahar Kimyongür Dosyasını Manşetten Vererek, Adalet Bakanı Lorette Onkelinx'in, Kimyongür'ü Türkiye'ye..
Ankara: Mesleki Yeterlilikte AB'ye Uyum Tamam TBMM Genel Kurulu'nda, Ulusal ve Uluslararası Meslek Standartlarını Temel Alarak, Teknik ve Mesleki Alanlarda Ulusal Yeterliliklerin Esaslarını B..
Tan: "Gül-rıce Toplantısı Gayet Yapıcı Geçti" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Arasında Bugün Yapılan Görüşmenin Son Derece Yapı..
Halk Kütüphanelerine 2006'da Beş Kat Daha Fazla Kitap Alınacak Nüfusu 70 Milyonu Geçmesine Karşın Halk Kütüphanelerinde 13 Milyon Kitabı Bulunan Türkiye, Kitap Sayısını Artırmak için Atağa Ge..
Yunan Basını Kararı Beğenmedi! İstanbul Grand Prix"sinde Birincilik Ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat"ın Vermesine En Büyük Tepkiyi Veren Ülkelerden Biri Olan Yunanistan"da Basın, T..
Mustafa Çulçu'dan Çiçek Savunması Panelde Konuşan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu Derbi Maçta "Mhk Başkanı Hakemlere Sarı-Kırmızı Çiçek Gönderdi" Şeklinde Çıkan Haberlere Sert Tepki..
Merkez'de 'İç Denetim' Dönemi Merkez Bankası Bünyesinde Bankanın İşlemlerini ve Etkinliklerini Denetlemek, Geliştirmek Aynı Zamanda da İyileştirmek, Amacıyla İç Denetim Genel Müdürlüğü Oluştu..
CHP 'Mali Tatil' için Yasa Teklifi Verdi CHP Mersin Milletvekili Mustafa Özyürek ile 16 Arkadaşı, Vergi Daireleri ve Sosyal Güvenlik Çalışanlarıyla Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin Düzenli Tat..
Otomotiv Devlerine 'Hava Kirliliği' Davası ABD"de Kaliforniya Adalet Bakanlığı, Dünyanın Altı Büyük Otomobil Devine Ürettikleri Araçlarla Havayı Kirlettikleri Gerekçesiyle Milyonlarca Dolarlı..
'Sandık'ta 100 Yaşın Üstünde 418 Emekli Var Emekli Sandığı"ndan Aylık Alan 1 Milyon 616 Bin 161 Kişiden 418"i 100 Yaşını Devirmiş Durumda. Bunların 205"i Dul Aylığı, 168"i de Yetim Aylığı Alı..
ABD, Pakistan'ı "Bombalamakla" Tehdit Etmiş Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Ülkesinin 11 Eylül Sonrasında ABD Tarafından Tehdit Edildiğini ve Kendilerine, "Bombalanmaya Hazır Olun, ..
Sarı-kırmızılı Takım Trabzonspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü Galatasaray, Cumartesi Günü Deplasmanda Trabzonspor ile Yapacağın Maçın Hazırlıklarını, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Gerçekle..
Prizren'de Tükrçe Resmi Dil Priştine - Kosova Parlamentosu, Türkler'in Yoğun Olarak Yaşadıkları Prizren'de, Türkçe'nin Arnavutça ve Sırpça ile Birlikte Resmi Dil Olarak Kabul Edilmesini Öng..
Kandahar: Afganistan'da Kaçırılan Türk İşçisi Afganistan'da Başı Kesilmiş Olarak Bulunan Bir Cesedin, Afganistan'ın Güneyinde Haftalar Önce Kaçırılan Türk Karayolu İşçisi Olduğu İleri Sürüldü..
Yerçekimsiz Ortamda İlk Ameliyat Fransız Cerrahlar, Dünyada İlk Kez Yerçekimsiz Ortamda Ameliyat Yapacak.
