16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türkiye Fikirden Hâlâ Korkuyor' Hrant Dink"in Cezasına Onay Veren Yargıtay Ceza Genel Kurulu"nun Gerekçesi: "Ustaca Bir Üslupla Türklüğü Aşağıladı." İki Üyenin Karşı Oy Yazısı: "Türkiye"de, ..
'Yavşak' Tartışmasında İkinci Perde İki İslamcı Ahmet Hakan ve Ahmet Taşgetiren"i Birbirlerine Düşüren "Yavşak" Polemiğine, Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç ile Vakit Gazetesi Yazarı Hasan Kar..
Dışişleri'nde Atama Heyecanı: Kararname Onay Bekliyor Dışişleri Bakanlığı"nda Büyükelçiliklerle Başkonsolosluklara Yapılacak Atamayla İlgili Kararnamenin Heyecanı Yaşanıyor.
'725 Yıllık Bayramı Mahvettiler' Bilecik"in Söğüt İlçesinde Geçen Pazar Yapılan Ertuğrul Gazi"yi Anma Törenlerinde AKP ve MHP"liler Arasında Yaşanan Kavgaya Yörüklerden Sert Tepki Geldi.
Telekulak için Meclis'e Önlem Anavatan Partisi Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan, TBMM Başkanı Bülent Arınç"ın Yanıtlaması için Verdiği Önergede, Meclis Telefonlarının Dinlenmesine Karşı Önle..
Van'da Çatışma: İki Şehit Güvenlik Güçleriyle PKK"lı Teröristler Arasında Van"ın Erciş İlçesi Kırsalında Çıkan Çatışmada, Uzman Çavuş Bir Geçici Köy Korucusu Şehit Oldu, Altı Terörist Öldürül..
Polis: İşaretler PKK Yönünde Diyarbakır Faciası Emniyet Sözcüsü Çalışkan: "diyarbakır"da 10 Kişinin Öldüğü Bombada İşaretler PKK"yı Gösteriyor." Uzaktan Kumandalı Bomba, Mİ..
El Kadı Temyizi Geri Çekildi Erdoğan Kızınca Yasin El Kadı"nın Malvarlığına El Konulmasını Uygun Görmeyen Danıştay Kararına Başbakanlık"tan Yapılan Temyiz Başvurusundan, Başbakan Erdoğan"ın ..
Oecd: Türk Öğrencilerin Matematiği Zayıf Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü"nün (Oecd) 2006 Raporuna Göre Türkiye Gayrisafi Yurtiçi Hasıladan (Gsyih) Eğitime En Az Pay Ayıran Ülkeler Arası..
Köpek Katliamı 'Yazık'la Geçiştirildi Kafkas Kültürleri Festivali"ne Gelecek Konuklar için Sokak Köpeklerinin İğneyle İtlaf Edilmesi, Can Çekişen Köpeklerin Çöp Kamyonlarında Preslenmesi Konu..
Görevimiz: Moritanya Dillerini Öğrenmek Sahil Güvenlik Komutanlığı (Sgk) Personeli, Umut Yolculuğuna Çıkan Moritanyalı Yasadışı Göçmenlerle Anlaşabilmek Amacıyla Moritanya Dillerini Öğrenmeye..
İett Otobüsleri 30 Km Hızla Gidecek Büyükşehir Belediyesi, Yeni Eğitim Öğretim Yılının Açılacağı Pazartesi Günü Trafik için 4 Milyon YTL"lik Bir Dizi Önlem Aldı Ama, İett Şoförlerini "Unuttu..
Türkiye'nin En Mutlusu İzmirliler Visa Avrupa Adlı Şirket Türkiye"nin Yedi Bölgesinde Yaptığı Araştırmayla, Türkiyelilerin Yaşam Tarzınının Genel Çerçevesini Çizdi. Yedi Bölgeden...
Ucuz Estetik Ölümcül Olabilir ABD"li Dermatoloji Uzmanları Uyardı: Estetik Ameliyat Ölümcül Sonuçlar Doğurabilir. Son Yıllarda Diş Çektirmek Kadar Kolay Hale Gelen ve Kimi Zaman Yeterli Eğiti..
Bira ve İsa Aynı İlanda Britanya"da, Kilise Tanıtım Ağı İsimli Kuruluş, İnsanların Noel"de Kiliseye Gitmesini Teşvik Etmek için İsa"yı Bira Köpükleriyle Çizdiği Bir İlan Hazırladı.
Havana: Hindistan ve Pakistan Arasındaki Görüşmelerin Yeniden Başlaması Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Hindistan ile Pakistan Arasındaki Keşmir Sorununa İlişkin Müzakerelerin Yenide..
Washıngton: ABD ve Rusya, Askeri Amaçlı Kullanılan Plütonyumun İmha Edilmesi İçin Anlaşma İmzaladı ABD ile Rusya, Fazla Miktarda Bulunan ve Askeri Amaçlı Kullanılabilen Plütonyumun İmha Edilm..
Londra: İngiliz Polisi, Terörle Mücadeleyi Sürdürüyor İngiliz Polisi Tarafından Terör Faaliyetinde Bulundukları ve Terör Ağıyla Bağlantılı Oldukları Saptanan 2 Mahkemeye Çıkarıldı.