New York: BM Genel Kurulu İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, İran'ın Lübnan Sorununa Karışmak İstemediğini Söyledi.
Berlin: Almanya Cumhurbaşkanı Köhler'in Berlin Konuşması Almanya'da Türkler'in Yoğun Olarak Yaşadığı Neukölln İlçesi'nde Bulunan Kepler Okulu'nda Geleneksel Berlin Konuşmasını Yapan Almanya C..
Ahmedınejad: "Müzakereler Doğru Yolda" İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Ülkesinin Nükleer Programına İlişkin Avrupa Birliği ile Müzakerelerin "Doğru Yolda" Olduğunu Söyledi.
İstanbul: Pfdk Ceza Yağdırdı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk), Bursaspor-sakaryaspor Maçında Çıkan Olaylar Nedeniyle Bursaspor'a 1 Maç Seyircisiz Oynama, Sakaryaspor'a da 1 Maç Seyir..
Ankara: Mgk'da Atatürk'ü Anma Paneli Milli Güvenlik Kurulu (Mgk) Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Atatürk'ün Muasır Medeniyet İfadesiyle Batı'yı Kastetmediğini Belirterek, "Muasır Medeniyet Sev..
Efes Pilsen: 90 - Helios Domzale: 85 Yeni Sezon Hazırlıklarını Slovenya'da Sürdüren Türkiye Basketbol Ligi Takımlarından Efes Pilsen, Helios Domzale Takımını 90-85 Yenerek 3. Maçından da Gali..
Ankara: Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada, Kosova Meclisi'nin Bugün Toplanarak Kosova Demokratik Türk Partisi'nin ..
Süper Lig 8. Hafta Programı Turkcell Süper Ligi'nin 8. Haftasında Yapılacak Karşılaşmaların Programı Belli Oldu. Futbol Federasyonu'ndan Yapılan Açıklamaya Göre, Haftanın Programı Şöyle:
Alpogan'dan "Muasır Medeniyet" Yorumu Milli Güvenlik Kurulu (Mgk) Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Mgk Sekreterliğinin "Muasır Medeniyet Seviyesini" Batı Olarak Yorumlamadığını Belirtti. Alpog..
New York: Tayland'da Askeri Darbe ABD, Tayland'da Ordunun Darbe ile Yönetimi Ele Geçirmesinin Ardından, Ülkeye Yapılan Yardımları Gözden Geçireceğini Açıkladı.
New York: BM Genel Kurulu İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Ülkesinin Nükleer Bombaya İhtiyacı Olmadığını Söyledi.
Ortalama Ömür 140'a Çıkarılacak İnsan Ömrünün 140 Yıl Sürmesi Artık Hayal Değil. Bir Grup İspanyol ve Amerikalı Bilimadamının Uzun Süredir Üzerinde Deneyler Yaptığı İnsan Ömrünün 70 Yıl Daha ..
Turkcell Süper Ligi'nde, 8. Hafta Programı Turkcell Süper Ligi'nin 8. Haftasında Yapılacak Karşılaşmaların Programı Belli Oldu. Futbol Federasyonu'ndan Yapılan Açıklamaya Göre, Haftanın Progr..
Gül, Rıce ile Görüştü Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, New York'ta, Kaldığı Otelde ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile Görüştü.
Portsmouth: Mandarıc, Portsmouth'un Başkanlığından Ayrıldı İngiltere Premier Lig Ekiplerinden Portsmouth'un Kulüp Başkanı Milan Mandaric, Görevinden Ayrıldığını Açıkladı.
Bangkok: Tayland'da Askeri Darbe Tayland'da Devrik Lidere Yakınlığıyla Bilinen Başbakan Birinci Yardımcısı ve 2 Bakanın da İçinde Bulunduğu 4 Kişinin Gözaltına Alındığı Bildirildi.
Mesleki Yeterlilik Kurumu Kuruluyor TBMM Genel Kurulunda, Mesleki Yeterlilik Kurumu Kurulmasına İlişkin Tasarı Yasalaştı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10