Rusya'yla Askeri İşbirliği Yapacağız Moskova"da Temaslarda Bulunan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dün Rusya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Sergey İvanov"la 3 Saat Süren Bir Görüşme ..
Yaşasın Okulumuz Turkcell Süper Ligin 6. Haftasında Oynanacak Tüm Maçlarda Takımlar Sahaya Show Tv"nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Toçev ile Birlikte Yürüttüğü "Yaşasın Okulumuz" Kampanyasını D..
Dostça Yarış Türkiye"nin En Zorlu ve En Uzun 4x4 Macerası Olan İntercity Torphy, Sapanca Samanlı Dağları"nda Off-Road ve Dostluk Rüzgarları Estirdi. Organizasyon Yunan Ekibi Full Traction Tea..
15 Günlük Su Kesintisi Karşiyaka"nin Postacılar Mahallesi"nde, Şebeke Çalışmaları Nedeniyle Su Kesintisi Yapılıyor. Belediyenin Açıklamasına Göre, 7610-7611-7612-7613-7614-7652-7657-7659-7661..
ABD'li Kadından Selçuk'a Kütüphane İzmir Selçuk"a Yerleşen ABD"li Janet Crisler, Arkeolog Eşi Cobbey Crisler Anısına Araştırma Kütüphanesi Yaptırdı. Törenle de Açıldı. Tarihi İsabey Camii Yak..
Dha'ya İki Birincilik Ödülü Büyükşehir Belediyesi"nin Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Sahiplerini Buldu. Doğan Haber Ajansı"ndan (Dha) Taylan Yıldırım, "Bir Kadın İki Aşk Üç Cenaze" Haberiy..
Dar Kalçaların Sırrı Küçük, Dar ve Sıkı Kalçalar... Kadın Vücudunun En Çok İlgi Çeken Bölgelerinden Olan Kalçaların Biçimli Olması Aslında Bir Hayal Değil. Biraz Özen, Bakım ve Egzersiz Kalça..
İett Şoförlerinden Okulların Açıldığı Gün İş Yavaşlatma Tehdidi İett Şoförlerinin, Ağustos Ayı Maaşları, İkramiyeleri ve Sözleşmeden Doğan Farkları Okullar Açılmadan Ödenmediği Takdirde 18 Ey..
Şevval Haraç Kavgasında Vurulmuş Pendik"te Annesi ile Birlikte Caddede Yürüyen 4 Yaşındaki Bir Kız Çocuğunu Yaralayan Zanlılar, Pendik Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince Yakalandı.
Belediye Sokak Hayvanlarını Çip'leyecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanlarına Mikroçip Takacak. Böylece Bütün Sahipsiz Hayvanlar Kayıt Altına Alınacak.
Alışveriş Devi Be-Ha-Mo 15 Şubeye Ulaştı 15. Be-Ha-Mo Şubesi Gaziosmanpaşa"da Açıldı. Beyaz Eşyadan, Elektronik-Elektrikli Ev Aletlerine, Tekstil Ürünlerinden Zücaciyeye Kadar Binlerce Ev Ger..
Romanlar 9 Yaşındaki Kızı 8 Yaşındaki Oğlana Kaçırdılar Gebze"de 9 Yaşındaki Kız, 8 Yaşındaki Oğlanla Evlendirilmek için Kaçırıldı. İzmit"ten Gebze"ye Kayınpederinin Yanına Gelen Erhan Gezgin..
Kapkaççı Küçük Damat Yeniden Yurda Konuldu Swissotel"de Düğün Yapmak Üzereyken Polis Operasyonuyla Yakalanan ve Yerleştirildiği Yurttan Kaçtıktan Sonra Tekrar Hırsızlık Yaptığı Gerekçesi ile ..
Yakalanan 20 Mlkp'liden Dün 3'ü Daha Tutuklandı Geçtiğimiz Günlerde İstanbul Başta Olmak Üzere, Türkiye"nin Çeşitli Noktalarında Eylem Hazırlığında Oldukları İddiasıyla Tutuklanan 20 Kişinin ..
D Vitamini Kanseri Önlüyor ABD"de Yapılan Bir Çalışma, Normal Dozlarda Alınan D Vitamininin, Pankreas Kanseri Riskini Yüzde 43 Azalttığını Ortaya Koydu. 450 Iu Olan Standart Dozda D Vitaminin..
Sıska Manken Yasağı Yayılıyor İspanya"nın Başkenti Madrid"de Düzenlenen Dünyaca Ünlü Cibeles Defilelerinde Çok Zayıf Mankenlerin Kabul Edilmemesiyle Başlayan Hareket, Avrupa Geneline Yayılıyo..
10 Yıl İçinde Tam 37 Kez Düşük Yaptı İngiliz Çiftin Tek Hayali Futbol Takımı Kuracak Kadar Çocuk Sahibi Olmaktı. İki Çocuk Sahibi Beverley Foster Yakalandığı Kan Hastalığından Dolayı Bu Hayal..
Fallaci Öldü Ünlü İtalyan Kadın Gazeteci-Yazar Oriana Fallaci, Kanser Hastalığı Nedeniyle Tedavi Gördüğü Floransa"daki Klinikte, Önceki Gün 77 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu. Son Dönemde Kend..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10